д-р Митко Ригов

  • 44 881
  • 67
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 1 462
Здравейте, мили момичета!
Преглеждах форума на бг мама и открох доста неща за д-р Ригов. Нещото, което ме притесни е, че това са теми от преди 2007 г., а сега никоя от вас не споделя мнение за него. Аз имам записан час за вторник в 11:15 и след това мога да дам малко повече информация за него и неговата дейност, ако някой се интересува. Изчетов всичко из нета за него и останах с много добри впечатления и съм страшно обнадеждена. Моля ако някоя от вас е имала контакт с него, в скоро време да сподели мнение.
Желая Ви хубава и спорна седмица.  bouquet

Последна редакция: нд, 15 фев 2009, 13:47 от Петяя

# 1
  • Мнения: 194
Моя добра приятелка говори с него по тел. Оставила му и мейл и онзи не се е обадил. Незнам колко е добър като специалист.

# 2
  • София
  • Мнения: 426
Миналата година ходих при него и ми изготви програма за отслабване.Доволна съм няма да сбъркаш като отидеш .Прекрасен човек и професионалист Peace

# 3
  • София
  • Мнения: 1 462
Както обещах, сега ще разкажа за д-р Ригов.
Днес бях при него. Първо ме разпитва за начина на живот и хранителните ми навици. Второ, измери ми теглото, мазнинките, костната плътност, метаболезма, на колко годишен човек отговора, при мен е на 42, а съм само на 27. След това ме пита има ли нещо, което да не обичам да ям. Пита дали имам някакви болести, гастрит, анемия и т.н. Най-накрая ми източи три епруветки кръв и ме изпрати по живо по здраво. Сега чакам резултатите и първият си хранителен режим, направен от специалист, а не от някой луд учен втора степен.  Hug

# 4
  • Мнения: 99
Ще  следя с интерес темата Peace
Кажи какъв ръст и тегло си? И ще се радваме като си вземеш режимите да споделиш с нас какъв е режима. И за колко време ще се прави, ще ги сменя ли и изобщо ми стана много любопитно. Надявам се да споделиш с нас Praynig

# 5
  • София
  • Мнения: 1 462
Ще  следя с интерес темата Peace
Кажи какъв ръст и тегло си? И ще се радваме като си вземеш режимите да споделиш с нас какъв е режима. И за колко време ще се прави, ще ги сменя ли и изобщо ми стана много любопитно. Надявам се да споделиш с нас Praynig

Здравей Janeta,
чакам си режима днес и като го получа веднага ще се похваля. Продължиталността на този режим ще зависи от кръвните резултати. Ще има и друг хранителен режим, този първият е за ускоряване на метаболизма и разглаждането на  мазнинките. Висока съм 1,75 см и тежа 75 кг. През 2004 година тежах пак толкова, но започнах диети и упражнениа и свалих за 2 месеца 8 кг. После почнах работа и задържах килограмите. През 2005 г, за 40 дни свалих 6 кг от стрес и тежах 60кг. Сега 4 години по-късно съм отново 75  Cry .

Хубав ден.

# 6
  • София
  • Мнения: 218
Здравей, Петя. Твоята тема породи интерес и в мен.
И аз мисля че се нуждая от консолтации при диетолог, защото положението е трагично при мен. Постоянно съм на някакви режими и постоянно съм си на същите килограми. Каквото и да правя все не мога да отслабна. Интересувам се горе долу колко струва консултацията при д-р Ригов и какво му е отношението към пациента. Ще се радвам ако споделяш своите резултати и в последствие. Желая ти успех и дано този път достигнеш желаните килограми   bouquet

# 7
  • София
  • Мнения: 1 462
Здравей, Петя. Твоята тема породи интерес и в мен.
И аз мисля че се нуждая от консолтации при диетолог, защото положението е трагично при мен. Постоянно съм на някакви режими и постоянно съм си на същите килограми. Каквото и да правя все не мога да отслабна. Интересувам се горе долу колко струва консултацията при д-р Ригов и какво му е отношението към пациента. Ще се радвам ако споделяш своите резултати и в последствие. Желая ти успех и дано този път достигнеш желаните килограми   bouquet

Здравей *MiShEnCeTo*,

За цените, аз платих 114 лв, което включва консултацията, първият режим и кръвните изследвания. Ти ако искаш може да си направиш изследванията и на друго място, д-р Ригов ще ти кажа кое го интересува. Вторият режим, които е за сваляне и поддържане ще струва 190 лв., но това ще е поне след около месец - зависи колко имаш за сваляне и какво ще покажат резултатите. Самите кръвни изследвания са 65 лв., значи  ~ 50 лв за консултация и първи режим. Ако се интересуваш мога да ти дам негов телефон. Той във вторник (24.02.2009) ще пътува за чужбина и ще отсъства няколко седмици.

Благодаря за подкрепата наистина имам нужда от това в момента. желая страхотни резултати и на теб, независимо какъв режим спазваш.

Ако имаш още въпроси съм на разположение.   Heart Eyes

# 8
  • Мнения: 99
Здравей Петя Hug
Много се радвам, че имаш желание да сподееляш с нас за диетата ти. Моите размери са почти като твоите-172см. и сега съм около 77кг. Целта ми е 65кг.-то се вижда от линийката в подписа ми каква ми е целта, колко съм и колко съм била(преди по-малко от 5 мес.)
Ще чакам с нетърпение следващото ти включване и с по-подробни обяснения за дадения ти режим  bouquet

# 9
  • София
  • Мнения: 1 462
Цитат на: janeta*
Ще чакам с нетърпение следващото ти включване и с по-подробни обяснения за дадения ти режим  bouquet
[/quote


Здравей janeta*,
и аз чакам с нетърпение този режим, но явно не става така бързо, както ми се иска. Междувременно обаче ми пристигнаха изследванията на кръвта и не са никак лоши, с 2-3 изключения, но не е толкова страшно.

Мога само да те поздравя за резултатите ти. Това е страхотно.

Между другото, аз ходя и на тае бо и съм страшно доволна. Д-р Регов каза също , че е добре. Също много е хубаво да се плавят разходки.

