мнения за мас и сол

  • 2 902
  • 54
  •   1
Отговори
  • В царството на мечтите
  • Мнения: 336
Мили мами я кажете какво мислите за къпане на бебето с малко сол във водата и мазането с мас

# 1
  • Мнения: 166
Аз лично не съм третирала децата си с мас и не съм ги къпала в солена вода и др. от сорта.Особено за солената вода съм твърдо против!Вредата ,която може да се нанесе е много по-голяма от очаквания резултат.И за какво да солиш детето?За да не му мирише потта като стане голямо?Е,мен не са ме солили,но мъжа ми -да -и да ти кажа-ефект от това няма Mr. Green

# 2
  • Мнения: 46 488
Безсмислено и опасно.

# 3
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Мнението ми е, че по магазините има достатъчно бебешки сапуни, шампоани и мазила и не е необходимо да се връщаш векове.
Опасно е, не си прави експерименти с детето.

# 4
  • Варна
  • Мнения: 10 493
Тази тема стократно е обсъждана.
Изключително опасно.През няколко месеца по новините се съобщава за изгорени и починали бебета от употребата на сол.

# 5
  • Мнения: 919
Мили мами я кажете какво мислите за къпане на бебето с малко сол във водата и мазането с мас
Недей. Peace

# 6
  • Мнения: 8 999
Звучи ми изключително гадно. Мас не мога да гледам дори /става ми мазно на погледа/, камо ли да се овъртоля в тая гнъс. Пък за бебето ми - абсурд. А за солта - не виждам смисъл да осолявам детето си, предпочитам да го гризкам натюр.
Но всичко е въпрос на личен избор - някои майки не къпят децата си всеки ден, други пък ги обливат само с вода /без сапун или шампоан/, защото били малки и не се цапали. Ама аз съм подушвала неумита гушка на бебе, с дъх на вкиснало мляко и слюнки. Адски гадно смърди.

# 7
  • Мнения: 4 292
Абсолютно ги отричам и двете! Мнението ми е крайно негативно.

# 8
  • Мнения: 1 044
Съвсем наскоро научих за още един абсурден обичай, свързан с мас. С пръст вземаш солидно количество мас и натискаш с всичка сила небцето на бебето, като се опитваш да го повдигнеш даже. ShockedТава се прави с цел детето след време да носи вратовръзка Joyтоест да има дълъг врат. hahahaПрилага се предимно на момченца. Rolling Eyes
А иначе за осоляването  - може би да, след време като порастне детето, в смисъл на медикаментозна вана, за кожна дезинфекция и като лек на настинки, като подобие на морска вода - пробвала съм, без особен ефект обаче. Но като новородено да го осоля и после да го намажа с мас ooooh! - пълно безумие!  

# 9
  • в края на града
  • Мнения: 4 446
Мисля, че е ужасно. За солта си е доказано, че е вредно, за маста... Имам доста познати майки, които са си клепали с мас бебетата, било много добре, аз само като си го представя и  Sick Първите месеци синът ми имаше непоносимост към доста козметични бебешки продукти, по съвет на педиатъра му трябваше да пробвам с преварен зехтин, е преварих го, но това чудо така смърдеше, че въобще не го приложих върху бебето. Е, набутахме се с доста мазила, които изхвърлихме почти неползвани, но накрая открихме марката, която му понася и не сме имали повече проблеми.

# 10
  • Мнения: 1 763
Солта е вредна, има даже смъртни случаи след осоляване на бебета. Дори малко във водата за къпане изсушава бебешката кожа и и вреди. Относно мазането с мас някои майки изтъкват довода, че е по-добре от натъпканите с химии козметични продукти. Обаче аз като бебе съм мазана с мас и съм направила алергия, така че и това не е съвсем безопасно. За моето дете ползвам бебешка козметика -в началото по-скъпа, сега по-обикновена и не сме имали проблем.

# 11
  • Mars Hotel
  • Мнения: 4 863
Няма нужда да мажеш детето с мас. Има достатъчно козметика, която е създадена специално за тази цел, така че едва ли маста я превъзхожда с нещо.
За солта - категорично против! Много усилия ми костваше да убедя и майка ми, и свекърва ми, и бабата на мъжа ми, но... такова нещо няма да причиня на детето си.  Naughty

# 12
  • Мнения: 141
Категорично против тая мас и сол съм! #2gunfireИ трябва да си абсолютен неграмотник в днешно време да посегнеш и върнеш десетилетия назад!А относно последствията от използването им ,мисля момичетата достатъчно са писали!Ще си носим последствията от разни стари практики,който родителите ни са упражнявали върху нас!За съжаление, те се прояввяват в доста късен план от нашият живот и после се чудим откъде  се получило това или онова!

