Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

• 17 фев. 2009, 14:32 ч.

Сърдечните тонове на бебето.

• 27 376
  • 39
  •   1
Отговори
  • гр. Варна
Здравейте, бях на консултация днес. В 31 г.с. съм, лекарката засече сърдечна честота на бебчето над 160 в минута. Каза, че нормално било от 120-140. Притесних се много. Утре имам преглед при лекаря, при който мисля да раждам и той каза, че ще направим запис на тоновете. Ако нещо не е наред какво следва от там нататък? Някой знае ли? Благодаря ви!

# 1
  • София
Бебчето момиченце ли е? (Това в кръга на шегата, казват, че на момиченцата пулса е по-учестен  Simple Smile ) Не се безпокой, 160 е нормален пулс, дори и 180-200, ако бебето е активно в момента, рита, движи се и т.н. Успокой се и отиди да чуеш второ мнение. Сигурна съм, че ще ти кажат, че всичко е наред!

# 2
  • гр. Варна
Абе мъж е! Но докато му намери сърчицето минаха сигурно 5-10 мин., каза че много се въртяло. Благодаря ти за отговора. Ще пиша. Hug

# 3
И аз мисля,че е момче. Такива бяха тоновете на моя мъж!!!

# 4
Не мисля че има повод за притеснение!Отиди, ако искаш за твое успокоение за второ мнение!

# 5
При последните три консултации пулса на беба беше 144 и ни казаха, че е нормален, а малката хич не се беше разшавала в момента Hug Според мен няма проблем щом сте били толкова активни, до колкото знам до  160 е нормално   bouquet

# 6
Вече 2 пъти ни правят запис на тоновете. За 20те минути, през кото записват, пулсът му варира от 120 до 160-170 , зависи дали се движи точно в момента, дали рита. Лекарката каза, че е напълно в реда на нещата, не се безпокой.

# 7
на моето момче бяха същите тоновете

# 8
При моето тоновете варираха от 120-180. Не мисля, че е повод да се претесняваш

# 9
До колкото знам границите на пулса са 120 - 160 удара в минута. Обаче на моя запис имаше и "скокове" на пулса и над тази граница, които не направиха никакво впечатление на лекаря. Каза, че било нормално.

# 10
на моята тоновете бяха над 150,но се роди госпожица Grinning

# 11
На моят син тоновете също бяха 160 .
Не се притеснявай.

# 12
на моята тоновете бяха над 150,но се роди госпожица Grinning
И при нас така.
Надявам се не е нещо притеснително Praynig

# 13
  • София
Просто е бил такъв моментът. Нищо ненормално. Не се притеснявай.

# 14
  • гр. Варна
Благодаря за успокоителните думи на всички! Лекарката каза " О, не е нормално, отиди да ти направят запис, ако трябва остани в болница и т.н...?Това  ме шашна. А като си звъннах на  лекаря ми каза, че има такива моменти, но ако желая да направя запис да отида утре.  Hug

Редакция на ключовите думи на тема

Общи условия

Активация на акаунт