Увекинд - ниво и качество на обучение

  • 38 810
  • 90
  •   1
Отговори
# 15
Днес го получих от Увекинд. Може да ви е полезна информацията.

Цитат
Скъпи родители,

   Както повечето от Вас вече знаят, през учебната  2009-2010 година в „Увекинд” ще стартира и първият клас от гимназиалната степен - 8-ми клас.
   Гимназиалната степен е заключителният етап от цялостната образователна структура на училище УВЕКИНД. Освен задължителната програма ще се изучават интензивно немски и английски език в допълнителни часове и по групи, съобразени с индивидуалното ниво на учениците. Целите ще бъдат придобиването на международни сертификати за владеене на език: за немски език -  Sprachdiplom и Test DaF, за английски - FCE и CAE /Cambridge/.
   След две години проучване и търсене на най-подходящия път на развитие на училището, който да осигури на нашите ученици  богат избор и лесен достъп до най-добрите образователни институции по света, „Увекинд” избра да стартира процес на присъединяване към една от най-престижните организации на училища - IBO. International Baccalaureate Organisation е международна образователна организация на повече от 2000 училища, със седалище в Швейцария, създадена през 1968 година. Нейната програма обхваща три етапа - Начален етап (PYP) за възраст от 3 до 12 години, Средногимназиален етап (MYP) - 12-16 години и Дипломна програма (DP) 16-9 години.
   Чрез интернационалната програмата на IBO се избягват различията в националните образователни програми. Тя обединява най-добрите страни на няколко образователни системи, осигурява стандартизирани изисквания към учениците и международно признание на дипломите. Учебният процес се ръководи  и администрира, а резултатите на учениците се оценяват от IBO.  С високите си критерии, Програмата вече е доказала своите резултати, защото е насочена към абмициозни и мотивирани ученици,  които са готови да се справят с предзивикателствата на все по-глобализиращия се свят.
 Повече информация: www.ibo.org

   "Увекинд" ще  обяви и прием на ученици от други училища, които трябва да преминат през събеседване и да направят тестове по всички основни предмети - математика, български, немски и английски език.
   Молим ви да обявите  желанието си децата ви да продължат обучението си при нас в гимназиалната степен с попълването на съответните документи. Това е особено важно, защото приемът на външни ученици е съобразен с наличието на свободни места след записването на децата от „Увекинд”.
   

# 16
За Увекинд мога да кажа и добри, и лоши неща... напоследък се наблюдава тенденция в лошите... в момента се разгаря голям скандал във връзка с исканите такси и допълнителни пари... доста неприятно впечатление прави надменното държание на част от състава там (ако ви изнася стойки, ако не...). В период на криза те многократно над другите училища завишават таксите... напълно нереални и несъобразени с обстановката в България, а и в целия свят неща правят (явно много насериозно са се взели). Дано се коригират, защото около мен чувам за много хора на крачка от отписване... щом се ходи по други училища, вече нещата са на зле  #Crazy

Цитат
za uvekind moga da kaga i dobri i loshi nesta ....naposledak se nabludava tendencia v loshite...v momenta se razgaria goliam skandal vav vrazka s iskanite taksi i dopalnitelni pari ...dosta  nepriatno vpe4atlenie pravi nadmennoto darganie na 4ast ot sastava tam (ako vi iznasia stoite ako ne......)v period na kriza te mnogokratno nad drugite u4ilista zavishavat taksite .......napalno nerealni i nesaobrazeni s obstanovkata v bg a i v celia sviat nesta praviat(iavno mnogo naseriozno sa se vzeli ) dano se koregirat zastoto okolo men 4uvam za mnogo hora na kra4ka ot otpisvane...stom se hodi po drugi u4ilista ve4e nestata sa na zle



-------------------------------
Моля, пишете на кирилица!

Последна редакция: ср, 15 апр 2009, 20:46 от Mamma

# 17
  • Мнения: 6 320
Публичното изнасяне на лична кореспонденция (лични съобщения, съобщения по ел. поща, icq и т.н.) не се толерира.