# 13
  • Мнения: 9 814
А след третирането на новороденото със сол и мас, да не би да следва и печене под кварцова лампа?!
Оф, направо се дразня, че все още има хора, които прибягват до такива методи. ooooh!

# 14
  • Мнения: 4 187
Нищо хубаво не мисля  Tired!

# 15
  • Мнения: 1 237
Категорично против,особено за солта! Naughty
Не си прави експерименти с детето,може много да му навредиш.

# 16
  • София
  • Мнения: 12 554
Последиците от осоляването

За маста - има много хубава бебешка козметика и не е нужно мазането с мас.

# 17
  • Мнения: 1 554
е стига вече де ooooh!

# 18
  • Бургас
  • Мнения: 10 817
Против използването им съм.

# 19
  • Мнения: 262
в кой век живеем? Не се връщай с 50,100 год назад, вече за всичко си има преработени продукти.Та това са новородени. Да нямаме 100 мишки да експериментираме в/у тях. Твърдо против

# 20
  • България
  • Мнения: 457
Пак ли същата тема Crazy Crazy Crazy
Против тези глупости съм Naughty

# 21
  • Мнения: 1 795
Като чуя двете думички и получавам позив за повръщане, моля не си гответе децата Naughty

# 22
  • Мнения: 434
Защо преди да пуснете поредната тема първо не ползвате търсачката, това е обсъждано поне милион пъти и едва ли има потребител, който да не е изразил мнението си по въпроса.

# 23
  • Мнения: 1 155
Тази тема е обсъждана неколкократно тук. Моля Ви бъдещи мами живеем 21 век , а не през средновековието. Никога не си осолявайте децата и не ги мажете с мас. Има козметика, има педиатри, има интернет.......достатъчно много места от които да прочетете и да се научите. НИКОГА през ум не ми е минало да сложа на детето си сол във водата..."защото щяло да му мерише потта" Shocked Shocked Shocked.............както пот бе хора това е най-прекрасната кожичка може ли тя да мерише лошо????????????? Thinkingа за маста има бебешка козметика и във всяка аптека. Peace

# 24
  • Мнения: 4 433
Кво мисля,че имаше такава тема и продължи доста дълго Crazy
Не съм слагала сол Simple Smile

# 25
  • Мнения: 349
Като чуя двете думички и получавам позив за повръщане, моля не си гответе децата Naughty

 Joy

Не  Naughty

# 26
  • Мнения: 1 629
каква сол, каква мас, какви 5 лева Mr. Green

# 27
  • Мнения: 1 558
Твърдо против  Naughty

# 28
  • Мнения: 2 960
 Naughtyни сол,ни мас  hahahaни газ Whistling

# 29
  • Мнения: 3 092
Не ми допада като идея .
Солта във водата ми е леко излишна , а мазането с мас доста остаряло да го наречем .
Има си бебешка козметика  която е доказано безвредна , така че я предпочитам .

# 30
  • в илюзия
  • Мнения: 1 306
ужас  ooooh!
само с вода , сапун и шампоан. Naughty

# 31
  • София
  • Мнения: 1 324
Аз съм ЗА, в случай, че ще го готвиш. Не забравяй да добавиш и червен пипер към маста.

# 32
  • София/Севлиево
  • Мнения: 11 002
Тази идея със солта не ми харесва,ама изобщо.А за мастта не знам.
В миналото бабата(акушерката) е извършвала първото къпане на бебето така:В коритото се слагало щипка сол, едно сурово яйце,  сребърна паричка и китка здравец.Това бил ритуал, с който се вярвало, че детето ще е хубаво като порасне.А солта се слагала, за да не мирише като стане голямо.
Щипка сол е що  годе допустимо, ама да осолиш цяло бебе и да го оставиш да престои  Shocked Е,това не го разбирам защо все още го правят. Rolling Eyes

# 33
  • Мнения: 344
Не съм солила , не съм мазала с мас. noИмам бебе , а не парче месо , което да се чудя как да подправя! #2gunfireИма толкова много бебешка козметика по аптеките!

# 34
  • Пловдив
  • Мнения: 3 711
Не бих ги прилагала върху детето си

# 35
  • BG
  • Мнения: 1 900
Никога не съм я мзала с мас.Използвах преварен зехтин в първите месеци,а след това го замених с бебешко мляко на Саносан.

# 36
  • Мнения: 164
Против!

# 37
  • Бургас
  • Мнения: 6 876
Айде стига вече с тези стари методи. Все пак не забравяйте, че нашите майки и баби са ползвали домашни средства защото не е имало медицинска козметика по магазините (а по времето на баба ми по селата и магазини не е имало).
И това, че осоляваните деца няма да миришат като големи е пълна глупост. Миризмата на потта идва не от самата пот а от бактериите разположени по кожата. За сведение ще кажа, че солта наистина убива някои бактерии, но ефекта е временен (1-2 дни), така че това е напълно излишно.

