Повръщане от кашлица???

  • 48 781
  • 35
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 556
И моето дете е така, но както вече са ти казали някои майки проблемът идва от хремата, по-точно налице е задна хрема - детето не може да изхвърли секретите и като легне те се стичат назад и то повръща. Спасението според мен е да му издърпваш сополите с помпичка - така няма какво да се стича и няма дя павръща.
Оздравявяйте бързо!

# 16
  • В тъмната гора.
  • Мнения: 2 343
Всички деца при пристъп повръщат, това е едни от симптомите. Гърдичките им харчат, а бронхиите леко свирят. Отделят се големи, прозрачни бели храчки. Това хич не е безобидно, трябва да се даде бронхоразширяващ сироп, за да се подобри дишането.

# 17
  • Мнения: 204
Това с повръщането ми е до болка познато......Въпреки че е вече почти на 6 години, не може да отхрачва и в легнало положение, дори по време на сън започва да кашля и после да повръща. Вече знам какъв точно звук има кашлицата му, малко преди да повърне. Честно казано, не съм сигурна дали ще помогна, но мога да напиша само следното:
-по-гъсти храни в малко количество
-ГЕЛОМИРТОЛ- пукам капсулата от етерични масла, изстисквам я и му давам, заедно с витамини Мултисаностол- и моят е мн капризен, затова слагам тези вкусни и гъсти витамини, приятно е на вкус-лекоментово от маслата
-ХОМЕОПАТИЯ-специално за заден ринит има много добри, от няколко месеца сме с тях и сякаш по-леко минава всичко
-с физиологичен р-р - изчистване често на нослето- този на ХУМЕКС е мн добър , с апликатор и под налягане, за да влезе по-навътре разтвора- флаконът е доста голям
 УСПЕХ!

# 18
  • Мнения: 1 217
Сега се прибираме от детската болница за белодробни заболявания.
Детето ми не спря да кашля часове и аз направо се уплаших.
Лекарките бяха много учтиви и симпатични от спешният кабинет.
Гърди абсолютно чисти,гърло нормално.Всичко идва от хремата.
Лекарката каза да продължиме със Зината и Вентолина.
Честно да ви кажа направо се ошашавих.
Докато чакахме,детето окашля чакалнята и очаквах лекарката да излезе от кабинета  и да се хване за главата.
Преди нас приеха детенце на около година и половина и изобщо не кашляше.
АБ пие за първи път,за което много съжалявам,но щом се налага.
Дано бързо да оздравеят всички малчугани.
/вчера беше рожденник/

# 19
  • Мнения: 1 567
viliko синът ми беше така. Сиропите за кашлица всъщност не помагат, защото секретите не са от гърлото, а от носа. Те се стичат отзад в гърлото и детето се дави. Единственият изход е да купите физиологичен разтвор и на всеки час по 3-4 мл в спринцовка слагате в носа да промивате. По този начин детето гълта секретите и не се дави така.

Точно така. Подкрепям с две ръце... Peace Peace

Само не мога да разбера, защо педиатрите в България, не препоръчват на майките тези елементарни и най-важното, резултатни процедури и лечение....

Много по-лесно е да купиш физ р-р и със спринцовка да впръскваш 2 мл във всяка ноздрички. Прави го това първия ден през два часа. И веднага ще ведиш какъв е резултатът...

# 20
  • Мнения: 556
http://www.bg.yosif.net/med/ Ето тази книга дава отговор на въпроса ти. Защо трябва да се изписват евтини и действащи средства, като може да се изпише скъп сироп със съмнително действие, произведен от мощна фармацефтична компания, даваща % на всеки доктор, който лансира продуктите й.

# 21
  • Мнения: 7 201
viliko синът ми беше така. Сиропите за кашлица всъщност не помагат, защото секретите не са от гърлото, а от носа. Те се стичат отзад в гърлото и детето се дави.
Peace Това е истината.Намерете начин да "подсушите" хремата и кашлицата ще отзвучи.Аз съм много доволна от това:
-ГЕЛОМИРТОЛ- пукам капсулата от етерични масла, изстисквам я и му давам, заедно с витамини Мултисаностол- и моят е мн капризен, затова слагам тези вкусни и гъсти витамини, приятно е на вкус-лекоментово от маслата
-ХОМЕОПАТИЯ-специално за заден ринит има много добри, от няколко месеца сме с тях и сякаш по-леко минава всичко
Особено ХОМЕОПАТИЯ. Peace Peace

# 22
  • Мнения: 2 908
Добре,де,на мен отдавна ми се изясни,че трябва да се подсуши хремата ,за да спре кашлицата-такааа,аз успях да го направя с дъщеря ми,не знам как обаче-носа е сух,няма вече хрема,но обилно секрети продължават да се стичат назад в гърлото и причиняват ужасна храчеща кашлица-не помагат никакви Стеримари и физиологични разтвори-тя ми направи декември пнвмония по същият начин-не откеих начин да спра скретите и накрая направи пневмония,пи 3 антибиотика-3-тия на абокат,и сега почна всичко наново-открихме стрептокок в носа и вече се чудя дали да продължавам да се мъча с "простите "лекарства-като физ.р-р или да минава на Зинат пак,че той ни е изписан.Но дори да пие Зината,този стрептокок не се знае дали ще умре,защото той беше същият и по време на пневмонията и с 3 силни антибиотика не успяхме да го убием....не само,че не намирам начин да спра ужасните секрети,стичащи се назад,ами и не мога да убия мръсните гадини,виреещи в носа или някъде по-надълбоко.