Публикуването на лична кореспонденция в теми и мнения във форумите не се допуска!
Моля, съобразявайте се с това!

# 18
iavno ot ekipa ima dosta seriozna pri4ina da se krie obektivnata ocenka na horata za nestata za da se naklaniat veznite v polza na li4ni interesi #Cussing out tipi4no po balgarski

# 19
Реших да пиша по тази тема по повод последните коментари. Родител съм да две деца, който учат в Увекинд. Мога да напиша само хиубави неща за това училище. Децата ходят с удоволствие, учителите успяват да им създадат навици за учене. Но резултатите от състезанията по български и математика, на които се явяват сами говорят колко са подготвени. Да не говорим за явяването на изпитите по немски към Гьоте институт.

Не мога да разбера защо една много малка група хора се опитва да създаде лош имидж на училището.

# 20
  • София
  • Мнения: 6 999
...v momenta se razgaria goliam skandal vav vrazka s iskanite taksi i dopalnitelni pari ...

Допълнителните такси са две: За първоначално разглеждане на документите и за подобрения на базата. Не съм забелязала да има скандал в тази връзка.  newsm78
Не бива да се забравя, че частното образование не е държавно, то освен всичко друго е и бизнес. Не може да се сърдиш или да обвиняваш, че таксити нарастват - все пак собствениците не следва да губят, а да печелят.
Това, което аз бих направила на мястото на собствениците, би било да подпиша договор за цялото обучение на детето през годините, където ще бъде отбелязано % нарастване на таксите през годините. По този начин родителите биха имали поглед над това колко точно ще им струва и ще могат да си направят сметката, а не както сега всяка година да се 'изненадваме'.

# 21
И навреме да се махнат от място, където непрекъснато някой нещо увеличава!  Rolling Eyes Освен това колежке, наистина обучението е частно и е задължение на частниците да подобряват условията, така че адекватно да отговарят на класа, който искат да докажат! Искам да кажа, че нямам нищо против частното образование, най-малко пък тона на Увекинд, но не може да се прекалява с искането, още повече като се натяква, че това е за подобряване на базата... все пак това е голям пазар, на който не е само Увекинд, а и много други немски частни училища, в които, забележете, адекватно отговарят на икономическата обстановка на пазара и няма увеличения и други таксички за джобчетата.

Цитат
i navreme da se mahnat ot miasto kadeto neprekasnato niakoi nesto uveli4ava!!!!!!!!!!!!!! :roll:osven tova kolegke naistina obu4enieto e 4astno i e zadalgenie na 4astnicite da podobriavat usloviata taka 4e adekvatno da otgovariat na klasa koito iskat da dokagat!!!! iskam da kaga 4e niama  nisto protiv o4astnoto obrazovanie nai malko pak tova na uvekind no ne moge da se prekaliava s iskaneto oste pove4e kato se natiakva 4e tova e za podobriavane na bazata...vse pak tova e goliam pazar na koito ne e samo Uvekind a i mn drugi nemski 4astni u4ilista v koito zabelegete adekvatno otgovariat na ikonomi4eskata obstanovka na pazara i niama uveli4enia i dr taksi4ki za dgob4etata

Последна редакция: ср, 15 апр 2009, 20:49 от Mamma

# 22
  • София
  • Мнения: 6 999
...vse pak tova e goliam pazar na koito ne e samo Uvekind a i mn drugi nemski 4astni u4ilista...

Какъв ви е проблема тогава?  newsm78
Изберете си друго училище/градина просто. Не разбирам каква е идеята на постовете ви?  newsm78 Няма и не би могло да има начин да забраните на собствениците да вдигат таксите за обучение - това е тяхно право. Дали са адекватни или не, дали е правилно да има такси за подобрение на базата или не... няма значение. Собствениците решават и си носят последиците - вие да ги спасявате ли се опитвате?  Mr. Green . Явно не са притеснени, че ще загубят учениците си.

