Трудов стаж в чужбина

  • 2 539
  • 38
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 2 292
Ние не се осигуряваме допълнително. Имаме разни застраховки които изтиЧат около времето когато ще се пенсионираме и така ще полуЧим малко пари на куп ако сме живи. Ако не сме, ще полуЧат тия след нас. Освен това разЧитаме донякъде на едно наследство, което дотогава най-вероятно ще сме полуЧили.

За мен най-добрата пенсионна осигуровка е имотът. Ако ти е много, можеш да го продадеш, ако пък не го продадеш, поне не ти се налага да плащаш наем. Затова за мен на първо място стои това да си купим някакъв имот. ИнаЧе при Европейската социална система, одръжките за пенсия са толкова високи, Че на Човек просто не му остава ресурс да инвестира в Частно пенсионно осигуряване. Става въпрос за такива като нас, дето са запоЧнали от 0 и не са полуЧили и 1 стотинка от някъде, а разЧиатат само на заплата. Ами аз трябва да избера или да си купя жилище, или да мизерствам в момента, или да се осигурявам за светлото бъдеще дето не знам дали ще го доживея. Пък и докато дойде нашето времето да се пенсионираме, сигурно ще работим до 80 и ще мрем на бюрата. Затова съм избрала да живея добре днес а не в неизвестното утре. Пък като толкова го закъсаме, грабваме си немската пенсия и се прибираме в БГ, там колкото и да се е променило, пак ще си живем добре. Wink


вяра аз мисля че си права до някъде за това с имотите защото цените им са страшно зависими от икономиката на населеното място, на държавата също ... например в момента ако имаш жилище в Берлин и безработицата в Германия продължава да расте - хората може да се запътят от провинцията към града (както стана у нас ) и ти няма да загубиш пари от цената на жилището.
Но ако както моите колеги строят големи къщи за по половин милион евро и повече в едни селца с по няколко хиляди души ... защото в момента в селцата има големи предприятия ... ако икономиката продължава в същия дух и тези предприятия сдадът багажа - колко ще струват тогава тези имоти????

# 31
  • Мнения: 3 880
Пък и докато дойде нашето времето да се пенсионираме, сигурно ще работим до 80 и ще мрем на бюрата.

То ако има какво да работим до 80- хубаво, ама така както върви може и на 50 да ни изритат и да се чудим как да изкараме оставащите 30 години Wink
Иначе и ние нямаме директно допълнителна пенсионна осигуровка, но имаме други застраховки и дребни инвестиции, които се надяваме да осигурят "някой лев" за старини или за черни дни както се казва, или поне докато си намерим подходящо място под моста Wink Майтапа настрана, дано не се налага на никого Embarassed ами да се срещаме пак тук във форумчето и да се хвалим на коя пенсията й е по-голяма Laughing Laughing

# 32
  • Мнения: 4 244
ами да се срещаме пак тук във форумчето и да се хвалим на коя пенсията й е по-голяма Laughing Laughing
И коя на по екзотично място си е изкарала почивката  newsm10 newsm08

# 33
  • сред цветята
  • Мнения: 3 032
и се плаща нормалния данък продажба, май беше 15 %  newsm78
Grunderwerbsteuer е 3,5 %

# 34
  • сред цветята
  • Мнения: 3 032
И коя на по екзотично място си е изкарала почивката  newsm10 newsm08
Олеле, това чак като пенсионери ли? По добре като млади хора да се попътува, че кой zнае, дали ще достигнем до пенсионерска въzраст.

# 35
  • Мнения: 1 959
При нас фиданке е 40% но пък ако се изместиш да живееш в даденият имот поне за 6 мес. не плащаш този данък.Абе то ще доживеем ли до пенсия се пита в задачата Mr. Green

# 36
  • сред цветята
  • Мнения: 3 032
При нас фиданке е 40% но пък ако се изместиш да живееш в даденият имот поне за 6 мес. не плащаш този данък.Абе то ще доживеем ли до пенсия се пита в задачата Mr. Green
И тук е така, но са 2-3 год.

# 37
  • Мнения: 4 399
Пък и докато дойде нашето времето да се пенсионираме, сигурно ще работим до 80 и ще мрем на бюрата.

То ако има какво да работим до 80- хубаво, ама така както върви може и на 50 да ни изритат и да се чудим как да изкараме оставащите 30 години Wink


Ще има, аз това изобщо не го мисля. Все някой трябва да работи, а при тая раждаемост, не до 80, ами и до 100 ще ни се наложи да работим. Гледай Че от години веЧе пенсионната възраст само се покаЧва.

# 38
  • Мнения: 221
Аз имам две години опит. Сега съм по май4инство, но скоро запо4вам пак. олкото пове4е, толкова по-добре тук Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт