Към майките които сами приготвят пюретата

  • 10 433
  • 49
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 344
Купувам зеленчуците от пазара.Варя в малко вода ,като предварително кисна зеленчука в студена вода.Пасирам с пасатор , става доста фина консистенция.Добавям малко масло.Сол не се слагам , нито захар.Купено пюре не съм давала. това е въпрос на избор.На мен не ми пречи , нито ми тежи да ги приготвям пюретата. Peace

# 16
  • Мнения: 2 132
Ние ядем и купени и домашни. Правя зеленчукови с продукти или от пазара, или домашни. Зависи с какво разполагам. Ако намериш био зеленчуци още по-добре. Накисвам зеленчуците във вода и после ги нарязвам и поставям в уреда за готвена на пюрета на Чико. Той си ги вари на пара и после ги пасира Wink

Не всички на Хип са био. Чети етикетите и внимавай, че в някой техни има захар - кайсия, сини сливи..

# 17
  • Бургас
  • Мнения: 10 819
И аз захраних с готови.По-късно започнах и да правя от време на време.Кувах от пазара и понякога ми носеха от село.С пасатора го докарвах на консистенция.

# 18
  • София
  • Мнения: 1 535
Захраних с домашно пюре.
Имах домашни зеленчуци, иначе щяха да са от готовите.
Не отнема чак толкова много време. Варя зеленчуците в кошничка на пара и след това с пасатова (Браун). Става си супер финно пюрето  Peace.
Вече ползвам и замразени зеленчуци (на Бондюел) - грах, царевица. Имам още малко домашни моркови, след това мисля и от тях да купувам замразени, че тези от пазара имат май само вид  Sick. От бабите от пазара съм купувала само пащърнак.
Имах само един провал - не обелих люспичките на царевицата и пасатора не можа да се справи с тях  Rolling Eyes
Местните обаче засега му ги купувам. Повече се доверявам на месето в бебешко пюре, отколкото на това в магазина.
БИО има и други марки. Аз купувам предимно Sunval. Нещо на Хип не съм голям почитател Rolling Eyes

# 19
  • Мнения: 165
Моята дъщеря я захраних с дом.пюрета.По принцип гледах със зеленчуци домашно производство,ако нямах,от пазара.Имам уред специално за приготвяне на бебешки пюрета:
1.готви на пара
2.пасира
И продължавам да го ползвам,но вече не пасирам,а правя задушени зеленчуци...Струваше около 200 лв. и не съжалявам,че ги дадох.
 ето го:
http://www.babymoov.com/english/bebedelice-94.html

# 20
  • Мнения: 2 132
Моята дъщеря я захраних с дом.пюрета.По принцип гледах със зеленчуци домашно производство,ако нямах,от пазара.Имам уред специално за приготвяне на бебешки пюрета:
1.готви на пара
2.пасира
И продължавам да го ползвам,но вече не пасирам,а правя задушени зеленчуци...Струваше около 200 лв. и не съжалявам,че ги дадох.
 ето го:
http://www.babymoov.com/english/bebedelice-94.html
И аз изобщо не съжалявам, че си поръчах уреда на Чико. Това ми е най-използвания бебешки уред. Моят освен готвене на пара и пасиране има приставка и за подгряване/размразяване.

# 21
  • Мнения: 1 372
Захраних с оризова каша. Приготвям и домашна, прясна храна защото имам домашни екологично чисти продукти. За мен е престъпление да имам такава възможност и да храня детето си с готови храни. Радвам се че и готвя и знам какво и давам да яде. Не съм ползвала такива специални уреди. Имам една тенджерка, която ползвам само за приготвяне на храната на детето и пасатор. Сега вече започнах да намачквам с вилица, а не да пасирам.

# 22
  • Мнения: 39
Захраних с готови пюрета на HIPP, а от миналата седмица приготвям зеленчукови пюрета, чаках го на стане по-голям, сега е на 7 месеца. Хубавото е, че се харесаха на момчето и смятам да продължавам.
Продукти си купувам от пазар, магазини... за жалост сега няма богат избор, та слагам картофи, моркови, карфиол и грах (домашен, да ми е жива и здрава бабата!). Мислех си за спанак, може следващото такова да е, но проблемът ми е, че досега никога не съм приготвяла спанак и не знам дали да се пробвам на детето Rolling Eyes

# 23
  • There I was on a July morning
  • Мнения: 4 575
Месни пюрета до 1 годинка давах само готови и био. Зеленчукови - когато имах домашни продукти - готвени от мен, в останалите случаи - купешки, био. След годинката вече всичко приготвям сама /стремя се да си набавям продукти от лични стопанства/ и ползваме ДК.

# 24
  • Мнения: 1 080
Зеленчуци купувам от пазара каквито ми попаднат, защото нямам възможност да намеря градински.
Обаче за месото съм много структна и никога не бих дала от тея напомпаните от магазините. И от пщре  не давам.
Намирам някоя бабка, която гледа пилета и така.

# 25
  • София
  • Мнения: 19
Видях, че някои от вас сваряват и плодовете и исках да попитам защо?

# 26
  • София
  • Мнения: 1 185
Захраних с готови пюрета, към 7 месец започнах да му готвя. Продуктите които мога да си набавя домашни ок, но другите купувам! Варя и пасирам, може да добавя кус кус или друга паста, или ориз и т.н.! Варя, защото така става манджа, иначе е салата! Peace

# 27
  • Мнения: 405
Старая се да купувам Био продукти....до колкото са био наистина....Пасатора ми е Philips и е супер мощен - направо е фурия Flutter

# 28
  • Мнения: 46
Aз също захраних с готови пюрета,но сега не иска да яде нещо домашно.Правих пюре от тиква ,получи се много добре но не иска да я яде а в началото ядеше.За това мисля че  е по-добре да и готвиш,но аз като е хубаво времето навън не знам кога им остава време на мамите да готвят и то не едно ядене на ден.Ако не ти е злоядо бебчето ,може би нпма да имаш проблеми.Успех

# 29
  • Мнения: 58
Приготвям сама пюретата,някои от продуктите са домашно производство,други купувам от магазина,
така поне знам какво яде бебчо.Не че съм изцяло против готовите,те спестяват много време,а и
разнообразието е по-голямо.Пюретата правя с пасатор-мисля че се пасират добре,не вярвам да
има опасност от задавяне Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт