Сладкиш "от мазето на баба"

  • 12 798
  • 91
  •   1
Отговори
  • Мнения: 62
Сладкиш "от мазето на баба" или казано по-ясно сладкиш с компот.

ПРОДУКТИ:

2яйца
1 ч.ч захар
1 ч.ч. брашно
1 бакпулвер
1 компот


НАЧИН НА ПРИГОТВЯНЕ:

по реда по-горе се разбиват продуктите.тавичката се намазва с мазнина.плодът от компота се нарежда на дъното на тавичката.сместа се изсипва от горе.слага се да се пе4е на предварително загрята фурна на 180 грдуса,като се надигне се увеличава  на 200.след изпичането се залива със сока от компота.сервира се охладено.

# 1
  • Мнения: 4 406
Още си го спомням от детството, майка ми го правеше най-вече със кайсии

# 2
  • Мнения: 1 197
О,да и аз го помня този сладкиш,беше ми любим.

# 3
  • Мнения: 689
Много вкусен сладкиш,мерси за рецептата,най-любимия ми беше с ягоди Heart Eyes

# 4
  • Мнения: 62
Здравейте, имам един въпрос  докато е топъл кекса ли се залива със сока от компота или се чака да изстине. Благодаря

# 5
  • Мнения: 62
докато е топъл.

# 6
  • София
  • Мнения: 604
и моята баба го правеше, много е вкусен!!!

# 7
  • Мнения: X
Да, сетих се, че и моята го правеше  Peace Трябва да си го припомним  Simple Smile

# 8
  • Мнения: 6 438
Сладкиша е страхотен.
Свекърва ми го прави божествен. Crazy

# 9
  • Мнения: 193
Имам един въпрос тавичката горе-долу колко да е голяма?

# 10
  • Мнения: 6 438
Имам един въпрос тавичката горе-долу колко да е голяма?
Средна големина.

# 11
  • Мнения: 62
мими големината няма зна4ение.ако е по-голяма блата ще е по-тънак.каквато имаш.

# 12
  • София
  • Мнения: 12 550
И като го обърнете след това го поръсете, ако имате с орехи. Просто е страхотен. Мама и баба го правеха или с череши или с кайсии.
А баба винаги го правеше само с масло.

# 13
  • Мнения: 940
Баба ми все още го прави--с кайсии. Слага повече яйца.

# 14
  • Мнения: 568
И аз го правя-с компот от кайсийки.

# 15
  • Има много детски смях.
  • Мнения: 3 152
И аз го правя често.
При нас е доста на почит.
Аз обаче към изброените продукти добавям и кофичка кисело мляко.

# 16
  • Мнения: 549
Страхотен сладкиш.Благодаря че ми припомнихте за него.
Чувала съм ,че някой  карамелизират захар на дъното на тавичката.Някой правил ли е така?

# 17
  • София
  • Мнения: 12 550
Страхотен сладкиш.Благодаря че ми припомнихте за него.
Чувала съм ,че някой  карамелизират захар на дъното на тавичката.Някой правил ли е така?

Аз не. Следвам си класическата рецепта.

# 18
  • Мнения: 2 149
Ауу,това беше първия сладкиш,който наптавих като дете,обожавам го.Благодаря за рецептата,още днес ще си го припомня Wink

# 19
  • Мнения: 307
Въпрос- докато е още топъл сладкишът, като се залее, не става ли глетав ?

# 20
  • Мнения: 1 064
И аз да питам нещо - може ли да се направи в тефлонова форма за кекс или ще стане прекалено дебел слоят ...

Покойната ми баба правеше нещо такова, но не съм запомнила да е толкова лесно. Печеше го в електрическите тенджери за сладкиши, на които се слага чашка по средата, може не всички да ги помнят. Само че жената се помина, преди да проявя интерес към рецептите й ....

# 21
  • Мнения: 2 082
Цитат
Чувала съм ,че някой  карамелизират захар на дъното на тавичката.Някой правил ли е така

аз го правя така и е много вкусно.карамелизирам захарта направо в тавата и когато поизстине намазвам с масло/не е задължително/,могат да се наръсят малко орехи/пак не е задължително/нареждам отгоре праскови и изсипвам сместа.могат малко да се увеличат яйцата за да не е много тънък сладкиша.
 Femme ,заливам го топъл ,а не горещ и не става глетав...

