За ягодките и плодовете от компот

  • 2 793
  • 30
  •   1
Отговори
# 15
  • София/Севлиево
  • Мнения: 11 014
Аз вече съм дала и ягоди, и боровинки, малини,вишни-в готови плодови пюрета от магазина.А за компот незнам-такова нещо в къщи не се яде.Ако аз се сетя по 1-2 пъти в месеца и дотам.

# 16
  • Мнения: 17
Компотите са безмислица,понеже са пълни със захар. А соковете хич нямат захар  newsm78

# 17
  • Мнения: 2 334
Знам че към годинка и половина може да се дават ягоди и боровинки.Иначе не мисля че има нещо полезно в компотите.

# 18
  • Мнения: 8 242
Компотите са безмислица,понеже са пълни със захар. А соковете хич нямат захар  newsm78
Whistling

ССФ сокове от кутия НЕ дава  Naughty

# 19
  • Мнения: 15 379
Знам че към годинка и половина може да се дават ягоди и боровинки.Иначе не мисля че има нещо полезно в компотите.
Боровинки могат да се дават и много по-рано, ягодите след 1 година.

# 20
  • Мнения: 15
По-добре домашен компот, отколкото "натурален" сок. Но ако е пресен плодов сок още по-добре!

# 21
  • Sofia
  • Мнения: 4 701
Не съм давала компоти . Ние не ядем такива неща и дори не ми е хрумвало.
Ягоди също не давам.
А сокове пие само Хип , Семпер и Гербер . На т. нар. "натурални" от кутии им нямам вяра , само вода, боя и есенция  Crossing Arms

# 22
  • Мнения: 254
а според вас дали може да се прави компот без захар,само вода и плодове,дали захарта пази компота от разваляне или е за да е сладко,малкият няма проблеми с неподсладените неща та си мислех ако му направя компоти от плодове които ги няма зимата но да са без захар

# 23
  • Мнения: 5 183
Компоти (и сокове) не съм давала.
Компоти и сега не яде.
Сокове пие 4ат-пат, но си предпочита бистра водица  Peace

# 24
  • Бургас
  • Мнения: 891
Компот не съм давла още,яде пресни плодове.

# 25
  • София
  • Мнения: 39 756
С бебешките пюрета дадох тези плодове при захранването, т.е. месец-два след захранването. Алекс е късно захранен.
Пресни ягоди все още не съм давала, ще изчакам. Дадох череши преди няколко дена.
Компоти не съм давала. И аз не виждам голям смисъл от даване на компот.

# 26
  • Мнения: 529
Ягоди дадох преди месец т.е. на 1година и 1месец,компотите не са лоша идея през зимата ,може да се направят с по-малко захар.

# 27
  • Мнения: 9 481
Компот може би някоя баба да е дала без да разбера Rolling Eyes Mr. Green
Аз-не, както и мн рядко давам сладка Peace Само ако правя палачинки, а това ми се случва редичко Whistling
Успях да науча сина ни да яде пресни плодове, и слава богу сам си иска и ги предпочита Peace

# 28
  • Мнения: 1 449
а според вас дали може да се прави компот без захар,само вода и плодове ...

Понеже темата е повдигната с конкретно питане:

Може компот без захар.
Нямам опит, но има дами, които са споделяли, че става.
По спомени - става от кайсии, праскови, сливи.
Другият вариант е замразяване на плодовете.

# 29
  • Разград
  • Мнения: 518
Компоти никога не съм им давала. Ползвам сока им за киселчета.
Ягоди и малини не съм давала, ще почакат до догодина  Peace.

Общи условия

Активация на акаунт