ЮНСКИ мами 2009! Тема № 32

  • 13 459
  • 289
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 2 071
Ох, едва сега изчетох последните 3 теми - юнки-рекордьорки - за 1 седмица - 3 теми.
Ние се завърнахме живи и здрави от пътешествие, 4 полета за 6 дни, но съм пушка, разходките и шопинга ми подействаха доста ободряващо! По летищата ме гледаха малко странно с този корем, но на мен не ми пукаше Mr. Green! Някой питаше за летене, оказа се, че след 28 г.с. авиокомпаниите искат бележка от гинеколког, че позволява пътуване със самолет.
Утре съм на лекар и се надявам всичко да е наред, усещам бебето вече много силно, таткото също получи няколко шута Grinning
Колежките не са ме виждали 1 седмица и сутринта казаха, че много ми е порастнал корема, за 1 седмица в Италия съм качила 2 кг, утре акушерката сигурно ще ми се кара, но ще го преживея Grinning.

# 46
  • Мнения: 32
Здравейте и от мен.В последно време трудно се организирам да се включвам,но ви чета редовно,уж си набелязвам какво да пиша,но после вече е сменена темата ooooh!
Поздрави на всички ,които са празнували в последните дни и не съм поздравила  bouquet
Искрени съчувствия на тези с неприятните новини Hug
Тук в Стара Загора в центъра,който ходя на консултации,си има и училище за родители като всяка лекция си се заплаща и всеки сам решава коя да посети и заплаща само съответната.В началото само питат кой има желание и казаха,че като излеза вече в майчинство ще ми се обаждат да ми казват коя е лекцията и дали искам и имам възможност да я посетя.Аз за сега съм си набелязала някои и си мисля,че това е доста удобен вариант.
Моите мъже определено много ме глезят,много се съобразяват с мен.Оставят ме да си почивам повече.Вечер се засилват да ми помагат като се прибера WinkКогато мъжа ми е на работа събота или неделя инструктира Никито да не ми пречи,да ме оставя да се наспя,да ме слуша,много смешно и мило ми става като ги чуя понякога как си говорят Heart Eyes

# 47
  • Мнения: 753
Славена, смела мама си ти!
Viper, и аз се обърках с тези месеци... Аз вече си смятам, че от 9-то число - така ми преизчислиха термина- ще съм в следващия месец Simple Smile
Иначе в началото на темата има една табличка, но тя май беше по 10 месеца  newsm78
Аз пък снощи имах изненада - от сума месеци ня бях имала главоболие, но ето на снощи ме споходи и тримата си легнахме с тати и бебо Simple Smile Май среднощните чертанета от последните дни са ми се отразили зле. На сутринта съм свежа.
Иначе отново ще се възмутя от неадекватните реакции на хората в автобусите към бременните - ?! ама никакво отношение, да не кажа внимание - гледат те даже зле ?! не знам какво му става на народа ни??? Загубил е всякаква чувствителност...да ви кажа от предната бременност поне помня,че жените на моята възраст реагираха...
А моето момченце все пита "айде бебето да излезе" Simple Smile, а аз му обяснявам, че трябва да си стои още три месеца вътре...

Последна редакция: вт, 17 фев 2009, 08:19 от ayas

# 48
  • Мнения: 59
добро утро Simple Smile
днес ми е малко криво , защото съм на работа и трябва да отида в 12 и да си тръгна в 23 часа Sad ужас направо , а и почти не мога да спя така  че .....

надявам се да сте добе всички и да няма повече неприятни изненади като вчера ... моят малчо ме риташе вчера цял ден , но ми е малък корема и все още не се вижда , нали го нося ниско долу и коремчето ми е като на някои от вас в 17-18 седмица. За момента не се притеснявам , но се надявам бебчо да е добре като се има впредвид че в 19 седмица бяхме на фетална и даже расте малко по-голям ...

нещо в последно време съм се отчаяла а дори незнам защо.... просто ми е криво и искам по-бързо да дойде май-юни да се успокоя (а може и да е заради рожденния ми ден на 19-ти , винаги съм така около него )

желая приятен ден на всички , много усмивки и малко неразположения Hug Hug Hug

# 49
  • Мнения: 2 071
ayas, нашата дъщеря всеки ден пита дали вече не е юни и дали днес няма да се роди братчето й, като развалена грамофонна плоча е Grinning
А за смелостта да, Елица ходи на обиколка на Италия в корема ми (бях в 4 месец тогава), цяло лято на море (разбрах че съм бременна през юли, а дотогава бяхме доста поскитали), сега новото бебе го разходихме до Будапеща през декември и до Милано през февруари - определено не "мътя" на едно място Mr. Green, ама пусто като ми се пътува, а и имам възможност да вземам сам.билети на цени като за служители и се възползваме. Но съпруга ми каза край - до догодина никакво мърдане, а аз отсега съм направила маршрутите за 2010 г. Grinning
Снощи до 2 ч. четох книга, препоръчвам новия роман на Джефри Арчър "Затворник по рождение", и днес май ще гледам на парцали...
Хубав ден на всички!

