Мами в Белгия -11

  • 18 492
  • 298
  •   1
Отговори
# 285
  • Мнения: 27 524
Блонди, наистина ли сте ученици в понеделник  Peace  Браво, дойде време значи. Като се сетя и аз колко бях стресната. Ама няма начин, по-добре е за дечицата да са между равни. И ще ти се караме ако мислиш да си от задушаващите мъжки мами  Laughing     На добър час на Криско! Ще свикне, не се притеснявай. А ти ще се родиш. Ще имаш време само за себе си, голям е кеф    Hug

Да, така е. И мерси  Hug О, от задушаващите се надявам да не съм  Wink Иначе време имам и сега.  Simple Smile

Успех на Криско с понеделник Simple Smile На него ще му хареса със сигурност, а майка му ще реве цял ден Wink

Стига, де  Grinning Няма да го оставя така сам и незнаещ какво става... В градината мога да съм с него всяка минута и да го оставям за колкото искаме  Simple Smile Но иначе ми е криво, да, някакси изведнъж пораснаха  Confused

Не ,Че неЩо се обиждам или да заЩитавам забрадките  ,ама Андерлехт е пълно с такива следователно клиентелата е такава  Peace .А в Кора това е калсика.Ние предимно от там си пазарим и съм нямала проблеми нито с децата им ,нито с тях ,веЧе поЧвам да си мисля ,Че параноясваш

Ето затова уважавам темата ни - повечето изключително разбират и четат именно това, което пишем   Laughing
В Кора пазаруваме почти 5 години и днес за първи път видях толова много туркини и арабки. Проблеми и ние нямаме - просто има куп миришещи, блъскащи се жени, дечица, които търчат неконтролируемо с или без колички, но при всички положения блъскат се, събарят и правят проблеми. И ние не сме белгийци, но се държим възпитано.  Flutter Говорят на супер висок глас, не се съобразяват с околните... и без значение какво още. За пореден път ще кажа - защо някои от вас го приемат лично, това не разбирам, наистина? Както има ужасни българи, селяни, простаци, цигани, така има и ужасни араби, негри, турци и всякакви. Всякакви. Както те, така и ние. Мисля, че засегнахме, обсъдихме и се разбрахме по този въпрос. Все пак сме зрели и разумни хора, нали?  Wink

Иначе, ако сме женени за белгиец, за американец, за българин, за германец... ами то за всеки от нас/тях могат да се кажат куп отрицателни неща. И е ясно, че проблеми има навсякъде. Не разбирам защо се хващате за нещо конкретно. Ето ти, Шакира, мъжът ти е арабин и ти на всяко споменаване за проблеми с арабите, които са милиони и неоспоримо огромни за цялата страна, се докачаш и реагираш? Ами то цяла Европа и цял свят имат проблеми с тях, с нас българите, с циганите ни, с българските турци... факт е. Можем ли да се сърдим - не. Така че и ти не се подкачай чак толкова само заради мъжа ти и роднините му - никой не визира теб и самите тях все пак, нали?  Simple Smile

И мисля и се надявам това да е поредното и последното все пак обяснение - иначе няма как да споделям неща от Брюксел без да докача някой, без реално да е така  Peace

Относно параноята - предположението ти е повече от смехотворно и освен това май идва от теб, ако има такова  Wink

Блонди на мен пък ще ми е интересно езиковата бариера как ще му се отрази , после да разкажеш.

