Децата на града!

  • 6 250
  • 97
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 15 619
Бабилия, аз затова се зачудих, как две години социалните работници са имали за цел детето да ходи на градина....това поне чух, дано да греша.
 ....

# 91
  • Мнения: 804
Луна, не грешиш....
Не смея да напиша какво точно си мисля за някои социални работници. Винаги съм смятала, че това е призвание, а не просто работа. Не всеки може да бъде социален работник в истинския смисъл на тази дума. В една друга тема една подобна дама беше дала повече информация за котките и кучетата на бабата отколкото за детенцето, което живее в този зверилник.
ПП: Като постижение отчетоха факта, че детето ще пасе кравите само в събота и неделя.

# 92
  • София
  • Мнения: 62 595
Да, и ще продължи да живее в тази мизерия. Подозирам, че просто не им се занимава, защото ще имат много разправии с бащата. Едно е родител сам да заведе детето си в социален дом, друго е да искат да му вземат безплатната работна ръка.

# 93
  • Мнения: 12 662
Не съм гледала предаването. Но не ми се вижда толкова чудно. Все пак детето ще е цял ден в нормална обстановка, нахранено, възпитавано. А не е лесно да се вземе дете от родител.

# 94
  • Мнения: 15 619
Да, и ще продължи да живее в тази мизерия. Подозирам, че просто не им се занимава, защото ще имат много разправии с бащата. Едно е родител сам да заведе детето си в социален дом, друго е да искат да му вземат безплатната работна ръка.
Не им се занимава по други причини, според мен.
Чист мързел и неподходяща работа за тях. Както Бабилия спомена по-горе, иска се призвание.
Казвам го, знам какво говоря.  Някои доклади даже се пишат на прима виста, според мен, по макет....отчитайки работа на лист хартия и нищо повече....Мислещите за децата в системата са малко. Лично мнение.

# 95
  • Мнения: 353
Прибирайки се от работа, минах за хляб. Магазинът ни е разделен на 3 сектора. В единия от секторите имаше циганета...просеха... Купих си хляба и излязох. Точно зад ъгъла на магазина седеше възрастен ром вероятно баща им. Караше се на друго дребосъче, нещо му навикваше. Тези деца го правят, защото родителите им ги карат. Ако му кажеш хайде да ти купя вафла - то не иска - казва че иска стотинките. По бтв гледах репортах за някакво дете, което живеело в мизерия на 6 год. - социалните това което бяха направили е че са го проучвали и вече посещавало градина, не разбрах да му го бяха отнели детето.

# 96
  • Мнения: 12 662
Гледах такива онеправдани. Турили си количката на средата на улицата и ровят в боклука. Га беше сняг. 2 коли не могат да се разминат.  Но те си седяха и си ровеха. Пък ние си чакаме.

# 97
  • София
  • Мнения: 17 592

Какво можех да направя. Не бях платила продуктите си...ако предприемех нещо можеха и крадла да ме изкарат...   а Да се карам с този шемет си е чиста загуба на време. Детето не беше циганче, явно е пригладняло и като е видяло толкова храна се е захласнало.
Иначе не ме е срам да предприема каквото и да е, стига нещо да не ме ограничава. Купувала съм така храна на една баба. Седнала милата на стълбите през другия вход на блока ни и няма сили да се пребере от глад. Беше протегнала краката си....които направо ме ужасиха, бяха тънки като китките ми. Дадох пари на сина ми да и купи храна и се изпратихме по живо по здраво. Но просто в случая не можах нищо да направя.

Глупости.
Прибираш си част от опаковката с бар-кода, нахранваш нуждаещите се и накрая чинно си плащаш на касата. И тогава щеше да има по- малко братчета на Гаврош, по- малко мрънкане тук... и по- малко продукти за семейството ти, но какво от това.

Общи условия

Активация на акаунт