ниско кръвно

  • 6 084
  • 48
  •   1
Отговори
  • Мнения: 370
здаравеите,как сте бъдещи и настоящи мами Simple Smile.
аз съм в 4 месец и по рано днес имах много наприятен инцидент.докато пазарувах изведнъж започна да ми причернява,треперех и се изпотих за секунди.всички около мен започнаха да се притесняват и да ми говорят,но ги чувах някакси от далеко.излязох на вън и се свестих малко.веднага се обадих на доки и отидох на преглед.оказа,че рязко ми е паднало кръвното-80/40.каза ми да пия кафе,много вода и да ям сладко.моля ви даите ми и други савети как мога да си помогна в такива ситуации,защото нито ми си пие кафе,нито ми се яде сладко.има ли друг вариант?

# 1
  • Мнения: 493
Аз по принцип съм с ниско кръвно,а по време на бременността ми падаше по често кръвното.Лекаря ти добре те е посъветвал,повечко течности да пиеш е съвета ми.Аз пиех най-вече солен айран. Peace

# 2
  • Мнения: 9 814
Нормално е през бременността кръвното да падне.
Аз съм по принцип с ниско кръвно, но сега ежедневно си живея с кръвно 80/50 за ужас на лекаря ми.
Пия много течности- айран, поне едно кафе на ден, ям и шоколад.

# 3
  • Мнения: 2 960
През бременността се случва да пада кръвното.Както са ти казали повечко течности,айранче ...шоколадче Peace
Повече разходки на чист въздух също много помага.
Помъчи се да изпълниш препоръките на дактора ,защото 80/40 е наистина доста ниско кръвно....Намери си някой да те ядосва и  hahahaда ти го вдига Joy

# 4
  • Мнения: 444
И аз съм с ниско кръвно откакто се помня, а от началото на бременността съм почти перманентно с 80/50. Това, което ме спасява е пиенето на течности-поне 2л на ден!Иначе кафе съм пила 2 пъти, откакто разбрах, че съм бременна, но пък сладко си похапвам  Hug

# 5
  • Мнения: 2 110
На първо място хипотониците трябва да се наспиват. А за целта на тях им трябват поне 9-11 часа – това е жизена необходимост. Близките трябва да го знаят , а не да ги смятат за поспаливци и да ги карат да стават насила защото сънят е защитната реакция на организма на хипотоника.
Освен правилния сън, хипотониците трябва да умеят правилно да стават. Когато човек спи, кръвта му се съсредоточава в областта на стомаха (в черния дроб, червата, далака) и възниква относителен недостиг на кръъв в мозъка. Ако в тази ситуация хипотоникът стане рязко, може да изгуби съзнание.
На закуска трябва да изядете и сандвич с хляб, масло и сирене. Работата е там, че кръвното се качва от солени и мазни продукти. Сиренето е идеалният продукт по съотношение на мазнини и соли. Затова за хипотоника чаша кафе и 1–2 филийки със сирене може да се смятат за лечебна процедура. Много полезен е и силният зелен чай. И не забравяйте да се храните 3-4 пъти дневно, като задължително включвайте в менюто си продукти богати на белтъчини.

# 6
  • Мнения: 4 509
Същата бях и аз. 80/50 си беше нещо нормално за мен. Кафе не съм пила, защото не исках да пия, докато съм бременна, но слава богу нямам непоносимост към сладките неща.  Mr. Green От време на време пийвах по 1/2 - 1 чаша червено вино вечер с вечерята. Мед също си хапвах по малко. и много внимавах да не се изправям рязко, че тогава ставаше страшно - поне 10-15 секунди не виждах какво ми е пред очите. Неприятно, но се случва.

# 7
  • Мнения: 2 746
Лекарят добре те е посъветвал. И гледай да си почиваш повече. Peace

# 8
  • София
  • Мнения: 1 524
На първо място хипотониците трябва да се наспиват. А за целта на тях им трябват поне 9-11 часа – това е жизена необходимост. Близките трябва да го знаят , а не да ги смятат за поспаливци и да ги карат да стават насила защото сънят е защитната реакция на организма на хипотоника.
Освен правилния сън, хипотониците трябва да умеят правилно да стават. Когато човек спи, кръвта му се съсредоточава в областта на стомаха (в черния дроб, червата, далака) и възниква относителен недостиг на кръъв в мозъка. Ако в тази ситуация хипотоникът стане рязко, може да изгуби съзнание.
На закуска трябва да изядете и сандвич с хляб, масло и сирене. Работата е там, че кръвното се качва от солени и мазни продукти. Сиренето е идеалният продукт по съотношение на мазнини и соли. Затова за хипотоника чаша кафе и 1–2 филийки със сирене може да се смятат за лечебна процедура. Много полезен е и силният зелен чай. И не забравяйте да се храните 3-4 пъти дневно, като задължително включвайте в менюто си продукти богати на белтъчини.

