С какво да почистя новозакупено бебешко сгъваемо легълце

  • 1 490
  • 18
  •   1
Отговори
  • Мнения: 236
Мили мами, помагайте с идеи. С какъв препарат мога да почистя новозакупено бебешко сгъваемо легълце? Притеснявам се, че ако ползвам някой обикновен препарат за почистване на текстил, може бебето да получи обрив или някоядруга гадост.

# 1
  • Sofia
  • Мнения: 4 679
Аз търках с мокри кърпички  Simple Smile

# 2
  • Мнения: 10 982
Забърсах я с мокра гъба, без препарати.

# 3
  • при палмите и алигаторите,FL
  • Мнения: 1 001
с бебешкият прах за пране /предварително разтворен във вода/ я изпрах и после на терасата изсъхна за някоко час, е все пак беше края на април.След това съм прала кошарката още няколко пъти, нищо и нямаше и на нея и на бебка.

# 4
  • Мнения: 54
Аз също мисля да си купя такава кошарка ...
Първо - въобще не се бях сетила, че трябва да я  почистя
Второ - какъв препарат въобще???
Май идеята за бебешки прах ми харесва, но дали е възможно да се измие добре след това - все пак не е добре да остава по материята...
Сещам се и за Бочко за бебешки съдове - доста мамета бяха писали, че са доволни от него, а след като е за миене на биберони би трябвало да е безвредно.... незнам...ще следя темата с интерес...

А сега ми хрумна, че всъщност защо не и с някакво бебешко сапунче - течно, разтворено във топла водичка...

# 5
  • Мнения: 405
С вляжна кърпа и вода

# 6
  • София
  • Мнения: 6 356
не знам дали е правилно, но аз използвах мокри антибактериални кърпички.

# 7
  • Мнения: 577
мия, почиствам легло кошарка играчки и столче за хранене
 
Има на Chicco препарат за почистване на играчки легло и др. или
С бебешки сапун , прах

Последна редакция: сб, 14 фев 2009, 11:59 от **poli**

# 8
  • Мнения: 60
Ако съм разбрала добре става въпрос за кошарка newsm78,тази която ползваме я взех от роднини и беше доста прашна.Аз си сипах вениш в шише с пулверизатор(може да използваш такова от препарат за прозорци)напръсках я добре,оставих я около 30мин. и после хубаво изплакнах с подвижния душ!Стана като нова,а и незнам дали знаете но вениш прави и дезинфекция!Затова винаги сипвам и в пералнята,не заради лекета... Peace






# 9
  • Мнения: 54
vileto33 - това за пулверизатора е мнооого добра идея
 newsm10 newsm10 newsm10
мисля да приложа и на други места.... Joy

# 10
  • Мнения: 22 512
Минах я с парочистачка.

# 11
  • Мнения: 236
Вчера си купихме и въпросното легълце. В магазина ме посъветваха да разтворя бебешки прах, да почистя с кърпа с разтвора и след това да мина и няколко пъти с вода.

# 12
  • Мнения: 54
mama_pettty - дай снимка на въпросното легълце , че и аз съм се заканила да си купувам такова, ама се чудя още... може и линк и моля сподели с нас, как го почисти и какъв според теб е резултата, че и на мен това ми предстои...
ДесиХ2  - темата тук не е такава, така че ако решиш ми пиши на лични, но ти доволна ли си от тази парочистачка???

# 13
  • Мнения: 170
И сега ако някой сподели за колко време съхне - приблизително, разира се. Тъй като и на нас ни предстои да закупим такава кошара, но тати смята да я купи след секциото, та ме интерсува живо, тъй като говорим за "разполагаем" период от 4-5 дни (докато аз съм в болницата). Например ако е в стая с климатик, където температурата е около 23 градуса, мислите ли, че ще изсъхне за 2-3 дни?

# 14
  • Мнения: 314
Аз почистих и дезинфикцирах със син спирт.

Общи условия

Активация на акаунт