B l a n k a ,може във форма за кекс,просто външният вид ще е друг...ако е в тава и се обърне се виждат красиво оформените плодове

# 22
  • Мнения: 5 183
Още си го спомням от детството, майка ми го правеше най-вече със кайсии

И баба ми го правеше така.

# 23
  • 5 етаж в ляво
  • Мнения: 1 407
По същия начин го прави майка ми и отдавна вече и аз Mr. Green/баба не е правила такъв/
Знам,че задължително тавата се намазва с масло преди да се слажат кайсиите Peace...задължително.От маслото блата и кайсиите имат невероятен вкус,с олиото това не може да се постигне/пробвала съм и от опит го казвам Wink/
И с карамел съм го правила-добре се получава.....и да,сладкиша не бива да е много горещ,топличък да,но не и горещ когато ще се залива със сока...

# 24
  • София
  • Мнения: 12 550
И аз да питам нещо - може ли да се направи в тефлонова форма за кекс или ще стане прекалено дебел слоят ...

Покойната ми баба правеше нещо такова, но не съм запомнила да е толкова лесно. Печеше го в електрическите тенджери за сладкиши, на които се слага чашка по средата, може не всички да ги помнят. Само че жената се помина, преди да проявя интерес към рецептите й ....

Баба и до ден днешен го прави в тази електрическа тенджера  Mr. Green

# 25
  • Мнения: 182
Много бързо лесно и вкуснО,доста често го приготвям само,че аз не слагам бакпулвер!

# 26
  • Мнения: 28
A pak az si pravq vkusna torta ot tozi sladki6:ot 4 qica,1 4aena 4a6a zaxar,1 4aena 4a6a bra6no+bakpulver i 1 vaniliq za aromat.Vsi4ko se razbiva do ednorodna smes.Na danoto na tavi4kata rastapqm 1 maslo,i redq kaisiite (na 2 kompota)s pove4e plodove e po vkusno! Zalivam i smesta varxu kaisiite i pe4em.Sled kato go ote4em obra6tame tavata varhu tortena 4iniq ili druga tava,kogato poistine da ne e vrql go siropirame obilno s soka ot kompota kaisii,a nai nakraq pokrivam obilno s smetana Stava vkusna seka torti4ka,a i dosta ikonomi4na,,,opitaite i vie  !

# 27
  • Мнения: 2 149
Благодаря за рецептата и идеята.Стана много бързо и ужасно вкусно  bouquet

# 28
  • Пловдив
  • Мнения: 214
Ммм...това е един от любимите ми сладкиши-става бързо, лесто и не изисква кой знае какви продукти  Simple Smile следващия път като го правя ще опитам идеята с карамела!

# 29
  • Мнения: 2 110
А моята баба ми правеше следният сладкиш. Взима чаши със широчина на гърлото колкото кръглите бисквитки "Руен",може и малко по-широки . Започва така, на дъното слага бисквитка, после от компот кайсиика /половинка/ , после бисквитка и така докато се напълни чашата. Залива със сиропа от компота.Най от горе се настъргва един бонбон. Слага се в хладилника за няколко часа. Приятен апетит !

# 30
  • Мнения: 3 268
Снощи го правих,но не се получи Sad Остана суров във вътрешността,а отгоре се опече.Правих го с компот от праскови.Да не би да не съм отцедила добре плода?

# 31
  • Мнения: 720
Аз го правя с карамел на дъното и освен кайсии слагам и вишни от компот. Става едно кисело - горчиво - сладко.  Crazy Правех го с пандишпан, но вчера опитах по тази рецепта. Стана супер и ми се изпече без проблем, а не бях цедила плодовете.  Thinking

# 32
  • София
  • Мнения: 12 550
Снощи го правих,но не се получи Sad Остана суров във вътрешността,а отгоре се опече.Правих го с компот от праскови.Да не би да не съм отцедила добре плода?

Не е от това. Аз онзи ден месих питка и се получи същото. Мама ми каза, че напоследък брашната, които продават - т.е някои от тях са калпави.

