Мургина и милиардът

  • 4 632
  • 84
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 4 300
Само за инфо на някой от преждеразписалите се- европейският съд не е в Брюксел:)

Понеже се занимавам мъничко със стопанската престъпност най общо казано, миналата седмица дискутирахме с един от известните специалисти точно тея въпроси- за краденето в Бг, за политическите чадъри, за 4.5млрд лв ДДС, които липсват. Коментарът му беше, че ситуацията в момента наподобява две проституки на улицата- когато едната види, че другата повече я бива в занаята започва да я хули и олпюва. Познайте в коя роля е ЕС и в коя Бг  Mr. Green
Следя "развитието" на Мургина още откак зае поста на върха на НАП. Три неща ме вбесяват- първо че се задържа толкова дълго при положение, че действа очеизбождащо; още по очеизбождащата наглост да е алкохоличка и това да се знае от всички; това, че много кадърен човек напусна МФ заради нея. Иначе съм далеч от мисълта, че краде за себе си, на нея й е достатъчна мижавата комисионна за да е кукла в нечии ръце. Дано поне се разплетат някои от случаите и да се инициират законодателни промени, за да се ограничат абсурдите покрай ДДС.

Надявам се наистина че ще се повтори историята отпреди няколко години, когато в ЕС бяха разкрити по големи по обем далавери по сигнал на тогавашната глвна счетоводителка, МАрта забравих й фамилията. Тогава не знам дали помните скандала ...
Ей тук намерих някаква припомняща статия, не я четох цялата, но ми се струва, че е споменат и този случай.

Последна редакция: сб, 14 фев 2009, 21:28 от Рокси

# 46
  • Мнения: 4 195
Абе само на мен ли така ми се види, или в България има много пари - тоз милиард, онзи няколко милиона и така вече незнам колко години, ебаси и богатат държава сме, всеки път си казвам - край, е след тези ще обявим фалит вече, и всеки път имало още милиарди
Предполагам, изпускаме нещо от погледа си. Например външния дълг.
в смисъл - че дължим много пари ли?
Наистина и е странно, още по - странно ми беше днес, когато един дядо в Кауфланд нямаше 5 лв да си купи салам и го гледаше тъжно, а някой си шмръкнал 1 милиард - много пари са това, мамка му, наши пари ли са?
просто ми е супер странно, такиша милиони, милиарди - откъде бе  ooooh!

# 47
  • Мнения: 1 520
ех, и парите на Мургине наместихте вече. нали се сещаш, че тя не ги е гепила сама-има си началници на териториални поделения, на сектори, в ЦУ, на разни хора, които са били замесени и няма как да не са знаели за тези неща. нали не си представяте, че тя еднолично, ей така е седнала и си е дръпнала милиард от бюджета...
аз си мисля, обаче, че няма да ги оставят да се изплъзнат като мазни риби, щото ЕС ни гледа под лупа...

Съмнявам се за това последното. Ами Сашо Свраков - бивш директор в ЦУ, сега някой да му търси сметка за нещо?

Между впрочем него го уволни дисциплинарно самата Мургина преди 2 години - още помня изражението му когато пред всички призна че е уволнен /в началото чак ми стана жал за него/, а пък Мургината демонстрираше безкомпромисност и изострено чувство за справедливост. Боже, боже!

Последна редакция: сб, 14 фев 2009, 23:04 от krem-karamel

# 48
  • Мнения: 2 013
И моята единствена надежда е в ЕС - не, че ще спре кражбите напълно, но поне да ги ограничи, да им вземе страха малко от малко...

# 49
  • София
  • Мнения: 16 024
Възмущавайте се, надявайте се на ЕС и продължавайте да настоявайте  да ви осигуряват на реална заплата и да внасяте пари в бюджета. Има кой да ги прибере, като не  е Мургина, ще е
Пичкина,  нали на тях така им е наредено като са ги назначавали.  Наясно са с правилата и  с това, кое им е позволено и кое не.

# 50
  • Мнения: 4 892
Възмущавайте се, надявайте се на ЕС и продължавайте да настоявайте  да ви осигуряват на реална заплата и да внасяте пари в бюджета. Има кой да ги прибере.....