Сега ти желая лека вечер и до утре.  Hug   bouquet

# 10
  • София
  • Мнения: 426
Аз мога да ви кажа какъв е първия режим.14дни само плодове и зеленчуци,ниско маслени шунки,яйца,без захар поне това беше дал на мен.Глад не се усеща и се яде около 6 пъти на ден или поне 4.Това е.

# 11
  • София
  • Мнения: 1 462
Аз мога да ви кажа какъв е първия режим.14дни само плодове и зеленчуци,ниско маслени шунки,яйца,без захар поне това беше дал на мен.Глад не се усеща и се яде около 6 пъти на ден или поне 4.Това е.


Благодаря за информацията. А колко време след изследванията си получи режима. Моите изследвания бяха готови във вторник, а до сега нямам, така очаквания, имейл   Cry

Успех anelka119.

# 12
  • София
  • Мнения: 1 462
 Joy Joy Joy Joy Joy Joy

Много съм щастлива, дойде хранителния режим.

При ме обаче набляга на зеленчуците, по-малко плодове и млечни продукти. Месо рядко, за предпочитане риба. Трябва да го прилагам 15 дни и после вторият.

# 13
  • Мнения: 99
Петя и Анелка няма ли да разкриете повече тайни от вашите режими? Все пак да видим за какво става дума. Пък и темата провокира интерес у доста момичета предполагам Hug

# 14
  • София
  • Мнения: 1 462
Петя и Анелка няма ли да разкриете повече тайни от вашите режими? Все пак да видим за какво става дума. Пък и темата провокира интерес у доста момичета предполагам Hug

Ето моят режим. Имайте предвид, че той е изготвин на база на моите кръвни изследвания.


                    Препоръчително е, на вечеря  в деня  преди началото на този режим да се  консумира само до 300-400  грама салата – обичайна порция +  нормална порция риба-филе бяла,  пъстърва, толстолоб или друга риба-   по избор на грил тиган/ на пара, но ако не предпочитате риба е допустимо и варено пиле филе или пилешка пържола на грил тиган, 2 кюфтета на тефлонов  тиган или на фурна от телешка кайма.
                         Към зеленчуците добавяте 1-2 ч.л. салатен зехтин и малко калиева сол  „Ло салт” или „Калас лайт”– продавана в аптеките и големите търговски вериги . Желателно е тази сол да се ползва  постоянно.!
                     
                           Може да избирате от следните видове салати:
                     
-   Салата с краставица, домати и  сурови или печени пиперки
-   мешана салата –белени домати и краставици, печени пиперки червени,
-   Салата  БЕЛЕНИ/НЕБЕЛЕНИ домати и магданоз
-   Салата печени пиперки  с копър и магданоз
-   Салата краставици
-   От тези зеленчуци може да комбинирате и друг вид салата, която изберете
-   Салата  китайско зеле / + краставици или зеле

Предпочитате зеленчуците, които не Ви влияят зле и не предизвикват стомашно чревен дискомфорт!

                    Меню : 

                 1-ви, 2-ри  ден
 
       

               Закуска  по принцип е по желание


           1. 2-3   с.л. кремсирене обезмаслено – “Филаделфия или Ескуиза” 0,02 %
            / или извара 3-4 супени лъжици мешена с 1-2 с.л. кисело мляко 0,1 % масленост – Домлян, Верея, Активия 0,5 %  и настъргана краставица /
/прясно или добре обезсолено сирене/
           /За 2-ри ден  като замяна 2 варени яйчни  белтъка- ПО ЖЕЛАНИЕ /
           2.1-2 бр. белени домати
          3. Червени  печени пиперки 1-2   бр.
 
          ТОВА Е МАХ КОЛИЧЕСТВО КОЕТО МОЖЕ ДА КОНСУМИРАТЕ ЗА ЗАКУСКА, но КОЕТО МОЖЕ ДА НАМАЛИТЕ !!!
       

 30-40 до 1 час  минути преди обяда – 300 г един вид плод по избор – обелена червена ябълка, мандарини , портокал + 2 с.л. сурови бадеми/орехи

           Желателно до обяд поне 1 прием на храна !!!

         О б я д     около 12.30-13.30  часа 

1.   Салата  до 300-400 г  с  1-2  ч.л. студенопресован зехтин, лимон и малко калиева сол за вкус, без млечен продукт 
-   Салата  не или белени домати и  червени пиперки / сурови или печени/ 
-     салата  печени/сурови  червени  пиперки с копър
-   салата моркови с черни обезсолени маслини

2.Порция постно второ ястие- по избор 
зеленчуци печени на фурна или  на грил тиган или на плоча /задушени– тиквичка, пиперки, домат и гъби , лук , моркови, броколи, карфиол – засега царевицата се избягва
/Гъби със зеленчуци – тиквички, пиперка, гъби  отначало задушени, а след това запечени на фурна /
  / или гювече от зеленчуци/
/Пасирана или нормална  зеленчукова супа без застройка с 1 тънко резанче обезсолено краве или козе сирене сирене/
              Използвайте по желание следните зеленчуци / замразени в зеленчукови миксове или отделно, или  пресни/ за приготовление на постните ястия :
              -  карфиол или броколи
-   Пресни  тиквички
-   белени домати
-   зелен фасул пресен или замразен
-   грах 2-3 с.л.
-   червена капия нарязана на ивици
-   до 2  обелени картофа предварително нарязани на кубчета и накиснати за 2.3 часа във вода
-   6-7  с.л. почистени и нарязани гъби
Много удобни за ползване са готовите зеленчукови замразени миксове за супа или гювеч към които добавяте 1-2 картофа, настъргани моркови, гъби.

Овкусяване - по избор : 
-   девисил, кервиз, копър- чубрица + риган+ черен пипер, дафинов лист  + малко сол / + 2-3     ч.л.  зехтин за готвене 
Може да смесите сухи подправки – чубрица, джоджен и босилек и ползвате при приготовлението на ястията.
     Ако не Ви влияе зле за да получите по-вкусно ястие може да се задуши  1-2 настъргани моркова с нарязан кромид лук и 1 ч.л. растителна мазнина и да добавите към ястието/супата, но само ако лука не предизвиква  стомашен дискомфорт .
        Пресните подправки – напр.магданоз е добре да се вложи накрая или малко  преди консумацията на ястието. Така ще се получи по-вкусно ястие и ще се запазят биологичните свойства на храната.
       

