какво ядете и какво не докато кърмите

  • 4 065
  • 60
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 6 713
На курса за бременни ни казаха да ядем каквото сме яли по време на бременността. Аз така или иначе фъстъци не обичам, и не ям. Портокали и мандарини - не съм любител и на тях. За витамин С ям много кивита, ананас.
Не съм яла бобови освен леща докато кърмех.

# 16
  • Мнения: 543
В началото не ядях бобови храни и газирани напитки заради коликите, а също така избягвах и кафе, шоколад, фъстъци. Но с израстване на бебето пак си ям всичко, като все пак избягвам газираните напитки и алкохола.

# 17
  • Мнения: 384
Въпреки че кърмачето ми е на 11 месеца, все още ограничавам лютите и пикантни храни, патладжаните, бобовите храни, кренвиршите и фъстъците. От месец си позволявам две кафета на ден, преди това пиех само по едно сутрин. Заради бебо не ям сирене и кашкавал, лиших се и от прясното мляко, което много обичам, но на бебо му се получават обривчета, така че не искам да рискуваме.

# 18
  • София
  • Мнения: 570
В началото заради коликите избягвах бобовите, газираното, също и киселото, лук, чесън -притеснявах се да не променят вкуса на кърмата; шоколад и фъстъци, заради евентуална алергична реакция; кафето и никакъв алкохол. Продуктите от краве мляко също избягвах в началото, защото на бебето му беше много суха кожата и педито ми ги забрани направо. Постепенно всичко проядох - с нищо не се отрази на детето. И кафе пия вече, че даже и по две понякога. И по чаша винце вечер, че имаме домашно и не мога да му устоя. И биричка от време на време.

# 19
  • Мнения: 30
ядях много зеленчукова супа,пилешко месо,много пресни ядки,плодове без мъхести и от рода на ягодите,зеленчуци,мляко,сирене,овесени ядки.забранила си бях всичко,от което се образуваха колики- зеле,бобови,лук,кофеин,какао,шоколад,сладки неща,дори кафето!пиех и по 2 натурални сока почти всеки ден и чай натал

# 20
  • Мнения: 195
По време на коликите избягвах боб, леща, зеле, газирани напитки,цитрусови плодове,шоколад, прясно мляко. Сега си хапвам от всичко. Кафето съм го изключила изцялот още от бременноста, а алкохола и от преди това. От лактогонните храни наблягам на сурови бадеми и айрян, а при нужда лактогенен чай на Хип.

# 21
  • Мнения: 292
Ядях и продължавам да ям от всичко по колкото си искам. Не се ограничавам в нищо. Пия кафенца (по две на ден), бириЧка или Червено винце понякога. Когато се роди бебка ми се ядяха страшно много банани и тях ги хапвах малко повече. Не пия кока кола, но не за друго, ами просто не я харесвам.
За мен това с коликите и храните ..... ми, не го вярвам, от личен опит го казвам.

# 22
  • Мнения: 232
Хъм, нищо по-особено от преди това, ама при мен това изключва доста неща, тъй като от години не ям месо, захар,  бяло брашно и производните им, junk foods и разни подобни гадорийки.
Иначе се ограничавам с алкохола естествено (ах, другото лято как ще смуча джинове на плажа  sohappy ), газирано не ми се пие, и май напролет ще пропусна ягодите( че съм вманиачена и не мога да се огранича, та оплюсквам по 2 кила).  Cry

# 23
  • На бял кон в Pierrefonds
  • Мнения: 1 451
Мама ми е казвала, че когато ме е кърмила никой не й е казвал, че трябва или не трябва да яде определени храни  и е хапвала от всичко Grinning   И не е имала проблеми с мен. И аз така правя и да се похваля моята щерка е от процента на бебета без колики. Иначе ако се върна към времето на майка ми - просто тогава е имало по-малко оцветители, консерванти, храните като цяло са били по-истински.  В наши дни просто алергенните фактори са много повече.
Бях чела някъде, че храните, които не понасят на майката ще са със същия негативен ефект и ърху бебето. Не знам колко е вярно, но така или иначе аз като не обичам кисело или люто и не ям такива храни, няма начин как дъщеря ми да ги опита чрез кърмата.

# 24
  • Мнения: 636
    Аз имам сериозен опит с диетите за кърмене, защото имахме 7-месечни колики и догадки за АБКМ. Какво ли не съм пробвала да спра или да почна, никога нищо не е имало въздействие, нито положително, нито отрицателно върху коликите и симптомите на алергия.
    Четох в една английска статия, че връзката между храненето на кърмачката и състава на кърмата е много неясна и че в бедните страни с оскъдно хранене съставът на кърмата е идеален, въпреки недостига. Не че е лошо човек да се храни здравословно, но го прави по-скоро за себе си, отколкото за бебето. То, така или иначе, взема най-доброто от нас.

# 25
  • Мнения: 9 776
Ако детето няма проблеми, не е нужно майката да се лишава от любими храни според мен. Аз ям това, което съм яла винаги. Не обичам газирано, така че не пия. Боб ако ми се яде - ям. Цитруси също. Кафе единствено не си позволявам изобщо. Иначе малко винце ако сме на гости - защо не.

# 26
  • Мнения: 718
Не консумирам: газирани напитки, твърд алкохол, бобови, зеле, броколи, мед и много люто. Всичко друго - с мярка. Смятам, че строгото ограничаване не е препоръчително, най-малко заради отрицателния психологически ефект върху майката! След преминаване на коликите си позволявам  бира (преди не обичах, но се оказа много ефикасна за кърмата), по 1 слабо кафе на ден, чаша вино при повод, храни с подправки, цитрусови плодове. И двете се чувстваме перфектно Peace

# 27
  • Мнения: 422
вси4ко си похапвам Mr. Greenзатова и не мога да си сваля оставащите 6 кг.

# 28
  • Мнения: 220
Мен ме сложиха на диета  Cry на безмлечната. Много ми е гадно, не мога да се нахраня. По цял ден обикалям около хладилника и все съм гладна. Бебето има инфекция и да не и се натоварва доп коремчето, ама..... Броя дните докато се оправи малката и си мина на обща храна

# 29
  • В чуден свят с четири Слънца
  • Мнения: 487
Аз съм ограничила газираните напитки, и по-точно колата, която ми е слабост, иначе по принцип си се храня здравословно, като изключим колата, която като не кърмя пия веднъж на месец по чашка. Но миналата седмица ядох цитруси, които по принцип не са ми любими и не ги ям, и бебка получи кръв в акото, и аз го отдадох на тях. Та и те са от храните, които не ям. Бобови също.

Общи условия

Активация на акаунт