какво дава(х)те при никнене на зъбки?

  • 9 073
  • 111
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 864
здравейте,
май скоро ще ни се покажат още 2 зъба.този път обаче положението е страшно-вдигаме температура и постоянно мрънкаме, а  нощем и плачеме добре.

кажете какво давахте вие за зъбоникненето и от какво сте доволни.
знам че при всеки е индивидуално но искам да сабера малко инфо

# 1
  • Мнения: 2 374
Има страшно много теми потърси.
Каквото и да дадеш ефета е временен,с гелчетата намазваш и изтръпва за 20-ина минути след,което пак е същото,аз давах Дентинокс и Калгел.Една майка наскоро писа,че много помага празлука на детето и,ако искаш го  пробвай.

# 2
  • Мнения: 8 999
Мажех с нещо венците, не си спомням как се казваше. Но мисля, че основна роля в преодоляването на зъбната криза, изигра Ефералган. Преди вечерен сън давах по една доза. Освен, че понижаваше температурата, Ефералган и други такива препарати /Нурофен, например/ спират възпалителни процеси и действат бокоуспокояващо. И двете ми деца не са се будили нощем, когато им никнеха зъби.

# 3
  • Мнения: 2 374
А!Сетих се,че за Т давах Панадол и Нурофен редувах ги и веднага сваляше,а пък и много се успокояваше.

# 4
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 269
Няколко пъти давах Хамомила, но толкова и действаше. Не съм мазала с нищо. Нито пък съм давала Панадол и Нурофен само против болката.

# 5
  • София
  • Мнения: 521
Аз мажа с Калгел, но ефекта е временен  Confused Търпение, това трябва Peace

# 6
  • Мнения: 7 201
Каквото и да дадеш ефета е временен,с гелчетата намазваш и изтръпва за 20-ина минути след,което пак е същото,аз давах Дентинокс и Калгел.
Peace Съгласна съм,но временен или не,защо да се мъчи детенце?
Също съм чувала добри отзиви за Генгигел.

# 7
  • ул. "Мечтание"
  • Мнения: 6 147
Давам хомеопатичното Калкареа Фосфолика 9 CH и при нужда мажа с Дентинокс. Резултата е страхотен! Спи си нормално цяла нощ, през деня почти не мрънка. Много съм доволна.

# 8
  • Мнения: 405
Давам Dentinox и Cammomile 30 CH. Ефектът от Cammomile-то е доста добър Peace

# 9
  • Мнения: 753
И ние сме на хомеопатия Party

# 10
  • Мнения: 433
Има  и едно изцяло на билкова основа гелче Бочко, редувам го с Дентинокс. Ефектът и от двете наистина е за 15-20 мин. В по-сериозни случаи правя Хип успокояващ чай, струва ми се, че си оправдава името  Rolling Eyes 

# 11
  • Мнения: 75
Бонжела-гел или ако е мнооого зле му намазвам венците с мастика Peace

# 12
  • Мнения: 1 132
Първо Осанит, после Cammomile 30 .

# 13
  • ул. "Мечтание"
  • Мнения: 6 147
...ако е мнооого зле му намазвам венците с мастика Peace

 Shocked Shocked Shocked newsm78

# 14
  • Мнения: 1 132
...ако е мнооого зле му намазвам венците с мастика Peace

 Shocked Shocked Shocked newsm78
Еее, к`во толкова, във всички болкоуспокояващи гелове има спирт,  лидокаин, подсладител. Като се замисля май мастиката е по-малко зло.

# 15
  • Мнения: 75
и много помага вярвайте ми..големият ми син е вече на 8г и само с мастика го мажех защото почна да вади зъби когато беше на 5 месеца,и въобще не разбрах как ги изкара тия пусти зъби Wink

# 16
  • ул. "Мечтание"
  • Мнения: 6 147
Просто ми стана странно!  Simple Smile
Но пък обосновката ти си я бива! Не могада отрека!  Peace Wink

Аз съм му давала от "нетрадиционните" лекове само лучец.  Wink

# 17
  • Мнения: 9 973
при Т давам панадол,иначе гелче дентинокс

# 18
  • някъде там
  • Мнения: 1 698
калгел и дентокинд

# 19
  • Мнения: 4 335
Давам Дентокинд,венците мажа с Пансорал-билкова е и може да се маже неограничен брой пьти.
На един зьб имаше Т,давах Панадол и Нурофен.

# 20
  • Мнения: 1 080
Дентинокса ни помага много (на всички от семейството    Wink), но има краткотраен ефек за жалост - само 15 - тина мин. Ползвам го преди сън, че иначе няма заспиване братче!!!

