Белтък в урината

  • 23 124
  • 12
  •   1
Отговори
  • Мнения: 22
Здравейте, много ще съм ви благодарна ако ми помогнете.
Бременна съм в 18 г.с.и в петък ходих на лекар и ми измери кръвно 160/60 и ме прати на кардиолог.Кардиолога ми даде направление за изследване.След като си направих изследването се оказа че имам белтък в урината. Но моята АГ каза че това не е много лошо по лошо било високото кръвно, но мен това ме притеснява.Моля ако на някой му се е случвало да ми даде съвет.
Благодаря Ви.

# 1
  • София
  • Мнения: 23 064
Принципно съвети от това естество са работа само на лекарите! Кръвното наистина е по-притеснително (въпреки че долната ти граница е хубаво, че е ниска), но при редовно наблюдение няма страшно, дори и да се наложи престой в болница  Peace Ако е само белтък, а не албумин - мисля, че няма проблем (т.е. ако има малко наличие на белтък).. За последното да ме корегира някой, ако съм объркала!

# 2
  • София
  • Мнения: 1 524
Белтък в урината във високи нива е опасно, предполагам при теб не е така, все пак лекар ги е видял изследванията, но се следи и на твое място ще потърся за всеки случай и второ мнение. Лека бременност.

# 3
  • Мнения: 603
Надали е притеснително толкова, аз имах например кетон ако не се лъжа и ми казаха че за бременни можело да има понякога  Thinking

# 4
  • София
  • Мнения: 12 554
Съветът е само един - веднага на друг лекар и в болница.
Кръвното ти е много високо. В комбинация с албумин в урината - класически случай на прееклампсия, а тя е доста опасна за плода. Така че отивай на лекар! И си смени АГ-то. Не знам какво е учила тази докторка, ама трябва да си изяде дипломата.

# 5
  • Мнения: 367
През първата си бременност имах същите проблеми - високо кръвно налягане и албумин в урината. Важно е наистина да имаш експертно мнение на добър специалист. Аз много се разтревожих, по лекарски съвет ограничих изключително сол, животински мазнини, захари. Пиех повече сокове, особено от лимони. Почивах си повече. Провериха ми албумина седмица по-късно - вече беше много малко количество. Накрая се изчисти. Това, което запомних и ще се опитам да приложа и този път беше: да няма силни стресови моменти, периоди на гладуване и нездравословно хранене. Тези мерки помагат за нас, които сме предразположени към високо кръвно и отделяне на албумин в урината. Спокойна бременност и леко раждане! Peace

# 6
  • Мнения: 1 045
Ако е инцидентно кръвното налягане не е проблем,защото за 1 час се мени 100 пъти,дори и от най-малкото нещо.Ако имаш пък постояно проблем с кръвното,трябва да се открие причината.
Белтъкът може да се получи и от неправилно даване на пробата така че ако нивото е малко доколкото знам и това не е проблем.
По принцип стойностите за бременни са малко по-различни,варират в други граници.Така че трябва да си ти ги разчита АГ и ако има нещо обезпокоително да те насочи към съответния специалист.

# 7
  • София
  • Мнения: 293
Белтък и албумин е едно и също нещо,ако го имаш в урината в комбинация с високо кръвно това се нарича токсикоза на бременността,а това от своя страна може да доведе до еклампсия,ако не се лекува може да доведе до сериозни последици както за теб,така и за бебчо.Трябва редовно да си следиш кръвното,да си на безсолна диета и повечко да си почиваш:)Ако гинеколога ти не обръща достатъчно внимание на това веднага го сменяй!

# 8
  • Мнения: 9 973
а АГ-то не ти ли изписа някакви лекарства,не те ли прати при друг лекар?

# 9
  • до една звездичка
  • Мнения: 1 892
Белтък и албумин е едно и също нещо,ако го имаш в урината в комбинация с високо кръвно това се нарича токсикоза на бременността,а това от своя страна може да доведе до еклампсия,ако не се лекува може да доведе до сериозни последици както за теб,така и за бебчо.Трябва редовно да си следиш кръвното,да си на безсолна диета и повечко да си почиваш:)Ако гинеколога ти не обръща достатъчно внимание на това веднага го сменяй!


 newsm10

# 10
  • Mars Hotel
  • Мнения: 4 862
Задължително потърси и друго мнение.
Следи си кръвното редовно и настоявай за редовни изследвания. Много важно е и да си почиваш максимално.
Не се плаши, но това трябва да се следи. Успех! Hug

# 11
  • Мнения: 1 354
Задължително потърси и друго мнение.
Следи си кръвното редовно и настоявай за редовни изследвания. Много важно е и да си почиваш максимално.
Не се плаши, но това трябва да се следи. Успех! Hug

 Peace
Успех и от мен!

# 12
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
следвай съветите на доктора и дано всичко е наред Praynig

Общи условия

Активация на акаунт