Какво говорите на бебетата си?

  • 3 877
  • 91
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 959
Говорене на две седмично бебе и то нон стоп, изобщо не е необходимо. Simple Smile

А, иначе няма  да нужда да му рецитираш Шекспир, просто си дрънкаш и това е  Joy... -  какво правиш в момента, как казва кучето, котето и т.н. каквото се сетиш ...  Crazy
Май не ти помогнах, особено, ама... Hug

# 16
  • Мнения: 2 334
На толкова малко бебе не е нужно постоянно да се говори.За сега е по важно да се гушка за да усеща топлината на мама Heart Eyes Като стане малко по голямо тогава ще му е интересно като приказваш независимо какво  Laughing

# 17
  • Мнения: 4 433
Говорех постоянно и каквото ми дойдеше на акъла Laughing

# 18
  • Мнения: 753
Говорех му като малък, а и сега, какво правя, какво става навън - докато съм го успокоявала от колики на ръце първите 3 месеца, какво ще правим в бъдеще, какво си мисля. Аз обичам да споделям, да говоря, направо не мога да си представя да ми тежи Simple Smile И по книжки от съвсем малък съм му говорила.
Учудват се колко добре говори малкия Simple Smile Но имам познати, които съвсем на са им говорили, не им идвало отвътре - те са си прави, както го чувства майката.

# 19
  • Мнения: 2 478
Никога не съм се насилвала да му говоря,заради самото говорене.Още повече,че в началото исках само да го гушкам и целувам.
Но скоро след това започнах коликите ,така че заедно с гушкането,говоренето и пеенето бяха основният му лек.

# 20
  • Мнения: 2 172
Като беше бебе общо взето нищо не и говорех,просто си знаех,че не ме разбира и се чувствах глупаво да обяснявам нещо на някой ,който не разбира  Embarassed След като стана мааалко по-голяма и вече имаше контакт помежду ни и обяснявах всичко,което правя,защо го правя и дрън-дрън.И сега е така,само че сега ме разбира почти напълно.Даже я командвам да ми носи разни неща,да включва тв-то,климатика...да ми носи управлението..абе ей такива неща,действам си я  Blush

# 21
  • Мнения: 2 013
Говоря и докато я обличам,събличам,сменям памперс.
Нищо особено,измислям си разни монолози?
В будните часове се правя на певица   Whistling

# 22
  • Мнения: 2 011
Най-лесно е да обясняваш какво правиш в момента.Така винаги ще има какво да му кажеш,без да си напрягаш мозъка  Wink

# 23
  • Мнения: 129
Аз много и пеех на тази възраст. Почти всичко, което и приказвах го изпявах всъщност.

# 24
  • Мнения: 1 080
Не обичам много да говоря, но пък му пея много.
Трябва да ти идва отвътре иначе няма да се получи.
Не се насилвай само!!!

# 25
  • Мнения: 1 740
Най-лесно е да обясняваш какво правиш в момента.Така винаги ще има какво да му кажеш,без да си напрягаш мозъка  Wink
И аз така.

# 26
  • Мнения: 6 713
Като правим нещо заедно обяснявам какво ще направя сега, и т.н. Много често й пея, даже повече отколкото й говоря. Laughing
Друг път например я питам защо не искя да яде, иска ли резен банан и т.н. Mr. Green
Понякога се случва и да мълчя, когато съм доста изморена, тогава само се гушкаме.

# 27
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
Ми при положение, че сме по цял ден само двамата и няма с кой друг да си говоря.....за всичко си говоря сама Mr. Green Crazy ooooh!

# 28
  • София
  • Мнения: 44 098
Чак пък нон-стоп Wink
Можеш да му пееш, да му четеш, да му обясняваш кога какво правиш, какви са ви плановете за деня, да го запознаваш с къщата с предметите, с гледката през прозореца и разни такива битовизми....
Може да пускаш записани приказки..
но и минутки мълчание няма да са фатални....все пак не си латерна.....

# 29
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 284
Приказвах постоянно на бебето- какво правя , как го правя, защо го правя... Исках просто да чува гласа ми, когато нямах възможност физически да съм залепена за нея.

Общи условия

Активация на акаунт