Спят ли децата ви в чувалче?

  • 6 390
  • 189
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 1 155
Да спи си в чувалче. Зимата в по-дебело, а лятото в тъничко. Въобще не се ограничават движенията. Така реших проблема с отвиването. Peace Зимата освен в чувалчето й слагам боди с къс ръкав и пижамка, а лятото само по боди и в тънкото чувалче

# 31
  • Мнения: 1 554
никога не съм го слагала в чувал Peace

# 32
  • София, център
  • Мнения: 3 455
Дъщеря ми спи с чувалче откакто е родена, може би за това не срещам протести от нейна страна. Свикнала е и го приема като нещо съвсем естествено. А без чувала сме загинали. Трябва да има дежурен по завиване нощно време.

# 33
  • Мнения: 267
Като се роди каката преди 12 години чувалчета почти не се намираха.Бяха ми изпратили от Испания едно и те спеше с него -страшно удобно ми се видя.Когато се роди малчо и времето захладня се сетих за чувалчето на кака му Laughing.Естествено и той сега спи в чувалчета.   Не се притеснявай за движенията на бебето, ако чувалчето не му е малко има достатъчно място да се движи, а и е много удобно Peace.

# 34
  • UK/София
  • Мнения: 7 681


      И двамата спят с чували.

# 35
  • София
  • Мнения: 1 185
Марти спи в чувалче от 3 месечен! Удобно му е, размера е съобразен с него и не пречи на движенията му - върти се по гръб, по корем! Сутрин като се събуди се изправя на решетката без да се спъва!

# 36
  • Мнения: 174
Да, детето ми спи в чувалче. То не е усмирителна риза. Достатъчно широко, топло и удобно е.

# 37
  • Мнения: 1 817
Когато беше бебе ползвахме чувалче. Много бях доволна.
Но сега вече не, малкия става прав,  върти се -не ползвам. Мисля си, че като се изправи ще се препъне в него и ще падне.  За по-спокойни деца е тази екстра Laughing

# 38
  • София
  • Мнения: 803
Опитах със завивки в началото , много кихаха и образуваха секрет в носленцата от завивките и стигнах до извода , че поларена пижамка + чувалче е решението . Така че до когато може и не намеря някаква причина да ги махна , ще сме с чувалчета  Peace Както беше писала една мама , ако може и до 11 клас в чувалче , няма всяка нощ да ги мисля дали не са се отвили. Спят в отделна стая. Laughing Laughing Laughing

# 39
  • Мнения: 1 168
Да, слагам я в спален чувал. Имам 2 - летен и зимен. Зимният се оказа неудачен като модел и като се прибави и факта, че е доста дебел, определено и пречи, но летния е перфектен. С ластик е на талията, достатъчно дълъг и се разхожда преспокойно с него из кошарата. Затова ползвам само летния, когато е по- топло, отдолу е по-леко облечена, а когато е по-хладно, просто и обличам някое друго елече и чорапки в повече. А лятото махам чувала и почвам постепенно да разсъбличам, докато стане съвсем жега и я оставям да спи по боди потник /колкото да не си свлича памперса/.
Само за обедния сън мятам едно одеалце като заспи, защото съм будна и мога да я завивам, а и тя спи максимум час!

# 40
  • Мнения: 7 201
До 5 годишен спеше в чувалче. Peace Голямо удобство,не ставаш да завиваш по n-пъти на вечер. Tired

# 41
  • София
  • Мнения: 1 735
Спи в чувалче.По принцип мн. се върти и отвива,така че това е единствения вариант.Пак свободно си се движи,но поне не  и е хладно.Даже и лятото спи в съвсем тънко чувалче.Зимата я обличам с боди,ританки или пижамка,а лятото само с боди.

# 42
  • Мнения: 575
Да, само в чувал спи.

# 43
  • Мнения: 14 489
не спи в чувал, макар, че наистина много се отвива. много противоречиви мнения срещнах тук във форума и затова се отказах от тази покупка. обличам и по дебела пижама пък и вкъщи нощем е около 21 градуса, освен това все си мисля, че ако се отвива то е защото й е топло.
лятото спеше отвита, само по блузка и памперс

# 44
  • Мнения: 153
Не. Не спи в чувал.

Общи условия

Активация на акаунт