изпомпена кърма

  • 687
  • 11
  •   1
Отговори
  • Мнения: 636
Въпросът ми е как съхранявате и след това приготвяте за приемане изцедена кърма?

# 1
  • Мнения: 8 458
Съхранявам в предварително изварени бурканчета от бебешка храна,които съхранявам във фризера.Надписва се дата и количество.
После внимателно размразявам на водна баня.
Между другото-отдавна не ми се е налагало да правя всичко това,
Вече ядем зел.пюре на обяд,но изцеждам малко преди да дам пюрето-запасите ми си стоят-май ще ги хвърлям. Cry

# 2
  • Мнения: 3 550
Аз си нямам бурканчета и съхранявам в стерилни бурканчета за урина от 75 мл., в санитарните аптеки, около 0,20-0,25 лв. бройката. Друг евтин вариант е обикновени чашки от безалкохолно, тия от 200 мл, изваряваш и запечатваш със стреч-фолио, ама е много работа и не ми се разправя, пък и по-добре да са ти по-малки дозичките, защото веднъж размразена, после не се замразява отново.
Още не ми се е налагало да размразявам.

# 3
  • Мнения: 255
Ако ще я давам кърмата на бебо още същия ден -  съхранявам я в хладилника в шише и преди хранене я подгрявам в нагревателче за шишета. Ако ще замразявам - ползвам чашките на Авент, които преди това стерилизирам, и също пликчета за съхраняване на кърма на Авент (вече ги няма на пазара, но имам още малко налични).
Замразената кърма размразявам само на стайна температура, като я изваждам след предишното хранене.
Чашките/пликчетата надписвам с маркер - дата и грамаж.

Stesi, това със серилните бурканчета за урина е хитро, как не съм се сетила  newsm78


# 4
  • Мнения: 4 242
В стерилини пликчета замразявах. Като ми потрябва размразявам на стайна Т.

# 5
  • Германия
  • Мнения: 8 092
....запасите ми си стоят-май ще ги хвърлям. Cry
Недей бе, използвай за баня на бебчето. Кожата им след това няма нужда от мазане с олио или пудра

# 6
  • Мнения: 1 341
аз тук съм чела, че мойе да се стерилизират плокчета за фризер. Това е мн удобен вариант, защото не заема място. Аз слагам в шипета от соковете на Queens, ама много място ми заемат.
Някой би ли споделил технологията?

# 7
  • София
  • Мнения: 10 825
Аз използвам стерилизирани бурканчета от пюрета и стерилни чашки за урина. Размразявам в хладилника (ако имам повечко време) или в съд със студена вода. След това подгрявам в нагревателя за шишета на Авент

# 8
  • Мнения: 8 458
....запасите ми си стоят-май ще ги хвърлям. Cry
Недей бе, използвай за баня на бебчето. Кожата им след това няма нужда от мазане с олио или пудра
Това е идея!Ще опитам! newsm10

# 9
  • Мнения: 636
А дали може бурканчето с кърмата да се постави в хладилника, не във фризера, ако се дава същия или на следващия ден и да се приготви за прием, като се сложи в топла вода за няколко минути?

# 10
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
В хладилника се съхранява до 24ч - така че може,ако ще го даваш същия ден и се топли в съдче с топла вода,да.

# 11
  • Мнения: 2 323
....запасите ми си стоят-май ще ги хвърлям. Cry
Недей бе, използвай за баня на бебчето. Кожата им след това няма нужда от мазане с олио или пудра

Я кажи нещо повече, и аз чух за такива млечни бани в Германията newsm78 ама тук нещо инфото е бедно Heart Eyes

Общи условия

Активация на акаунт