Ето защо аз спя по толкова много - не го знаех, благодаря ти.

# 9
  • Мнения: 647
здаравеите,как сте бъдещи и настоящи мами Simple Smile.
аз съм в 4 месец и по рано днес имах много наприятен инцидент.докато пазарувах изведнъж започна да ми причернява,треперех и се изпотих за секунди.всички около мен започнаха да се притесняват и да ми говорят,но ги чувах някакси от далеко.излязох на вън и се свестих малко.веднага се обадих на доки и отидох на преглед.оказа,че рязко ми е паднало кръвното-80/40.каза ми да пия кафе,много вода и да ям сладко.моля ви даите ми и други савети как мога да си помогна в такива ситуации,защото нито ми си пие кафе,нито ми се яде сладко.има ли друг вариант?

Айрян със сол, много бързо повишава кръвното, също и повече течности, казвам го от опит, аз съм с ниско кръвно и често дори ме боли глава от това.  Peace

# 10
  • Мнения: 370
благодаря ви за бързите отговори,ще опитам и с аирян.
аз си имам кои да ме ядосва Данинка,но явно не е достататчно Laughing

# 11
  • Мнения: 370
а относно течностите пия над литър вода на ден,но имам чувството,че всичко отива във 00.маи нищо не задържам Rolling Eyes

# 12
  • Мнения: 647
а относно течностите пия над литър вода на ден,но имам чувството,че всичко отива във 00.маи нищо не задържам Rolling Eyes

И аз съм така, явно имаме много добра отделителна система, за да задържаш течностите, пий солен айран, това е единственият начин.  Peace

# 13
  • Мнения: 3 294
През бременността е хубаво да пиеш 1.5 - 2 л. течности на ден . За ниското кръвно , трябва да слушаш док какво те съветва и традиционните рецепти Wink като тази айран със сол  Peace

# 14
  • Мнения: 718
Моето кръвно винаги е било ниско, но през бременността ми стигаше и до 80/50. Припадах няколко пъти, което си е доста неприятно преживяване Sad
Нещата, които ми помагаха на мен са:
- много течности (инстиктивно явно през цялата бременност ми се пиеше страшно много айрян);
- задължително кафе и закуска сутрин;
- месо и сладко
Избягвах да излизам без придружител последните 1-2 месеца, защото ме беше страх, че ще ми причернее на улицата!
Лека бременност! Simple Smile

# 15
  • Мнения: 2 153
За кафето съм чела, че вдига кръвното, но след няколко часа много рязко пада! Което не е никак добре.

# 16
  • Мнения: 9 973
кафе,кола,червено вино

# 17
  • Мнения: 1 354
И моето кръвно откакто съм бременна е доста ниско,наистина пии повече течности това е много важно Wink

# 18
  • Мнения: 179
Чувала съм за свинско месо, пържоли, но не знам дали е легенда или наистина помага. Дълго време бях с ниско кръвно, по време на бременността беше нормално, а сега сякаш отива към по-високите стойности.

# 19
  • Мнения: 983
Аз също съм с ниско кръвно, по време на бременностите ми падаше още повече и ми прилошаваше, важното е да пиеш течности, най-вече вода и да се пазиш повече.

# 20
  • Мнения: 645
кафе,кола,шоколад,повече течности,свинско,червено вино

# 21
  • Мнения: 2 334
здаравеите,как сте бъдещи и настоящи мами Simple Smile.
аз съм в 4 месец и по рано днес имах много наприятен инцидент.докато пазарувах изведнъж започна да ми причернява,треперех и се изпотих за секунди.всички около мен започнаха да се притесняват и да ми говорят,но ги чувах някакси от далеко.излязох на вън и се свестих малко.веднага се обадих на доки и отидох на преглед.оказа,че рязко ми е паднало кръвното-80/40.каза ми да пия кафе,много вода и да ям сладко.моля ви даите ми и други савети как мога да си помогна в такива ситуации,защото нито ми си пие кафе,нито ми се яде сладко.има ли друг вариант?

