Децата на града!

  • 6 252
  • 97
  •   1
Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 38 476
Аз поне работя на едно място където едни хора правят нещо за децата на града.

И тези хора не са българи, за съжаление.

Озлобявам се някак на родителите на тези деца. Каруцата спряла до кофите, родителите "работят", аз минавам с торбите от магазина, а децата ме гледат жално-жално. Но родителите сами са си избрали този начин на живот, нали?

# 31
  • Мнения: 12 662
Не виждам как ще реша проблема, като му дам една вафла.
Човекът може да си е патил от такива дечица. Аз лично първо си хващам по-здраво чантата, после предлагам храна. И в много случаи ми е отказвано.

# 32
  • Мнения: 712
Нямаше да се намеся, ако снощи не ми се беше случила почти същата случка. Спрях пред супермаркета и още преди да изляза от колата две хлапета се спряха до нея и гледаха хем гузно, хем хитро едно такова. Определено бяха циганета, едното наоколо 6-7, другото на 8-9 години. Диретно ги заговорих какво искат, малко се притесних да не направят нещо на колата  Blush Размрънкаха се за стотинки. Отрязах ги разбира се, пари не давам никога, особено на такива "просячета". Обаче тогава едното поиска чипс.
И ми стана тъжно. Че има деца, които не могат да си позволят един скапан чипс, струва лев и нещо, да му се не види!
Взех им чипса, взех им и две вафли, помислих си, че ще им харесат. Чакаха ме пред входа и нямаха търпение да нападнат чипса. Мръснички, сополивички, но пък будни хлапета изглеждаха. Попитах ги дали ходят на училище - не, естествено. Защо? - вдигат рамене...
Връчих им вафлите с абсолютно безсмислената заръка: "И кажете на майка ви да ви запише на училище, че цял живот ще висите така пред магазините!"
Знам, че няма да го направи. И ми стана мъчно, не защото сега се чудят от кого да изкрънкат един чипс и едно пакетче пуканки, а защото целият им живот ще мине така - на помощи и подаяния. Докато накрая не започнат да си мислят, че едва ли не всички са им длъжни... А в една друга среда може би съдбата им щеше да бъде друга  Sad

# 33
  • В тъмната гора.
  • Мнения: 2 343
Като не харесваш темите ми имаш пълната свобода да ги подминаваш, а не да нахлуваш в тях и да обиждаш.

Никого и с нищо не съм обидила, за разлика от теб - наричаш ме озлобена и груба  Laughing Това, казано от най-недоволния и мърморещ човек в тоя форум е ... смехотворно, и НАИСТИНА ме развесели  Laughing
Не "нахлувам" в никакви лични пространства - това е форум и всеки има право на мнение. Освен това зададох съвсем невинен въпрос - Каква е целта на темата? И не виждам отговор, а само (поредното) нацупено фръцване.

Ама какво ли се занимавам...


Защо ли си мисля, че познавам стила ти.

# 34
  • Мнения: X
Те, Гаврошовците са много. Не ми се разказват конкретни случки, да, клети са, бедни, мизерстващи, но и доста често озлобени , крадливи и нахални, което е нормално, но пък аз не смятам за нормално това да се чувствам длъжна да помагам на всеки просяк, изпречил се на пътя ми и не смятам, че и те трябва да си  мислят,че някой от минувачите  им е длъжен.

Последна редакция: пт, 13 фев 2009, 13:02 от Анонимен

# 35
  • Мнения: 4 555
Така е. Още повече, че хората се умиляват от гладните само докато са деца. А те са си също толкова гладни и когато станат възрастни, но тогава вече ни изпълват с погнуса и възмущение, защото са 'крадци' и 'престъпници', а всъщност са си същите хора.

# 36
  • Мнения: 25 600
Но родителите сами са си избрали този начин на живот, нали?

Мислиш ли, че изобщо са имали някакъв избор?

# 37
  • В тъмната гора.
  • Мнения: 2 343
Те, Гаврошовците са много. Не ми се разказват конкретни случки, да, клети са, бедни, мизерстващи, но и доста често озлобени , крадливи и нахални, което е нормално, но пък аз не смятам за нормално това да се чувствам длъжна да помагам на всеки просяк, изпречил се на пътя ми и не смятам, че и те трябва да си  мислят,че някой от минувачите  им е длъжен.

Абсолютно не си длъжна да помагаш на гладните, то си е въпрос на вътрешно усещане, човещина и личен избор. Има и такива, на които светът им е длъжен и търсят вината във всеки друг и всичко друго, но не и в себе си. Всеки случай си е специфичен.

Така е. Още повече, че хората се умиляват от гладните само докато са деца. А те са си също толкова гладни и когато станат възрастни, но тогава вече ни изпълват с погнуса и възмущение, защото са 'крадци' и 'престъпници', а всъщност са си същите хора.

