Бебешка близнашка тема ХІIІ

  • 15 755
  • 309
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 623
Еее,Деси,какво сте преживяли Sad.Това да е всичкото лошо - накуп, да минава и да заминава. Бързо оздравяване на дечицата, а на теб - кураж и сили !  Hug Hug  Hug

# 46
  • Мнения: 1 744
Ей, Деска, добре че са му спасили пръстчето! Нормално е да са стреснати децата, но ще им мине. Бъди силна, за да се справите в тия трудни моменти! Целувки и прегръдки! Hug

# 47
  • Мнения: 3 376
Деси, колко много ти се е събрало  Hug Ти си много силна щом си преминала невредима през тоя стрес. Хайде, още малко остава и всичко ще се нареди по мед и масло  Peace Прегръдки и от мен!

# 48
  • Мнения: 1 165
Деси, много ти се насъбра. Не знам защо ама винаги така става, като се сетя и ние. Все едно е вярно, че едно зло не идва само, пфууу.  #2gunfire
Дано се оправи момчето ти. Уф, много неприятно. прегръщам те, да знаеш!
Нацелувай и тримата от нас.  Heart Eyes

Танини, браво на момчетата. Чудесни професии!  Hug

# 49
  • Мнения: 517
Деси, страховито е било... Добре, че всичко е минало и пръстчето е спасено. Дано скоро се успокоите  Praynig БРАВО на та3и лекарка   bouquet  Peace

Георг продължава да се бори с ек3емите по лицето (ту и3че3ват, ту се появяват), днес баЩа му пак го води на кожен лекар и ако не му мине Ще му дадат направление 3а специална клиника. Упорити са кожните 3аболявания...

# 50
  • Мнения: 471
Деси, бързо възстановяване на двамата юнаци, на теб бързо забравяне на преживяното, защото наистина доста ти се насъбра, дано и Йоана бързо да преодолее преживяното  Hug Гушкайте се много, предавайте си положителна енергия и скоро ще сте забравили  Hug
Танини, браво за прощъпулника, забавно се е получило - и да си запишеш какви професии са си избрали, после да сравняваш Wink

Аз както винаги, отдавна не съм писала, но всеки ден ви чета и сега ви моля за съвет. Значи - следобед хапват каша към 16:30 обикновено, към 19:30 почвам да ги приготвям за сън, къпане, мляко и по леглата. Мишето заспива лесно (дано да продължи така), но Панчо малко след слагането в леглото почва да плаче, недоволства, чак си скубе косата  Grinning , и се успокоява само с вода, изпива към 150мл вода максимум, някой път по-малко, обаче това пиене на водата е почти веднага след млякото. И се чудя дали е добра идея? Пробвах да им дам млякото в леглото, но ефектът е минимален, пак си иска вода след него. А не искам да го оставям да плаче, защото ще събуди вече спящата си сестра, на ръце не заспива, не е от зъбите май проблема - мажа го с едно гелче, успокоява се за минутка и айде пак. Вие как процедирате с приспиването?
След две седмици ще вземаме ДК и ще пробвам да им давам вечеря, но се чудя кога да я предложа? След къпане, като са облечени с пижамките? Нещо не ме кефи като идея. Чудя се дали да не им давам вечерята към 19часа и към 20часа да ги къпя и после в леглата, евентуално с мляко.

Лека вечер от мен   bouquet

# 51
  • София
  • Мнения: 1 711
Слончетка, не знам какво да ти акжа за водата, ние също пием много точно преди заспиване, но по-скоро е от глезотия, защото аз им се карам като стават и те се правят на разсеяни и искат вода. А когато почнете да взимате кухня, може да им даваш вечерята към 19 (супата примерно за да им е по-леко) и после преди лягане мляко, в по-малко количество. Не те съветвам обаче да заспивате с млякото, защото не е добре за зъбките. Ще ти кажа ние как процедираме. 19 - 19:30 вечеряме суапта от кухнята с хляб и кам 9 ги слагам в леглата, като преди това мием зъби и се къпем ако им е ред. Мляко вече не пием, но преди им давах. При нас Лора заспива малко по-трудно, преди ревеше, но някакси от самосебе си спря и сега просто заспива по-трудно. А биба ползвате ли? Ако е от зъбите, общо взето няма спасение, просто трябва да отмине периода.  Hug

# 52
  • Мнения: 2 950
Благодаря ви за подкрепата!  Hug  bouquet Hug Сега вече ще си мисля само хубави неща - Йоана скоро ми е рожденичка, а и предстоят много други РД в семейството, така че... Tada

Слончетка, водата според мен би трябвало да те притеснява, ако махаш памперсите. Иначе нека си пият. Поне аз знам, че водата е полезна за организма.  newsm78

# 53
  • Мнения: 519

   И ние действаме като Хелче,19-19.30 супичката със един сухар. Но като лягат към 21.00 си искат дозичката мляко 100-120 мл.Завивам ги, цъкам нощната лампа,намалям телевизора и излизам от стаята.Те промърморват малко, някоя поскимти,но аз не влизам.След 15-20 мин вече спят в характерни пози,върху завивките,с възглавниците върху лицата.Да не би да е много сух въздуха в стаята и затова да пие повечко вода?Или най-вероятно е гладен,само млякото не го засища. Все пак последното ядене е било в 16.30, а те са вече големки.

# 54
  • Мнения: 471
Благодаря ви, момичета, за коментарите - това, че пие вода не ме притеснява, нека си пие, само се притеснявам, че е точно след млякото - не става ли някакво разреждане, все едно е изпил 300мл вода с 6 лъжички АМ? От седмица-две му слагам на Панчо по 2 бисквитки на Плазмон в млякото и спи по-добре, преди се будеше през час, сега се събужда 2 пъти през нощта - явно наистина само млякото не го засищаше. Аз затова и се зачудих за даване на вечеря, ще трябва да пробвам Simple Smile Хич не обичам като има новост в живота на децата Simple Smile

# 55
  • Мнения: 138
Лелеее, Деси, какъв ужас сте преживели само. Най- важното е, че са спасили пръстчето.  Hug и бързо възстановяване и вече само хубави неща да ви се случват Hug .
Аз също от доста време им давам супичка за вечеря. Към 19- 19,30 часа се приготвяме за баня и към 19-30 20,00 им давам супичката с по 1 сухарче и по малко десерт. Слагам ги в кошарите и им давам водичка. Пият докато спусна щорите и загася телевизора. После им взимам шишетата, давам им бибките и изчезвам от стаята. До 10 мин. са заспали  Grinning
slonchetka, защо те притеснява да ги храниш изкъпани и с пижамките? Аз така правя и не съм имала някакъв проблем  Rolling Eyes . Може да пробваш да му правиш повече млекце  Rolling Eyes.

За пишките- мисля, че е най- добре хирург да ги забелва, а не педиатър или сестра. Така съм чела, а и нашият педиатър така каза. Сега мажа на Марти чурката с Дипрогента, докато заздравее раничката.

# 56
  • София
  • Мнения: 1 711
slonchetka, защо те притеснява да ги храниш изкъпани и с пижамките? Аз така правя и не съм имала някакъв проблем  Rolling Eyes . Може да пробваш да му правиш повече млекце  Rolling Eyes.

И аз преполагам че не е проблем да ядът по пижами, но не те съветвам. Все пак е твърда храна (т.е. не е мляко) и е хубаво да мине поне 1 час преди лягане, а вие щом пиете и мляко може и повече. По-добре им давай супичката преди къпане, после да поиграят малко, къпете се, мляко и си лягат. Това е само съвет, ти сама ще си решиш как ще ти е по-удобно. Не се притеснявай толкова за промяната, те бързо ще свикнат и дори ще ти хареса, ще видиш че ще спят по-добре през нощта  Hug

# 57
  • София
  • Мнения: 415
Деска, прегръдки и от нас  Hug Само така, мисли си вече само за положителни неща. Всичко ще завърши благополучно , ще видиш.

Хелче, как се оправяте с миенето на зъбите ? При нас е мисия невъзможна  ooooh!. Ани не дава аз да й ги мия, иска тя сама. Обаче като хване четката и не я пуска после . Да не говорим , че е изключено да им ги мия вечер след млякото. И се случва често да пропускаме, а ми се ще да стане редовно, защото имаме много зъби вече.

Лек ден на всички  Hug

# 58
  • Мнения: 623

Обаче като хване четката и не я пуска после .

....ето защо ние сме с два комплекта четки Laughing.Те си имат по една, която държат,мият се уж сами и т.н. ....понякога не ги дават и заспиват с тях.С "моя" чифт аз им мия зъбите,почиствам четките и ги прибирам....
Иначе процедираме така - лека вечеря към 19.30ч., малко игра разголени,тоалет/къпане в 20.30ч и в 21.00ч. мляко в леглото, почистваме зъбките доколкото може и спане.
Засега е лесно извън банята,защото те и без това не могат да си изплакват устата.....или има начин,а пък аз не съм го разгадала  newsm78

# 59
  • Мнения: 519
  Как почиствате четките?Или по-точно с какво?

Общи условия

Активация на акаунт