# 21
  • Мнения: 1 554
нищо не давам Peace

# 22
  • Мнения: 2 111
Давам хомеопатичното Калкареа фосфорика 9 СН  и понякога мажа с Дентинокс или Калгел.

# 23
  • София
  • Мнения: 17 592
гел за никнещи зъби

# 24
  • Мнения: 298
Самоцитирам се от друга тема:
"В момента на малката й растат вторите резци, първият / от чифта/ го изкара с температура, разстройство и много мрънкане, особено нощно време. Прочетох за едно хомеопатично лекарство,  Calcarea phosphorica 9 CH, и вече 4-5 дни й го давам, преди малко видях, че и второто почти е пробило, а тя определено е спокойна, няма температура и разстройство. Май това лекарство действа."
Определено съм доволна, в момента растът кътници, но нито има температура, нито други неразположения.  Peace

# 25
  • Мнения: 285
Аз мажа с Калгел, но ефекта е временен Peace.

# 26
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Не давах нищо

# 27
  • Има много детски смях.
  • Мнения: 3 152

И аз така.
По простата причина, че освен да е била малко по- кисела, други проблеми по време на никненето на зъбките, не е имала.

А, да, сега се сещам, че при избиването на последните зъбчета, имаше по- продължително разтройство, тогава давах Ентерол.  Laughing

# 28
  • под дъгата
  • Мнения: 630
Мажех с Калгел и давах гризалка /от тия играчки, които се дъвчат Simple Smile/, температура не е вдигала.

# 29
  • Мнения: 1 919
Панадол

# 30
  • Мнения: 1 155
Давах Калпъл сироп и Панадол, когато положението ставаше нетърпимо. Иначе мажех венчетата с Генгигел

# 31
  • София
  • Мнения: 1 185
Мажа с генгигел и ако много го боли давам панадол!

# 32
  • София
  • Мнения: 864
добре де а как ги давате тези хомеопатичните неща?
аз пробвах да разтворя Хамомила и в топла и в студена вода. е почти не стана.
да отбележа че аз пробвах да го разтворя в супена лъжица а не в шишето с вода т.като вода пиеме супер малко

# 33
  • Мнения: 153
Дентинокс. Но най- много се успокоява като го кърмя.

# 34
  • Мнения: 2 311
Давах Панадол.
Бях купила и разни гелчета да мажа венците,но изобщо не ми даваше да й бръкна в устата.

# 35
  • София
  • Мнения: 5 079
Мажех с Пансорал. Много ефективно и можеш да мажеш неограничен брой пъти. При много силни болки - свещички Вибуркол Н...
И двете са хомеопатични.

# 36
  • Мнения: 2 521
За мазане Калгел и Дентинокс,но веднага го облизва,и ефект особено не виждам.Давам и Дентокинд когато мрънка повече-3пъти на ден по 1 хапче.

# 37
  • Мнения: 7 723
Мажех с Калгел и Дентинокс.
Панадола не е много препоръчителен.

# 38
  • Мнения: 150
Не занам до колко ще съм от полза-детето си го лекувам само с хомеопатия-другото са отрови , които не мисля , че бих си простила да давам. Давах Calcarea Phosphorica 9 CH , Dentokind, a pri powi[ena temperatura Belladonna.  Избиха си зъбките и съм доволна , че не послушах педи, който реши , че трябва да се тъпчем с Парацетамол/ Ефералган , Панадол../

# 39
  • Sofia
  • Мнения: 1 365
добре де а как ги давате тези хомеопатичните неща?
аз пробвах да разтворя Хамомила и в топла и в студена вода. е почти не стана.
да отбележа че аз пробвах да го разтворя в супена лъжица а не в шишето с вода т.като вода пиеме супер малко

При нас беше отдавна, но хамомилата я слагах в шишенцето с водичката и разбивах добре, след няколко минути се разтваря. В лъжичка ще стане доста по трудно мисля  newsm78

# 40
  • София
  • Мнения: 864
е да де ама ако разтворя хапченцата в шише тя няма да изпие водата и ефекта ще е нула.
освен това в колко вода да ги разтворя?
айде ще пробвам поне с лъжичка да й давам водичката

# 41
  • Мнения: 3 411
аз също, 2*3 зрънца. 10 минути преди да му ги дам, ги слагах в чашка с малко вод аи се разтварят за няколко минути.
снощи майка ми видя, че долните му два зъба са почти избили, венчето вече е сцепено. изобщо не съм разбрала кога са започнали да му никнат зъби, нито се лигави, нито е неспокоен.