# 33
  • у дома
  • Мнения: 258
оле, момичета, и при мен така се получи... Най-вероятно от брашното
Наскоро и питка правихме, и тя заприлича на мекица повече, отколкото на питка. Sad

# 34
  • Хасково
  • Мнения: 993
Брашното е под всякаква критика!
Онзи ден хвърлих кекса си защото точно така не се изпече остана си талково колкото бях сипала в запече се малко отгоре и това е вътре глетав и суров!
Тъй като си бях навила, че ще правя кекс си купих друго брашно пробвах с Либра и кекса стана всичко друго си беше същото. Е явно брашното не е хубаво!

Сега да кажа за сладкиша "На баба" направих го рецептата която сте дали. Моята тава е 30 см. - тъничък стана и доста сладък. Отдавам го на това че и компота ми е по-сладичък.Стана около 1,5-2 см мах.  изпечен е добре.

Правила съм преди много време такъв но помня че стана по дебел и слагах и карамел на дъното на тавата.

# 35
  • Разград
  • Мнения: 3 110
Брашното е под всякаква критика!
Онзи ден хвърлих кекса си защото точно така не се изпече остана си талково колкото бях сипала в запече се малко отгоре и това е вътре глетав и суров!
Тъй като си бях навила, че ще правя кекс си купих друго брашно пробвах с Либра и кекса стана всичко друго си беше същото. Е явно брашното не е хубаво!

Сега да кажа за сладкиша "На баба" направих го рецептата която сте дали. Моята тава е 30 см. - тъничък стана и доста сладък. Отдавам го на това че и компота ми е по-сладичък.Стана около 1,5-2 см мах.  изпечен е добре.

Правила съм преди много време такъв но помня че стана по дебел и слагах и карамел на дъното на тавата.

Аз го правих с 3 яйца,но пак тъничък стана.Според мен с 4 яйца ще стане най-добре за средно голяма тава,като другите продукти си останат в тези количества.

# 36
  • Мнения: 1 064
nano   
благодаря ти за отговора.
Утре ще опитам ....

# 37
  • Мнения: 465
Мерси, че ни го припомни   bouquet

Компотите вече станаха почти екзотика.  Tired А толкова обичам.  Confused Никой около мен отдавна не прави, а самата аз никога не съм се хващала.. Май топката е в моето поле  newsm78

Все пак ще купя един компот и ще му се пробвам на сладкиша от носталгични чувства.  Peace

# 38
  • Мнения: 1 064
Ние пък след поне 10 години пауза пак се върнахме към компотите. Нещо ни удари тази криза ....

# 39
  • Пазарджик/Лондон
  • Мнения: 2 419
Момичета, веднага след като стане готов ли се обръща?Ако може спешен отговор, че почти е готов Heart Eyes

# 40
  • София
  • Мнения: 12 550
Момичета, веднага след като стане готов ли се обръща?Ако може спешен отговор, че почти е готов Heart Eyes

Пет минути, след като го извадиш от фурната примерно.

# 41
  • Пазарджик/Лондон
  • Мнения: 2 419
nana77 , благодаря ти, отговорът ти дойде точно на време Hug.

# 42
  • Мнения: 5 462
Брашното е под всякаква критика!
Онзи ден хвърлих кекса си защото точно така не се изпече остана си талково колкото бях сипала в запече се малко отгоре и това е вътре глетав и суров!
Тъй като си бях навила, че ще правя кекс си купих друго брашно пробвах с Либра и кекса стана всичко друго си беше същото. Е явно брашното не е хубаво!

Сега да кажа за сладкиша "На баба" направих го рецептата която сте дали. Моята тава е 30 см. - тъничък стана и доста сладък. Отдавам го на това че и компота ми е по-сладичък.Стана около 1,5-2 см мах.  изпечен е добре.

Правила съм преди много време такъв но помня че стана по дебел и слагах и карамел на дъното на тавата.
С каква марка брашно го правихте ???

# 43
  • Мнения: 1 064
Опитах двойна доза, защото оригиналната рецепта е "мини" за нашата къща. След 2 опита по-добре се получи така

4 яйца
1 1/2 ч.ч. захар
2 ч.ч. брашно
1 бакпулвер
1 компот
1 банан
малко сладко/мармалад - размити в малко вода

Всичко е както вие сте го написали. Разликата идва от там, че не слагам 2 компота на двойната доза, защото ми са ограничено количество, и компенсирам с кръгчета банан. Сокът за сиропирането също идва малко и го допълних с малко размито сладко. Използвах голяма кръгла тава, за да не стане висок сладкиша.