Какво да ти кажа аз бях така от първия до средата на 4-и месец  Tired .Много е неприяно и единствено ми помагаше да съм на чист въздух и седнала както и сладкото  Peace

# 22
  • Мнения: 8 999
И аз бях с много ниско кръвно. Чаша студена кока-кола или солен айран ме връщаха в релси.

# 23
  • до една звездичка
  • Мнения: 1 892
Не сън чувала за сладкото в такива ситуации, но знам, че трябва да се пие максимално количество течности.
Все пак, това е по-малкото зло (ниското кръвно), имам предвид.
Моето беше високо през целия 9 месец и от лекарствата, които пиех, се чувствах като парцал. Tired

# 24
  • Мнения: 3 804
аз с голямата лежах за задържане-там ни даваха 2 таблетки-с обяснението-едната е за задържане,но повишава кръвното,а другата е да регулира кръвното.Но аз по принцип съм си с ниско кръвно-та една сутрин събрах  акушерките-60/40-веднага ми донеса конска доза кафе.После пък с малката ми падаше захарта-тя и без това си пада.Та защо не опиташ нескафе с мляко newsm78

# 25
  • София
  • Мнения: 1 139
На мен освен айрян много ми помагаха газирани напитки,например газирана вода с вкус на лимон,тоник,кола също Peace
Сладко неможех да погледна,а сега си наваксвам Crazy

# 26
  • ул. "Мечтание"
  • Мнения: 6 147
При мен се оправяха нещата с много вода и хапване. Най-добре соленичко, за да може да задържи водата в организма. Кафето не върши особена работа в такива случаи. Общо взето, дали ще изпиеш едно кафе или чаша вода, няма голяма разлика.

# 27
  • На бял кон в Pierrefonds
  • Мнения: 1 451
Мнооого е важно да си пиеш витаминчетата в този случай. Може да имаш и малко анемия, което е нормално при бременните, а витаминчетата ще ти помогнат да я пребориш. Също портокалов сок - хем сладко, хем водно... Кафе може, но при толкова ниско кръвно едва ли едно кафе ще оправи положението. Избягвай задушни, тесни помещения, цигарен дим...и така. Не се умира, но е неприятно.

# 28
  • Мнения: 2 521
Още като забременях с първото дете,кръвното ми стана 90/60.И такова си остана до ден днешен.И на мен ми препоръчваха шоколад,ама от него не се качи кръвното,ами килограмите ooooh!.Най-добре е сирене(по-солено)и айран,както са те посъветвали.Кафето по-скоро действа на нервната система,отколкото на кръвното.Не се насилвай ако не ти се пие.

# 29
  • Мнения: 285
кафе,кола,шоколад,повече течности,свинско,червено вино
Peace

# 30
  • Мнения: 150
 Rolling Eyes Хм, на бременна да се препоръчва да пие кафе...ей , Богу - не разбирам. Аз бях почти постоянно с изравняващи се граници / горна-долна / на кръвното и препоръките бяха- големи количества айрян , компот / но не и безалкохолно / и повече сладки неща.

# 31
  • Мнения: 149
Аз бях с почти всички "екстри" от този тип - причерняваше ми понякога, начална форма на анемия, болеше ме главата, спях следобяд по 3-4 часа както никога през съзнателния си живот.
Хранех се през 3-4 часа по малко със солени храни и за десерт нещо сладичко, пиех витамините предписани от докторката, пиех кафенце веднъж на месец (без кофеин), пиех повече сокове и вода (около 4 литра общо на ден) и постояно бях жадна поради летните температури, но повечето си отиваше по каналния ред Simple Smile
Като цяло се справях добре, макар че имаше моменти когато изобщо не бях добре - кръвното ми налягане през повечето време беше около 90/60, а сега вече се задържа на 100/70 и вече съм си добре Simple Smile
Наистина от шоколада качих около 3-4 над средните за едноплодна бременност, но вече напредвам с отслабването Simple Smile

# 32
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Пий айрян,повече вода

# 33
  • Мнения: 70
И аз съм така, докторът ми препоръча повече течности, малко кола, тъй като не пия кафе, в моментите, когато усетя, че ми става лошо - шоколад - пробвала съм, помага. И колкото се може по-бързо някъде на открито, на свеж въздух.