# 42
  • Мнения: 3 411
е да де ама ако разтворя хапченцата в шише тя няма да изпие водата и ефекта ще е нула.
освен това в колко вода да ги разтворя?
айде ще пробвам поне с лъжичка да й давам водичката
сложи 5-6 капки вода в малка чашка и за няколко минути се разтварят. отначало ги давах водата с лъжичка, после направо от чашката.

# 43
  • Пловдив
  • Мнения: 588
Ползвам хомеопатичните Pansoral Gel за бебета (че го има и във вариант за мазане на венците на възрастни) и Calcarea Phosphorica 9 CH. Много съм доволна от тях!

# 44
  • Мнения: 73
Ползвам хомеопатичните Pansoral Gel за бебета (че го има и във вариант за мазане на венците на възрастни) и Calcarea Phosphorica 9 CH. Много съм доволна от тях!
Peace
Разтварям сутрин и вечер по 3 зрънца в 15 - 20 мл вода. Слагам ги в шишенцето за водичка и той си я изпива.

# 45
  • Мнения: 2 334
Давам Дентокинд и мажа с Калгел и Бочко.Общо взето май само Панадола помага но не може да се дава дълго време  Tired

# 46
  • Мнения: 4 433
Дентинокс и чесалки.

# 47
  • В центъра на моретата
  • Мнения: 1 604
Calcarea Phosphorica 9 CH колко дълго може да се дава? При нас започна да се лигави много, кътници я мъчат, но не излизат. Аз започнах да давам Calcarea Phosphorica 9 CH, но след седмица спрях, тъй като ме достраша да й давам дълго време.

# 48
  • Мнения: 660
Използвах Дентокинд-хомео е,имаше полза,успокояваше го доста.. Панадола изобщо не помага,дори обратното,като му дам става супер неспокоен от него и цяла нощ се върти Tired

# 49
  • Мнения: 1 629
Дентинокс - локално и панадол, ако има температура Peace

# 50
  • Пловдив
  • Мнения: 2 388
Давам хомеопатично.Chamomilla.

# 51
  • София
  • Мнения: 803
Камомила Вулгарис 9 и Калцареа 9, по препоръка на док. Михайлов хомеопатът. Просто са невероятни.

# 52
  • Мнения: 574
За сега давам само панадол но определено ще взема и нещо хомеопаично. Но още се чудя Камомила или калкареа. Кое е по добро. Имат ли някакви странични ефекти и може ли без лекарско предписание да се дава.

# 53
  • Мнения: 35 961
Дентинокс, Хамомила 9 или 15, Панадол

# 54
  • Мнения: 804
здравейте!аз давам камомила 9 и нурофен
 чувала съм че понадола не е хубаво да се дава често успех на всички

# 55
  • Мнения: 15 379
В началото мажех с Пансорал, после се убедих, че няма особен ефект.

# 56
  • Мнения: 298
Calcarea Phosphorica 9 CH колко дълго може да се дава? При нас започна да се лигави много, кътници я мъчат, но не излизат. Аз започнах да давам Calcarea Phosphorica 9 CH, но след седмица спрях, тъй като ме достраша да й давам дълго време.
Доколкото знам, може да се дава докато избият зъбчетата, калкареата не само облекчава болката, но тушира и съпътстващите неразположения.

# 57
  • Мнения: 790
Пансорал с временен ефект

# 58
  • София, в момента в любимото ми село Железница
  • Мнения: 1 673
Има страшно много теми потърси.
Каквото и да дадеш ефета е временен,с гелчетата намазваш и изтръпва за 20-ина минути след,което пак е същото,аз давах Дентинокс и Калгел.Една майка наскоро писа,че много помага празлука на детето и,ако искаш го  пробвай.

Peace

# 59
  • Мнения: 910
мазала съм с Дентинокс и с Калгел,ефекта е временен

# 60
  • Мнения: 276
Dentinoks i Dentokind. Peace

# 61
  • Мнения: 681
Преди лягане давам Панадол,ако положението е ревливо  Mr. Green Иначе давам Дентокинд,а сега педи ми каза и за някакъв гел-Генгигел,но не мога да го открия по аптеките  Rolling Eyes

# 62
  • хасково
  • Мнения: 378
Давам Calcarea Phosphorica 9 CH  2*3 таблетки.когато усетя че започва да расте зъб,мажа го и с Дентинокс гел.

# 63
  • Мнения: 1 558
Нищо не съм давала,само свалях Т Peace

# 64
  • Мнения: 2 447
Нищо не давам!Заега има само две зъбчета и освен да е бил по- кисел друго не съм усетила!
Все пак ще следя че има още доста за излизане и може да се промени положението!

# 65
  • от Луната
  • Мнения: 1 752
когато виждам, че я боли давам Нурофен, а иначе мажа с Мундисал

# 66
  • Мнения: 511
Дентокинд

# 67
  • Мнения: 822
Мажа с Пансорал.

# 68
  • ГОре на черешата...
  • Мнения: 11 511
При пробива на първите резци мажех с Дентинокс.
Сега остават само кучешките и давам Дентокинд.

# 69
  • София
  • Мнения: 632
Мажех с Дентинокс и давах Дентокинд.

# 70
  • Мнения: 4
 :peace:Gengigel baby. Той не съдържа лидокаин, нито пък спирт...Аз съм много доволна, а и бебчо му се кефи.

# 71
  • София/Севлиево
  • Мнения: 11 014
Пансорал и Дентинокс.Като види много зор по малко Панадол.

# 72
  • Мнения: 4 668
Мажех с Калгел . Помагаше.

# 73
  • Мнения: 1 685
мундисал Peaceмного помага Peace

# 74
  • Мнения: 3 092
Давах цица , много помагаше .
При температура над 38.5  водех на доктор .Оказваше се че не е от зъби  Peace

# 75
  • Мнения: 1 240
Аз мажех с Генгигел и още едно гелче, но забравих името. Т не ми е вдигала, но съм на мнение, че висока Т от никнене на зъби не се вдига.

# 76
  • Мнения: 121
панадолче  Peace,вечер преди лягане по малко

# 77
  • Мнения: 2 011
Дентокинд.Не съм убедена,че ми бяха в помощ,но и детето не е плакало особено досега от зъби.

# 78
  • Мнения: 594
Давам Дентокинд и мажа с Дентинокс гел.

# 79
  • Бургас
  • Мнения: 529
Нищо не съм давала, и за напред ще е така Peace.

# 80
  • Мнения: 1 745
Аз съм давала какво ли не-и хомеопатия-Дентокинд,Пансорал,Калц(к)ареа Фосфорика;давала съм й Панадол,защото имахме нощи,в които не можех да я успокоя по друг начин!Доволна бях от Калцареата. PeaceСега нищо не давам,защото е по-спокойна!Вчера проби 10-тия зъб-кътник! Peace

# 81
  • Пловдив
  • Мнения: 857
Два, три пъти съм му мазала венците с Пансорал. Нямаше особен ефкт и спрях. Нищо друго не съм му давала.

# 82
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
С Калгел мажа, като видя много зор.

# 83
  • Мнения: 469
И аз съм мазала с Калгел, успокояваше я.

# 84
  • Варна
  • Мнения: 1 817
Дентинокс  Peace

# 85
  • Мнения: 6 713
Дентинокс, в най-трудните дни (даже ни избиха три зъба наведнъж Confused) - за 1 нощ дадох 2 пъти нурофен и беше почти цялата нощ на ръце. Sad

# 86
  • София
  • Мнения: 160
Мажа му венците с Pansoral  за сега го успокоява  Peace

# 87
  • Мнения: 2 960
Синът ми не е имал особени проблеми при никненето на зъбките.В един момент му давах Дентокинд ,но за малко.
Имам познати ,при които хапченцата дадоха добър резултат. Peace

# 88
  • Мнения: 1 725
Изписаха ни едно гелче от общоизвестните, но забелязах, че не действа. И на себе си като пробвах не усетих нищо. А панадол все забравям да дам като в такива случаи и въобще като е неспокойна. Но по-добре, понеже не ми пречи да си я гушкам и кърмя.

# 89
  • Мнения: 149
Отначало мажех с Калгел, ама полза само за 5мин Rolling Eyes сега давам цицката и се успокоява bowuu

# 90
  • Tам през Атлантическия океан
  • Мнения: 7 120
Нищо не съм давала,само свалях Т Peace
Peace

...и аз така

# 91
  • плевен
  • Мнения: 644
От страна на медикаменти-нищо.Давах му само топла прегръдка и утеха за да не плаче и слава богу нямахме температура.Иначе се бях запасила с Панадол и Нурофен сироп

# 92
  • Мнения: 958
Дентинокс, и много гушкане, по цяла нощ.
Иначе при кучешките, давах и панадол отвреме на време, много го болеше детето.