# 50
  • Мнения: 5 001
Здравейте момичета Hug

Бузанка съжалявам за лошите новини  Cry Hug
slavena благородно ти завиждам за екскурзията Hug и на мен ми се ходи някъде, ама няма Confused с Благо ходих в 5тия месец в Истамбул, сега до София дето е на 10км ме е страх да ходя.
На мен вчера така ми падна кръвната захар, че изкарах акъла на приятелките Sad особено едната е много притеснителна и ми беше цял ден гадно заради нея, цялата трепереше. И с Благо и сега поне веднъж в месеца ми става много зле, хапвам захар или сок някакъв и ми минава, ама съм зле 10минути поне Sad Питах лекарката пак, нищо неможе да се направи, ям и въглехидрати доста и сладко хапвам, откъде тая работа незнам, а и вчера бях в едно кафе, беше задимено та допълнително бях като парцал.

За среща си говорите, аз след работа немога, но ако се организирате за събота или неделя ще дойда(

Лек ден

# 51
  • София
  • Мнения: 542
Добро утро и от мен!
Останах самичка в къщи и се зачетох тук, както обикновено Simple Smile
yaya86, оставай си вече в къщи! Не може повече да работиш на такъв режим на работа. Щом работодателя не ти е измислил някаква по-нормална смяна, по-добре си вземи болничен. Няма да се отрази зле после на майчинството ти, но пък ще имаш време за себе си!

Съжалявам много за майките изгубили неродените си рожби! Миналата година и аз бях в подобна ситуация и затова сега ми е много мъчно като чета за подобни загуби. В същото време съм напрегната дали докрая всичко ще е наред.

Моето другарче засега като на шега приема факта, че ще става татко. Помага ми винаги, когато е в къщи и ме оставя да си мързелувам колкото ми се иска - сега ни е паднало Grinning

Искам виртуално да ви почерпя /за съжаление не зная от къде да взема и как да кача снимка/ по случай рождения ден на големия ми син. Днес 17.02. голямото ми момче става на 17 години! На мама "бъбречето" вече се бръсне и се оглежда за девойки, но винаги ще си остане моето дете Laughing
Хубав ден, мили момичета  bouquet

# 52
  • София
  • Мнения: 588
vodica, честит ти рожденик!!! Много да те радва, да е здрав и много щастлив   bouquet

# 53
  • Мнения: 753
Vodica, да ти е жив и здрав!
Славена, супер, че ти понася добре  Peace Много са сладки малките като искат скоро да видят братчетата си... после обаче ще осъзнаят някои неща по-добре. Аз гледам да го подготвя, че поен 1г-1 и половина то ще е бебе и какво ще правим с него и чак после ще може да си играе с него...

# 54
  • Мнения: 136
Добро утро.

vodica, честит рожденик   bouquet   Баткото сигурно също много се вълнува в очакване на малкото човече Simple Smile

От няколко дни нещо съм без настроение. Искам само да лежа и да спя, всичко друго ми е досадно и до болка омръзнало. В неделя дори му дръпнах огромен рев, чашата ми сякаш преля. Нуждая се и от някоко дни почивка - през уикенда изобщо не мога да си почивам, толкова неща имам да върша вкъщи, а времето почти за нищи не ми стига. Дано тези лоши настроения са само временно състояние.

Нашият татко по едно време беше станал много нервен, напоследък е по-нежен и грижовен, повече ми помага. Но има и моменти, в които отново си изпуска нервите и много ме огорчава. На него после много бързо му минава и обръща палачинката на противоположната страна, но пък на мен ми трябват поне 2-3 часа, за да се успокоя. Струва ми се на моменти обаче, че изобщо не ми влиза в положението, сякаш не може да повярва, че до голяма степен настроенията ми се влияят и от хормоните, все си мисли, че просто съм проклетийка и че правя всичко от инат.

Лек ден засега, мами.

# 55
  • Мнения: 989
Vodica, да ти е живо и здраво детенцето и да бъде много грижовен батко!

Аз не мога да се откъсна от форума на февруарките. Такова вълнение, такава радост....

# 56
  • Мнения: 639
Момичета, благодаря ви за загрижеността! Добре съм вече, дано е било само инцидентно и да е минало.
didibibi, добре дошла!
Катеринка, яд ме е, че няма да мога да те гледам, на работа съм! Ако обаче качат видеото някъде, веднага да кажеш, нали? Сигурна съм, че си била много чаровна и усмихната!
Slavena, браво, благородно ти завиждам и се размечтах кога за последно съм била в Италия и кой знае кога пак ще мога да я видя ... Сигурно си се заредила с много положителни емоции!
Alien, пази се! Не е много безобидно това прилошаване. Скоро изследвали ли са ти кръв? Докторът ти знае ли за тези прилошавания? Питай го непременно, може да се наложи да пиеш нещо, недей да рискуваш и да стискаш зъби!
Vodica, да ти е жив и здрав рожденика! Да е щастлив човек и твоя радост и опора!