Темата обаче е за съвсем друго.  Naughty

# 23
  • Мнения: 7 263
...vse pak tova e goliam pazar na koito ne e samo Uvekind a i mn drugi nemski 4astni u4ilista...

Какъв ви е проблема тогава?  newsm78
Изберете си друго училище/градина просто. Не разбирам каква е идеята на постовете ви?  newsm78 Няма и не би могло да има начин да забраните на собствениците да вдигат таксите за обучение - това е тяхно право. ....... Собствениците решават и си носят последиците - вие да ги спасявате ли се опитвате?  Mr. Green . Явно не са притеснени, че ще загубят учениците си.

Поста на Isa ме подсеща и за още нещо, което остава скрито за голяма част от аудиторията.
Замисляли ли сте се как се поддържа добро ниво в едно ЧУ или ЧДГ?
Истината освен всички други субстанции винаги включва и пари. Защо ли?
Ами защото освен добра база, добра програма и локация най-важният фактор за успеха на едно Частно учебно заведение е неговия педагогически състав. За да бъде той на ниво трябва да се инвестира в него. Заплатите му трябва да се актуализират, за да имат преподавателите стимул, трябва да се поддържа доброто ниво на преподавателите чрез участие в семинари и т.н по съответния им предмет. Да се добавят нови и по-модерни техники в кабинетите по дадени предмети, да се осигуряват все по-модерни помагала и т.н.
Така че misho69 увеличението на таксите има и друга страна, а не само нашата /родителската / гледна точка. Иначе и аз като родител искам в близките 5 години да не ми повишават таксата, но  осъзнавам че това би било в ущърб на интересите и на детето ми.
Апропо доводите, които ти изложих не са мои лични. Изтъкна ми ги една приятелка с дете в ЧУ, с която коментирахме таксите в ЧУ и аз бях на твоята позиция по-скоро, но след нейните доводи .... вече гледам в малко по-други мащаби.

# 24
  • Мнения: 4 877
Lennyh, права си, но това пак е ... донякъде. Confused Всяко увеличение на таксите доста променя профила на родителите в частното образование. За съжаление не е в много положителна насока. А и за България доста стеснява кръга на хората, които могат да си позволят частно образование. Скоро ми попадна една класация за частното образование в Англия и след финансовата криза имаше точно кои професии на родители направо са "изхвърчали" от частното образование. Ами, да си кажа честно точно тези, за които ти беше писала преди година, че искаш детето ти да учи точно с деца на лекари, инженери... Е, да, говорим пак за високоплатени мозъци и специалисти, но това ми хареса, че там си дават сметка, че не е добре да режат това разнообразие и да стесняват съвсем кръга. Точни преди дни се замислих, че в най-първата ЧДГ на детето ми, имаше невероятно интелигентни родители - точно семейства на лекари, хора на изкуството, музиканти. Постепенно тези хора "изхвърчаха" от частното образование и се насочиха към добри държавни училища или към Горна баня. Ами не са доволни. Но, според мен, частните училища изпуснаха и невероятно умни деца. Sad

Така че всичко е въпрос на баланс. От директори на частни градини и у-ща съм чувала с какви притеснения са работили по време на кризата в България през 1996-7 г. Ясно е на всички кой можеше да учи тогава в ЧДГ/ЧУ.
Така че нека се запази баланса!

# 25
  • Мнения: 7 263
Така че всичко е въпрос на баланс. От директори на частни градини и у-ща съм чувала с какви притеснения са работили по време на кризата в България през 1996-7 г. Ясно е на всички кой можеше да учи тогава в ЧДГ/ЧУ.
Така че нека се запази баланса!