Не вярвам да има проблем. Факт е, че децата адски бързо се адаптират към език или друго условие и наваксват много по-бързо от големите  Simple Smile За него не се притеснявам. Ще се справи  Simple Smile

Последна редакция: нд, 01 мар 2009, 02:51 от Блонди

# 286
  • Мнения: 90
Блонди мисля ,Че не си проЧела правилно това което написах .Даже мисля ,Че беше написано ясно ,но пак си го интерпретирала неправилно ,туй Че съм писала параноиЧка (в скоби писах не буквално уж да разбереш ,Че е майтап),но явно ти от майтапи не разбираш ,така Че давам направоо...Мисълта ми беше ,Че по тия квартали е поЧти невъзможно да не среЩнеш такива невъзпитани било то араби,негри  или други .Иди в Остенде да видиш какво спокойствие цари по шопингите  и няма такива тъпканици или айде по наблизо да дам пример в Уавре.Има една приказка който го е страх от меЧки не ходи в гората .Като не искаш да гледаш такива нахалитети  ,ходете другаде ,само това е решението ...Та това ми беше мисълта ,Че в тия райони  това си е класика и веЧе от толкова години ходене не ме уЧудват тия неЩа,тоест не ги заглеждам веЧе  ,даже ти дадох жив пример с мойта етърва и мъжът и ,които са уж роднини и за какво нахалство става въпрос .Та да ти кажа предпоЧитам да ги гледам отдалеЧе суполивите и нахалните отколкото да са ми в къЩата Laughing Joy hahaha.
Пак казвам ,не съм се засегнала ,за кво да се засягам Нито съм мюсюлманка ,нито съм се забрадила ,аз самата не одобрявам някои работи свързани с религията и тн ,за мен  прекаления светец и богу не драг .Някои даже не са Чели корана ,бъркат религия ,история ,котюм  #Crazy и става една манджа с грозде .Имат най-много привилегии ,възползват се от помоЩи ,социални ,борси ,е как  няма да имат по толкова имота и плюс 6 деца и детските ,като гледам как ги отглеждат ,ако неЩо не им е както трябва веднага скаЧат на възстание - расисти ,дискриминация ,само това Чувам около мене ,как ги дискриминирали.
ИнъЧе пък да се правят на жертви само им е най-любимияТ сценарйи.Моята свекърва например незнае рожденните дати на децата си ,но банковата сметка си я знае на изуст  #Crazy и даже се уЧудва като и казах ,Че аз не си  знам  моЙта Rolling Eyes

ЧиЧото на моя избяга в Уавре Laughing там си построи къЩа по последните му технологии,той е много културен и уЧен Човек(интересно него как така не са го дискриминирали и не са му попреЧили да се изуЧи ) ,жена му съЩо ,децата му са прекрасни .Ходихме им на гости , Ние  оЧаровани от посреЩането и веЧерята ,казахме на майка му и баЩа му ,как са ни приели ,веЧеряли и им предадохме поздравите ,оная ми ти простакела мойта свекърва веднага погледна съмнително какво сме веЧеряли у тях и ,Че жената на ЧиЧото била с 2 леви ръце  #Crazy,само дет си правела голема кухня(Ще кажеш, Че тя и е финансирала кухнята) с дигиталните му там уредите .Едната дъЩеря на ЧиЧото живее с приятеля си в тях нали ,а то белгйиЧе (много свястно момЧе,работливо  ) и нашта свекърва веднага изкара момиЧето пропаднало  Shocked,а е толкова скромно момиЧе на 20 години е .Какво да вземе да се крие с приятеля си и майка и баЩа и да не я знаят къде е ,с кой е ,на кой край е.Та те между тях си не се уважават,завиждат си   ,какво остава за Чуждите хората  ooooh!(аз от тях по-големи расисти не съм виждала  )само не искам да си представям мене как са ме обрисували .Като  им бяхме съобЩили Че Ще се женим ,майка му пред мене му викаше ,внимавай тя е гладна българка Ще ти вземе всиЧкоооо (Ще кажеш ,Че моя е някой емирски шейх ,който има палатиииии и богатствааа и видиш ли Ще му взема всиЧко ) hahaha Joy Laughing ,много недоволни бяха ,Че синът им не следва традицията ,ама като са искали само арабски булки да са си седели в Мароко или Алжир ,там шансът му да намери европейка по улиците е по ниЩожен .А инъЧе за ония който е женен за белгйика ,нея я приеха Що годе ,е пак говорят зад гърба и ,но определено мълЧат заЩото тя издържа синът им и децата , пък и тя била приела исляма и пред тях се прави на тяхна ,като си мисли ,Че един ден Ще наследи неЩо  Money, само ми я дават за пример  Joy hahaha Laughing .На рождения ден на детето ми понеже у тях го правихме (повеЧе място имат ) ми предложи да ме облеЧе там с техните одежди ,понеже съм била неприлиЧно облеЧена и Чорпогашника ми бил скъсан  Joy hahaha Laughing,аз и викам ,Че сега такава е модата ,нацупи сеееее и ми се тросваше целия ден  Crazy.