# 38
  • Мнения: 2 587
Опасно и глупаво!А още по- чудно ми е че все още се задава този въпрос  ooooh!

# 39
  • Пловдив
  • Мнения: 2 163
против   Naughty

# 40
  • Мнения: 718
Опасно и ретроградно! Не вярвах, че все още някой практикува тези ужасии!!!

# 41
  • Мнения: 1 931
Особено за солта тук много се е изписало, нищо полезно и хубаво за солта.
За мазането си преценяват родителите с какво да мажат. На мен лично мастта ми мирише ужасно, преварин зехтин не и за това мазахме Йоан с преварен зехтин, защото не намерихме продукти на нашият пазар от който да не се изприщва и всичко просто изхвърлихме.

# 42
  • София
  • Мнения: 3 819
Уф, поредната безмислена тема ooooh!.
След като се осоли и омасли, се слага за 15 минути и да се поопече малко, за по - добър загар Mr. Green.

# 43
  • Мнения: 2 013
Не смятам нито да и осоля водата,нито да я мажа с мас.
Това му звучи като,подготовка за саламура за сланина.... Sick
Направо ми се ...
Добре,че никой не ме кара да правя тези глупости иначе бих го  #2gunfire
При такова разнообразие от бебешка козметика,да я мажа с мас  Shocked

# 44
  • Мнения: 9 481
Безумие!
Скаква идея ще го правиш? Щото се е правило миналия век? newsm78

# 45
  • Мнения: 194
Никога не бих мазала детето си със мас или да го къпя в сол.Опитаха се да ми го наложат бабите,но дискретно ги отрязах!.В началото,около месец,мажех дъщеря ми със зехтин,но и него махнах.Има толкова много качествена козметика за бебета.Използвам СебаМЕд и съм доволна

# 46
  • Мнения: 209
НЕ сме ползвали мас и сол, педиатърката ни предупреди , че това даже може и да навреди. Sick

# 47
  • Мнения: 306
за солта и аз съм с крайно негативно мнение, но за маста не съвсем. според мен е подходяща (не чак за ежедневна употреба), но при настинка за разтривка и за загрявка става доста добре.

# 48
  • Мнения: 180
Ами какво мисля, напълни си ваната с вода и сложи солта после легни в нея.Дали ще ти е приятно, а да забравих, като излезеш от ваната се намажи със свинска мас.Да не забравиш да пишеш как си newsm62

# 49
  • Мнения: 194
Айде стига вече с тая сол,мас и тем подобни глупости NaughtyНаправо съм учудена как може млади хора,които използват всякаква модерна козметика,да питат за подобни отживели методи ooooh!И най-лошото е,че някои ги прилагат на малките си бебета Sick

# 50
  • до една звездичка
  • Мнения: 1 892
Мили мами я кажете какво мислите за къпане на бебето с малко сол във водата и мазането с мас

Редактирано:

Неуместно.

Последна редакция: пт, 13 фев 2009, 13:02 от ٠•● Dega ●•٠

# 51
  • София
  • Мнения: 39 745
Не мисля, че мненията за "пипер", "перушина", "готвене", са уместни.

Видях, че беше даден линк към темата за осоляването и последствията от това. Авторката може да я прочете.
И двата метода могат да се прилагат. Но друг е въпросът дали се препоръчват от съвременните педиатри. Как и защо да се прилагат. Какви може да са последствията от това.

# 52
  • до една звездичка
  • Мнения: 1 892
Не мисля, че мненията за "пипер", "перушина", "готвене", са уместни.

Видях, че беше даден линк към темата за осоляването и последствията от това. Авторката може да я прочете.
И двата метода могат да се прилагат. Но друг е въпросът дали се препоръчват от съвременните педиатри. Как и защо да се прилагат. Какви може да са последствията от това.

О.К.
Аз приемам забележката и коригирам своето. Peace

# 53
  • Варна
  • Мнения: 25 236
Направо съм учудена как може млади хора,които използват всякаква модерна козметика,да питат за подобни отживели методи ooooh!И най-лошото е,че някои ги прилагат на малките си бебета Sick

Това е най-странното. За себе си едва ли прилагат бабини методи, но за едно току що родено бебе може ooooh! Изключително нелогично. А темата верно е толкова обсъждана, че не знам как изобщо може да подлежи все още на коментар 33uu

# 54
  • Мнения: 6 274
Ако добавиш и малко оцет, че и някой зеленчук, току виж си спретнала някоя туршийка...  hahaha
Абе, хора - вие в кой свят живеете ????
  ooooh!

Общи условия

Активация на акаунт