готови...СТАРТ!!! (или хранене за норматив)

  • 2 261
  • 44
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 543
Ох, алис, чудя се как да започна и какво, и дали изобщо да пиша.....
Правда, Шаманката, Лорън и всички останали момичета са ти отговорили подобаващо, друг е въпроса дали си могла да асимилираш казаното от тях!
По стечение на обстоятелствата живея в Перник и да си призная тук не можах да намеря доктор, на който вижданията за отглеждане на детето ми, да съвпаднат с моите - т.е. да е прочел допълнителна литература, да се е обогатил, от както е завършил. Доказателство за моите думи  можеш да намериш в темата - Педиатри за късно захранване! Там аз лично не открих такъв доктор, практикуващ в Перник!
Излишно е  да ти кажа, че лекуващият детето ми, се водеше по старата, комунистичкеска и порочна за мен схема с даване на водичка със захар, сокчета, айде да не е  от първия, но от втория месец задължително и на четвърти навършен ни прати на млечна кухня! Днес за втори път детето ми яде млечна кухня и то за 4 -6 месец. Когато разпитах какво слагат вътре, се оказа всичко - сол,
захар, сухо мляко, добре, че не е прясно. Да не говорим, че не добре пасирано. Е знам, че според теб е нормално да даваш, но според мен НЕ Е!
И именно заради тези ранни захранвания мъжът ми е с проблемна кожа, а аз с раздрънкан стомах!
И не можеш да ми кажеш, че е компетентно медицинското лице, което ми заявява, че трябва да спра да кърмя до една година, иначе е извратено и животинско, или пък да ми казва мед. сестрата "Ама ти още ли го кърмиш? Имаш ли кърма? До кога? Брей!"
И аз като духи пухи, смятам, че все още си на достатъчно крехка възраст. Има още много неща да научиш от живота, а при добро желание и от библиотеката във форума!

Извинете ме, че се отклоних от темата, но нямаше как да замлъкна!  :bouquet

Микки, много се радвам, че така са се отнесли с вас! Значи не всичко е загубено и има някаква светлина в тунела.

Последна редакция: ср, 18 фев 2009, 22:28 от gotika80

# 31
  • Мнения: 8 242
Темата не е за това дали е правилно захранено детето на алис88, нито кога и с какво.
Силно се надявам авторката да прочете поне отделни части от Библиотеката и да пресее полезното за нея и бебето и!  Peace

И това кой на колко години е, не е от особено значение, защото и 26 не са толкова много, нали духи  Wink това е шега, за да изместя темата в посоката, която ще е полезна на авторката
Не измествай Simple Smile Не говорих конкретно за възрастта.. а за това колко си узрял да можеш да прочетеш и да прецениш кое е правилно..
И повярвай ми, има разлика между 20 и 26 г. .. много голяма  Wink

Темата стана..  Crazy
Ама пак си е - как един мързелив да научи нещо ново педиатър, говори наизустеното от учебниците, също неподновени от негови колеги, които младите (имам предви с 1 дете) майки попиват със зяпнала уста в повечето случай  Rolling Eyes .. за съжаление..