Какво се опивате да кажете? С две думи? Може и с повечко, ама поне да са други думите.

Трябва да си призная, че злорадствам, особено по отношение на онзи мишок Орешарски...
Мургина когато и да бяха я уволнили - все щеше да е късно.

# 51
  • София
  • Мнения: 16 024

Какво се опивате да кажете? С две думи? Може и с повечко, ама поне да са други думите.

Трябва да си призная, че злорадствам, особено по отношение на онзи мишок Орешарски...
Мургина когато и да бяха я уволнили - все щеше да е късно.
Опитвам се да ви кажа да се стараете да давате на държавата колкото може по-малко. Това, което спестите да влагате за децата си и за себе си. Нали виждате какво правят  мишките и мишоците.

# 52
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 687
Трябва да си призная, че злорадствам, особено по отношение на онзи мишок Орешарски...
Мургина когато и да бяха я уволнили - все щеше да е късно.
Peace
А той не е мишок, а нагъл селяндур и ще намери начин да се измъкне сух от водата.
А и тя ще се измъкне.

# 53
  • Мнения: 4 300
Защо никой не коментира това, което написах  Wink Не ви ли дразни, че в ЕС се краде от парите ни? Нали знаете, че и България прави вноски?
По лесно ли ви е да вярвате в утопии? Няма държава и организация, в която не се краде, никъде по света. Няма и такива управници. Целта е да се бори всеки отделен случай, а не да се оплюе дадена партия или управлениен, да се отсече че всички са маскари и да се гласува за следващия топидиот, обещал реки от мед и масло през мандата си. ПРеди ден два по Бтв дадоха интервю с някакъв политически консултант от Щатите, човечецът рече че не може да разбере как за 20 години българите продължават да вярват на очевадно невъзможни политически обещания и гласуват за тях.

# 54
  • Мнения: 5 370
Защо никой не коментира това, което написах  Wink Не ви ли дразни, че в ЕС се краде от парите ни? Нали знаете, че и България прави вноски?

Амииии, аз четох снощи твоя линк, обаче там имаше една препратка към милионерите.ком, че там като се зачетох, да видиш ти. ooooh! Още повече ми се проясниха нещата.
А относно краденето в ЕС - какво да ти кажа, краде се и там. Но там има една СЪЗДАДЕНА стабилна средна класа, на която малко или много са и запушили устата. Освен това там доста по-често хвърчат глави на политици, хванати в подобни изцепки. Тук да видя някой от екипа на СерГоу да си подаде оставката след спирането на еврофондовете? newsm78
Пък и само СерГоу да беше.....с мед да го намажеш.

# 55
  • Мнения: 4 300
Т.е. проблемът е не че се краде, а че не ни остава достатъчно:)
Сега вече ми се изясни.

# 56
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 539
После защо сме укривали данъци Wink

# 57
  • Мнения: 5 370
Т.е. проблемът е не че се краде, а че не ни остава достатъчно:)
Сега вече ми се изясни.
Ами на фона на измизерясалата ни държавица как ти се струва ЕДИН МИЛИАРД?
Виж само колко хора в темата чак подскачат.И все си мислят, че три нули са в повече. Mr. Green
И пак питам-има ли досега, ти помниш ли политик, подал оставка, защото е уличен в корупция или защото екипът му краде? Нашите са си гьонсурат, дет' се вика, айде и аз един турцизъм да вкарам.

# 58
  • Варна
  • Мнения: 25 236
Цитат
Т.е. проблемът е не че се краде, а че не ни остава достатъчноSimple Smile
Ами очевидно това е проблемът! Кво ме топли че по цял свят се краде? Ама таз мизерия и анархия дето е тук никъде по белия свят я няма. И какво значи българите 20 години вярват в нереални обещания? Българите очевидно не вярват вече в обещания! От което намазват 1-2 политически партии, всички знаем кои! И какво? Къде е изходът?

# 59
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 539
Тези дето основно вярват на обещания, ги нарекоха материал, останалите може би вярват на НОВИ обещания.

Общи условия

Активация на акаунт