Проблем с розацея!?!

  • 355 956
  • 1 028
  •   1
Отговори
  • Мнения: 826
Здравейте! 
  Знам, че не е първото запитване по темата, но и с помощта на търсачката нищо конкретно не открих  Sad
Във нито една тема не се засяга конкретно лечение, което е помогнало наистина на някой. За това ще ви питам, като предварително се извинявам, ако има подобна тема, която не съм открила.
  Имам розацея от две години някъде. Преди това кожата ми беше изключително чиста и нямах проблеми с пъпки, зачервявания и т.н.
В началото започна само с поруменели бузки и почти невидим обрив. Сега вече ми излизат дребни пъпчици понякога с бяло връхче, които "настъпват" и към челото и бръдичката.  Close С фон дю тен не личат толкова, но все пак цялат ми кожа е с неравности и тен, така че трябва да се "клепам" доста.
  Знам, че розацеята няма лечение и е много досадна болест. Ще бъда благодарна на всеки, който се е излекувал или поне е подобрил положението си и има желание да разкаже КАК?

  В момента съм бременна и няма да мога да ползвам повечето лекарства, за това и не съм ходила скоро на дерматолог. Все пак вашите съвети ще ми бъдат много полезни за в бъдеще. Информация за билки, които помагат или за лазерна терапия, за която съм чувала бегло, сащо ще ми бъде от полза.  Rolling Eyes
  Предварително благодаря. Hug Hug Hug

# 1
  • Мнения: 641
За билки не знам.
Но съм чувала за "електрокоаголация")лечение с ток.
Знам,че е болезнено но давало добри резултати.

# 2
  • Мнения: 826
И аз така съм чувала Ангелина_ан . Hug (-:
Много ще се радвам ако някой е ползвал тази процедура и знае подробности да разкаже.
 newsm03  newsm17 newsm03

# 3
  • Мнения: 57
Здравей, dendri. Аз съм с розацея от 1 година. Преди това моята кожа сьщо беше чиста, без пъпки. Но и много суха и бяла , характерно за кожи склонни към розацея. Ползвала съм  скъпа мед.козметика -не помага. Сега се мажа с  крем Невен на Арома за 2 лв и отгоре фон дю тен и пак получавам комплименти за хубава кожа. Laughing Обаче като се събудя сутрин и вида червените петънца на бузите ... Sad Дерматоложката ми каза ,че ще се махнат с IPL  и аз вече съм направила 2 процедури, но резултат  нулев. Sad  Цяло лято пък се плесках с какво ли не- магданоз, йод, сяра,trihomonacid. Изследвания  за Нelicobacter не съм си правилa,но ако имам ще трябва да пия АБ Sad
Сега ще пробвам с хомеопатия-Arnica montana (което пак е добър вариант за бременни).
И още нещо- започнала съм да чета за ГНМ.    Ето това е много обнадеждаващо: "Skin disorders such as eczema, dermatitis, rosacea, hives, or herpes are therefore positive signs indicating that a natural healing process is taking its course."  Само че се питам колко време ще трае този оздравителен процес? newsm78

# 4
  • Мнения: 826
mama Enia , благодаря за изчерпателната информация. Доста неща си изпробвала.
 Факта си е факт - в повечето сайтове чета, че няма лечение за розацеята. Може да се намалят петънцата, червенините и пъпчиците, но след дълга борба, могат и пак да се появят Sad И аз исках да си направя това изследване-посявка, но май ще стане като родя. Иначе съм като теб - ползвам смело фон дю тена и един зеленикав крам на Euserin (anti-rotungen) и не изглеждам зле. newsm03
Само в къщи, без грим, се ядосвам на несъвършенствата.
   За IPL се интересувам, но навсякъде мненията са противоречиви и май не е оптимално решение. Ето виж, и ти не си много доволна. Пожелавам ти перфектна кожа и много усмивки. Ако откриеш лек - свиркай!  Hug Grinning

# 5
  • София
  • Мнения: 260
Здравей! И аз съм бременна и с розацеа от 7 год. За съжаление във времето става по-зле. Дано при вас не е така! Имам папка с изследвания...пробвала съм бирена мая, отвара от коприва, компреси с лайка, уринотерапия, противозачатъчни, алое подкожно на инжекции, кортикостероиди /не са препоръчителни за розацеа, ама тъпите доктори така ми влошиха състоянието/ Също ползвам скъпа козметика. От зеления крем на Юсерин се лющя като незнам какво..Приличам на торта с орехи SadВ интерес на истината единственото което ми помага е лечението предписано от доц. Странски от Кожна клиника към Медицинска академия - програма Трихомонацид + атнибиотик, мисля тетрациклин беше. Проблема е че се пие два месеца и после 1 месец се чистиш от гъбички...Аз се отказах да се боря. Реших че бъбреците и черния ми дроб са по-важни. А сега и сбременността съвсем съм зарязала външния си вид. Да добавя че от фон дьо тена се изривам допълнително. Ползвам хипоалергичен....
Съжалявам за отчайващия ми пост, но миналата година специално ходих на кожен лекар в Италия с надежда да ми кажат че нашите лекари нищо не разбират, но уви.. Потвърдиха че антибиотика е най-подходящ.
Надявам се ти да не си в много тежка форма като мен или пък още по-добре да не е розацея ами някакъв дерматит.
При всички положения ще ви следя и ако някой каже нещо, което помага и е полезно ще го пробвам Peace