# 93
  • Мнения: 45
V momenta i na dvamata im niknat katnici-maja s pansoralgel,i davam nurofen,dovolna sam ot nego uspokoqva bolkata

# 94
  • в илюзия
  • Мнения: 1 306
Нищо не съм давала , само много гушкане  Heart Eyes

# 95
  • Мнения: 3 695
Никакви химии не съм давала, нито за колики, нито за зъбите - кърмене (до година и 10 месеца) и много гушкане.  Peace

# 96
  • Мнения: 1 484
Нищо не съм давала , само много гушкане  Heart Eyes
Peace

# 97
  • Разград
  • Мнения: 2 102
Мазала съм венците с Дентинокс!  Peace

# 98
  • Мнения: 31 165
Хомеопатично Калкарея Фосфорика/9/,/15/.

# 99
  • Мнения: 202
Пробвах два гела за мазане,но и двата даваха ефект за по 5 минутки.Панадол съм давала също,но много рядко,когато го болеше много.

# 100
  • Earth
  • Мнения: 1 952
Пробвах едно-две гелчета за мазане, ама безрезултатно  Peace

# 101
  • София
  • Мнения: 614
Аз ползвах гел Bonjela, доставих си го от Англия, и съм много доволна. Ползвам го и сега при нужда. Също и хомеопатични гранули. От време на време, при по-сериозни кризи съм давала преди лягане бебешки сироп с парацетамол  Peace

# 102
Здравейте!
Моето момченце е на 10 месеца и в момента вади второ зъбче. С първото нямаше проблеми, ни усетихме как излезе, но второто е доста по-трудно. Много мрънка, сънен е и от три дни е с температура. Нурофена ни помага за малко и след това пак я вдига. За болката мажа венците с дентинокс и помага, на бебчо също му харесва. Но тази температура не мога да я сваля и незнам вече какво да правя. Можете ли да ми дадете някакъв съвет за това, ще съм много благодарна.  Rolling Eyes

# 103
  • Мнения: 7 201
За болката мажа венците с дентинокс и помага, на бебчо също му харесва. Но тази температура не мога да я сваля и незнам вече какво да правя. Можете ли да ми дадете някакъв съвет за това, ще съм много благодарна.  Rolling Eyes
Заведи детето на лекар.Не всяка температура трябва да се предписва на зъбоникненето. Peace

# 104

[/quote]Заведи детето на лекар.Не всяка температура трябва да се предписва на зъбоникненето. Peace
[/quote]

Благодаря много за бързия отговор  Simple Smile. Говорих с педи и утре ще го заведа да го види, но засега успях да смъкна Т до 37 градуса с панадол (по съвет на пед).

# 105
  • Мнения: 472
Мисля да давам Панадол,ако има Т и Камомилата + гелче Дентоникс,даже и сега я мажа,странно,но факт има шанс и тя като мама на 4 месеца да е с 2 зъбета  Rolling Eyes Shocked

# 106
  • Мнения: 1 632
Мажех с  гел Мундисал.

# 107
  • Мнения: 154
На Галя като и изкараха 2 зъбчета бяхме в Испания.Вдигна 39 гр, с парацетамол я сваляше за малко и пак я качваше.Мислех да я отведа на лекар но тъи като нямаше симптоми за настинка реших да поизчакам и и сложих на крачетата чорапчета с оцет и вода за кратко и я сложих в хладка вода за 10 мин да си поиграе и я свали ,повече не я дигна,.

# 108
  • Мнения: 148
Нищо не давах.Даже не разбрахме кога избиха,а имаме вече 6 зъба.

# 109
  • София
  • Мнения: 932
Нищо , в началото мазах с калгел май беше , ама не видях резултат и спрях. Веднъж съм й давала и панадол, просто не издържах , цяла вечер се будеше с писъци и понеже на опаковката пише  че се дава и при никнене на зъбки , се реших да дам. Но не мисля че това е вариант непрекъснато , напротив.  Когато й никне зъбче е нервна , спи малко , раздразнителна но нищо не й давам и аз минавам на нейния режим и така , докато поникне зъбчето.
Иначе знам че си има много хомеопатични мазила и хапчета , които се дават и мои познати на малки деца казват че има ефект, аз обаче не съм ги пробвала.

# 110
  • Мнения: 89
Спасявам се само с Калгел.  Peace
Вярно че ефекта му е краткотраен, но поне го унася да заспи. Че иначе - голям зор и въртене е в леглото.
Панадол и аз съм давала, колкото и да съм против. Но в един момент просто си съгласен на всичко, само да облекчиш болките на детето си.

# 111
  • Мнения: 4
Генгигел! По-скъп е, но съм най-доволна от него.

Общи условия

Активация на акаунт