Странни костици отстрани на венците!!!

  • 4 594
  • 26
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 570
И аз мислех, че на Методи са пробили кучешките зъбки. Беше на 4 м., когато забелязах бели точки на венците от долу на местата на кучешките. Даже бяха релефни, твърди, точно като зъби. Но когато ги показах на педито, тя каза, че това са запушени слюнчни канали. Не е нищо притеснително. Получават се при доста бебенца. Когато започнат да дъвчат твърда храна, ще се спукат тези точици и ще се отпушата слюнчните канали канали.

# 16
  • София
  • Мнения: 1 185
До сега не съм чувала, като се консултираш с педи пиши! Ще следя!

# 17
  • Мнения: 1 554
 Rolling Eyes най - добре консултация с лекар Peace

# 18
  • Мнения: 82
Ох отдъхнах си!Говорих с педиатъра на детето.Това е нормално и както някои от Вас предположиха има връзка с кучешките зъбки, но не са те, а просто там венеца се офирмя и образува твърди образувания, подобни на перлички.ПОсле като поникнат зъбките ще се оформят напълно.Благодаря на всички и дано темичката помогне и на друга мама, която случайно като мен напипа тези неща.   bouquet

# 19
  • Мнения: 9 973
ей браво!Сега по-спокойно  Hug

# 20
  • Мнения: 1 427
Такива ли са http://www.snimka.bg/album.php?album_id=267817&pid=8438882
Още във 2-рия месец се появиха на местата и на 4-те кучешки и педи каза,че са зачатъци на зъби. Но все още не са избили,така си седят без промяна.

# 21
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 912
Нормално е, венецът има способността да образува такива образувания.

# 22
  • Мнения: 82
Такива ли са http://www.snimka.bg/album.php?album_id=267817&pid=8438882
Още във 2-рия месец се появиха на местата и на 4-те кучешки и педи каза,че са зачатъци на зъби. Но все още не са избили,така си седят без промяна.

Да, струва ми се са такива, но мисля, че са малко по-малки.

# 23
  • София
  • Мнения: 1 175
Моят син също имаше странни израстъци,но там,където са долните резци.Като се роди ми го дадоха с думите,че вече са му пробили зъбчетата.Понеже бях чувала за подобни случаи не предприех нищо,докато след три месеца зъбчетата паднаха  Rolling Eyes  Още по-странното е,че след това пак пораснаха   Shocked Нашата педиатърка не можа нищо да каже,препоръча ни да отидем на детски стоматолог.Докато се ориентираме къде и при кого, зъбчетата пак паднаха  #Crazy При консултацията се оказа,че най-вероятно има повече зъбни зародиши.
Аз също ти препоръчвам за твое успокоение да заведеш детето и при специалист,поне да се изясни какво е  Peace Успех и ще следя темата  Hug

# 24
  • Мнения: 4 784
Не съм имала такива оплаквания

И аз не съм имала такива оплаквания Naughty. Тук става въпрос за дете с такива. Ама то като трупаш точки, много не те интересува.
smile3501 smile3501 smile3501 Браво polin_a, добре си го написала! Аман от това трупане на точки, ни им ли е неудобно?!?! Какъв е смисълът от това да имаш хиляди мнения, като са все безсмислени изказвания!

funki81, радвам се, че сте намерили отговор на проблема!

# 25
  • Мнения: 405
Не съм имала такива оплаквания

И аз не съм имала такива оплаквания Naughty. Тук става въпрос за дете с такива. Ама то като трупаш точки, много не те интересува.
smile3501 smile3501 smile3501 Браво polin_a, добре си го написала! Аман от това трупане на точки, ни им ли е неудобно?!?! Какъв е смисълът от това да имаш хиляди мнения, като са все безсмислени изказвания!

funki81, радвам се, че сте намерили отговор на проблема!

Браво бре Joy. Напълно сте прави...ама си е до човек ooooh!. Много се радвам, че всичко е наред с детенце иначе. Hug

# 26
  • Мнения: 9 776
Не съм имала такива оплаквания

И аз не съм имала такива оплаквания Naughty. Тук става въпрос за дете с такива. Ама то като трупаш точки, много не те интересува.
smile3501 smile3501 smile3501 Браво polin_a, добре си го написала! Аман от това трупане на точки, ни им ли е неудобно?!?! Какъв е смисълът от това да имаш хиляди мнения, като са все безсмислени изказвания!

funki81, радвам се, че сте намерили отговор на проблема!


Забелязала съм тази тенденция в постовете на няколко съфорумки, които направо са много очевАдни. И най-често те нямат споменатите проблеми ooooh!. Да не говорим, че като си дадат "мнението" по дадената тема, те после даже не си правят труда да я следят. Съдя по това, че след някоя подобна забележка към техния пост, те не реагират, което означава, че не са прочели.
 Извинявам се на авторката за спама.
Радвам се, че всичко е наред вече при вас Peace.

Общи условия

Активация на акаунт