Кога да купя компютър на детето?

  • 2 869
  • 52
  •   1
Отговори
  • варна
  • Мнения: 564
Чудех се кога вече децата са достатъчно големи за да боравят с мишката и да се ровят из интернет?В къщи имаме ком. но още си стой изключен,не смея да го пусна че да не го прецакат нещо/децата ми са на 4 и 6 год./А иначе на работа имам лаптоп и като съм взимала дъщеря ми с мен никак не и е било интересно,освен да гледа филмчета по него никога не е проявявала интерес за друго.А при вас как е?

# 1
  • Мнения: 712
Моето дете ще навърши 5 и вече добре се оправя да си пусне компютъра и да си играе на 1-2 игри, но го ограничавам. Гледам да стои не повече от час и то само в събота и неделя. Обикновено му давам да избира детски по телевизията или игра. Старая се да не му насочвам вниманието към компютъра, а към книжки или друг вид занимания. Така или иначе ще дойде време, в което няма да мога да го откъсна от компютъра. Предпочитам да е колкото се може по-късно, затова няма да му купя преди да е тръгнал на училище.

# 2
  • Мнения: 8 999
Личен компютър децата ми ще получат тогава, когато осънаят, че тази машинка е за работа, а не за игрички и чатове. Трябва да умеят да пишат и четат добре както на български, така и на английски. Предвиждам този момент да настъпи в 4ти клас.
Засега ползват нашите компютри вкъщи, понякога им позволяваме да играят.

# 3
  • На небето
  • Мнения: 5 530
Моя син на 3г. вече имаше свой компютър. До тогава ползваше моя компютър или на мъжа ми. Може да звучи странно, какво ще прави толкова малко дете на него, но сега е на 4г. и си рови из Интернет намира си игри и си играе, гледа си филмчета, влиза в сайтове с клипове и си пуска такива с динозаври и т.н. Дори и да не може да чете, интуитивно разбира как се пуска и спира играта, а с опити налучква как да играе, а как намира сайтове с клипове и си търси точно динозаври.., не знам как го прави, не съм обръщала внимание. И все пак гледам да съм наблизо да не попадне на нещо не цензурно или с насилие. Повечето време от деня прекарва на него, но не мога да го спирам, като и ние сме така.  Embarassed

# 4
  • София
  • Мнения: 8 280
синът ми има "свой", не се наложи да купуваме просто настолния в един момент стана "моя"
- пуска си филмчета/музика, играе игри на страницата на дисни/оцветява, драска на Пейнт-а

# 5
  • София
  • Мнения: 1 508
Личен компютър децата ми ще получат тогава, когато осънаят, че тази машинка е за работа, а не за игрички и чатове. Трябва да умеят да пишат и четат добре както на български, така и на английски. Предвиждам този момент да настъпи в 4ти клас.
Засега ползват нашите компютри вкъщи, понякога им позволяваме да играят.

  bouquet

И ние мислим по същия начин. Имаме 3 доста прилични компютъра в разглобено състояние, даже не се налага да купуваме, но в близкото бъдеще детето свой компютър няма да види - нито е полезно, нито е възпитателно. Ако нещо й трябва сега, я оставям да си свърши работата, и понякога й давам да си поиграе (обикновено не повече от половин час на ден), през останалото време предпочитам да се занимава с други неща.

# 6
  • Мнения: 321
Синът ми е на 10г. и от 3 годишен е имал достъп до комп. на баща си или като дойде на работа до моя, но все още се двоумим дали е време да му купим личен...
Докопа ли се до него няма откъсване после  Thinking
но това лято май няма да ни се размине... много зор дава напоследък  ooooh!
Само не знам как ще го опазим от всички тези глупости и ужаси дето се срещат "на всяка крачка" из интернета...

# 7
  • София
  • Мнения: 3 064

Личен компютър децата ми ще получат тогава, когато осънаят, че тази машинка е за работа, а не за игрички и чатове. Трябва да умеят да пишат и четат добре както на български, така и на английски. Предвиждам този момент да настъпи в 4ти клас.
Засега ползват нашите компютри вкъщи, понякога им позволяваме да играят.


Подобно разсъждавам. А ще работи под мой контрол още дълго време. Държа да следя къде влиза и какво гледа.

# 8
  • София
  • Мнения: 2 387
Ами личен компютър ще има когато ми стане твърде голяма конкуренция на моя. Mr. Green

Иначе вече я уча да борави с мишката и да играе на игри за най-малките. Аз съм от лошите майки, които позволяват на децата си да седят пред компютъра. Даже я насърчавам. Точно толкова, колкото и да играе с пластилин, да рисува, да разглежда книжки и да учи букви, да скача, да се пързаля на пързалка, да се катери, да тича... А дали тя ще харесва да се занимава с компютър е вече друга тема.

# 9
  • Мнения: 3 367
Imame по стечение на обстоятелствата екстра сглобена прилична машина която е "на децата" . Работим служебно на нашите лични (баща им с това ни храни) и пръстенца там не бих преживяла. Ако трябваше специално да купувам би било около 7-8 год им възраст.

# 10
  • София
  • Мнения: 6 999
Моят компютър е средството, с което си вадя хляба...
Никой няма право да го пипа, в това число дъщеря ми.  Naughty

Имам още един /старичък/ лап топ, който се ползва от бавачката, майка ми и изобщо, който иска...
На дъщеря ми ще купя собствен компютър след като се научи да пише с химикал. Страх ме е да не се откаже от писането на ръка.  Mr. Green Някъде към 7-8 годишна възраст значи.

# 11
  • into the blue
  • Мнения: 771
Дъщеря ми е на 6 години,към 4 годинка започна да проявява интерес към игри на компютъра,
преди това гледаше само филмчета.Позволявам й за около половин час
да играе и то предимно през уикендите на моя компютър.Мисля,че е все още малка
за свой собствен,може би към 10 годинка.  Thinking
Малко преди Коледа ми сервира,че иска лаптоп за рождения си ден Shocked,
но се оказа,че детето е имало предвид детски.  Mr. Green

# 12
  • Мнения: 1 187
Бих купила от тези детските, по-скоро за да си играе с него. Аз съм по цял ден пред компа и поражението върху зрението ми са огромни. Ще му купя колело и топка, а компютър ще види към първи клас за някоя и друга игра, за да не ходи в залите, а да ми е пред очите. Ако мога да го задържа далеч от компютъра по-дълго време, ще съм щастлива.

# 13
  • Мнения: 301
Сина ми е на 3 години и си пуска компютъра сам. Направила съм му папка с детски филмчета и игри, и тях може да си пуска сам. Принципно достъпа до компютъра му го ограничавам до 2-3 пъти в седмицата и за не повече от 30 минути. Трудно постижимо е обаче, защото лесно се привиква към компютъра и седне ли там - отделя се с рев или в най-добрия случай с половинчасово мрънкане да седне пак.
Компютър и два лаптопа (по работа) имаме. Негов си компютър - най-рано след 1 клас, ако и това не му е рано.

# 14
  • Мнения: 2 311
Изобщо нямам намерение скоро да й купувам компютър ,какъвто ще да е.
Само понякога й пускам снимки на автоматичен режим  да гледа и това е ,не и давам да пипа.

Общи условия

Активация на акаунт