Последна редакция: нд, 01 мар 2009, 04:20 от Shakira26

# 287
  • София
  • Мнения: 3 123
Честита Баба Марта !Бъдете здрави и много щастливи!



Днес е Прошка  - надявам се да ми простите ,ако с нещо съм ви обидила ,било е без умисъл! Hug

Блонди,дано много да му хареса на Криско и да намери много приятелчета!

# 288
честита баба Марта на всички
И аз моля за прошка ако съм обидила някого.
Хапнете бяла халва ако намерите и весел празник newsm51

# 289
  • Мнения: 1 572
Шакира във вашия случай според мен възпитанието и обноските са проблема , а не кой е черен и кой бял. Peace
Като ги дискриминират да си ходят у тях ,не да се струпват тук на летището на рояци ,  какво все реват .В наше село има много , събират се в центъра вечер , крещят , викат , хората ги е страх.Мъжът ми много ги мрази , направо скача на бой ,ама сега няма да изпадам в подробности.Като са в чужда държава ще ги дискриминират , много ясно.

Ейнджълс ти полудя  Laughing Точно пък ти с какво да си ни обидила , даже и в един горещ спор не си се включила  Hug

# 290
  • Overijse, Belgie
  • Мнения: 1 131

Снимки ще ви дам , но мъжът ми като снимал всичко не решил за редно да поразтребе малко и снимал та снимал панаирите / нали се сещате че с прохождащ малък човек ред няма/ , и моля ви се днес днес снимките в интернет и какво да видя - сутиенът ми виси на стола до големия шкаф  ooooh!
Ужас , явно съм се преобличала ли , в банятя ли съм била , пак че не ме е снимал гола някъде  Joy
Джъст ти сигурно си го видяла Embarassed

 Joy Joy Joy не съм, честно!
Но пък това ме подсеща, че ако търсиш квартира тук или или имот за продаване, задължително снимките са на супер разхвърлени стаи  Rolling Eyes Незнам, не ги ли е срам тези хора...Явно не!

Жеже, да се оправя бързо малкия! Наистина това е доста висока температура от ваксина!

Блонди, само не му показвай, че ти е мъчно, че и на него ще му домъчнее. Иначе какво да ти кажа...не минава ден, в който да не ми е мъчно за Марти, въпреки, че той вече е ветеран в посещаването на детски заведения. Колкото и да ми е пламнала главата на работа, все за него си мисля и съм толкова щастлива като отида да го взема и всичко е наред Simple Smile

Честита Баба Марта и от нас - да сте румени, засмени Grinning


И да, наистина днес е хубав ден за прошка - всичко да ни е простено и мисля, че вече сме се разбрали, че няма задни мисли Simple Smile  Hug

# 291
  • BRUXELLES
  • Мнения: 55

Баба Марта бързала, мартенички вързала, на момиче и кокиче, на момче и на дръвче!
Аз пък ще вържа на теб, с пожелание за късмет!

# 292
  • Мнения: 90
Шакира във вашия случай според мен възпитанието и обноските са проблема , а не кой е черен и кой бял. Peace

Не ми пука да ти кажа ,както и да е .Аз на тях съм им толкова обидена ,колкото и да се изповядва и да ми се прави на набожна ,просто не и вярвам  Laughing,е виждала съм хора ,които наистина са си такива и поне знаят за кво става въпрос  ,тях ги уважавам
Затова и писах ,като не ни е приятно да ги гледаме ,не ходиме по такива места,където вероятността да ги среЩнем е голяма .

