Когато кихате или кашляте...

  • 3 730
  • 52
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 476
Е, уби ме с тоя въпрос! Който не си я слага, няма да пише в темата или ще излъже, че го прави.

Е, за такива като теб дето лесно се убиват и не искат да си кажат открито мнението, сложих анкета.
Сега вече нека се чувстват поканени да споделят, макар и анонимно, онези, които не си слагат ръката.

Ох, извини ме че не си казах открито мнението - слагам си ръката винаги когато кихам или кашлям.  Tired

# 31
  • Мнения: 444
Аз моята я слагам, но снощи един господин в магазина явно не намери за необходимост и имах чувството, че ме посипа с един милион микроби, после бързах да се мия. По-интересното беше, че той само влезе в магазина, поздрави продавачката, изкиха ми се отгоре в гръб, аз тръгнах да излизам, защото подивях и той също излезе... сякаш нарочно...  #2gunfire Нещо като "от село съм, за малко съм"- "само да ти се изкихам и си тръгвам.." ббрррр  Whistling

# 32
  • Мнения: 112
 JoyИмаме един  колега, голям образ.Всеки ден по няколко пъти идва в нашата стая, отваря прозореца и като го напече  слънцето кихва.Това вече е ритуал и ако пропусне много ни е криво JoyИнъче се оригва  на воля Mr. Greenбрррррр
  Пък едно време, като кихах си  запушвах носа.И все ми се караха възрастните.А то било опасно Sad.Затова пък  чувството беше  Peace

# 33
  • Мнения: 89
 
Цитат
Пък едно време, като кихах си  запушвах носа.И все ми се караха възрастните.А то било опасно .Затова пък  чувството беше 

И защо е опасно?И аз много често като кихам, гледам да е безшумно и по дискретно, но не знаех че е опасно.И да , слагам си ръката, старая се и малката да науча.
А мен ме дразни  ужасно и шумното изсекване на носа, да не говорим когато е без кърпичка Sick

# 34
  • до една звездичка
  • Мнения: 1 892
Не ми се налага. Кихам безшумно, така, спотайвайки си го в себе си. Laughing
Въпреки, че е опасно.

# 35
  • Мнения: 120
Гледам да кихам или кашлям в кърпа,защото не ми е приятно да се оплювам въпреки, че си е моята плюнка.

# 36
  • Мнения: 10
Ами слагам си ръката, да. Няма да хвърлям плюнки и сополи навсякъде, я. Иначе бацилите  няма кой да ги спре  Wink

# 37
  • Мнения: 242
Слагам си ръката разбира се!

# 38
  • Мнения: 2 197
Да. Уча и дъщеря ми да го прави, но тя понякога нарочно ми прави напук. Надявам се да се преборя с това, но малкото Овне се оказва много упорито.

# 39
  • Мнения: 1 554
слагам я ,разбира се!

# 40
  • Мнения: 118
Слагам си ръката задължително, така уча и моя син / 3,5 год./

# 41
  • Мнения: 46
Ох,скоро ми се случи и няма да го забравя,просто полудях.САМО НИЕ ВЪВ ФОРУМИТЕ ЛИ ИМАМЕ ВЪЗПИТАНИЕ?Тъкмо бях излекувала една настинка и на работата влиза господин да разгледа,да поясня,че работя ежедневно с много хора.И господина като започна да киха,киха и не се спря(за първи път виждам човек,който кихна около 20 поредни пъти за 40 секунди)без да си сложи кърпичка.Стоеше и разглеждаше без да му пука какво е направил.След минута хоп и пак същото.Не се стърпях и му преподадох набързо,неща,които е трябвало да научи в първите 7 години от живота си.И той бесен,даже не се смути нито извини.Само ме заплаши ,че ще докладва на шефа,пък шефа съм си аз. Money

# 42
  • София
  • Мнения: 44 041
Руска пак пусна разбиващ коментар Simple Smile

По темата - най-често слагам, съвсем интуитивно, явно плод на натрапчиво възпитание.... ама като съм с детето на ръце ми се случва и да не успея....
трохи не плюя, не храча и не се секна по улиците...което повече ме дразни от кихащите чесно казано.....
Чат пат се улавям, че и се прозявам без да си сложа ръка на устата...щом го забелязвам явно и мен ме подразва.... Simple Smile)))

# 43
  • Мнения: 2 015
Да, поне така мисля Peace.Може да ми се е случвало да забравя обаче newsm78.

# 44
  • Мнения: 256
Аз като го правя съм научена да си слагам ръката.
Дъщеря ми в училище я учат да си слага свивката на лакътя, точно с цел да се избегне заразяване  като се пипат предмети след това. Забелязвам, че доста хора тук, в Америка си кихат именно в ръкавите. Смятам го за по-правилно.

Общи условия

Активация на акаунт