# 23
  • Мнения: 418
и ние днес се прибрахме от болница ,една седмица ни лекуваха,но детето още има секрети ..продължаваме със Зинат и Вентолин..намаля кашлицата,но не е изчезнала,точно защото още има секрети..

# 24
  • Мнения: 556
Добре,де,на мен отдавна ми се изясни,че трябва да се подсуши хремата ,за да спре кашлицата-такааа,аз успях да го направя с дъщеря ми,не знам как обаче-носа е сух,няма вече хрема,но обилно секрети продължават да се стичат назад в гърлото и причиняват ужасна храчеща кашлица-не помагат никакви Стеримари и физиологични разтвори-тя ми направи декември пнвмония по същият начин-не откеих начин да спра скретите и накрая направи пневмония,пи 3 антибиотика-3-тия на абокат,и сега почна всичко наново-открихме стрептокок в носа и вече се чудя дали да продължавам да се мъча с "простите "лекарства-като физ.р-р или да минава на Зинат пак,че той ни е изписан.Но дори да пие Зината,този стрептокок не се знае дали ще умре,защото той беше същият и по време на пневмонията и с 3 силни антибиотика не успяхме да го убием....не само,че не намирам начин да спра ужасните секрети,стичащи се назад,ами и не мога да убия мръсните гадини,виреещи в носа или някъде по-надълбоко.
Така е при задната хрема - сякаш няма нищо, защото детето не издухва нищо, а в същото време секретите се стичат назад. Вече ти писах - за мен решението  е или инхалации или издърпване на секретите с помпа. Аз ползвам Baby vac и съм доволна

# 25
  • Мнения: 1 677
И сина ми е от тези, които повръщат от кашлица. Дори и сополи през деня да няма, секретът си се стича. Единствено му помага физиологичен разтвор. Аз си пълня едно шише от Олинт с физиологичен разтвор и пръскам през около половин час.

# 26
  • Мнения: 1 217
Мисля си дали Коларгола няма да изсуши тези секрети.Защото Ксилометазолина нищо не прави.
Сега пък вдигна и температура-39 градуса.
Утре рано сме на доктор.

# 27
  • Мнения: 556
Да, УНГ специалист ми е казал, че при задна хрема най-добре действа Коларгола

# 28
  • Мнения: 7 947
След като от четвъртък вечер сме на антибиотика - повръщането спря, но кашлицата си остана! Тази сутрин беше последния антибиотик /точно 4 дена е пит/, и не зная сега какво да правя. Върна си апетита, нямаме вече температура, но кашлицата...е, не е както беше в началото, когато през нощта не можеше да диша и се будеше с рев от кашлица, но пак кашля много, има храчки. Нослето също се поизчисти, има сополки, но не текат като река вече. Постоянно пръскам Нисита, три пъти на ден Ксилометазолина. Чудя се сега какво, следабеда ще викам пак лекар.  Confused

# 29
  • София
  • Мнения: 12 554
Добре,де,на мен отдавна ми се изясни,че трябва да се подсуши хремата ,за да спре кашлицата-такааа,аз успях да го направя с дъщеря ми,не знам как обаче-носа е сух,няма вече хрема,но обилно секрети продължават да се стичат назад в гърлото и причиняват ужасна храчеща кашлица-не помагат никакви Стеримари и физиологични разтвори-тя ми направи декември пнвмония по същият начин-не откеих начин да спра скретите и накрая направи пневмония,пи 3 антибиотика-3-тия на абокат,и сега почна всичко наново-открихме стрептокок в носа и вече се чудя дали да продължавам да се мъча с "простите "лекарства-като физ.р-р или да минава на Зинат пак,че той ни е изписан.Но дори да пие Зината,този стрептокок не се знае дали ще умре,защото той беше същият и по време на пневмонията и с 3 силни антибиотика не успяхме да го убием....не само,че не намирам начин да спра ужасните секрети,стичащи се назад,ами и не мога да убия мръсните гадини,виреещи в носа или някъде по-надълбоко.

Това, че не текат сополи отпред, не значи, че ги няма отзад. Така че просто не се спира с промивките. Това едно. Другото е задължително антибиограма, за да се прецени кой АБ е най-подходящ за трепането на стрептокока.

Общи условия

Активация на акаунт