                        ПО ПРИНЦИП приготвянето/поръчването на вкусни ястия/супи/ - даже и с малки „нарушения” от Ваша страна е много важно за спазването на този първи режим.
                         Ако приготвите зеленчукова супа без застройка, може да я пасирате!!!
                      По отношение количеството и съотношението на съставките на гореизброените зеленчуци нямате ограничение/освен ако не е посочено конкретно количество, като  може някой от зеленчуците и  да не влагате.
                     
              около 16-17  часа  по желание
           
              Салата от зеленчуци с 1-2 ч.л. зехтин до 1 порция / сурови/печени  зеленчуци - 2 червени  пиперки или 1-2 моркова,
             Или 150-200  фреш от моркови /бутилка +
             + 2 варени белтъка  или + 2 с.л. сурови ядки –бадеми
 
               Вечеря  около  20   часа
   Салата мешана-  белени домати, краставици и пиперки до 300 г
 / салата краставици+ по желание пиперки  с повече копър, салата печени пиперки с магданоз /   с 1-2 ч.л. зехтин + малко сол 
      Порция постно ястие от предлаганите на обяд
       

          3 и 4 -ти ден

              Закуска 
 
             Печени/сурови пиперки 2-3    бр.
             Краставица 1-2 бр. обелена/ 2-3 белени корнишона
            8-10 добре  обезсолени зелени маслини
             2 варени яйчни белтъка

            За трети ден - 2 часа след закуската – краставица обелена  + 1-2 с.л. сурови сурови бадеми/лешници/
             А по избор за 4-ти ден – ПОМЕЛО, БЕЛЕНИ зелени  ябълки, ананас 3-4 резанчета,  1-2 киви + 2 с.л. лешници или сурови слънчогледови семки

       Обяд 13-14 часа
Салата мешана по избор до  400 г / голяма порция/   :
– китайско зеле  , краставици и зелени  пиперки с  2     ч.л. зехтин и малко сол за вкус, лимон ? .
       
   / Салата краставички и пиперки или  репички/
Само салата краставица с копър/
Ако имате необходимост до 2 припечени филийки ТОНУС или 100 % РЪЖЕН НА НИЛАНА
 

След обяд  около 16.00  часа по желание   - салата от посочените на обяд/  или 1-2 бр. печена/сурова зелена пиперка или 1 краставица/  + 2 варени белтъка 

1.   На вечеря около  20 часа
       се консумира отново  300  г салата мешана или само краставици / Домати + пиперки + краставици /  1-2   ч.л. зехтин  и малко сол, лимон по Ваше желание .

       / краставица и  кълнове от, семена, соя, броколи  и др./
 / Салата краставица, пиперка зелена –печена или сурова, копър/

+ към салатата печена риба / риба на пара по избор /порция морски дарове
/ може и голяма салата зелена, краставица с  късчета  риба на пара или печена/  + 3-4 стръка карфиол на пара

          5, 6-ти   ден   

              ЗАКУСКА – по желание
           Печени  червени  пиперки 2-3   бр.
            8-10 обезсолени  черни маслини
            2 моркова
             Ако сте гладна + 1-2 филийки припечен хляб „Тонус” или 100 % ръж

         О б я д 

2.   Салата  300-400    г  с  1-2  ч.л. студенопресован зехтин, лимон  и малко калиева сол за вкус, без млечен продукт 
-   Салата домати и  краставици 
-     салата  печени   пиперки с  белени домати и краставици
-   салата зелена с кълнове

2.Порция постно второ ястие- по избор
Печени тиквички, пиперки, моркови  гъби на фурна с лук, повече магданоз и копър и други подправки по ваш вкус
/ Гювеч от зеленчуци на фурна /
  /Ястие на фурна или задушено с идея мазнина гъби, червени пиперки   и тиквички,ако понасяте /
 /Задушен микс от зеленчуци/
                  /Пасирана кремсупа зеленчуци без застройка /
 
              около 16-17 часа  по желание
           
              Малка порция салата от зеленчуци с 1-2 ч.л. зехтин до 1 порция/  или 2 цели моркова или  2 червени пиперки /  +  2 с.л. сурови  бадеми

Вечеря  около 20 часа
    Салата мешана- зелена, краставици, репички, кълнове - нормална порция около 300 г
 / салата краставици с повече копър /   с 1-2 ч.л. зехтин + малко сол 
  Постно ястие по избор  1-2 порции 
       
  След като повторите 2 пъти   първите шест дни, продължете с менюто на последните 3 дни !

 13,14 и 15  – ти  ден

          Закуска  по желание

                    Чаша  чай без захар и мед
                  2 белтъка 
           2  печени  пиперки
           1  бр. краставица 
           3-4с.л. извара  смесени с 2 с.л. кисело мляко 0,1 % масленост   или
           /или 2-3  с.л. кремсирене 0,2 %  тип “Филаделфия или Ескуиза” /
           / Вариант да се направи млечна закуска  - изварата/прясно сирене с 2-3 с.л. 0,1-0,5 % масленост кисело мляко – Активия, Верея, Пършевица + настъргана краставица или авокадо, или  + 1-2  с.л. ленено семе или овесени трици , предварително смесени и оставени да набъбнат  в  киселото мляко /
               Тази закуска има добро влияние на теглото, ритъма, на въглехидратната  и мастната обмяна!!!


