На каква възраст децата ви се отказаха от следобедния сън?

  • 2 884
  • 62
  •   1
Отговори

Анкета

На каква възраст децата ви се отказаха от следобедния сън?

Опции:

* Може да изберете максимум 5 опции.

# 45
  • Мнения: 891
Дъщеря ми утре ще навърши 7 години.
Спря да спи следобед вкъщи от около 1 година,
но в детската градина още ги карат да спят.

# 46
  • Мнения: 830
В една книга бях чела че когато децата растат се променя и режимът им на сън.
Малката уж спи в градината, ама събота и неделя в къщи е лабеж отвсякъде. Вика не ми се спи и не мога да я сложа в кревата.Вечерта буквално се отсича в 20ч. Чета и при други е така, явно е в такъв период. Едно обаче не мога да разбера как цяла седмица не можем да я вдигнем в 7ч за градина и се въргаля до 7,30, а събота и неделя е като репичка събудена точно в 7  Crazy
пп. а в детската градина какво е, не ми се мисли......

# 47
A moyata e na 18 godini ..i vseki den sled u4iliste si pospiva 1-2 4asa..Deystva i 4udesno..İ posle syada da u4i do 24.00..Tove e neyniyat rejim.

# 48
  • Има много детски смях.
  • Мнения: 3 152
Дъщеря ми е на 3 1/2 и през уикендите твърдо отказва да спи следобед.
В градината, обаче, си поспива... Но и за там става с 2-3 часа по- рано, отколкото събота и неделя, когато се излежаваме до към 10- 10,30...

# 49
  • Мнения: 1 640
Беше преди да навърши 2 г.
Отказваше да спи, а аз лудвах от нерви,защото ми трябваха няколко часа спокойствие.Само с гол.настояване и заплахи ставаше номера със заспиването,но не всеки ден имах сили за подобни разправии и накрая окончателно отстъпих.А иначе ,като заспеше,се събуждаше чак към 19 ч вечерта,т.е.,спеше непробудно около 4-5 часа. Е ,как да не настоява човек за тоя продължителен сън=спокойствие за мен, ама ...не би!

# 50
  • Мнения: 5 183
На около 4 беше.
Тук в градината следобедният сън не е задсължителен за децата на 4. Само пожелание.
А на 5 години са вече ученици и са на училище от 9 сутринта до 3 следобяд. За спане и дума не става.

# 51
  • София
  • Мнения: 545
Спрях да го приспивам на година и три, четири месеца, просто стана невъзможно. Но пък си ляга към осем и половина вечер. Simple Smile

# 52
  • Мнения: 97
 На 4,5 беше когато започна да се мръщи когато се опитвах да приспивам. Сега много рядко си ляга след обяда.

# 53
  • Кацнала на едно дърво.
  • Мнения: 3 192
Малкият е почти на две, големият ще стане на седем през май, аз съм на тридесет и шест. Задължително спим следобеден сън и тримата.  Laughing

# 54
  • Мнения: 27 524
На 2-3г засега гласувах, но всичко е много индвидуално - не ходи на градина, спим до обяд с него, няма как да станем в 12 и в 14 да го сложа да спи. Да, заспива, ако си легнем после в 16, ама след това будуваме до 2, така че не го слагам. Иначе моят е спиола - може да игаре и да държи и по 20 часа на денонощие без сън, но може и да спи, както дойде, нагажда се според нас  Simple Smile
Не я карай - ако не й се спи, нека си играе и да си бъде будна, няма проблем  Peace

# 55
  • Мнения: 3 932
На 4 и половина mахнахmе следобедина сън...не се гледаmе вкъщи, но в градината вmесто да спи си 'релаксва'...

# 56
  • През девет земи в десета
  • Мнения: 2 001
Голямата ми дъщеря след като навърши две години спря да спи на обяд,не съм я насилвала,синът ми си спеше до към 5-6 годишна възраст,обаче той е великото спокойствие и сега на 13г. да си легне за следобедна дрямка пак ще заспи Laughing
Дребното(2г.и7м.)за сега спи,но ако е спала до 11ч. съм предупредила баба и изобщо да не я слага в 4ч. да ми спи до 6 и после да ни прави на маймуни.Иначе ако е станала нормално към  8ч. ,в 2ч. заспива права.
При всички положения гледам вечер в 21ч. всички да са по леглата.

# 57
  • into the blue
  • Мнения: 771
Дъщеря ми е на 6г,отказа следобедния сън у нас от около година,докато в градината все още спи.

# 58
  • Мнения: 299
Големият отказа да спи следобед на две годинки. Малкият още си поспива.

# 59
  • Мнения: 3 886
когато се роди бебето тои се отказа да спи следобяд да не му пречи ooooh!беше на 5г

Общи условия

Активация на акаунт