Aya, каква е тази херния? Не си спомням да си споменавала за нея? Аз имам подобен проблем и много се бях притеснила преди да отида на хирург. Стискам палци да не е опасно!

Хубав ден пожелавам на всички, с много слънце и усмивки!

# 57
  • Мнения: 69
Здравейте , мами Simple Smile))   bouquet

Съжалявам много ,  Бузанка, но не губи кураж Simple Smile)   Една силна  Hug  за теб  

Добре дошли на новите попълнения    bouquet  

Момичета , аз бях инвалид тези дни ... едвам ходих до тоалетна...и на всичкото от горе, като отида - Запек... рев , сълзи, болки , даже стигнах до припадане на леглото ... нещо , което не ми се е случвало до сега ( само в изправено положение)  , но   Praynig  сега съм добре . Тази сутрин ходих да дам кръв за Австралийски антиген... мисля, че е малко късно, но... беше ми "изказано" , че не на всеки били правели... струвало им много скъпо...  smile3506  трябва да се чувствам от "избраните" .

За Трифон Валентин ... представяте си как съм си изкарала, но съпругът ми ме изненада с един хипопотам... нали съм фенка на хипопотамите  Crazy

За бременните мъже ... на моята душица му беше доста зле в началото ... не стига , че трудно проумяват , че ще стават бащи (като не видят надутия корем), а и аз бях като  afwitch  от "Хензел и Кретел"  smile3511  . Сега нещата са къде -къде по - добри ... , когато си е в нас ме обикаля   newsm60  , вика ми "пупи", "балон"...с едни озвучения на отскачаща огромна надуваема топка...  smile3535 . Помага ми в чистенето и готвенето , интересува се от бебешките списания , които купувам Simple Smile  Като си легнем само ме гушка и ми търси коремчето... Въобще е много по - добре от преди , като се има в предвид, че въобще не е романтичен и е голям реалист (да не кажа песимист) и критик  Whistling  

За паричките ... искрено се надявам да ги дадат , но ми е много чудно защо не дават и на близнак по 2880 лв? Едно време, до колко знам , са давали пари за многодетно семейство, а сега не е така... Преди 2 месеца гледах едно младо семейство - жената забременява, в 5-тия месец на преглед й казват , че са близнаци (като *Ди*) , а в момента на раждане излизат 3...   (*Ди* , спокойно)  Crazy  и ги дадоха как протестират срещу държавата ни , че им осигурява толкова малко парички... И са прави! Дано поне за тези направят нещо...  Praynig

За ЖК ... аз ходя на всеки 2 седмици - един път по ЗК , втори път си плащам 10 лв. Имам и няколко ходения при лекарката ,при  която съм избрала да раждам ... 20 лв. Няма разлика в нещата , които ми се правят - теглене, измерване на кръвно и корем  Whistling  , видеозон... Последният път исках да ми се направи пълна кръвна, че ми е правена само 1 път... та така си "изпросих" антигена... не че е същото, но...   Confused
За киселините ... пийвам само мааалко сода бикарбонат и то не всеки път... Не си позволявам да пия никакви хапчета, освен Матерна ... не смея, а и да питам лекарката... няма да получа задоволителен отговор ...

Май се поувлякох... ще отида да пусна канал 1... и ще чакам... Още нещо имах да кажа  ooooh!

# 58
  • Мнения: 193
Добро утро и от мен.
Vodica честит ти рожденник.Да е жив и здрав и много да ти помага.
Gydelichkova и на мен от вчера ми е криво и все си мисля,че е на хормонална основа.Даже и на моят мъж си го изкарвам,а после ми става жал.Той толкова добре се държи с мен и толкова спокойно приема всичко,а аз само крясъци без повод.Снощи например се развиках,че баща му иска да ни купят кошара или количка,както на брат му/понеже и те имат дете на 8м./,но начина по който го казал:"Аз на еди кой си съм купил,че на нероден Петко ли няма да купим."
Ех побеснях smile3511 и се развиках,че те няма да наричат детето ми нероден Петко.Много обидно ми стана.Знам,че не трябва да говоря така за родителите му,но не ми е приятно. #2gunfire

# 59
  • София
  • Мнения: 588
Олеле, момичета, трябва да се успокоим и да не се вкарваме в някакви филми, че и на половинките не им е лесно smile3505 на колегите също. Аз също съм много нервна, от устата ми се изстрелват едни думи, дето после съжалявам, че съм ги изрекла...
Всичко и всички ме дразнят: колежката, която си бърка кафето около 15 мин и дрънка с лъжичката в чашата и ми идва да..... После пък си шепне всяка цифра, която въвежда, колегата, който си клати краката нервно, а маратонките му скърцат по балатума.... а аз се опитвам да превеждам една презентация за другата седмица, че идва едно началство от Даймлер и всичко трябва да е на ниво...... абе май съм за лудницата или най-малкото за антидепресанти smile3515

Общи условия

Активация на акаунт