май Simple Smile   Peace точно в първото ти изречение от цитата намирам разковничето на ситуацията. Според мен там е решението и смятам, че добрите Мениджъри сред директорите на ЧУ / защото съм напълно съгласна с Isa, че това е бизнес и като всеки бизнес, той би могъл да се ръководи добре или зле и съответно да носи активи или пасиви/ ще съумеят да направят именно това.
Иначе аз исках да обърна внимание на хора, които разсъждават като Мишо69 и сред които и аз бях съвсем доскоро, че медала както винаги има и друга страна.
Няма как обаче да не се съглася и с теб - наистина трябва много да се внимава с баланса, за да не се постигне другата крайност и ЧУ да станат привилигия само на една много тъничка извадка от общия родителски профил.
Аз наистина бих искала децата ми да учат именно сред децата на тази средна класа, която ти добре си описала и не бих искала баланса да се променя, друга тема е че при драстична промяна и аз ще съм от тези отишли зад борда, защото и моя семеен бюджет не е разтеглив до безкрайност.
В това отношение нашето училище намери Соломоновското решение и аз засега съм доволна Peace

Последна редакция: ср, 15 апр 2009, 13:51 от Lennyh

# 26
  • Мнения: 4 877
Според мен, няма значение в общия случай и дали някой може или не може да си позволи дадена такса. Важното е кои са другите, които си позволяват тази такса. Не съм човек, който гледа в паничката на другите, но все пак си е май важно. Ако можеш да платиш висока такса, а всички наоколо са "странни птици" - ами по-добре да си търсиш нещо друго. Съжалявам, че се разписах в темата за Уве, където съвсем нямам отношение, но дискусията ме заинтересува.
Тази нощ случайно се зачетох в една тема за ЧДГ и ми направи впечатление една мама, която разказваше за ЧДГ. За да не се моря много да й търся всички писания, й погледнах профила.  Да, гадно звучи, ама за улеснение. Confused Ами същисах се. Човек като види някого в пълната му светлина му светват доста лампички. Без да е по темата пак, но съответната родителка с дете от ЧДГ се вихри в темата за изневери и само се чуди дали пак да изневери на мъжа си. А в другата тема си казва и името на детето  Shocked Сори, за офф-а! Ама това форумът е нещо невероятно! Не, че ме интересува чак толкова живота на тази мацка, ама за мен доста се бие като профил с родителите, с които искам да общувам и които да са дали детето си в ЧДГ/ЧУ на моето дете. Давам този пример, защото май потвърждава горния ми пост. Cry

Аз съм избрала частното образование за децата си не заради това да се чудя на кого да ги захвърля, за да ми е по-лесен живота и да се развличам, а в името на по-доброто  образование, по-добрата среда. Така че си е супер трудна задачката на собствениците на ЧДГ/ЧУ да намерят баланса.

# 27
  • Мнения: 7 263
Аз съм избрала частното образование за децата си не заради това да се чудя на кого да ги захвърля, за да ми е по-лесен живота и да се развличам, а в името на по-доброто  образование, по-добрата среда. Така че си е супер трудна задачката на собствениците на ЧДГ/ЧУ да намерят баланса.

Това е и моята идея спирайки се на ЧУ.
Наистина да не спамими темата на УВЕКИНД и да пренесем дискусията за цените в темата за ЧУ, според мен там ще се включат и повече хора  Peace

# 28
  • София
  • Мнения: 6 999
Аз съм избрала частното образование за децата си не заради това да се чудя на кого да ги захвърля, за да ми е по-лесен живота и да се развличам, а в името на по-доброто  образование, по-добрата среда.

Ааа - средата е много важна. Не само от към това какво работят хората, чиито деца са в конкретното училище, но също така по какъв начин възпитават децата си и каква им е ценностната система.
Смятам, че БГ частното образование е все още доста 'младо', но също един ден ще се профилира в достатъчна степен, така щото не само таксите да са критерии, но и конкретните особености на всяко училище.

Обаче без пари и както държавата не дава и 1 лев за 'нашите' деца те не биха могли да получат нищо.

# 29
  • Мнения: 4 877
Isa, както винаги си го казала супер точно! Съжалявам за цветущия ми пример, но все още съм леко ошашкана.  Shocked

Уве ми е супер симпатично училище. Затова се зачетох в темата. Simple Smile Желая успех и на двете страни в разрешаването на спора.

Лени, абсолютно си права, че това е дискусия за клубчето ни за частното образование. Да си копнем там постовете, ако искате!  Hug

Общи условия

Активация на акаунт