# 34
  • Мнения: 666
Аз по принцип си имам ниско кръвно 90/50,но по време на бременността на няколко пъти ми беше падало до 80/40.Чувството е отвратително и е доста притеснително,ако ти падне кръвното и няма придружител с теб,но в интерес на истината не може винаги да се движиш с такъв WhistlingЗатова а зкогато ми се налагаще да излизам сама си вземах в чантата една кола и примерно една вафличка,че иначе лоша работа. Peace
п.п.както са казали повечето мами пии повече вода и айрян със сол(мн помага) Blush

# 35
  • Мнения: 664
По цели дни ми е било зле от ниското кръвно и понеже направих алергия в началото на бременността и много неща ми бяха забранени.......Пиех много айрян с повече сол и многооооо, ама наистина много вода. Изпивах за 10 минути литър-два вода и след 10 мин вече ми беше добре. Е, после бях нон стоп в тоалетната, ама поне не ми беше зле. Лека бременност и без нерви. Hug

# 36
  • Мнения: 202
Аз съм с ниско кръвно.Преди време колабирах от приближаване на границите и тогава д-ра ми каза-повече сън,сок от компоти и шоколад.Не ти препоръчвам пиенето на кафе в предвид на това,че си бременна,а още повече на кола.

# 37
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
Наблегни на течностите Peace

# 38
  • Мнения: 4 784
Mushinka, солен айран също помага за вдигане на кръвното.

# 39
  • Мнения: 1 817
И аз бях и съм с ниско кръвно. Винаги внимавах да не правя резки движения. Особено внимавах като ставах от сън.
Яйрян със сол, и на мен така ми казаха. Кафе не можех да подуша даже.

# 40
  • Враца
  • Мнения: 92
Всичко,казано до тук ми е много познато.  Sad Знам за кафе, кола, сладки неща, течности и т.н. Но не знаех за солен айрян, както много мами пишат, че действа добре. Интересното е обаче, че без да знам това не мога без да съм изпила поне 1 литър айрян на ден. То някак си организма сам си поисква.  newsm78 Поне така излиза. И още - много сън, само той ме оправя. Пък като се роди бебо какво ще правя не знам.  Rolling Eyes

# 41
  • Мнения: 7 109
Първо, когато усетиш такова замъгление, търси по най-бързия начин къде да седнеш без да изпитваш неудобство. Носи си в джоба някакъв бонбон и го ползвай при нужда.
Нормално е, когато влезеш в затворено пространство с температура, различна от тази навън, да се появи пристъп.
Ако преди да забременееш си пиела кафе в по-големи количества, добре е да не го отказваш напълно.   
Аз в първите месеци от бременността се разхождах с малка бутилка вода в чантата и голямо количество бонбонки. Но понеже при мен става въпрос за постоянно състояние, мерките са планирани.

# 42
  • Варна
  • Мнения: 1 817
Кафето е диуретик и според мен не помага особено. Винаги съм била с ниско кръвно и най много ми помага айран със сол  Peace .

ПП: Това за сладкото съм чувала че важи ако кръвната ти захар падне рязко. За кръвното незнам какво би помогнало  newsm78

# 43
  • Мнения: 253
Здравейте,момичета Hug
Моето кръвно преди да забременея ми беше 120/80.Но като забременях ми стана много ниско- 100/60,90/60 но доки каза,че е нормално до 6месец да е така,но на мен все още си ми е ниско.Пия или кола или айран като ми стане вече лошо Mr. Green
Кафето го отказах,като разбрах,че съм бременна-защото кафе без цигарка...не върви Mr. Green
И на мен мноооого често ми се замаява главата

# 44
  • Мнения: 69
Здравейте Simple Smile
Аз имам вече едно почти припадане... с кръвно 90/60... Бях спряла кафето, но го започнах пак... Малко по - добре се чувствам, бих казала...Въпреки че все си го поддържам ниско , а и преди бременността си имах ниско...  Whistling

Последна редакция: нд, 15 мар 2009, 08:40 от Mona-balona

# 45
  • Мнения: 168
аз също съм с ниско кръвно 90/60и като бременна пий повече течности и спокойно успех ти желая

# 46
  • Мнения: 69
 Peace Благодаря ти Simple Smile

# 47
  • Мнения: 1 322
През цялата ми бременност имах кръвно 90/60, а няколко пъти се е случвало да пада и до 85/55V

# 48
  • Мнения: 253
Моето кръвно досега беше 100/60,90/60 но започна да се пооправя.Последният път доки ми го измери 100/70 Grinning

Общи условия

Активация на акаунт