Какво помага за зачеване

  • 44 863
  • 130
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 239
Нещата, които биха могли да помогнат при зачеване са спокойствие, разходки на чист въздух, спиране на цигарите, ограничаване приема на кофеин, пиене на много вода, балансирано хранене, избягване на големи физически натоварвания... и най-вече секс по време на фертилните дни. Някъде бях чела, че и вдигането на таза и краката след секс може да помогне, но на мен някак си не ми допада упражнението... 


Е,добре,защо тогава здрава права жена на 21,която никога не е пила,пушила и прекалявала с кафетата и която не пропуска и ден без разходка на чист въздух,занимава се редовно с ориенталски танци(без да се прекалява),следи си овулацията,храни се що годе здравословно и вече е раждала едно живо здраво,цяло дете, трябва да се мъчи като грешен дявол 3 месеца,а сума ти народ забременява "без да иска"?

извинявай обаче 3 месеца никак не е много време има здрави и прави хора които повече време опитват. Но според мен е защото мислиш само за това. Ето защо призовавам към спокойствие, а не бебето да е единственото за което мислиш, да е самоцел и фикс идея. Така няма да стане лесно повярвай.

# 46
  • Мнения: 268
Е,добре,защо тогава здрава права жена на 21,която никога не е пила,пушила и прекалявала с кафетата и която не пропуска и ден без разходка на чист въздух,занимава се редовно с ориенталски танци(без да се прекалява),следи си овулацията,храни се що годе здравословно и вече е раждала едно живо здраво,цяло дете, трябва да се мъчи като грешен дявол 3 месеца,а сума ти народ забременява "без да иска"
 
Отговарям ти- Божие дело!
Освен това не смятам, че си си помислила, че някоя от нас е искала да каже-"Направи това, това и това и ще забременееш другият месец!".  Мисля, че си позагубила надежда сега и заради реагираш така, но наистина 3 месеца не са чак толкова време, въпреки, че когато го желаеш много сигурно ти се струват като 3 години!
Успех , мила, не се отчайвай!!!
[/b]         bouquet

# 47
  • Мнения: 568
Нещата, които биха могли да помогнат при зачеване са спокойствие, разходки на чист въздух, спиране на цигарите, ограничаване приема на кофеин, пиене на много вода, балансирано хранене, избягване на големи физически натоварвания... и най-вече секс по време на фертилните дни. Някъде бях чела, че и вдигането на таза и краката след секс може да помогне, но на мен някак си не ми допада упражнението... 


Е,добре,защо тогава здрава права жена на 21,която никога не е пила,пушила и прекалявала с кафетата и която не пропуска и ден без разходка на чист въздух,занимава се редовно с ориенталски танци(без да се прекалява),следи си овулацията,храни се що годе здравословно и вече е раждала едно живо здраво,цяло дете, трябва да се мъчи като грешен дявол 3 месеца,а сума ти народ забременява "без да иска"?

Извинявай, но ти е твърдо рано да се отчайваш! 3 месеца са нищо!!!... Дано не ти се налага да се мъчиш като грешен дявол още дълго време..., но искам да те предупредя, че и такива работи стават  Naughty  Аз вече повече от година не успявам, и аз следя овулация, меря температура, правя тестове, гледам да водя здравословен начин на живот, но както се оказва и други фактори оказват влияние.

Гореспоменатите препоръки за подпомагане на забременяването не отпушват запушени тръби, не подобряват спермограми, не балансират хормони...  Naughty Това сметнах за необходимо да не го пиша в оригиналния си пост, но май е трябвало....

А, колкото до тия дето забременяват без да искат....  Rolling Eyes да, не е честно!!!  Tired Не е честно и тази дето успяват да забременеят после да правят спонтанни аборти или мъртви раждания... Така че погледни от добрата гледна точна. Господ ти дава възможност да внесеш ред в  живота, тялото и ума си преди да забременееш, за да бъдеш по-добра майка... Да не говорим, че чакането и неуспеха каляват волята и възпитават в търпение, които са много необходими качества в майчинството...

# 48
  • Мнения: 179
Сладурани в тази темичка  Hug

намирам, че повече се нападате тук, отколкото да помагате на момичето, потърсило подкрепа.
Някоя е изказала какво смята тя за важно, друга е допълнила, трета има различно мнение ...

Аз си пия фолиевата киселина за сега 9 месеца вече, похапвам си повечко от преди, защото поднормено (съответно наднормено) тегло не е хубаво също да имаш. А аз бях с доста поднормено до Коледа. Не прекалявай с алкохола много, също с кафето, спри цигарите и гледай да водиш горе-долу нормален здравословен живот, до колкото ти е възможно. Защото няма какво да се лъжем, живота ни не може да спре, защото искаме бебе - това е най-естественото на света, а и не трябва да спира. Гледай да не се ядосваш много - опитай да го контролираш - на теб самата винаги ще ти е по-добре от това.
Нищо особено, мила, нищо не променяй коренно, че ще си объркваш само повече организма.
Аз мисля, че ще направиш всичко инстинктивно правилно.

Успех и стискам палци,

# 49
  • На планетата Земя
  • Мнения: 6 320
Хубаво би било причината да е само в липсата на спокойствие, но уви, не е така.
Дори ми звучи малко жестоко, изречено сред жени, някои от които опитвам безуспешно години наред.