Много ви благодаря да рецептата, става невероятно бързо, лесно и най-важното - става с продукти, които винаги си имам удома.

# 44
  • Мнения: 3 306
аз току що го направих , но още е горещ и не съм го заляла със сока  Simple Smile  нямам търпение  Crazy

# 45
  • Мнения: 115
  Благодаря ви,че ми припомнихте този уникален,лесен и икономичен сладкиш.Преди го правех редовно,когато имаше компоти,сега не правим от десетина години.  Weary


 Има ли някой идея с  какво може да се замени компота сега?Примерно ,както е писала Бланка,с банан и размито сладко....

 Благодаря ви !

# 46
  • Мнения: 165
Аз го правя с 4 яйца, става по- дебеличък. Сокът ако е малко може да се разреди  с вода и мед. Става страхотно. Масло също слагам повечко, вкусът от него е страхотен. Peace

# 47
  • София
  • Мнения: 12 550
  Благодаря ви,че ми припомнихте този уникален,лесен и икономичен сладкиш.Преди го правех редовно,когато имаше компоти,сега не правим от десетина години.  Weary


 Има ли някой идея с  какво може да се замени компота сега?Примерно ,както е писала Бланка,с банан и размито сладко....

 Благодаря ви !

Във всеки магазин има компоти. От праскови и кайсии няма никакъв проблем да намериш. Не мисля, че с банан и сладко ще стане същия вкус.

# 48
  • Мнения: 769
Много вкусен сладкиш.Благодаря на авторката,че ми припомни за него.Преди го правех много често.

# 49
  • Мнения: 3 804
имам компоти-и ще се пробвам,за такъв сладкиш не бях 4увала до сега

# 50
  • Мнения: 18
  Благодаря, че ми припомни за този сладкиш.Още утре ще го направя.

# 51
  • Мнения: 2 149
Много се хареса в къщи този сладкиш.Сега ще пробвам с компот асорти(с много видове плодове).Аз добавих и чаша кисело мляко,стана много сочен Wink

# 52
  • София
  • Мнения: 1 809
Някой няма ли да пусне снимки???

# 53
  • Мнения: 769
Някой няма ли да пусне снимки???
Снощи го спретнах.Малко го обогатих с извара и крем.Получи се вкусно.

# 54
  • Разград
  • Мнения: 3 110
Някой няма ли да пусне снимки???
Снощи го спретнах.Малко го обогатих с извара и крем.Получи се вкусно.

Много добре изглежда. Peace
Би ли споделила в какво количество и кога сложи тези неща?

# 55
  • София
  • Мнения: 12 550
nordina само че ти си сложила кайсиите в тестото, а принципно се редят на дъното на тавата върху маслото.

# 56
  • Мнения: 769
Би ли споделила в какво количество и кога сложи тези неща?
Пастички с извара и кайсии
Необходими продукти:
За блата:

250гр. извара
2бр. яйца
1ч.ч. захар
1/2ч.ч растителна мазнина или маргарин
1ч.ч. сок от компота на кайсии
2ч.ч брашно
1ч.л бакпулвер
плода на 1 1/5 компот от кайсии

За крема:

250гр.извара
2бр.яйца
1ч.ч захар
1/2 от плода на компота
2с.л царевично нишесте
1/2ч.ч сок от компота

За карамеловия сос:

3с.л. захар
100мл прясно мляко

Начин на приготвяне:
Рабиват се продуктите с миксер по реда,в който са написани.Изсипва се сместта в предварително намазнена тавичка.Нареждат се кайсиите.Пече се на около 200 градуса.
В това време разбиваме продуктите за крема.След като се изпече сладкиша изсипваме сместта за крема и печем само на горен реотан до порозовяване.Карамелизираме захарта,добавяме прясното мляко и варим до леко сгъстяване.Поливаме сладкиша с карамековия сос.

nana77-Да така е.Този път реших да обогатя рецептата и се получи вкусен/според мен/сладкиш.

     

Последна редакция: чт, 26 фев 2009, 16:18 от nordina

# 57
  • Мнения: 3 268
nordina,поздравления!Сладкишът ти изглежда превъзходно,записах рецептата и ще го направя.На мен не ми се получи този,даден от авторката.Дано сега се справя.  chef

# 58
  • Разград
  • Мнения: 3 110
nordina,поздравления!Сладкишът ти изглежда превъзходно,записах рецептата и ще го направя.