Да.....така е. И както писах по-горе  съдбата на всеки бедняк си има своите особености. Жалко е, когато бедните не правят усилия да се измъкнат от това положение. Свикнали са с мисълта, че все ще се намери някой ще ги нахрани и така го карат до живот. Понякога с малко помощ всичко се променя, стига бедните хора да са качествени и да искат да променят положението си. Но определено без чужда помощ трудно биха успели. Обществото ни е много предобедено, пък и не всички хора са добронамерени и честни. Докато работих при социалните се нагледах на подли работодатели, които използваха социалнослабите в безизходица като добичета. При една проверка заварих работниците на поточната линия да работят при минус 15 градуса, сутринта в 8. Когато ги попитах от кога работят, казаха, че шефа им ги е извикал в 6, а тогава беше  минус 20. Веднага докладвах на шефовете.
Другото, което ще напиша е, че сега сме от другата страна, добре сме, имаме пари, близки и роднини, на които да разчитаме...но гаранции, че винаги всичко ще ни е ОК няма. Може ли да си представите ако ви се случи да изпаднете в положение на пълна нищета, ще потвърдите ли сегашните си мисли и чувства!? - Иначе е лесно да пуснем някой ред тук.

# 38
  • пак там
  • Мнения: 2 885
Пускам темата, защото вчера станах свидетел на грозна сцена. Бях на опашката в един супермаркет, когато едно дрипаво дете застана срещу  господина пред мен (той беше с най-пълна количка) и го гледаше втренчено. Онзи се ядоса и го изгони с думите - Ти баща и майка нямаш ли бе, изчезвай, те да те нахранят. Shocked newsm09


Странно... А защо тук, в началния си пост, не си написала колко си засрамена, че не си се сетила да извикаш детето да те изчака навън, например? Защото според мен трябваше още тук да се сравниш с въпросния "гад", а не чак когато ти направиха съответната забележка... На един хал сте и двамата.

# 39
  • Варна
  • Мнения: 25 236
Защото според мен трябваше още тук да се сравниш с въпросния "гад", а не чак когато ти направиха съответната забележка... На един хал сте и двамата.

Глупости!

# 40
  • Мнения: 4 555
Защо се заяждате и поставяте квалификации? Темата просто е породена от конкретна случка, но не се отнася изцяло за тази случка, а по принцип. Не е нужно да се коментира само какво е станало в онзи конкретен момент, кой е гад, кой кого обвинява и кой какъв е.
Струва ми се, че тук малко изобилства от гузни, дето бягат негонени. Явно много хора се разпознаха в реакцията на мъжа и се почувстваха упрекнати и решиха да се озъбят в отговор.

# 41
  • В тъмната гора.
  • Мнения: 2 343
Пускам темата, защото вчера станах свидетел на грозна сцена. Бях на опашката в един супермаркет, когато едно дрипаво дете застана срещу  господина пред мен (той беше с най-пълна количка) и го гледаше втренчено. Онзи се ядоса и го изгони с думите - Ти баща и майка нямаш ли бе, изчезвай, те да те нахранят. Shocked newsm09


Странно... А защо тук, в началния си пост, не си написала колко си засрамена, че не си се сетила да извикаш детето да те изчака навън, например? Защото според мен трябваше още тук да се сравниш с въпросния "гад", а не чак когато ти направиха съответната забележка... На един хал сте и двамата.



Не съм написала "гад", написах господин, защото той е достатъчно голям да си отговаря за постъпката. Не съм човек, който гледа сеири, но на момента просто не можах да отреагирам бързо, детето моментално изчезна, знаете и отношението на работниците в магазините какво е в подобно положение. Давала съм и преди, някои са ми благодаряли, други са се усмихвали, а имах случай, в който човека ме изгледа хладно, взе подаденото и си тръгна. Не всичко е толкова просто, колкото изглежда. Имам много наблюдения покрай естеството на предишната си работа. В доста случаи трябваше да си помисля доста, преди да предприема каквото и да е било.

# 42
  • пак там
  • Мнения: 2 885
Защо се заяждате и поставяте квалификации? Темата просто е породена от конкретна случка, но не се отнася изцяло за тази случка, а по принцип. Не е нужно да се коментира само какво е станало в онзи конкретен момент, кой е гад, кой кого обвинява и кой какъв е.
Струва ми се, че тук малко изобилства от гузни, дето бягат негонени. Явно много хора се разпознаха в реакцията на мъжа и се почувстваха упрекнати и решиха да се озъбят в отговор.

Напротив, разпознах се в реакцията, която НЕ Е последвала и от двамата. За протокола - не едно и две дрипави хлапета съм нахранила, но не го правя на въпрос, и не ходя да се хваля на всеки ъгъл всеки път. Това си е личен избор, да. Но когато ти (в случая авторката) постъпваш по този начин (или по-скоро пасивно не постъпваш) - не виждам с какви очи оплюваш другите...

# 43
  • В тъмната гора.
  • Мнения: 2 343

Напротив, разпознах се в реакцията, която НЕ Е последвала и от двамата. За протокола - не едно и две дрипави хлапета съм нахранила, но не го правя на въпрос, и не ходя да се хваля на всеки ъгъл всеки път. Това си е личен избор, да. Но когато ти (в случая авторката) постъпваш по този начин (или по-скоро пасивно не постъпваш) - не виждам с какви очи оплюваш другите...

Това е вече прекалено, хайде цитирай ме, кого съм оплюла....Обоснови се!!!

# 44
  • Мнения: 3 268
Лелеее,тая тема стана мазало. newsm43

Общи условия

Активация на акаунт