# 32
  • Мнения: 585
в роодилния дом получих дъщеря си на 7 ден / заради проблеми около раждането и / със стриктни съвети как да кърмя на 3 часа за 5 минути и 6 часа пауза през ноща и да меря и записвам при всяко хранене  , кърмих така / без нощната  пауза обаче / и на втория ден при визитацията взеха да ми се карат че спада на тегло ои ще мия  вземат обратно в отделението и куп такива глупости каква майка съм била , теглих им една майна на ум и взех да я кърмя на поискване или по скоро постоянно , още първия ден бях питала калко е нормално да изсуква  на едно хранене  и вече не мерех и теглех да я стресирам и да я будя ами  пишех в тетрадката -+5 грама каквото очакваха докторите , детето естествено вече тежеше повече , а и как ням акато преди визитация редовно беше сукала , продължихме и вкъщи да се гледаме без режим и си растяхме и наддавахме мнопго добре , след 20 дни , извикахме в къщи на преглед неонатолога който я лекува в болницата , той беше много учуден като я видя , каза че не е очаквал толкова да наддаде и да порасне   а и да изглежда така добре за дете с такива проблеми при раждането , като чу как я гледам взе да се вайка че така не се гледа дете  , отговорих му че може и да не се гледа така дете ама , на мойто му понася добре така че все по тоя начин ще я караме , а и резултата е добър и е пред нея  . С второто дете направо си започнах на моя си режим , макар че този път бях с хиперлактация и дребния сам правеше големи интервали , в тетрадката на лекарите пишех каквото искат да видят и въобще не се разправях с теглене , акушерките ме виждаха какво правя и ми правеха забележки постоянно , отговорих им че вече едно дете съм отгледала така и знам какво правя , а и  никой по-добре от мен не може да знае какво е добре за детето ми , така че споровете са излишни

# 33
  • Мнения: 585
 а до алис 88 старата изпитана схема на захранване е дълбоко погрешна , най -малкото защото е противоестествена и не отчита фактора зрялост на храносмилателната система на новороденото , моята неонатоложка за две години коренно си промени вижданията за хранене и захранване , въпрос на време лекарите да си коригират грешките

Последна редакция: чт, 19 фев 2009, 03:15 от кейт888

# 34
  • Мнения: 656
Лелеее, интересен спор се е заформил тук  Peace А темата беше просто да си споделя и да се оплача  Laughing

Та да се изкажа и аз - все пак всеки си има мнение и всеки сам решава как да си гледа бебето. Само можем да благодарим на форума, че е тук, че дава толкова много информация и позволява избора, който направим, да бъде информиран. Мисля, че това е най-важното - да прочетеш много и да вземеш най-правилните за теб решения. В тази връзка, правда_z - изчела съм доста неща от Библиотеката и наистина пресявам това, което ми се струва логично, правилно и т.н.  Peace (да те успокоя де  Wink)

Микки, много хубава история (това за кърменето де, то ясно, че престоят ви в болницата не е бил приятен, но поне не са ти оказвали натиск как да си гледаш детето). Дано наистина повече лекари станат като тези, които описваш  Hug

Хайде, че трябва да спя.. Утре ще ви разкажа още нещо за режимите, но сега вече трябва да си лягам  Hug

# 35
  • Мнения: 30
И аз да си кажа историята.
Още като се роди малкият ми Никола ни бяха наложили режим в болницата. Но не много строг. Родих в Токуда, а там приемаха кажи речи всичко. Първия ден ни ги носеха през 3 часа, но те и не искаха децата да сучат. Основно си спяха. Вече през другите дни си ги носехме когато си поискаме и ни ги даваха също когато поискаме. Все пак ни казаха да ги будим ако повече от 3 часа спят.
Та като се прибрахме с кърмехме почти на режим, че той много, много не се будеше от жълтеницата. Но като започнаха коликите... все искаше да суче горкото.

Първият месец наддаде много, ама си го кърмех на поискване осоновно. На 40 дни беше + 2 кг. на рожденното си тегло. Отидохме при личната лекарка, която каза - НА ДИЕТА. Да спирам нощното хранене и да яде през 3 - 3,5 часа. по 15 мин. максимум. Резултата беше реееев и постепенно намаля кърмата. От 2 седмици насам суче почти нон-стоп и го оставям по колкото си иска да се забавлява. Само се моля да си върна кърмата, която беше в изобилие.  Praynig

# 36
  • Мнения: 543
Направо ме попари изказването на докторката - НА Диета!

# 37
  • Мнения: 2 376
И нашата лекарка искаше да ни сложи на диета като видя, че на 5 месеца сме си утроили теглото и продължаваме да качваме по килограм Simple Smile
И само повтаря, Ами аз не знам вие на какъв режим сте .. а аз и казвам - на  режим сме - като поиска детето, яде Simple Smile)
Иначе е за късно захранване и изключително кърмене. Дори ми забрани да "плакна" устата както други ме бяха посъветвали Simple Smile.