И аз,и аз. Laughing
Благодаря много за рецептата.  bouquet

# 59
  • Мнения: 769
 Blush
От вълнение съм пропуснала захарта на крема

# 60
  • София
  • Мнения: 1 809
А като се опече, преди да го залеете, обръщате ли го с плодовете нагоре???

# 61
  • София
  • Мнения: 12 550
А като се опече, преди да го залеете, обръщате ли го с плодовете нагоре???

Да, защото, ако го напоиш в тавичката после много трудно ще го обърнеш.

# 62
  • в страната на абсурдите
  • Мнения: 1 236
същият сладкиш,но с едно малко изменение-вместо да мажа тавата с масло,аз карамелизирам захар на дъното на тавата,нареждам изцедените плодове от компот още докато карамела е топъл и изливам сместа.пека и т.н.след като се охлади ,го обръщам в поднос,сиропирам и намазвам със сметана.

# 63
  • Мнения: 2 149
По принцип го правя с цял плод,но днес реших да разнообразя Wink

# 64
  • София
  • Мнения: 546
искам да попитам, с цялата течност от компота ли заливате след печенето или само с част от нея?

# 65
  • Мнения: 2 149
Аз заливам с около 400 гр сироп Wink ,още толкова са ми и плодовете Laughing.Но според мен си е въпрос на вкус и предпочитания Peace

# 66
  • София
  • Мнения: 546
Аз заливам с около 400 гр сироп Wink ,още толкова са ми и плодовете Laughing.Но според мен си е въпрос на вкус и предпочитания Peace
благодаря за отговора  bouquet
аз да си питам, че не съм сиропирала досега.. Wink

# 67
  • София
  • Мнения: 10 858
Свекърва ми е майсторка на този сладкиш. Освен това това е любимия сладкиш на мъжа ми, той общо взето само този яде от домашните сладкиши. На свекърва ми й се получава нещо като реване с плодове на дъното. Тя не го обръща.

# 68
  • Разград
  • Мнения: 3 110


Това е моят компотен сладкиш,но е с 3 яйца.Според мен с 4 броя ще стане най-добре,но и така си беше много вкусен.

# 69
  • София
  • Мнения: 12 550
И аз го правих с компот от праскови, но нямах как да го снимам. Мисля обаче в събота да повторя и тогава ще снимам и моето творение.

# 70
  • София
  • Мнения: 546
и аз да се отчета Simple Smile
днес правих сладкиша  Simple Smile
ама не знам, мисля че не стана добре Confused
направих го с 4 яйца (max-mama беше писала, че така ще е по добре, иначе останалата част от рецептата спазих)
реших да карамелизирам дъното на тавичката, малко не стана равномерно, ама нищо де Whistling
намазах с масло върху карамела, наредих ягодите(не бяха много Confused) насипах сместа и сложих да се пече; извадих тавата, и като не иска да се обърне ooooh! предполагам че карамелът много беше залепнал Confused с триста зора и един нож се отлепи от тавата, ама на 2 части
дано е вкусен, че вид никакъв няма Sad
ето снимки краен вариант:
тук и тук и тук и тук

съжалявам, за качеството на снимките, но моят фотоапарат толкова си може..

# 71
  • Разград
  • Мнения: 3 110
Сигурна съм,че ще е вкусен сладкиша.
Аз заради това избягвам да карамелизирам захар на дъното на тавата,имам подобна случка и аз.Тогава обаче загрях дъното на тавата да омекне карамела и така обърнах.
Пиши как е,след като го опиташ.

# 72
  • Мнения: 804
Сладкиша наистина става страхотен-правих го с кайсии и ягоди.направо става разкошен.Дали сте супер рецепта!

# 73
  • София
  • Мнения: 546
max-mama, на вкус е супер станал - напоил се, сочен и вкусен Heart Eyes
другият път няма да карамелизирам по дъното..

# 74
  • в страната на абсурдите
  • Мнения: 1 236
карамела го правиш на слаб огън.изцедените плодове от компота ги нареждаш още докато карамела е течен,така после няма да имаш проблеми при обръщането.винаги съм го правила с карамел и никога не ми се е залепял.като го направя ще го снимам!
честит 8 март!да сте живи и здрави и винаги обичани!

