И з р а е л 24

  • 17 180
  • 299
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 232
mi6imadi казва се Николета,а Петя,лети днес!

# 31
  • T"A
  • Мнения: 2 515
Наина, САНО е марката омекотители  Peace Добри са!

Mиши, срещу какво я ваксинирахте?

Анди, нищо не може да ме накара да прочета такава книга  no Нито блестят с литературни качества  Laughing, нито с изследователски такива... Ако имаха сериозни аргументи и научни доказателства, биха публикували в специални издания - на политолозите не липсват такива  Peace Тъй като живеем в непредвидим свят, човек винаги ще се стреми да си го обясни и да разгадае какви сили движат нещата, но не трябва да се хващаме за всяк обяснение Rolling Eyes Говоря по принцип, конкретната книга не я познавам...

Бубе, съвсем нямах намерение да ти се смея  Naughty Тези сладки не са много популярни в България, не всеки ги знае. Аз бях писала колко ги обичам и вероятно Плюшеното мече е запомнила и за това ми ги "поднесе" виртуално  Hug

Jakinik, ako направим "представяне" със снимки на градовете, в които живеем, можем да представим и Бат Ям като град, в който ти си живяла  Peace (а вероятно има и други, но за теб се сещам). Намерих три в Интернет, които ми се струват подходящи  Grinning
Канионът в Бат Ям
Сградата на общината
Крайбрежието
Тук и тук има още

# 32
  • Някъде там...
  • Мнения: 280
Ние нямаме такива красиви сгради тук Sad а аз не живея в Хайфа за да сложа снимки от там...Ще се задоволите с тези които сама съм направила  Hug
Ментичка дори не съм и помислила,че ми се смееш ама аз обичам да се забавлявам за моя сметка  hahaha
Как да кажа честит рожден ден на иврит???Свекъра утре има рожден ден и ще обядваме там а той много се забавлява като вкарвам думи на иврит.Свекървата е отшла в Ирландия на гости на щерката ох дано да има подараци  Praynig Предния път ми донесе едно пухено одеалце  Hug е ако няма подарък няма да се сърдя дълго и много  Joy ама си имам аз една надежда...

# 33
  • T"A
  • Мнения: 2 515
Как да кажа честит рожден ден на иврит???Свекъра утре има рожден ден и ще обядваме там а той много се забавлява като вкарвам думи на иврит.Свекървата е отшла в Ирландия на гости на щерката ох дано да има подараци  Praynig Предния път ми донесе едно пухено одеалце  Hug е ако няма подарък няма да се сърдя дълго и много  Joy ама си имам аз една надежда...

Йом уледет самеах - יום הולדת שמח -букв. казваме ден рожден весел  Joy
Най-лесно е мазал тов - מזל טוב - букв. се превежда късмет добър, но се казва за честито  Wink
Пожелание: ад меа ве'есрим - עד 120 - до 120, има се предвид дълголетие и здраве  Grinning

Моят свекър имаше рожден ден на 10 февруари  Sunglasses

# 34
  • Мнения: 13
Наина  най-накрая благоволиха линковете да се отворят .
Снимката е уникално красива , дъщеричката ти   е много много сладка , нека да ти е жива и здрава   bouquet

 Мента  Peace  и аз съм скептична към  такъв вид книги , но е интересна и потвърдеността не е тип "Героги Стоев " .

Цитат
.., която основава женско ционистко движение "Адаса"

 По повод това се сетих за Ционизма  и се чудех , до каква степен и под формата на какви разбирания тази идея участва в политическият и не само живот в Израел .  Защото това , което съм чела за Ционизма  не се рамкира просто в израз  на крайностен национализъм  Peace

# 35
  • T"A
  • Мнения: 2 515
Анди, много се спекулира с понятието ционизъм. За съжаление, то често се пречупва през разбиранията на арабския свят за това що е ционизъм и така е популярно в света... Наистина възниква като национално движение, чиято цел е връщането на евреите в ерец Израел (земята на Израел) и построяването на съвременна държава. Има много ценности, които ционистките движения популяризират и с които всяка страна би се гордяла - напр. идеи за равенство, за взаимопомощ и много други такива идеали... Отделно сред ционистите има много различия (имало е...) и наистина част от тях са националисти, но ционизмът, особено такъв, какъвто е възникнал в миналото, не се изчерпва с това...

Ще допиша по-късно... сега малко на крак  Blush

# 36
  • На дивана, под юргана
  • Мнения: 563
... ама си имам аз една надежда...

Мъж се прибира вкъщи след тежък ден в службата. През целия ден нищо хубаво не му се е случило - само провали... Влиза, сяда и казва на жена си:
- О-о-о-х, много тежък ден имах днес! Ама имам си една надежда...
А жена му припряно го прекъсва:
- Добре, че отвори приказка, че и аз да ти кажа - и аз си имам един Киро.

