От кога на гърне?

  • 6 353
  • 124
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 272
Сложих дъщеря си на гърне, съответно свалих памперса й, когато беше на 2г.3м. "Свикна" да го ползва и да се контролира за 3 дни. Peace

# 16
  • ул. "Мечтание"
  • Мнения: 6 147
На 5 месеца и половина беше някъде.
Свикна много бъпзо и лесно. На ден ползвам максимум два-три памперса и то основно заради моя мързел.  Whistling

# 17
  • Мнения: 1 740
От няколко дни и аз това се чудя дали да го слагам или още е рано. newsm78
 Ще следя темета

# 18
  • Бургас
  • Мнения: 10 819
Сложих Тери на 1г и 7-8 месеца.Свикна бързо,но сме имали и аварий разбира се/говоря само за пишането/.

# 19
  • Мнения: 1 554
мдаа,хубава тема Crazy моя звяр само го подритва гърнето из неговата стая,сяда,но нищо не прави Rolling Eyes

# 20
  • Асеновград
  • Мнения: 1 552
Купихме гърнето доста рано.Сложих е като беше на 1г., неуспешно, после като стана 1г.6м, също неуспешно.Всичко друго правеше с гърнето, но не и да върши каквото трябва.
Дори си спомням че го ползваше из къщи за шапка.
Като стана на 2г. сама си пожела да ползва гърнето.Стана без да е карам да го прави.
Просто, беше дошъл момента.

# 21
  • Мнения: 991
Аз сложих дъщеря ми на гърне преди няколко седмици, но тя не седи на него. Тя изобщо рядко се заседява на едно място. Наведе се напред, смъкна се от гърнето и почна да пълзи с голо дупе напред-назад из стаята. Май няма да се получи с гърнет, докато не започне да разбира какво се прави там...

# 22
  • Мнения: 5 790
На 2 години и половина, когато сама пожела да седне на гърнето.
От тогава до сега "инциденти" не е е имало.

# 23
  • Мнения: 165
На 7 месеца я сложих и продължавам,мисля да и махна памперса на пролет...

# 24
  • София
  • Мнения: 932
опитах на година и половина,но само се поизмъчихме.Отказах се и малко след като навърши две годинки сама започна да си иска гърнето.
Така се получи и с племенницата ми, сестра ми опита много пъти и настоятелно и с обяснения и как ли не, но тя не искаше и не искаше, накрая я остави и реши да не я мъчи и стресира. След като навърши две години (2.3г), сама си взе гърнето и започна да си казва, чак не можехме да повярваме , в деня в който се случи , защото предния ден и дума не даваше да се обели за гърне.
Дъщеря ми е на година и седем месеца и все още е с памперс. Купих гърне, когато беше на 7-8 месеца , но май не си давах много и зор да я приучавам  Embarassed.
 Слагам я на гърнето , но само в началото й беше интересно , сега или не иска или стой но нищо не прави , рядко има попадения в него Laughing. По всичко личи , че ще си носи памперси до две годинки  Tired

# 25
  • Мнения: 4 433
На 7 месеца.

# 26
  • Мнения: 52
Със сина ми опитах когато беше на 1год.но беше неуспешно.Слагаше си гърнето на главата и поемаше на някъде.До 2год.имахме още несполучливи опити.като тръгна на ясла на 2год.сам започна да си иска да ака и пиша в гърнето.Смалката принцеса мисля да опитам от по-рано newsm12

# 27
  • Мнения: 476
Не ми се получи на мен! Не съм била супер настоятелна, но все пак съм го пробвала. Лятото ще пробваме пак.

# 28
  • Мнения: 71
Голямата ми дъщеря я сложих на 1,2г. на гърне и се научи голямата нужда да върши там,но като тръгна на ясла на 1,5 г се отучи и вършеше всичко в памперса #Cussing out,като стана на 2,2г. за няма и месец се научи да си ходи на гърне и махнахме памперса.Малката сега като я сложа да седне на гърнето по голо дупе плаче много,а иначе като е облечена сяда и си играе на него-та явно ще я оставя за лятото.

# 29
  • Мнения: 9 776
Не помня точно кога сложих дъщеря ми, но със сигурност е било като е почнала да сяда или малко по-късно. Не го намирам за нещо негативно. До двегодишна възраст приключихме с памперсите. Сега синът ми опитах да го сложа преди седмица като го придържах, защото той ака по едно и също време сутрин и мислех, че може да се изака в гърнето. Да, ама точно тоя ден той не ака въобще. И после май пак го пробвах още веднъж. Да речем след два дни. Пак нищо. Пропусна и тоя ден с изхождането. И засега приключих с опитите. Като започне да сяда, пак ще го сложа. От написаното до тук преди мен оставам с впечатление, че колкото по-рано, толкова по-лесно свикват.

Общи условия

Активация на акаунт