шум на сърцето

  • 1 000
  • 7
  •   1
Отговори
Вчера бяхме на преглед при личната лекарка и тя ни каза, че се чувал лек шум на сърцето.Детето е на 2 г. и 8 м.До сега не е имал такова нещо.Има ли място за притеснение и на какво се дължи?Възможно ли е да е от това, че често боледува?
Моля някой да ми даде съвет

Благодаря Ви предварително

# 1
  • София
  • Мнения: 4 575
Ние се родихме със шум на сърцето,т.е. откриха му го още в болницата.На вас досега нищо ли не са ви казвали.Дадоха ми направление 3А за ехокардиография и на нея се установи от какво е.Мисля,че личната трябва да ти даде направление номер 3,с което отиваш на детски кардиолог,от който вземаш 3А за ЕхоКГ,за да се види има ли проблем и на какво се дължи.Ако искаш още подробности -пиши ми.

# 2
  • Мнения: 423
Не мога да ти дам конкретен съвет, но ще ти кажа, че аз съм имала такова нещо - шум на сърцето - когато съм била на 4 - 5 годинки. Не си спомням да са ми правили някакви по-специални изследвания, просто съм го израстнала и отдавна ми няма нищо.

Но във всички случаи най-добре е да се консултираш със специалист и да направите нужните изследвания.

Успех и дано да не е нещо сериозно.

# 3
Здравейте! Дъщеря ми е на 1.4  и когато беше на 1.1 личната и лекарка откри т.нар. 'шум на сърцето'. Чуваше го, когато детето беше в легнало положение, а когато е седнала - не. Следяхме го в продължение на приблизително месец и когато се установи, че не изчезва, педиатърката ни даде направление за детски кардиолог.

Консултирахме се с доц. Сн. Томова / педиатрията на ул. "Найден Геров" 2, София/, която установи, че шумът е физиологичен и детето ще го израсте, така да се каже. Каза ни също, че до 75% от децата в ранна детска възраст имат подобен шум, който най-късно в пуберитета изчезва, без да оставя последствия. Често този шум остава недоловен и детето, дори да го има, го израства без проблеми.

Така че, не се безпокой! Все пак е добре да се обърнете към детски кардиолог. Аз силно ти препоръчвам гореспоменатия лекар ако си от София - изключително внимателна жена и компетентен лекар!!!

Успех! Дано не се окаже нещо сериозно!
Важно е да запазиш спокойтвие!!!

# 4
  • Мнения: 3 164
Ние се родихме със шум на сърцето,т.е. откриха му го още в болницата.На вас досега нищо ли не са ви казвали.Дадоха ми направление 3А за ехокардиография и на нея се установи от какво е.Мисля,че личната трябва да ти даде направление номер 3,с което отиваш на детски кардиолог,от който вземаш 3А за ЕхоКГ,за да се види има ли проблем и на какво се дължи.Ако искаш още подробности -пиши ми.

 Това е и моето мнение-най-добре искай направление за да си спокойна, така направих и аз.

# 5
  • Мнения: 46 488
Не мога да ти дам конкретен съвет, но ще ти кажа, че аз съм имала такова нещо - шум на сърцето - когато съм била на 4 - 5 годинки. Не си спомням да са ми правили някакви по-специални изследвания, просто съм го израстнала и отдавна ми няма нищо.
................

При мен също беше същото, израснах го  Wink

# 6
  • Мнения: 399
И ние минахме по този път. Оги беше на 40 дни когато, го гледа доц. Томова. При нея трябва обикновено направление. Първо му правят кардиограма и го прислушва в кабинета, ако прецени го приема в отделението в ВМА, за да го види на цветния ехограф. При нас остана с неуточнена дигноза. Беше ни казала да отидем след 3 месеца пак, но аз предпочетох да го прегледа док. Велковски. При него става по-бързо, но направлението при него е 3А и го гледа веднага без да ви приемат в болница и каза, че бебо е кардиологично здрав. Той също е монго добър специалист. Иди да видят детето, за да се успокоиш.

# 7
  • Мнения: 229
Доколкото знам тава не е нещо страшно. Аз самата имам шум от малка / получила съм го  от чести боледувания/, нищо не усещам и нямам никакви проблеми със сърцето, даже мислех че ми е минало, но миналата година когато бях бременна , заради сърцебиене ми  направиха  едни  изследвания .  Тогава докторката  се усъмни за нещо по-страшно и ме изпрати на цветен ехограф във МА. Е, там ми казаха че  сърцето ми е мъничко и много здраво и най-вероятно  никога няма да имам проблеми с него  Simple Smile, единствено се чувало малко шумче от преминаването на кръвта по кръвоносните шумове. Не било опасно и не водело до никакви усложнения.
Е,  ти все пак иди на лекар , за да се успокоиш и дано той потвърди думите ми  Simple Smile

Поздрави  Grinning

Общи условия

Активация на акаунт