Цитат
Като са в чужда държава ще ги дискриминират , много ясно.
Туй не го разбрах newsm78,досега не съм виждала Чужденец кадърен ,уЧен или работлив да го дискриминират.Е от време на време се среЩат и такива белгйици ,на които все Чужденците им ядът хляба или проблемът при тях е ,Че те не знаят как да си го вземат .Абе нали все тряабва да има някой виновен ,за да си имаме оправдание ,като ни мързи .Аз не съм среЩала лошо отношение като цяло говоря(инъЧе винаги има неЩо  което да ни ядоса някъде ),но ето етърва ми (мароканката ) тя където и да идееее ,все среЩа расисти,само това и е в главата  ,инъЧе е модерна жена ,слага 2 тона грим ,киЧури си прави ,облиЧа се европейски ,но мозъкът и е яко промит,незнам те техния там ривски манталитет сигурно го полуЧават наследствено  newsm78 ,като вълкът козината си променя ,но нрава не  Joy hahaha ,

Честита Баба Марта и от мене !!!
А днес ден за прошка ли ??? newsm78Нашите мартеници оЩе не са простигнали ,утре сигурно ,а какво хубаво слънЧице е грейнало ,наслаждавайте се по парковете  Hug

Последна редакция: нд, 01 мар 2009, 12:31 от Shakira26

# 293
  • Overijse, Belgie
  • Мнения: 1 131
Да сменя малко темата - вие какъв бебешки прах за пране ползвате? Аз имам една малка кутия Le Chat, която получих с други джунджурии, когато се регистрирах, че съм бременна. Мисля, да го използвам, ама незнам как стои въпроса тук с останалите прахове. Например, в БГ бях много доволна от Ариел, а тук -  Sick Като че ли най ми допада ОМО като качество на изпиране. Ползваме абсолютно същата пералня като в БГ, така, че си мисля, че качеството на праховете е различно. Но бях много разочарована от Ариел, които изобщо не изкарваше петната, които не бяха проблем в БГ.

Наистина идва пролетта - отворили сме прозорците, слънчицето грее, птичките пеят и ми става едно такова хубаво Simple Smile Дано бебето като се роди времето да е все още такова хубаво Wink

Приятен слънчев ден на всички!

# 294
  • Мнения: 1 572
И аз не съм доволна от Ариела , досега обвинявах пералнята но явно не е тя виновна.
На мен пък това слънце навън ми действа адски носталгично  Sad

# 295
  • Overijse, Belgie
  • Мнения: 1 131

На мен пък това слънце навън ми действа адски носталгично  Sad

Носталгия по Варна или по Белгия Wink Кога всъщност планирате да заминете?

# 296
  • Мнения: 1 572
На мен пък това слънце навън ми действа адски носталгично  Sad
Носталгия по Варна или по Белгия Wink Кога всъщност планирате да заминете?
По Варна, на 23.04 ще бият на малкия последната ваксина и няколко дни по-късно тръгваме  Wink

# 297
  • Мнения: 27 524
Честита Баба Марта и от нас - здрави, весели, румени, засмени  Hug

Шакира, разбрах  Peace Разбирам от майтап, ама не съм те разбрала, така е при писането, често става. Пък и ти писа за Андерлехт май, ние там не ходим  Simple Smile Но иначе в цял Брюксел си е така, да  Confused

Жеже, много се развеселих с твоите снимки  Joy

Джъст, мерси за съветите за градината  Hug Аз бебешки прах за пране не съм ползвала, перях му нещата с нашите заедно и с нашия прах и омекотител, без да подбирам нещо специално  Peace


# 298

Общи условия

Активация на акаунт