# 37
  • София-България, Израел - където си поискам
  • Мнения: 2 856
Мента, супер идея Peace ако намеря снимки ще ти пратя, но и тези са супер Hug
живот и здраве Шоколад нали ще бъде в Бат-Ям, така че е хубаво да се сложат снимки.

# 38
  • Мнения: 2 952
Привет от България !По-рядко ще се вклу(къде ли ми е тука буквата на нати клавиятура)чвам и ще съм по-малко в час. Ще чета по диагонал и ще ми проститте - пък как съм уверена само  Simple Smile...

Шабат Шалом !  Hug

# 39
  • Мнения: 490
Наина голямо бонбонче е твойта щерка! Ето ви един линк да се порадвате на поредна нашенска глупост http://svejo.net/home/link_summary/155555-Stani-bogat-naitupata- … ki-vremena?page=1 hahaha

# 40
  • Мнения: 112
Драго ми е и аз да ви поздравя с настъпването на съботата.

Шабат Шалом !     Hug Kissing Heart

# 41
  • Някъде там...
  • Мнения: 280
שבת שלם
Остана и надеждата да съм го написала правилно  Praynig Ама ако не съм ще кажа,че се пробвах да напиша шабат шалом...Ще се чуе Simple Smile до колко е правилно...
Тиги с тоя виц бая се смях...Преведох го на мъжо като ползвах Моше и Тиква ...
Ми6и а една твоя снимка като руса няма ли как да мернем лекииииииинко Simple Smile
Ментичка,благодаря... Hug
Пете,надявам се,че полета е бил лек...
На неспоменатите ще им дам по целувчица   bouquet

# 42
# 43
  • T"A
  • Мнения: 2 515
На пръв поглед ми изглеждаше вярно, но после видях, че липсва едно "вав" - שבת שלום (иначе си написла шалем=цял, вместо шалом=мир)
Но това е печатна грешка, предполагам  Wink

mimkis, чакам да ми се зареди "Стани богат", за да се посмея  Grinning Вие на какъв език си говорите с твоя мъж?
Тигър, нямаш равен на вицове  Grinning
Пете, надявам се, че ще се включваш, като имаш време! Как пътува? Студено ли е?

Анди, да допълня започнатото - в началото ционизмът възниква, първо, като част от интелектуално движение, свързано с други движения в Европа - Просвещението, Романтизма, Марксизма и пр. Хората са осъзнали, че няма логика и справедливост да живеят в изгнание, а от друга страна е имало прояви на антисемитизъм, погроми и пр. Първите ционисти не са имали стремеж дори към създаване на държава, а са говорели за "Еврейски дом" - т.е. да имат някаква автономия в земите, които духовно винаги са им били дом. Цион е всъщност Ерусалим  Peace След това започват различни течения - социалистически ционизъм, ревизионен ционизъм и пр. Първите алии (заселването на евреи в Палестина/ерец Исраел) са били по-често резултат от гонения, хората не са били движени от някакви намерения да завземат земи тук.
Резултат от ционизма е осъвременяването на библейския иврит и популялизирането му сред масите; Керен Кайемет - организацията, която е засадила и поддържа горите в Израел, е ционистка; кибуците са идея на ционистите... Създаването на армия (като пример) е било една от целите в кр. на 19 век, защото все пак векове наред не е имало отбранителна сила, организация, която да защитава евреите от нападения и издевателства...
Така че дали оказва влияния на съвременния ни живот - да. Ционизмът не е идеология за завладяване на територии, но има десни движения, които имат такива стремежи - но не защото са ционисти, а защото са националисти, това е. Ционист в съвременния език, тук в Израел, го използват, за да кажат родолюбец, патриот  Peace

По-накратко не можах  Blush Laughing

Миши, и руса ми харесваш, но кестенява ти отива повече (или може би така съм си свикнала да те виждам...) Hug

Последна редакция: пт, 13 фев 2009, 21:55 от Mentha

# 44
  • Мнения: 232
Добър вечер,мацки! wavey
mi6imadi,големи сладури са децата,ама и ти не лъжеш!Ти си герой,как се оправяш с тия три деца Laughing
И аз бях едно време руса,обаче реших да се направя с кестенява коса,и познайте какво стана.Къносах се аз,стоях си два часа,без обаче да се погледна в огледалото.Докато си миех косата,ми направи впечатление,че водата е черна,ама си казвам то нали кестенявото е близко до черно.Дойде време да се погледна в огледало,и шок и ужас #Crazy,феята в магазина ми дала черна къна,а аз без да обърна внимание.Та затова сега съм,с черна коса Laughing

petia911 ,добре дошла на родна земя Hug
Бубе,от ден на ден,ставаш все по-добра,здраво залягаш над уроците smile3529
Mentha,точно този е омекотителя!
*hard_defence* ,май само теб не видяхме,ама сигурно те е страх да не познаем на колко години си,че на някой хора голям дерт им беше Laughing

Общи условия

Активация на акаунт