Кога да купя компютър на детето?

  • 2 868
  • 52
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 960
Не сме купували специално за дъщеря ми компютър.Взехме си за нас с татито,преди 4 г.Значи щерката е била на  7 год.Е разбира се ,че и тя сядаше тогава на него ,а сега не можеш да я откачиш от него.Собствен не и трябва ,тъй като ние сме по цял ден на работа ,а тя е с баба си у дома/а тя не и е конкуренция за пред монитора/.Вечер сядаме за по малко  и ние с баща и,но като цяло след училище си го ползва предимно тя.

# 16
  • Варна
  • Мнения: 10 493
Моя син на 3г. вече имаше свой компютър. До тогава ползваше моя компютър или на мъжа ми. Може да звучи странно, какво ще прави толкова малко дете на него, но сега е на 4г. и си рови из Интернет намира си игри и си играе, гледа си филмчета, влиза в сайтове с клипове и си пуска такива с динозаври и т.н. Дори и да не може да чете, интуитивно разбира как се пуска и спира играта, а с опити налучква как да играе, а как намира сайтове с клипове и си търси точно динозаври.., не знам как го прави, не съм обръщала внимание. И все пак гледам да съм наблизо да не попадне на нещо не цензурно или с насилие. Повечето време от деня прекарва на него, но не мога да го спирам, като и ние сме така.  Embarassed
Точно,моя син вече си има компютър.Пуска си сам игрички,филмчета и песни.Още до интернет не е стигнал,но има време Mr. Green

# 17
  • Мнения: 9 814
За момента не смятам, че детето ми има нужда от собствен компютър.
Може би след като стане 2-3 клас.

# 18
  • На небето
  • Мнения: 5 530
Аз не смятам, че чак толкова фатално децата да ползват компютър, стига да има контрол и да не се прекалява, защото колкото и да е полезно едно неща прекалява ли се води до лоши последствия. Много естествено, че ще започнат с развлечение като игри и Интернет. Мъжа ми от 11годишен е с компютър и наистина в началото е играел почти денонощно, но с времето компютъра му стана професия. Първоначално е разглобявал и сглобявал, своя компютър, после на приятели, после започнал да се мъчи да ги оправя и т.н., после е започнал работа във компютърна фирма, а сега има собствена фирма и обучава безплатно подрастващите деца (тинейджъри) на наши приятели и познати, да научат занаят. Зрението му е  перфектно. Нямам нищо против сина ми да умее от малък да борави с компютъра, покрай игрите учи доста неща, а и като им се насити на пустите игри, защо да не научи и занаят, пък ако иска да го работи, стига да може да си оправя компютър сам все ще му е от помощ.  Peace

# 19
  • Мнения: 4 582
при нас ако върви така моят  май ще стане негов , той всъщност още от сега предивява собственост
за възраста си е много в час
затваря с мишката  прозорци , играе игри (стреля или кара рали) пуска си програми наизустил е иконите , често чувам ''мамо имаш нещо на скайпа'', регулира си  звука 
но все  пак аз го ограничавам доста , защото много лесно могат да се ''зомбират'' децата

# 20
  • Страната на чудесата
  • Мнения: 6 481
Нашата щерка е като баща си(програмист е Mr. Green)-първи сблъсък с комп-а имаше на около година и половина, не знам каква комбинация от клавиши набра, но накара лаптопа да премигне и угасне и с цената на никакви усилия не бе възможно да го включим(въпреки професионалния опит hahaha) След това таткото я образова и под негово ръководство вече на 4г. и шест месеца играе някоя-друга детска игра,  с баща си като тим на едни самолети и се оправя добре с мишката. Но пък с клавиатурата не я бива, така че сме го решили въпроса с оптични мишка и клавиатура-достъп до клавиатурата малкото няма Laughing

# 21
  • София
  • Мнения: 3 688
Мисля че 3,4,5 годишните могат да си намерят интересни занимания без те да са свързани с компютър.
Ако от малки седнат пред монитора кога ще оцветяват,апликират,работят с пластелин...все детски занимания.
Не мисля че научаването на това да си пусне филмче или песен,а още по-малко игра е от полза и е хубаво да се научи толкова рано.Та това са неща които на 10ще научи за 5мин,а до тогава детето ми ще е взело всичко възможно от детските игри Simple Smile
старомодна или строга все тая,децата ми да си намерят друо занимание,има време и за компютър.

# 22
  • Мнения: 7 821
Тази Коледа по стечение на обстоятелствата се сдобиха със собствен. Те са на 7 и 5 години.

# 23
  • Мнения: 256
Взехме компютър на 6-тия рожден ден. Направихме грешка. Пристрасти се. Но пък добре действа когато го ползваме като наказателна мярка.

# 24
  • Мнения: 2 957
Моят син от скоро започна да играе игрички.
Супер му е забавна "Буквенка"-та и се научи да произнася доста букви.
Имаме един излишен компютър вкъщи и мислим да му го дадем.Остава да купим хубав монитор.

# 25
  • Мнения: 2 110
Опитвам се да отложа този момент. Синът ми е 3 -ти клас.Смятам, че е много претоварен в училище.Прибира се често с главоболие и напрежение в очите .

# 26
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Имаме два компютъра. Единият е предвиден за детето. може би като тръгне на училище на есен ще и го поставим, но интернет на него няма да включвам. Еазрешавам и на ден да стои пред компютъра  по 15 до 30 мин.

# 27
  • Мнения: 1 447
За сега не мисля да купувам на дъщеря ми собствен.На ден я пускам за не повече от един час.
Има толкова други неща с които да се занимава на тази възраст.

# 28
  • Мнения: 1 629

Личен компютър децата ми ще получат тогава, когато осънаят, че тази машинка е за работа, а не за игрички и чатове. Трябва да умеят да пишат и четат добре както на български, така и на английски. Предвиждам този момент да настъпи в 4ти клас.
Засега ползват нашите компютри вкъщи, понякога им позволяваме да играят.


Подобно разсъждавам. А ще работи под мой контрол още дълго време. Държа да следя къде влиза и какво гледа.
за Peace аз получих компютър в 8-клас = 14г. Не мисля, че съм изпуснала много. Играх си на въже, криеница и др., а сега децата пускат ЦС, НФС и другите там.

# 29
  • Мнения: 4 841
Понеже работата ми е свързана с компютри, и си общувам с тез` гадинки вече около 20 години, сме взели доста радикално решение - у дома НЯМА компютър. И не ми липсва, ама хич.
По тази причина детето ми си има "детски" лап-топ, а истински ще получи... поне на 10 години. Най-рано.

Компютърната грамотност е като четенето и смятането - детето МОЖЕ да се научи на 3 години, може и на 7. Но защо да е на 3, като може да е на 7? Не се съмнявам ни най-малко в способностите на малчовците да боравят с техника, но не виждам абсолютно никаква необходимост от това. Научаването на буквите и цифрите например беше и за двама ни едно прекрасно приключение, което със сигурност ни донесе и на двамата много повече емоции, отколкото ако бяхме заседнали пред "Буквенка" и "Цифренка". На възрастта, на която е, предпочитам да залагам на друг вид активности.

Естествено, това е въпрос на личен избор, и всеки го прави според собствените си виждания за нещата.

Общи условия

Активация на акаунт