# 38
  • Мнения: 925
Еее, и аз много се радвам на хубавата история на Микки! За болницата в Карлово, да ви кажа, досега лошо не съм чула!
Обаче наистина повечето лекари и отношението им към хората е нечовешко. Вече си мисля да ходя със скрита камера в джоба при всяко посещение в болницата, дори и в детската консултация като ходим ей така, за рутинен преглед.
Безобразията са на всяка крачка и само будна гражданска съвест и отстояване на правата ни може да ги намали! Peace

# 39
  • Карлово
  • Мнения: 4 034
Еее, и аз много се радвам на хубавата история на Микки! За болницата в Карлово, да ви кажа, досега лошо не съм чула!
А аз точно обратно. Все слушам колко некомпетентни са лекарите тук. За щастие няма богат личен опит, само в родилно и в детско съм била, но и двата пъти попадам на професионалисти с невероятно добро отношение към пациентите.

# 40
  • Мнения: 543
Еее, и аз много се радвам на хубавата история на Микки! За болницата в Карлово, да ви кажа, досега лошо не съм чула!
А аз точно обратно. Все слушам колко некомпетентни са лекарите тук. За щастие няма богат личен опит, само в родилно и в детско съм била, но и двата пъти попадам на професионалисти с невероятно добро отношение към пациентите.
Явно в Бг добрите, постоянно развиващи се, доктори са анатемосани от обществото, а на почит са тези, кито работят с миналовековни похвати. И то наистина има резон, та нали самото общество е консервирано в себе си и по никакъв начин не желае да разбие черупката си и да погледне какво се случва извън нея!

# 41
  • Варна
  • Мнения: 939
Е, нямам думи  Twisted Evil - моят син имаше същия голям проблем с връщането на мляко, когато беше голям колкото твоя, но аз се съветвах само с педиатърката си - прекланям се пред нея  newsm20, всеки съвет който ми е дала много ми е помогнал, а е само с три-четири години по-голяма от мен, или може би точно заради това. Та тя тогава ме съветваше - по-добре начесто но по-малко, точно обратното на това, което са те заставяли теб да правиш, еми трудно беше наистина, но се получиха нещата. А за качването на кг, той и сега качва по много малко и все си стои на долната граница на кг-те за възрастта си, едва в последните два месеца има качени по 0,500 кг на месец, но това не му пречи да е жизнено и палаво момченце, а какъв апетит има само - не е за вярване.

# 42
  • Мнения: 1 174
Aбе,на вас не ви ли е хрумвало,че не може всички доктори да са некадърници! newsm78
От първия ден,бебо има режим,през 3 часа (сега,имало е и изключения,половин час по-рано или по-късно,все тая!),с почивка през нощта от 00:00ч до 06:00ч!Точно 5 дни му трябваха,за да почне да си спи по цяла нощ без да се буди,или ако се събуди,то е веднъж,пие малко водичка и е заспал отново!Въобще не съжалявам за това свое решение,така е по-добре и за двама ни,знам как да разполагам с времето си.Разбира се,когато е огладнявал по-рано,винаги съм му давала,не си мислете,че съм казвала:"Има още 5 мин..."
Казвате,че било остаряла техника,остаряла да,но не и неефективна!Никога не е имало толкова затлъстели и болни деца,колкото има напоследък,откакто съществува "Правилния начин за кърмене"!И не съм съгласна,че когато детето има режим на хранене не си дояжда и е гладно.Приятелка роди момиченце (2120!),хранеше я през 3 часа и след първия месец вече беше 3500!Помислете защо,повечето мъже в казармата качваха килограми-режим на ставане,на лягане и на хранене!