           16-ти ден до обяд  250-300 г плод по избор – портокал, обелена червена ябълка, печена тиква, мандарина, грейпфрут

     О б я д
          1.Салата  400-500   г с 1-2  ч.л. студенопресован  зехтин  и малко сол
               
-   Белени домати и краставици 
-    пиперки, домати, магданоз  и копър
-   Салата авокадо с краставици , лимон, репички
-   Салата печени пиперки
       2.Постно ястие от вече предлаганите и предпочитани от Вас 

              около 16-17 часа

                   1 чаша доматен сок/сок от моркови или цели зеленчуци – червени пиперки или моркови /
                   +  2-3 резанчета рибно/ телешко/пуешко  филе

                   Вечеря  около 20 часа
     1.Салата по избор  300-400  г с1-2 ч.л. зехтин + малко сол
          - салата  домати, краставици  и пиперки
      -  Краставици със зелена салата, репички, маслини и 1- 2 бр. варен белтък
 2. Ястие по избор :
- Риба -  печена  нормална порция 250-300 г + зеленчуково пюре без картофи/зеленчуци задушени или печени  на тиган - 1 порция
/ тиквички и пиперки,  задушени с няколко лъжици почистени и нарязани гъби и запечени  на фурна /
-  Пилешки шишчета или пилешка пържола бяло месо на грил тиган+ гарнитура
- Ястие пиле/пуйка  филе със гъби и зеленчуци без картофи
- 2-3 кюфтета от телешко месо + гарнитура от вече посочените

    През целия период на този режим:
                  1.Приемайте  достатъчно вода и чай  -  около 1,8-2 л дневно - минерална, трапезна, зелен и билков  чай без мед и захар или чайовете, които Вие предпочитате.
               През този първи режим  избягвайте газирани напитки,  натурални сокове в кутии/фрешове от плод  може до обяд/  .
           Сутрин винаги чаша вода със стайна температура !
    2.При слабост през първите дни чай с 1-2 ч.л. мед.
2.   Старайте се  ястията да се получават вкусно, да се храните  и да не сте гладна . Дадените количества са мах и Вие може да консумирате по-малко!!!
3.   Ако по-късно вечер огладнеете отново  може да  повторите салатата или консумирате цели зеленчуци от посочените за вечеря +  ½ порция риба,  варено/печено без кожичката пиле/пуйка филе.
         
4.   Плодове по възможност само до обяд -на гладно .ВЕЧЕР  СЪЩИТЕ СЛЕДВА ДА СЕ ИЗБЯГВАТ ПЛОДОВЕ.
5.   По време на изпълнението на режима се движете както досега, без големи натоварвания.

# 15
  • София
  • Мнения: 426
да ви кажа уж на всеки режима е според резултатите от изследванията ама май не е така за 2 път виждам първия режим да е абсолютно същия като моя.На комшийката ми която ходи при Ригов,моя и сега този на Петяя са абсолютно еднакви а на комшийката и втория режим беше като моя

# 16
  • София
  • Мнения: 1 462
Възможно е, ако резултатите ви са  подобни. За първия режим, според мен, е за пречиставне и засалване на метаболизма. За втория, не мога да говоря, аз съм на 3-тия ден от първия режим. За сега 1 кг. надолу.

Въпреки това, че са еднакви режимите УСПЕХ!!!   bouquet  Hug

# 17
  • София
  • Мнения: 1 462
Ето, че изминаха 5 дни от първият хранителен режим и аз съм с 2 кг. надолу. Веднага усетих разликата по дрехите и особено по панталоните. Невероятно е когато виждаш, че положенитеусилия на волята дават резултат. Товами вдъхва  надежда, най- посло, чеще се отърва от излишните килограми.

Вие, които също сте на режима на д-р Ригов,моля пишете и разказвайте за постижениятаси.

Успех на всички.   bouquet  Hug

# 18
  • София
  • Мнения: 2 958
 Петяя, здравей.
Прочетох режима ти. Балансиран, от нищо не те лишава. Приятен за изпълнение, защото предоставя избор.
Въпросът ми е, коя кръвна група си/ако може да споделиш/? Може би има значение.

Успех! Peace

# 19
  • София
  • Мнения: 1 462
Петяя, здравей.
Прочетох режима ти. Балансиран, от нищо не те лишава. Приятен за изпълнение, защото предоставя избор.
Въпросът ми е, коя кръвна група си/ако може да споделиш/? Може би има значение.

Успех! Peace

Здравей StaM,

Кръвната ми група нулева, но тя няманищо общо срежима, а с останалите показатели от изследванията: те включват: пикочна киселита, холестерол - всякакъв вид, инсулин и т.н.  Ето и линк за диета според крънатагрупа.

http://gotvarstvo.georgievi.net/a/dieta_spored_kryvnata_grupa
http://www.anhira.com/zdrave/krgrupi.php

 Hug

# 20
  • София
  • Мнения: 2 958
Петяя, благодаря. Hug
И аз съм нулева.  Отивам да чета. Grinning

# 21
  • Мнения: 1 812
 Успех, момичета!
 В предишната тема споменах , ча майка ми ходи при него Резултата беше 15 кг за 5-6 месеца,но тя е на 60 години и с куп метаболитни заболявания. Никога не е постигала подобен резултат. От месец е пак на режима и вече свали още 2-3 килограма. При вас би трябвало резултатите да са много по-добри. Тя остана много доволна.

# 22
  • София
  • Мнения: 1 462
Успех, момичета!
 В предишната тема споменах , ча майка ми ходи при него Резултата беше 15 кг за 5-6 месеца,но тя е на 60 години и с куп метаболитни заболявания. Никога не е постигала подобен резултат. От месец е пак на режима и вече свали още 2-3 килограма. При вас би трябвало резултатите да са много по-добри. Тя остана много доволна.

Браво на твоята майка.
Аз все още съм на първа фаза, на 6-ти март ще ходя да си взема втория план и от 9 март на него. За сега нещата вървят в положителна посока, но да спомена и факта, че ходя и на тае бо и инфрачервена сауна. Дрехите ми се поохлабиха и съм много щастлива.

Много ми се иска да сваля останалите килограми по-бързо, но трябва да проявя малко търпение и постоянство.

Аз изпратих и куп приятели при д-р Ригов.   bouquet  Hug

# 23
  • София
  • Мнения: 426
Аз имам програма от д-р Ригов миналата година я спазвах но с течение на обстоятелствата я прекъснах,сега бях 1 месец на Дюкан но не съм доволна и си минах пак на Риговия режим.Забравих да кажа че за 3 месеца бях свалила 8кг.А сега за 1 месец 3кг

# 24
  • София
  • Мнения: 1 462
Аз имам програма от д-р Ригов миналата година я спазвах но с течение на обстоятелствата я прекъснах,сега бях 1 месец на Дюкан но не съм доволна и си минах пак на Риговия режим.Забравих да кажа че за 3 месеца бях свалила 8кг.А сега за 1 месец 3кг

БРАВО anelka119, само така.
И аз пробвах Дюкан, но ефекта беше плачевен. Именно заради многото месо, а то аз въобще не е трябвало да ям.

Утре ще си взема втория режим, чакам с нетърпение.  bouquet

# 25
  • Мнения: 19 473
Момичета, може ли някой да ми пусне координатите на д-ра, и къде и в кои дни и часове приема, че съм на работа и е трудно с излизането Rolling Eyes Може и на лични, предварително Ви благодаря!

# 26
  • Мнения: 32
   телефонът му е 0898571943 уговаряте се лично. Наскоро бях при него, на 11.03. ще си получа първия режим.
 Емоцията ми е голяма, понякога се притеснявам, друг път съм ентусиазирана... За пет години качих 20 килограма, а съм само на 30.
Как ли не се опитвах да ги свалям и нищо не ставаше. Не знам дали вече има промяна в теглото , но се чувствам по-различно, пълна съм с енергия, дрехите не са така опънати по мен и някак си ми е по-леко. Май скоро ще трябва да купя кантар.

# 27
  • София
  • Мнения: 1 462
   телефонът му е 0898571943 уговаряте се лично. Наскоро бях при него, на 11.03. ще си получа първия режим.
 Емоцията ми е голяма, понякога се притеснявам, друг път съм ентусиазирана... За пет години качих 20 килограма, а съм само на 30.
Как ли не се опитвах да ги свалям и нищо не ставаше. Не знам дали вече има промяна в теглото , но се чувствам по-различно, пълна съм с енергия, дрехите не са така опънати по мен и някак си ми е по-леко. Май скоро ще трябва да купя кантар.


Мила strida,

вчера бях при д-р Ригов за контрола и да ми изготви вторият хранителен режим. За 2 седмици резултатът е 3 кг. надолу.
Той каза, че първа фаза е най-трудна, но всъщност не е никак зле. Сега чакам втория етап. Ако следваш съветите му, резултатите няма да закъснеят. Ако имаш въпроси или нещо не ти е ясно, може да ми пишеш и на лична или тук. Аз съм на разположение. Знам колко е важно да има кой да те подкрепя. Например, приятелят ми е винаги зад гърба ми и ми дава стимул да продължа. Да не споменавам, че 3 кг. надолу се виждат с просто око и той ме хвали за постоянството ми. По принцип той е човек, против всякакви диети, но сега виждайки, че не се лишавам от храна и спортувам е много горд. 

Желая ти много УСПЕХ и винаги разчитай на подкрепа в мое лице.   Hug Hug Hug

# 28
  • Мнения: 32
  Петяя, много благодаря за подкрепата, около мен всички са скептично настроени, мъжът ми смята, че това е поредната неуспешна диета, която пазя. Това не ме притеснява, важното е какво съм решила, а не какво мислят моите близки.
Утре ще ходя при д-р Ригов на преглед и ще видим... сигурна съм че има резултат, дрехите ми седят по-различно.

  Питах се друго нещо - това не е просто диета, а промяна в хранителните навици завинаги - нов начин на живот. Това е трудно, в университета например има две кафенета и една пицария знаете какво се предлага за хапване на крак, почти всички от нас са заети по цял ден, хапваме нещо набързо и вечер, като се приберем, хубаво се натъпчем.
 В забързаното ежедневие не се  сещаме да спортуваме, а и "няма кога".
  Откакто спазвам хранителен режим, вечно мъкна със себе си кутии със салати насам натам и ми се смеят.
Не се оплаквам, просто искам да кажа, че при тези условия на ежедневието ни, трудно  е /но не и невъзможно/ да се проспособим към този нов и здравословен начин на живот. Оттам идва все по-сериозният, за съжаление проблем със затлъстяването.

# 29
  • Мнения: 1 844
момичета,водейки се от хубавите ви мнения за този лекар,мисля и аз да се отправям към кабинета му! Laughingмай от тези диети,които спазвам досега ефект няма да има,та затова..
той е от софия,нали?аз съм от пловдив и затова искам да ви питам общо колко са посещенията при него,за да знам колко пъти ще пътувам.. Laughing

# 30
  • Мнения: 917
Наистина като видях диетата ми се струва много добре балансирана. Искам да те попитам нещо,което е лично, но мен ме притеснява, за запека става въпрос Embarassed? Откакто си на режима страдаш ли от него (запека)? Иначе и аз се насочвам  към консултация с диетолога.

# 31
  • София
  • Мнения: 1 462
  Петяя, много благодаря за подкрепата, около мен всички са скептично настроени, мъжът ми смята, че това е поредната неуспешна диета, която пазя. Това не ме притеснява, важното е какво съм решила, а не какво мислят моите близки.
Утре ще ходя при д-р Ригов на преглед и ще видим... сигурна съм че има резултат, дрехите ми седят по-различно.

  Питах се друго нещо - това не е просто диета, а промяна в хранителните навици завинаги - нов начин на живот. Това е трудно, в университета например има две кафенета и една пицария знаете какво се предлага за хапване на крак, почти всички от нас са заети по цял ден, хапваме нещо набързо и вечер, като се приберем, хубаво се натъпчем.
 В забързаното ежедневие не се  сещаме да спортуваме, а и "няма кога".
  Откакто спазвам хранителен режим, вечно мъкна със себе си кутии със салати насам натам и ми се смеят.
Не се оплаквам, просто искам да кажа, че при тези условия на ежедневието ни, трудно  е /но не и невъзможно/ да се проспособим към този нов и здравословен начин на живот. Оттам идва все по-сериозният, за съжаление проблем със затлъстяването.

Здравей мила strida,
И аз мъкна кутийте с храна и не ми пука, защото знам и виждам резултатите. В пицарийте предлагат и салати, така че не е толкова страшно положението, а също и зеленчуци на скара или зеленчуков сач. Това е добра идея, когато неси напазарувала от предишния ден и нама от къдеда го направиш веднага. При мен има един плод и зеленчук и не се притеснявам ако не съм си взела от вкъщи.

Винаги разчитай на подкрепата ми. А резултати ще има. Аз за 2 седмици свалих 5 см. от ханша и 2 от талията, три килограма от теглото си. Взех си вторият режив и повярвайте ми има от всичко, е с малко изключение на хлебни изделия и сладко, но в случай че ти се прияде сладко мжое едно корни без захар или парче натурален шоколад, а и хляб бонус при нужда.


момичета,водейки се от хубавите ви мнения за този лекар,мисля и аз да се отправям към кабинета му! Laughingмай от тези диети,които спазвам досега ефект няма да има,та затова..
той е от софия,нали?аз съм от пловдив и затова искам да ви питам общо колко са посещенията при него,за да знам колко пъти ще пътувам.. Laughing

Мила desinkata_85 ,
Първо имаш едно посещение - за консултация, после второ след първият режим, едно посещение повреме на втория режим и едно в края на режима, но всичко зависи от килограмите за сваляне. Тези посещения са за около перод  от 4-5 месеца.


Наистина като видях диетата ми се струва много добре балансирана. Искам да те попитам нещо,което е лично, но мен ме притеснява, за запека става въпрос Embarassed? Откакто си на режима страдаш ли от него (запека)? Иначе и аз се насочвам  към консултация с диетолога.

Мила tiina,
и аз имам  същият проблем, но не от режима, а по принцип. Д-р Ригов препоръчва овесени трици, ленено семе, сини слива и всичко което ти помага за справянето с този проблем. Той каза, че това много трудно се оправя, да не кажа почти невъзможно. Ако не бешезапекът, сега щях да съм свалила 4, а не 3 килограма.  #Cussing out . Също много добре действа зелена салатка. Някъде из нета четох за храни, които предезвикват запек и тези, които благоприятстват за разрашаването му ( e поне временно), но не си спомням къде  smile3511

Хубав ден дами.   bouquet  Hug  Hug  Hug

# 32
  • Мнения: 32
Наистина като видях диетата ми се струва много добре балансирана. Искам да те попитам нещо,което е лично, но мен ме притеснява, за запека става въпрос Embarassed? Откакто си на режима страдаш ли от него (запека)? Иначе и аз се насочвам  към консултация с диетолога.

   Този проблем може да се реши със обезмаслено мляко с кафе рано сутрин /поне при мен действа/. Ако е по-сериозно - чай от "майчин лист",  това е 100% билков чай, има го в аптеките и супермаркетите. Това е билка разпространена и у нас, както името показва - използва се от скоро родили жени, да нормализират чревната перисталтика след раждане.
  Все пак не бива да се прекалява с употребата му.
  Желая на всички успех!!! newsm10

# 33
  • София, Лагера
  • Мнения: 2 983
Здравейте, дами!
И аз съм в процес на размишления дали да се консултирам с доктор Ригов. Ако някой има и втората част на диетата, може ли да я прати! Първата диета ми се струва доста вегетарианска, а аз много обичам месо и мляко Rolling Eyes
Ако се окаже, че и втората е такава, да се хващам направо да Дюкан и да не се тормозя с тревопасни режими  Laughing
Благодаря ви предварително!  bouquet
 

# 34
  • Мнения: 1 817
И аз ще следя темата с интерес!  Peace

# 35
  • Мнения: 32
  Да някои от вариантите на встъпителния режим са без месо, мен това не ме затрудни защото съм вегетарианка.
Но лекаря преценява, какъв режим ще е най подходящ според изследванията и хранителните навици на всеки отделен пациент. От една приятелка разбрах за д-р Ригов тя яде месо. Той и направи режим според нейния начин на хранене.
 За Дюкан никой не съветвам да опитва, сигурно се отслабва, но това не е здравословен начин на хранене. Не е добре чак толкова месо да се яде - това го знам от доктора, а не защото не обичам месо.
  Кажете Дами как върви при вас отслабването? При мен малко се забави, (имах проблеми), но събрах сили и продължавам. Резултатите от първия преглед бяха обнадеждаващи - 4 килограма  по-малко Simple Smile

# 36
  • Мнения: 440
Петяя,браво!Пожелавам ти много минусчета PeaceЗаписвам се и ако вървите все така надолу ще взема и аз да започна вашия режим.Прибвала съм много диети,свалям мялко и после качвам двойно.

# 37
  • София
  • Мнения: 1 462
Петяя,браво!Пожелавам ти много минусчета PeaceЗаписвам се и ако вървите все така надолу ще взема и аз да започна вашия режим.Прибвала съм много диети,свалям мялко и после качвам двойно.


Мила svetli333,
Благодаря за подкрепата. Мога само да ти кажа да опиташ този режим и няма да съжаляваш. Аз с първата част свалих 5 см. от ханша си за 2 седмици. От това по-добре здраве му кажи. Така както вървят нещата с по 4 кг. на месец надолу, точно за лятото ще съм във форма. Желая ти успех.  bouquet  Hug

# 38
  • София, Лагера
  • Мнения: 2 983
Здравейте, дами!
И аз се сдобих с режим  Simple Smile Сега набивам зеленчуци, не пия (и без това не пуша) и чакам да ми пораснат крила  Laughing ... и за стопя няколко сланинки. Аз отидох с идеята да сваля 3 кг, но доктора каза, че имам нужда от 5  Rolling Eyes. Не смея сега да се меря, ще изчакам да свърши първия цикъл, който е 12 дни.
 fingerscrossed

# 39
  • София
  • Мнения: 1 462
Здравейте, дами!
И аз се сдобих с режим  Simple Smile Сега набивам зеленчуци, не пия (и без това не пуша) и чакам да ми пораснат крила  Laughing ... и за стопя няколко сланинки. Аз отидох с идеята да сваля 3 кг, но доктора каза, че имам нужда от 5  Rolling Eyes. Не смея сега да се меря, ще изчакам да свърши първия цикъл, който е 12 дни.
 fingerscrossed

Здравей Ноеми,

Браво на теб. Ти тези 5 кг. ще ги свалиш още с първият режим, ако и вмъкнеш малко спорт или танци, резултатът ще е на лице за нула време.

Дерзай!!!!  Hug

# 40
  • София, Лагера
  • Мнения: 2 983
Мерси, Петя!  Hug
После ще пиша какъв е резултатът!  Wink

# 41
  • Мнения: 32
  Искам да се похваля, че свалих вече 7 килограма Wink Имах проблем в началото - сгазиха ми кучето, което сериозно наруши душевното ми равновесие.   Но се справих, точно при подобен по сила душевен трус преди години напълнях толкова много. Желая на всички успех!

# 42
  • Мнения: 1 952
А другите? С тях какво става  2 месеца по-късно?

# 43
  • София
  • Мнения: 1 462
Здравейте момичета и поздравления за минусите.

Аз  newsm45 Weary Embarassed Embarassed Embarassed много ме е срам, защото покрай празниците зарязах и диета и всичко и сега съм малко нагоре, но малко. От утре обаче всичко отначало и се надявам този път да не се издъня.  Embarassed

# 44
  • Мнения: 0
Здравейте Simple Smile)
Днес си записах час при д-р Ригов за 14.05, надявам се да ми помогне, защото спрях цигарите преди 3 месеца и нещата вече излизат от контрол. Мога да изям хладилника  Embarassed И в други форуми съм чела добри отзиви за него. Кажете как върви диетата при вас. След прегледа ще пиша как е минало  Simple Smile

# 45
  • София, Лагера
  • Мнения: 2 983
Здраевйте, дами!
Аз се мъчих, мъчих се... и свалих 2 кг за 24 дни. Много гадно, докторът каза, че може и да съм резистентна от много диети.
После дойдоха празниците и го ударих през просото  Embarassed Сега не смея да се меря, но за щастие не успях да си върна предното положение, съдейки по дрехите.
От днес започнах нещо като Дюкан. Смятам да се опитам да изкарам на месо и зеленчуци около седмица, после си продължавам диетата на Ригов. Правя го, защото вече на няколко места четох, че е желателно диетите да се редуват. Е, да не забравяме, че аз искам да сваля 3-4 кг, от които май са останали само 2.

# 46
  • Мнения: 62
Аз съм била на негов режим миналата година по Великден ( мноого грешен тайминг си избрах Grinning ). за първата част на режима ( 14 дена) свалих 4 кг, общо имах да свалям 8-10. обаче като почнах втората част и дойде Великден му теглих една ***** и си върнах сваленото. даже онзи ден си я гледах, тъй като сега съм на японското и ефектът не е много чудесен, та може и пак към докторчето да се върна. иначе е готин и внимателен, малко разсеян, ама си записва  Crazy

Strida, искам само да ти кажа, че много съжалявам за кученцето ти, представям си какво изпитваш и ти пожелавам да бъдеш силна! Confused

# 47
  • Мнения: 32

Аз  newsm45 Weary Embarassed Embarassed Embarassed много ме е срам, защото покрай празниците зарязах и диета и всичко и сега съм малко нагоре, но малко.


Не се притеснявай за това, важното е, че правиш усилия и продължаваш... И при мен имаше проблем, но се върнах за 14 дни на първия режим и всичко се оправи.

# 48
  • Мнения: 35
момичета,някоя има ли втората част на режима?

# 49
  • София, Лагера
  • Мнения: 2 983
Режима не е универсален, а според всеки отделен организъм  Wink

# 50
  • София
  • Мнения: 387
Момичета, има ли някой да е изкарал целия курс, който примерна да е 4-5 месеца да сподели колко е отслабнал за целя перид. И не разбрах колко струва цялата програма за отслабване общо.Ще съм ви много благодарна ако споделите, защото и аз мисял да го посетя но другия месец, защото ще ходим на море и там няма да мога да се справям с приготвянето на храната.

# 51
  • Мнения: 0
Здравейте, момичета
Аз съм нова, но темата ме интересува. Аз ходих при доктора и в момента съм на втория етап от режима. Мога да кажа, че за първия етап отслабнах 5 кг/за 15 дни/ и от втория етап/7 дни/ още 2,5 кг. т.е. общо за 22 дни 7,5 кг. Много съм доволна от доктора и от режима ми. Знам, че всички можем да успем, стига да имаме воля.

# 52
  • София
  • Мнения: 387
Ехооооооо, никой ли не е изкарал целия курс. Хайде похвалете се, заинтригувайте тези, които още си стоят пухкави, накарайте ни да се амбицираме. Споделете колко сте отслабнали за целия период. Аз имам час за петък и се надявам скоро /след месец, два/ да се похваля и аз колко съм свалила. Чакам отговори.

# 53
  • Мнения: 32
  При прегледа лекаря ми каза, че трябва да сваля около 14 кг.
  От средата на Феврурари съм на "диета", при първия режим (20 дневен) свалих 4 килограма после втория, който е съобразен с индивидуалните особенности, малко се забатачиха нещата... Преживях силен стрес, който оказа влияние, поне не качих килограми.
  След месец и половина пауза започнах по малко да свалям килограми - толкова малко, че не мога да забележа отслабването.
За 6 месеца станах 78,5 кг. бях 87кг. все пак е нещо, а трябва да стана 73 кг. Confused
 Преди този режим съм опитвала какво ли не и все не ставаше нищо, така че и на толкова съм доволна.
Другата седмица съм на преглед и ще кажа какво става. Blush

# 54
  • София
  • Мнения: 387
Ще чакам да споделиш. Аз също съм режим, но съм в началото-едвам трети ден ми е. Моят първи режим е 22 дни и ще се похваля после.Успех!

# 55
  • Мнения: 32
  Вчера бях при лекаря, свалила съм още един килограм. То е при всеки различно, едни отслабват бързо - други бавно. И доколкото разбрах проблем е забавения метаболизъм (една от основните причини за затлъстяването), който бавно се връща в нормата.
Сега трябва да се върна за две седмици на стария режим и ще сваля повече килограми Flowers Four Leaf Clover
 За съжаление бюстът ми започна да спада ама какво да се прави... иначе съм доволна събирам се вече в дрехи, които от години не са ме побирали.
  Желая на всички успех в отслабването Peace не е невъзможно - бъдете упорити!

# 56
  • София, Лагера
  • Мнения: 2 983
Да се отчета и аз, макар и да съм несериозна.
Изкарах само първия режим (22 дни) и свалих 2 кг  Rolling Eyes Много ми дойде зора за малък ефект, но пък аз имах само 3-3,5 кг за сваляне.
После с Дюкан си досвалих. Сега стигнах 55те, които според д-р Ригов са оптимални за мен, но искам още малко да махна и карам ту по режима му, ту на нещо като Дюкан. Embarassed (несериозна работа)

# 57
  • Мнения: 32
    Когато се върнах на първия режим свалих още 1 килограм и пак се заковаха килограмите на едно място, затова минах само на динена диета. Ям диня на закуска, обед и след обед, а за вечеря  - салата.
 Така започнах да отслабвавам по-бързо, когато отида на преглед ще споделя това с доктора.
Засега моята диета повече ми помага!?

# 58
  • София
  • Мнения: 387
Да се отчета и аз с моя резултат. За 22 дни режим съм с 6 кг. надолу. Доволна съм сега започвам с втората програма, но не знам до кога. Надявам се още 3-4 месеца и да съм достагнала оптималното тегло. Успех на всички. И след месец, ако не се изложа, пак ще пиша.

# 59
  • Мнения: 298
И аз да се запиша. Вчера ходих при него за първи път. Днес ми пусна кръвните изследвания по мейла. Естествено нищо не ми говорят, но поне са в норма. Каза, че имам 48% мастна тъкан ooooh! и че съм имала "потенциал" за сваляне  Wink Засега да не спортувам. Нямам търпение да ми изпрати режима. Днес ходих до Била и съм се заредила с какви ли не замразени миксове. От това, което прочетох до тук, вече съм го измислила режима за първите два дни. Просто нямам търпение да дочакам доктора - така искам да ги махна тези кила, че не е истина.
Успех на всички!

# 60
  • Мнения: 19 473
В Александровска болница ли преглежда доктора или някъде другаде?

# 61
  • Мнения: 298
Да там, но и в частната клиника.

# 62
  • София
  • Мнения: 387
Аз да се запиша с резултати: на режима на д-р Ригов съм от 2 месеца и 22 дни. За този период съм свалила 13,5 кг. Доволна съм, чувствам се прекрасно и продължавам още поне два месеца. Имам да свалям още 7 килограма, които аз съм си решила, а и които ще са ми оптимални. Ще следим с доктора и другите показатели, които също са много важни-плътност на кости, мазнини и още други, които не помня! Успех на всички!

# 63
  • София
  • Мнения: 387
Момичета, защо не споделяте резултати! Хайде похвалете се, споделете как вървят нещата! Аз ходих на преглед при д-р Ригов. За 3 месеца съм свалила точно 15 килограма, а останалите показатели: костна плътност на долни и горни крайници, мускулна маса на долни и горни крайници, мазнини, индекс на телесна маса, холестерол и още други са ми вече в норма. Продължавам още месец, месец и половина и се надявам да сваля още 5 килограма. Чакам и други отслабващи да се похвалят и да споделят резултатие!

# 64
  • Мнения: 32
            И при мен се получава, но много трудно. От февруари до сега свалих 11-12 кг. остават още 3, които се запънаха нещо, ама не се давам лесно - и тях ще сваля.
     Искам да знам дали има още някой, който сваля килограмите така бавно, притеснява ме и това, че метаболизмът ми още е бавен, доктора каза, че ще се оправя ама като гледам при другите не е така.
   Все пак съм доволна, че успях да отслабна, до сега нищо не помагаше. 
   Иначе изследванията ми бяха в норма Thinking

# 65
  • Мнения: 298
И аз много бавно свалям, но честно казано не се придържам съвсем стриктно, а имам леки "отклонения". За един месец - 3 кг.

# 66
  • Мнения: 4
 SadЗдравейте.Аз наскоро започнах прослувутия хранителен режим....Обаче ми се струва доста тежък.Днес ми е 5-тич ден , а не усещам никакви резултати.Остават ми още 10 дни и може би съм малко отчаяна.Вярно,храня се по 6 пъти на ден , но в менюто ми има основно печени чушки , моркови , краставици и зелена салата..Доста често усещам адски глад и незнам дали ще успея.Целта ми е да свали 12 кг, но това ми се струва засега мисията невъзможна...Понякога си мисля , че точно тази моя негативна нагласа води до никакви резултати.Много ми се иска да сваля килограмите...Аз съм на 21 години , висока съм 170 см и тежа 80 килограма , което си е направо ужасно....

# 67
  • София
  • Мнения: 387
 ilinka89, ти си още съвсем в началото и ти е рано да се отказваш.Но от друга страна първите дни са най-трудни и те разбирам. Както се казва, всяко начало е трудно, организма ти сега се чуди какво става и защо не му даваш храна! Ще свикнеш стига да знаеш какво искаш и да си твърдо решена да го постигнеш! А втория режим е къде къде по-разнообразен-има от всичко по малко и в определни дни! Аз отслабнах за три месеца с 15 килограма и сега имам да боря още пет, но тия наближаващи празници, настроението около тях  и  това че вече ми омръзват тия диети, ми играят лоша шега. Не съм свалила нищо от един месец, но то е защото все си похапвам нещо отстрани! Но след нова година ще се опитам да преборя и тези пет килограма. Не се отказвай след седмица-две ще свикнеш и няма да ти прави впечатление, а след месец-два като отслабнеш ще видиш колко добре ще се чувстваш, ще се харесваш ще можеш да си купуваш дрехи, които досега не си носила. Абе супер е усещането няма какво да си говорим. Аз бях 85 килограма като започнах, а сега съм 70. И аз като теб съм висока 170см. Както казва д-р Ригов имаш нужната височина и можеш да изглеждаш много добре с малко усилия, пък и не забравяй, че ще си подобриш и другите показатели-холестерол, мазнини, мускулна маса, индекс на телесните мазнини, което не е маловажно за здравето ти. Най-важното според мен- не яж по-късно от седем часа и пий много вода! Успех и пиши как върви режима и резултатите!

Общи условия

Активация на акаунт