# 6
  • Мнения: 57
bubara, много тъжно звучиш. Sad Така ми се иска да ти вдъхна малко надежда, че лек има, само трябва да го открием!
dendri, със зеления крем на Euserin приличам на удавник Mr. Green
Момичета, от днес взимам хомеопатично. Ако има подобрение, ще сигнализирам. Simple Smile  Hug

# 7
На мен ми откриха това заболяване преди около 7г.,отна4ало д-рКапнилов ме лекува с кортикостероиди,което мн. влоши нещата,после сменихме лечението,без резултат,д-р Балабанова от кожна клиника към Александровска назна4и тетрациклин по схема,пих го 3 мес.,добре 4е не се появиха гъби4ки,4е и тях да лекувам,смених изцяло козметиката-за 4увствит. кожа,без алкохол и алфа-хидроксикиселини,без скрабове и т.н.задължително spf 50,слънцето влошава мн. състоянието,след това стрес,люто,пикантни подправки,кафе и др. нервни стимуланти-шоколад,алкохол,изобщо си трябва здаравословна диета,заноляването има връзка с лошо храносмилане,из4етох доста и в 4ужда литература,най-доброто ле4ение за момента е с лазер-интензивна пулсираща светлина-ipl,аз правих 2 процедури и опр. имаше подобрение,правят се зимата,когато слънцето е по-малко,защото кожата мн. се изнежва и за4ервява от лазера.IPL правих в dermavita, НА Д-Р ПАСКОВА,ОПИТАЙ И НЕ СЕ ОТКАЗВАЙ,ЦИГАРИТЕ СЪЩО ВЛОШАВАТ ПОЛОЖЕНИЕТО,ПОЗДРАВИ,ДАНО СЪМ БИЛА ПОЛЕЗНА.

# 8
  • София
  • Мнения: 438
На мен ми откриха това заболяване преди около 7г.,отна4ало д-рКапнилов ме лекува с кортикостероиди,което мн. влоши нещата,после сменихме лечението,без резултат,д-р Балабанова от кожна клиника към Александровска назна4и тетрациклин по схема,пих го 3 мес.,добре 4е не се появиха гъби4ки,4е и тях да лекувам,смених изцяло козметиката-за 4увствит. кожа,без алкохол и алфа-хидроксикиселини,без скрабове и т.н.задължително spf 50,слънцето влошава мн. състоянието,след това стрес,люто,пикантни подправки,кафе и др. нервни стимуланти-шоколад,алкохол,изобщо си трябва здаравословна диета,заноляването има връзка с лошо храносмилане,из4етох доста и в 4ужда литература,най-доброто ле4ение за момента е с лазер-интензивна пулсираща светлина-ipl,аз правих 2 процедури и опр. имаше подобрение,правят се зимата,когато слънцето е по-малко,защото кожата мн. се изнежва и за4ервява от лазера.IPL правих в dermavita, НА Д-Р ПАСКОВА,ОПИТАЙ И НЕ СЕ ОТКАЗВАЙ,ЦИГАРИТЕ СЪЩО ВЛОШАВАТ ПОЛОЖЕНИЕТО,ПОЗДРАВИ,ДАНО СЪМ БИЛА ПОЛЕЗНА.
Е, това все едно аз съм го писала. При мен розацеята избива като огромно петно по челото. От около четири години имам доста голямо (не смея да кажа огромно) подобрение след процедури с лазер. Правих ги в "Закрила". Назначи ми ги Мария Мингова.

