Факт е, че не можем да помогнем на света! Измъчва ли Ви това ?

  • 2 485
  • 51
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 592
Справедливост няма!  Знам го много добре, но въпеки това съм човек със силно изострено чувство за справедливост (такава, каквато я има в приказките), привърженик на доста утопични идеи.  По-силно е от мен, дет се вика.
Ти що питаш? Някаква утопична идейка ли ти се върти?
Нямат почва у нас утопиите, Мизи! Този който може да помага, го прави за индулгенции, да си опрости краденето на парите. Тези които искаме пък не можем, но пак се опитваме да правим по нещичко. И накрая познай кой е виновния!
 Замислих се, Мизи, колко енергия има във форума - ако се насочи не към "майчиното мляко или адаптирано" или "обичам го, ама той гледа тв" дали няма да си помогнем сами за много неща?

# 16
  • Мнения: 750
Както се казва в "Талмуда" - "Този, който спаси един живот, спасява целия свят."
Така че, аз помагам доколкото мога, на когото мога. 

# 17
  • Мнения: 4 892
Замислих се, Мизи, колко енергия има във форума - ако се насочи не към "майчиното мляко или адаптирано" или "обичам го, ама той гледа тв" дали няма да си помогнем сами за много неща?

Тази енергия Вие от къде знаете, че не е правилно насочена, заедно с останалата към "млякото..."?
Обединение за такива каузи не може да има, и един месия не е успял.

"Тези които искаме пък не можем, но пак се опитваме да правим по нещичко" - това звучи като оправдание, а не трябва да се оправадавате даже и заради "нещичко".

Изобщо в последния си постинг правите някакви грешни изводи /грешни за темата, коята аз разбрах по определен начин/, които отиват към това да осъдим някога за нещо. А не да запитме себе си.

# 18
  • Мнения: 421
обичам да помагам,доставя ми удоволствие!сега правя планове като се прибера в бг,всичко каквото е останало от малкия,да го дам в някой дом за сираци.не е много ,но поне се опитвам Peace

# 19
  • Мнения: 502
  Много повече ме измъчва фактът,че понякога не мога на себе си да помогна.

Последна редакция: вт, 17 фев 2009, 20:39 от maraidara

# 20
  • Мнения: 4 195
"Ако си дал но бедния дори трошичка хляб от своя хляб,ако си дал на слепия дори искрица огън от своя огън...не си живял напразно"-така пееше Емил Димитров и ме е разплаквал с тази песен.
о, най - истинската и хубава песен..........
Да, измъчва ме...............
Понякога си мисля, а ако всеки седне и се замисли, за неща като тези от подписа ми, за найлоновите торбички, за изсичането на горите, за замърсяването на земята, за болните, за нуждаещите се - 6 милиарда по една мъничка помощ - охооооооооо, колко би било хубаво.
Ама няма да стане, явно половината население на земята си мисли, че ще занесе нещо материално със себе си 2 метра под земята Confused

# 21
  • Мнения: 5 940
Измъчвам се. Особено, когато въобще не знам как да помогна. Случвало ми се от осъзнато безсилие да правя нелогични и май повече вредящи неща. Близка до моментното ми състояние е темата.

# 22
  • Мнения: 14 469
не, не се измъчвам. не е моя работа това да помагам на целия свят
пък и не виждам светът да се е заизмъчвал, затова, че не може да ми помогне на мене Rolling Eyes

# 23
  • Мнения: 4 195
дано заглавието на темата, наистина не е факт, ще е много жалко, ако сме го приели за факт Confused

# 24
  • Мнения: 592
Точно така - да се насочи към важните неща, а не кой домат е по-син. Всеки си има право да си кърми детето, всеки има право щом няма кърма да го храни с друго мляко, и всеки знае че кърмата е най-доброто. Но има за това цял под форум, а  не тема.
А това кое е факт и кое не - за това е темата. То е в съзнанието на всеки един. Един по един не можем да направим това което е необходимо, но като едно цяло е друго. Темата е по-скоро за такива като Алегра може би. Тема провокация!

# 25
  • Мнения: 135
Всеки път се измъчвам, но не забравям горчивия урок, че "пътят към ада е постлан с добри намерения". Не винаги знам как да помогна за съжаление.

# 26
  • Мнения: 875
не бих казала, че ме измъчва тази мислъл. много човешки глупости, както и нелепи ситуации ме натъжават, но не мисля, че човек може да промени света. 

# 27
  • Мнения: 4 892
Един по един не можем да направим това което е необходимо, но като едно цяло е друго.

А кое е необходимо да направим?

За едни помощ е да прочетат за кърмене, за други е помощ да чуят добра дума, за трети да получат залък хляб и т.н. Щом си задаваме толкова мащабни въпроси как изобщо им слагаме рамка - необходимо.
Да, тема провокация - като не мога да помогна на целия свят, за какво изобщо да се напъвам за един човек или няколко.
За мен обаче смисълът е да не е си задавам такива въпроси и да имам угризения, терзания или да се измъчвам, че съм помогнала на някого, но какво е той, капка в морето. Избягвам ги тия разсъждения.  

"Един по един не можем да направим това което е необходимо, но като едно цяло е друго." - това е утопия.  Grinning  Peace

 

# 28
  • Мнения: 2 070
на целия свят ,и господ не може да помогне.по-важно е ,да не отказваме помощ ,когато можем да окажем ,такава

# 29
  • Мнения: 2 759
                       Не се измъчвам. Бог промисля помощ за всекиго.

Общи условия

Активация на акаунт