# 50
  • Мнения: 685
Както се казва Божа работа. Аз си задавам същите въпроси, но отговор не намирам.
Търпение и много любов, аз залагам на тези две предпоставки.

# 51
  • Мнения: 79
Благодаря за подкрепата! Heart Eyes
Желая скорошна радост на всички!!!  bouquet  bouquet  bouquet

# 52
  • Мнения: 196
Момичета тук освен нападки и недоволство не виждам нито една от вас да е отговорила на поставения от авторката на темата въпрос.  Rolling Eyes
Според мен не е важно кой какво мисли за билките и дали те са вредни или не, а за това дали някоя от вас е използвала такъв метод за зачеване /евентуално подсказанот майки, баби, лели/ и дали има успех.
Аз имам личен пример за зачеване след употреба на билки - моята майка с мен и моята сестра с двете си деца. За съжаление жената която ги е лекувала е починала и за мен не дойде ред, но сега ако има някоя успяла да забременее чрез билики или бабешки лекове бих била доволна ако сподели. Лично аз съм ЗА билките. Не мисля че химикалите, процедурите и хормоните с които лекарите ни "лекуват" са по-безвредни и сигурни.
Това е лично мнение ако има съгласни с мен нека пишат в темата и да отговорят конкретно на Зелено нещо.

# 53
 Simple Smile Здравейте  Simple Smile Отдавна се мъчим със съпругът ми да имаме бебе и все не се получава. Не знам вече какво да правя. На какви ли доктори не ходих и всеки ни казва нищо Ви няма

# 54
  • Мнения: 519
 А посещавали ли сте специализирана клиника по стерилитет?

# 55
  • Мнения: 2 259
Момичета тук освен нападки и недоволство не виждам нито една от вас да е отговорила на поставения от авторката на темата въпрос.  Rolling Eyes
Според мен не е важно кой какво мисли за билките и дали те са вредни или не, а за това дали някоя от вас е използвала такъв метод за зачеване /евентуално подсказанот майки, баби, лели/ и дали има успех.
Аз имам личен пример за зачеване след употреба на билки - моята майка с мен и моята сестра с двете си деца. За съжаление жената която ги е лекувала е починала и за мен не дойде ред, но сега ако има някоя успяла да забременее чрез билики или бабешки лекове бих била доволна ако сподели. Лично аз съм ЗА билките. Не мисля че химикалите, процедурите и хормоните с които лекарите ни "лекуват" са по-безвредни и сигурни.
Това е лично мнение ако има съгласни с мен нека пишат в темата и да отговорят конкретно на Зелено нещо.
Ако са ти запушени тръбите,имаш ендометриоза или какво  ли още  не / недай боже/ ,едва ли билки ще ти помогнат.
Трябва ти добър лекар с адекватно лечение.
От теб се иска вяра и спокойствие и нещата ще се случат.Hug
Пиша това защото съм минала по пътя  и на билките и на лекари незнаещи елементарни неща свързани със стерилитет.

# 56
  • Мнения: 4

   Абе мацки,вие сериозно ли си мислите,че съществуват чудодейни билки за зачеване. Големи и зрели хора сте,недейте така.Ако имаше такива, всички щяха да ги пият,а клиниките по стерилитет нямаше да са пълни.Направо не мога да повярвам, че разчитате на билки за нещо толкова сериозно.
.....vijdam 4e imate 2 dechitsa...4udesno...no ako v biahte v poziciata na tezi jeni koito s godini ne mogat da za4enat i ni6to do sega izvestno v medicinata ne im pomaga moje bi 6tiahte i vie da ste stignali do tam 4e da viarvate  na bilki.i tuk moje bi e redno da se izpolzva dumata "opitate" vmesto "raz4itate".

# 57
  • Мнения: 519

 Анди,била съм в позицията на тези жени.5 години съм се лутала между некадърни доктори, билкарки и тем подобни.Пих и от билките на прословутата Кирчева-голяма грешка. Правила съм 3 опита ИКСИ,за моя радост последния успешен.Затова си позволявам да се изказвам по този начин.А и останах с впечатление,че много малко от пишещите са посетили клиника.Искам по свой си начин да ги предпазя от напразно лутане,пилеене на пари и напразни надежди. Защото пари се печелят,но след всеки неуспешен опит вярата рухва.

Последна редакция: пт, 20 мар 2009, 07:54 от maya_78

# 58
  • В светлото бъдеще на своята приказка...
  • Мнения: 222
Както се казва Божа работа. Аз си задавам същите въпроси, но отговор не намирам.
Търпение и много любов, аз залагам на тези две предпоставки.
Peace

# 59
  • Мнения: 44
Здравейте,виждам че е писано преди доста време,но все пак искам да помогна.В Пловдив има една лекарка Сашка Николова-ирисолог,хомеопат,специалист вътрешни болести.Жената наистина е мн добра в работата си.Била съм при нея по друга причина,преди да започнем да правим опити за бебе.Но имаше много жени,които са забременяли с нейна помощ и продължаваха да и се доверяват при лечение на децата си.Разрових се в нета и имаше наистина мн хубави отзиви.Разбира се,ако има нужда ви праща за изследвания и там каквото е необходимо.Аз се шегувах,че е все едно съм ходила на врачка-гледате в очите и ти казва какво ти е  Grinning

Общи условия

Активация на акаунт