Не е ли излишен разход "Зеленото училище"?

  • 10 094
  • 135
  •   1
Отговори
# 45
  • София
  • Мнения: 478
    За мен най-същественият аргумент в полза на зелените училища е фактът, че за дъщеря ми това е кажи-речи най-чаканото събитие през учебната година. Без значение паникьосаната и майка как го  преживява. А който е скептично настроен няма как да го убедиш Party.
 Все пак ми се струва прекалено да пресмятаме процента, който алчните и ненаситни учителки заграбват Money срещу безкрайната наслада от грижата за поне двайсетина палави и еуфорични от преживяването хлапета, които трябва да бъдат опазени, нахранени, излекувани при нужда, забавлявани, утешавани, когато им домъчнее за мама  и непременно обогатени с безброй нови познания. И в същото време постоянно критикуваме прелестите на нашата образователна система, "прикрепваща" децата ни почти целодневно и целогодишно към прашните чинове и  купищата дебели учебници. Не че обожавам момента с плащането на сумичката, де  Grinning, но по- добре за залено училище, отколкото за новата игра за плей-стейшъна или за две семейни посещения на кръчма например. И не е задължително все пак...

# 46
  • Варна
  • Мнения: 2 378
Тъй. Видях темата чак сега.

-  Напълно съгласна, че цена 250 лева си е много...
-  Спа-хотел - не.  ooooh!
- Чудесно предложение на една от включилите се по темата - да се върнат старите бази, чудесни са за целта, но възможност съм сигурна, че няма. Собствениците, получили ги по някакъв съмнителен начин, не биха се съгласили, дори и да е за толкова хуманна цел. А всъщност има ли още такива бази някъде?  newsm78
- Да се построят нови такива е решението. Ама...в някоя друга държава.
- Учителите взимали процент - ...  #Crazy  Naughty не съм чувала.
- Чудесно е да се съчетае учението с почивката, но "чистия" вариант лагер си е по-удачен. То едно учене е на тези зелени училища...

Гили, имате ли възможност за избор или е задължително, защото знам, че трябва да са всички ученици? Нали се провежда учебен процес...

# 47
  • София
  • Мнения: 62 595
Не е задължително, а и няма как да бъде. Ако не искам да платя или нямам пари как ще ме задължат? някой друг ли ще плаща вместо мен?

# 48
  • Варна
  • Мнения: 2 378
Под задължително имах предвид с елементи на препоръчително-задължителен характер.

# 49
  • Мнения: 299
Сега за едно дете 250 лв. не ми се струва скъпо . Но като се замисля , че има домакинства с две деца ...е тогава картинката май се променя  и мисля че излиза соленичко.

# 50
  • Sofia
  • Мнения: 647
Не са ми проблем парите, но се дразня от начина, по който се организира всичко. А за учителките- не мисля, че вземат %, а когато имат малки деца, смятам, че е нормално да си ги вземат.Не може да се грижат за чуждите деца, за сметка на своите.Така и те са по-спокойни.

# 51
  • Мнения: 40
  "Зеленото училище " на малкия ми син ще бъде в хотел "Родопи" Пампорово с еднодневна екскурзия до Смолян и посещение на Планетариума.Цената е 138лв. . Записали са се всички деца от класа.Не е задължително.
Не мисля,че е излишен разход,а иначе на 10 деца се пада по 1 ръководител .

# 52
  • Мнения: 2 716
172 лв - Сандански - 4 нощувки.
Разходи, невключени вцената: 1лв за едикакъвси музей   Joy
А що не го включат тоя лев, да ги питам.
Обаче от днес за утре.
Направиха родителска среща само зазеленото училище. САМО. За да никажат, че доутре най-късно трябва да внесем капаро.
Вбесих се  Close

# 53
  • Мнения: 3 886
офертата звучи разумно - хотел Перелик, посещение на роженската обсерватория, Бачковския манастир, Смолян и планетариума; 155 лв, само дето мен ме шубе детето иска моли се бащата е готов но азззззззз незнам до 26 искат 80лв капаро

# 54
  • Банкя
  • Мнения: 1 291
Важно е да е интересно и да са ангажирани в някакви занимания.Та дори и да са спортни
защото колектива ги учи на екипна работа.


Спят , ядат, играят учат и се забавляват заедно-трябва да се справят с нещата от живота.
Иначе мама и тати правят работата , но когато са сами SickЧе сега има и телефони Grinning

Моите не са любтели на зеленото.

Аз харесвам екскурзиите-всяка вечер на различно място - да обиколиш няколко града.
Че не учиш е ясно.

# 55
  • Sofia
  • Мнения: 647
Е така като ви чета още повече се ядосвам.Май само нашето училище ходи по някакви световно неизвестни села и то за повече пари- 3 нощувки с.Баня, Хотелски комплекс Римска баня -180 лв.Миналата година около Севлиево, пак беше скъпо, но за щастие не я пуснах.Притесних се, че на село няма поликлиника и с право- изпонатровили ги бяха децата.Сега съм я записала, че много и се ходи, но ще ми е доста притеснено.

# 56
  • виртуално
  • Мнения: 2 861
172 лв - Сандански - 4 нощувки.
Разходи, невключени вцената: 1лв за едикакъвси музей   Joy
А що не го включат тоя лев, да ги питам.
Обаче от днес за утре.
Направиха родителска среща само зазеленото училище. САМО. За да никажат, че доутре най-късно трябва да внесем капаро.
Вбесих се  Close
в "Б"клас ли сте?
дъщеря ми е в А клас - няма родителска, само са си записали в тефтерчето

# 57
  • София
  • Мнения: 469
Винаги търся информация за хотела в който ще бъдат настанени децата.
Първото им "Зелено училище" беше на Велинград.
След като порових в нета открих доста отрицателни мнения за т.нар. хотел, който се оказа бивша турист. спалня.
Цената за нощувка в същия беше смешно ниска на фона на офертата от турист. фирма.
Не отиде, но поговорих с нея като обосновах отказа си да замине.
На следващото "Зелено училище" условията бяха перфектни.
Детето се върна със страхотни впечатления, а аз се учудих колко самостоятелна може да бъде.
Цените и на двете бяха около 180лв.
Не ви ли прави впечатления, че всяко училище работи само с една туристическа фирма за организиране на "Зелените училища". Поне при нас е така. newsm78

# 58
  • На черешата
  • Мнения: 8 393
 При нас още не се чува за Зелено училище,ама 250 лв. множко ми се струва.
 Ама като се замисля,поискаха ми 13 лв за празника на буквите  Twisted Evil,което ще е за 2 часа.
 За мен зелено училище значи някъде в планината,а не да ги забият в някой град. Confused

# 59
  • Мнения: 2 716
Рапунцел - вие сте по-възрастни - от ІІ А.
Ние имахме родителска среща. По-скоро "нещо като родителска среща"
И е имало по-добра оферта, която е отхвърлена. В следствие - само 5 деца от класа са се записали.

Общи условия

Активация на акаунт