Бихте ли се отказали от достиженията на цивилизацията...?

  • 8 327
  • 264
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 2 388
Не бих.
Нямам деца.

# 31
  • София
  • Мнения: 62 595
Не виждам смисъл да се отказвам от достиженията на цивилизацията. Така или иначе живея по нейните правила и се ползвам от благинките й. Дори хората, които твърдят, че се отказват от цивилизацията и отиват в гората пак си имат едно наум, че ако закъсат има болница, която ще ги приеме и лекарства, които да ги излекуват, или има съвременни средства за комуникация, а ако нямат храна винаги ще изпросят някой лев и ще си купят хляб. За тях цивилизацията е като спасителна мрежа докато те си играят на деца на природата.

# 32
  • Мнения: 24 467
author=luna link=topic=372802.msg10186495#msg10186495 date=1234771699]
Бихте ли се отказали от достиженията на цивилизацията за да запазите собственото си здраве и това на децата си???
Едното не е задължителна последица от другото. Въобще.

От какво бихте се лишили вие самите???
Вече съм се лишила от това, което не ми е нужно или ми пречи.

Какво не бихте показали или дали на децата си?
Бих показвала и обяснявала доста неща. Те ще се научат да мислят и подбипат сами в последствие. Другото е осакатяване.

Бихте ли променили начина си на живот? Как?
Променила съм това, което съм искала. Има други неща, на които просто чакам да им дойде времето /например да съм по- свободна и да имам лично време/.

Промяната належаща ли е?
На кое, по- конкретно?
Нагласите като цяло като че ли клонят към промяна, но много разпиляни са идеите...

# 33
  • Мнения: 6 992
Мисля, че единственото, от което не бих могла да се лиша, са компютър и книгите.  newsm78
Съответно явно и ток, за да ми върви компютърът.  Crazy

# 34
  • Мнения: 3 268
Няма ли цивилизация,няма и живот за мен.Лягам и умирам.Честно.

# 35
  • Мнения: 5 710
до някаква степен, да.
категорично не бих се отказала от пералня, миялна, компютър, чиста вода.
телевизор, едната кола , ток  в режим 1/3 давам.

друго, аз мисля, че големите замърсители са производствата, а не аз или ти.
и с нашето 'потребление' ни се насаждат едни вини, които не знам колко са реални.
Не знам какво стана, Щатите, Китай подписаха ли онзи документ от Киото....

# 36
  • Мнения: 6 992
Сетих се - можете да гледате един филм - Threads. Доста успешно показва как на човечеството му се налага да се откаже от циливизацията Rolling Eyes Не е за малки деца и бременни, както и за невротични хора, обаче, предупреждавам.

Мисля, че последно Щатите щяха да подпишат Киото по време на Обама...Това май му беше една от точките в програмата, или се бъркам  newsm78

# 37
  • София
  • Мнения: 10 311
САЩ ще подпише Протокола от Киото на кукуво лято. Дано съм лош пророк, де.

# 38
  • Мнения: 174
Склонна съм да се откажа от някои достижения на цивилизацията, но не и от пералната машина... Joy

То така се почва. После и в прахосмукачката ще се вкопчиш...  Laughing
А, не! Тя ми е излишна, понеже се отказах от килими, мокети, пътечки и т.н. достижения на цивилизацията Wink

# 39
  • Мнения: 5 877
Не ползвам микровълнова фурна, ни фритюрник. Телевизор почти не употребявам. Мобилния телефон не ценя. Прахосмукачка нямам, защото всички подове направо се мият. Имам разни кухненски глезотии от рода на машина за хляб и печка, която ми звъни, когато е готова, но не държа на тях.

Спокойно бих се върнала на технологично ниво 1985г., като изключим компютъра, него не го давам.
Виж, не бих се отказала от течаща вода и хладилник. И от пералня.


# 40
  • Мнения: 25 571

Спокойно бих се върнала на технологично ниво 1985г., като изключим компютъра, него не го давам.
Виж, не бих се отказала от течаща вода и хладилник. И от пералня.


Анда, през 1985-а имаше течаща вода и хладилник. Даже и автоматични перални - П(С)ерла 05.  Joy
Виж, памперси обаче нямаше.  Peace

# 41
  • Мнения: 5 877
Знам, двата реда нямат смислова връзка един с друг Simple Smile

От памперсите бих могла да се откажа, нали ще имам пералня. И без това мисля, че бидох заблудена от памперс-индустрията, не беше нужно това опаковане на детето до късна възраст.

# 42
  • Мнения: 2 759
                        Отказвам шоколада и месата на момента. Същото за мобилния, 80% от хапчетата за каквотоидабило, мога да откажа телевизията, макар да не мисля, че се налага. Мога да се откажа без да ми мигне окото от всичко еднократно, без тоалетната хартия  Blush. Коли-памперси се подразбира.

# 43
  • Мнения: 2 716
Сега знам защо никой в къщи не ще да пуска прахосмукачка  Close

# 44
  • Мнения: 0
Това малко ми звучи като .newsm78.. захвърлете старите тигани .... и си купетИ наш'те.   hahaha

Общи условия

Активация на акаунт