Ножица за левичари

  • 1 759
  • 20
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 3 610
Знаете ли къде мога да купя ножица за левичари?Имат я като продукт Koh-i-noor,но в никоя книжарница не са и чували за такава,пък и от сайта на Koh-i-noor няма опция за поръчване.
 Ето я тук

# 1
  • Мнения: 2
аз съм левичар и имам на работата имам такава мога да питам от къде е

# 2
  • София
  • Мнения: 2 876
И моят син е левичар. Я да се подготвя и аз Sunglasses

# 3
  • Мнения: 2
моят син е 3,7 години но и той върви на там ,държи всичко с лявата ръка

# 4
  • София
  • Мнения: 3 960
Съпругът ми и дъщеря ми са левичари...А малко в страни от темата, питам майките на деца левичари, има ли отклонения или забавяне в говорното развитие на децата ви??? ThinkingМоже и на лични! Извинявам се за отклонението, и аз се интересувам от ножиците!

# 5
  • Мнения: 3 376
Ама защо трябва специална ножица?

Моля разяснете Blush

Аз съм левичарка,но и обикновенната ножица ми служи идеално.

Rima аз като едно бившо дете левичар не съм имала отклонения в говорното развитие Mr. Green  Остави това,няма нищо общо Peace

# 6
  • Мнения: 77
Да наистина, някой ще обясни ли защо трябва специална ножица?  newsm78 В моето семейство баба ми е левичарка. Тъй като е бивша шивачка, цял живот е ползвала активно ножица(обикновена). Просто ми стана любопитно!  Thinking

# 7
  • Мнения: 77
Съпругът ми и дъщеря ми са левичари...А малко в страни от темата, питам майките на деца левичари, има ли отклонения или забавяне в говорното развитие на децата ви??? ThinkingМоже и на лични! Извинявам се за отклонението, и аз се интересувам от ножиците!

Цяла Великобритания са левичари! Да не би да имат някакви отклонения!? Там се питат "Десняците, дали се развиват нормално?". Така че - споко, нищо им няма на децата, абсолютно нормално си се развиват!  Hug

Ако, недай Боже, забележиш, че детето ти има проблем с говора или развитието веднага се консултирай със специалист! Със сигурност не е от левичарството!

# 8
  • София
  • Мнения: 11 658
Синът ми е левичар.Досега е ползвал обикновена ножица.Но ми стана любопитно за този вид...
Ако срещна някъде бих купила,че у нас все не достигат ножиците.
Дали ги няма в Метро или в някоя добре зредена книжарница,може би в Orange?

П.п.Не е имал проблеми с говорното развитие /забавяне/.

# 9
  • Мнения: 207
Има ножици за кроене за левичари,виждала съм на няколко места. Обикновени за хартия не съм виждала.Водят се за лява и дясна ръка,заради наточването-посоката на наточване.Почти всички са наточени за хора с дясна ръка и когато реже с тях,някой с лява натиска е с друг наклон и така ножицата бързо се изтъпява.Незнам дали разбираемо го обясних,но ако отворите ножица ще видите,че е заточена с наклон.

# 10
  • София
  • Мнения: 3 960
Съпругът ми не може да ползва ножица с лявата ръка и реже с дясната, но понеже дясната не му е силна, не е прецизен....

# 11
  • София
  • Мнения: 285
аз и моята 1/2 сме левичари.
ножиците не са удобни, поради специфичните извивки, които правят за по-лесно хващане при рязане.
но тези извивки са съобразени за удобство на дясна ръка, а като я държи лява става още по-неудобна,
отколкото, ако ги няма тези извивки.

# 12
  • Мнения: 77
Абе момичета, то доста трудно се откриват такива ножици!  Tired Искаше ми се да ви помогна и се поразрових из нета, но освен дадения от liani  линк, нищо друго не намирам!  Confused Успех в търсенето!  Simple Smile Ако попадна на нещо полезно, ще пиша отново!

# 13
  • София
  • Мнения: 3 610
И аз така,затова пуснах питанка.А търся,защото моя син никога не се е справял с рязането,а сега в училище му се налага по-често и си мислех,че с тази ножица ще му е по-удобно.Моя приятелка,учителка,ми каза,че е виждала в нейния клас деца да ползват и от там се разтърсих.

# 14
  • Мнения: 1 153
Аз имам ножица за левичари, но тя е шивашка, доста остра и не съм сигурна дали е подходяща за деца. Купих я от един магзин за шивашки материали на Пиротска (между големия паркинг и Хр.Ботев - от страната на Тодор Александров). Разликата е съществена, за първи път разбрах колко им е лесно на десничарите, да му се не види! Mr. Green
П.С. в тази връзка дали няма тема и за други неща за левичари - като джезве, например - това също ми е голям проблем:)

Общи условия

Активация на акаунт