# 9
  • Мнения: 826
Момичета благодаря ви за отговорите. Знам, че проблема е тежък и неприятен за много от нас. Всички споменавате влошаване след ползване на кортикостероиди. Честно казано аз това го прочетох преди време по разни сайтове в Интернет и съм подготвена. Само някой умник да се опита да ми предпише и ще го  #2gunfire
bubara, дръж се. Знам колко е неприятно за самочуствието този, не само козметичен проблем. Особено сега, по време на бременността, когато имаме нужда да се чустваме по-красиви и женствени. Дано тук пишат повече момичета засегнати от проблема и да си помогнем взаимно.
mama Enia и аз преличам на нещо умряло и замразено със зеления крем на Юсерин.  Mr. Green Mr. Green Mr. Green
Обаче си го мажа упорито сутрин на влажна от банята кожа - така не се напластява толкова.
miraa виждам, че и ти си пробвала доста неща. За диетата съм съгласна, но на теория звучи точно и ясно, а на практика- трябва да се лишиш от 90% от удоволствията в живота. Sad Не е толкова лесно изпълнимо. ВСъщност сега съм бременна и режима ми е много здравословен - без кафе, без цигари, без алкохол... и не виждам особено подобрение. Rolling Eyes Наистина мисля да пробвам този лазер, но казвате... зимата? Значи или сега или чак другата година? А колко струват процедурите, някой може ли да каже?
doroty02 , много се радвам, че при теб има подобрение. Това е страхотно и не всеки има този късмет. Я кажи, ти от четири години нонстоп ли ги правиш тези процедури? Това значи ли, чеслед даден курс, нещата пак стават зле и трябва да повториш?

# 10
  • Мнения: 57
dendri, аз направих 2 процедури IPL , но петната се увеличиха. Cry Дерматоложката ми каза, че при всеки резултата е  различен. Преди процедурите ме питаха дали съм бременна или дали кърмя, защото било противопоказно.  Относно цената - на процедура 35 лв, но това включва  и махането на мустака.(виж, от последното съм по-доволна   Laughing)
doroty02 , така ми се иска и моите петна да са на челото- пускам си гъсто бритонче и не ми пука. Laughing
Момичета, ще се радвам да продължим да  обменяме информация  Hugили просто да се утешаваме взаимно.   Sad

# 11
  • София
  • Мнения: 438

doroty02 , много се радвам, че при теб има подобрение. Това е страхотно и не всеки има този късмет. Я кажи, ти от четири години нонстоп ли ги правиш тези процедури? Това значи ли, чеслед даден курс, нещата пак стават зле и трябва да повториш?

Правих лазертерапията  след като родих малкия си син (тогава бях доста зле), като  преди това бях пила около 3 месеца по някаква схема тетрациклин. Ходих отново и миналата есен, не защото имах проблем, а по скоро за всеки случай... След процедурите не съм ставала по-зле, дори напротив. Сега много ме е страх нещата да не се влошат, тъй като ми се струпаха доста стресови ситуации.
Забравих да спомена, че получих това неприятно заболяване след гинекологична операция (от ендометриоза). По време и на двете бременности положението ставаше нетърпимо (предполагам от хормоните), но след това всичко се оправи .
 bubara, не се тревожи, точно сега се радвай на всеки миг, а когато се появи малкото човече ще се погрижиш и за лицето си Hug

# 12
Обади се в DERMAVITA и питай за цена на ipl-процедура за розацея,зависи от площта,която третират,на мен само за 2-те бузки ми взеха кум 120 лв на процедура,това беше преди 3 г, по принцип това е първия център,внесъл този тип лазер,може и да са по-високи цените ,не съм сравнявала,но 30 лв-про4етох 4е някой платил.....4ак пък такава разлика,знам 4е лазерите са разли4ни,с разл. 4естота,незнам с какво са я третирали моми4ето,което пише 30 лв.Obadi se i pitaj,takyw lazer znam 4e ima sys sigurnost  при Военна болница-кожна клиника-д-р kadurina, за там наплива е голям,но поне ще се ориентираш за цените, кремовете не лекуват,само успокояват раздразнената кожа,а са толкова скъпи,инвестицията в лазера си струва,при мен беше като морави петна по бузите,пъпки е във втора фаза с възпаление,не се отказвай.чао

# 13
  • Мнения: 45
Здравейте, аз имам този проблем от 2 години. Лятото когато е голяма жега и съм на вън ставам винено червена Tired, но най-много ме вбесяват пъпките. Смених каква ли не козметика, ходих при двама лекари и нищо. Изписаха ми тетрациклин да го пия 8 месеца, но на 6-тия получих възпаления на стомаха и го спрях. Направо съм отчаяна.

# 14
  • Мнения: 43
здравейте,след премахване на много малки образувания по лицето при доц. не кадърина получих страхотно раззкрасяване с 3 червени петна куперозни  и няма минаване.Маскирам ги с крем на еусерин и фон дю тен.никой от прословутите светила не каза че има възможност от странични нежелателни ефекти.Напротив 100 пр гаранция че всичко ще наред.Срещу 100лв толкова ми взеха за4 парвания 3 на лицето си навлякох куп беди.Знае ли някой новия лазер ptf става ли за розацейни петна и има ли ефект,не нарушавал епидермиса и бил без странични ефекти.За ipl зная но не знам дали няма да стане по зле.С бяла и чувствителна кожа съм.БЛАГОДАРЯ ПРЕДВАРИТЕЛНО!

Общи условия

Активация на акаунт