# 75
  • София
  • Мнения: 546
nelly6900, много ти благодаря ти за съветите - следващия път вече трябва да стане Simple Smile
Честит 8ми март момичета  bouquet

# 76
  • София
  • Мнения: 12 550
Хайде и моят сладкиш е готов. Сега стои да изстива и да се напои хубаво. После ще кача снимки.  Wink

# 77
  • Мнения: 9 973
и аз ще се пробвам утре

# 78
  • Мнения: 6 713
карамела го правиш на слаб огън.изцедените плодове от компота ги нареждаш още докато карамела е течен,така после няма да имаш проблеми при обръщането

Мерси за съвета, ще пробвам така и аз,защото и на мен не ми става хубав десерта иначе. Не се обръща и се разпада заради карамела Whistling

# 79
# 80
  • в страната на абсурдите
  • Мнения: 1 236
пробвала съм с различни компоти,но този сладкиш го обичам най-много с компот от кайсии!но то си е въпрос на вкус!

# 81
  • Мнения: 5 462
пробвала съм с различни компоти,но този сладкиш го обичам най-много с компот от кайсии!но то си е въпрос на вкус!
Peace

# 82
  • Мнения: 9 973
на колко градуса и колко време се пече?По средата ли се слага?
спешно ми трябва отговор Praynig

# 83
  • Разград
  • Мнения: 3 110
на колко градуса и колко време се пече?По средата ли се слага?
спешно ми трябва отговор Praynig

Аз пека на 180 градуса,в предварително загрята фурна,на най-долното ниво слагам тавата.Пека,докато добре покафенее отгоре.

# 84
  • Мнения: 9 973
на колко градуса и колко време се пече?По средата ли се слага?
спешно ми трябва отговор Praynig

Аз пека на 180 градуса,в предварително загрята фурна,на най-долното ниво слагам тавата.Пека,докато добре покафенее отгоре.
[/quo
на колко градуса и колко време се пече?По средата ли се слага?
спешно ми трябва отговор Praynig

Аз пека на 180 градуса,в предварително загрята фурна,на най-долното ниво слагам тавата.Пека,докато добре покафенее отгоре.
златна си!Мерси много

# 85
  • Мнения: 549

Честит празник.  bouquet
Да побутна малко темата Joy
Страхотна рецепта.
Благодаря ти още веднъж че ми я припомни.  bouquet

# 86
  • в страната на абсурдите
  • Мнения: 1 236
бях обещала да кача снимка като направя сладкиша.е,днес му дойде реда!

# 87
  • Мнения: 13
Сладкиша от последният пост изглежда супер. Обаче имам един въпрос. Сока от компота само за сиропиронето ли е или се слага и в блата част от него. Питам защото няколко пъти правя едни мъфини и незнайно защо стават клисави. Та сега като се сетих да попитам преди да съм направила пак нещо не както трябва?

# 88
  • в страната на абсурдите
  • Мнения: 1 236
ще обясня рецептата подробно!изцеждам плодовете от два компота от кайсии.от един компот плодовете са малко.на дъното на тава карамелизирам 5 с.л захар на бавен огън.карамела трябва да е златист.веднага след това нареждам изцедените плодове на дъното на тавата.в съд разбивам 5 яйца и 1 ч.ч.захар с вилица/яйцата да са топли,а не току що извадени от хладилника/.към яйцата прибавям 1 ч.ч..брашно с 1 пакетче бакпулвер .разбърквам хубаво.това го изливам върху плодовете от компота.пека.като се опече ,го оставям да изстине,тогава го обръщам в поднос.правя дупчици в сладкиша с клечка за зъби и сиропирам бавно .за сиропирането ми отива долу-горе сока от единия компот,но това вече си е до преценка кой как го обича!

# 89
  • Пазарджик/Лондон
  • Мнения: 2 419
Аз го направих по рецептата, дадена в началото на темата , хубав стана, но сока на компота ми дойде в повече, следващият път няма да използвам целия сок.

# 90
  • Банкя
  • Мнения: 1 291
Да.Години наред това беше най-честия сладкиш.
Но сега все избягвам , а децата не обичат с плодове.

# 91
  • Мнения: 1 885
Хайде и един сладкиш от мен.Имах проблем с обръщането,но се справих. Peace

Следващия път ще го сервирам със заквасена сметана,сега просто не бях подготвена Thinking

Общи условия

Активация на акаунт