Хубаво е, че бебенцето ти е от тези, които се будят на 3 часа горе долу. Моето беше така от първия ден без да съм целяла някакъв режим. Изключение е само нощното хранене на 3 ч., но за сметка на това не яде в 12ч.. Мисля, че не си му направила ти режима, а то само си е избрало този режим. Имам две познати, които точно така кърмят бебетата си - на 3 часа, без да ги държат гладни. Просто са късметлийки с бебета като по книга. Между другото аз като бебе съм била така  Wink А да те попитам ако се събуди между храненията бебето ти какво правиш ?

Последна редакция: пт, 20 фев 2009, 14:47 от rosy_bosy

# 43
  • Мнения: 7
Мммда..."приключението", което авторката описва е доста често срещано явление, вярно е. Аз самата наричам моята педиатърка "убийца на кърмачки" и вече 2-ра седмица съм под стрес колко ми изяжда детето заради абсурдните й изказвания. НО - малко се учудих от мнението за Плевен и Втора клинична база тук, защото аз имам с какво да похваля докторите. Още като дойде да ме консултира относно кърменето, неонатоложката беше очарована колко правилно съм информирана (от тукашната библиотека...Wink и всички много ми помогнаха да кърмя, въпреки, че дъщеря ми (родена 2,300) не искаше и не искаше да засуче. Това паметно събитие се случи чак на 7-мия ден. На изпроводяк не пропуснаха да ми кажат да си захраня детето след 6-ти месец. Е, акушерките за съжаление си съветваха неща от сорта "давай й компот" Shocked , но като цяло впечатлението ми е отлично.

П.С. стажантите наистина са много информирани, за това ИМА НАДЕЖДА, поне нашите деца ще получават компетентни медицински грижи за вбъдеще.  Party

# 44
  • Мнения: 11
Aбе,на вас не ви ли е хрумвало,че не може всички доктори да са некадърници! newsm78
От първия ден,бебо има режим,през 3 часа (сега,имало е и изключения,половин час по-рано или по-късно,все тая!),с почивка през нощта от 00:00ч до 06:00ч!Точно 5 дни му трябваха,за да почне да си спи по цяла нощ без да се буди,или ако се събуди,то е веднъж,пие малко водичка и е заспал отново!Въобще не съжалявам за това свое решение,така е по-добре и за двама ни,знам как да разполагам с времето си.Разбира се,когато е огладнявал по-рано,винаги съм му давала,не си мислете,че съм казвала:"Има още 5 мин..."
Казвате,че било остаряла техника,остаряла да,но не и неефективна!Никога не е имало толкова затлъстели и болни деца,колкото има напоследък,откакто съществува "Правилния начин за кърмене"!И не съм съгласна,че когато детето има режим на хранене не си дояжда и е гладно.Приятелка роди момиченце (2120!),хранеше я през 3 часа и след първия месец вече беше 3500!Помислете защо,повечето мъже в казармата качваха килограми-режим на ставане,на лягане и на хранене!


Хубаво е, че бебенцето ти е от тези, които се будят на 3 часа горе долу. Моето беше така от първия ден без да съм целяла някакъв режим. Изключение е само нощното хранене на 3 ч., но за сметка на това не яде в 12ч.. Мисля, че не си му направила ти режима, а то само си е избрало този режим. Имам две познати, които точно така кърмят бебетата си - на 3 часа, без да ги държат гладни. Просто са късметлийки с бебета като по книга. Между другото аз като бебе съм била така  Wink А да те попитам ако се събуди между храненията бебето ти какво правиш ?
Ами,аз съм го написала:"Точно 5 дни му трябваха,за да почне да си спи по цяла нощ без да се буди,или ако се събуди,то е веднъж,пие малко водичка и е заспал отново!",но в голяма част от случаите,даже и вода не му е трябвала-само бибата и е готов!
Не,наистина имам късмет,защото той прави всичко под час-става,ляга,яде,дори се изхожда по едно и също време...  Laughing

Общи условия

Активация на акаунт