ЯМР във ВМА

  • 26 939
  • 18
  •   1
Отговори
  • Мнения: 162
Може ли да ми кажете каква е процедурата и каде трябва да отида точно във ВМА за да си направя ЯМР? Каква е цената без направление и със направление, колко се чака, за колко време става готово ??

# 1
  • Мнения: 1 820
Спомням си мътно,че много се чака.Ходих с баща ми лека му пръст преди около 3 год.Тогава се чакаше,сега не знам,но май нищо не се е променило.
Ето тук е тел им http://www.vma.bg/pagebg.php?P=24&SP=34 Най-добре се обади и питай.Те са хората които ще ти кажат с точност всичко което те интересува  Hug

# 2
  • Мнения: 162
Звънях вече но никои не отговори .. ще пробвам утре сутрин пак, но попитах за всеки случай и тук защото на тези оператори неможе много да им се вярва  Laughing

# 3
  • Мнения: 17
 Simple SmileЗдравей мила!След много обикаляне по доктори,с последна надежда да взема направление за ЯМР,лич.лекар ми съдейства много!И аз трябва да отида във ВМА за ЯМР на целият гръбначен стълб.Другата седмица ще ида при невролг,за да ми издаде направлението,като вземе под вниманието и препоръката на проф.Коларов-ревматолог.Най-гадното е,че на младите хора не дават направление за ЯМР,сякаш много ощетяваш ЗКаса ,и като видят,че си на 27-31 години,те успокояват мазно мазно,че видиш ли,сега не могат да ти дадат нужното направление-а ти си плащай редовно здр.ос.Знам,че ЯМР без направление във ВМА е 250 лв,но в никакъв случай не мога да си го позволя.Ще пиша другата седмица,ако разбера нещо,защото и на мен ми се налага да ида там.Бъди здрава! Wink Simple Smile

# 4
Записването за ЯМР  във ВМА е всеки месец след 20-то число,след 13.30 ч. на тел.02/9226020,9225424-най-добре да се звъни на втория номер,записването е трудно,звъниш постоянно докато вдигнат,чака се доста,но се съобразяват с датата на издаване на МДД,не са много любезни,но се изтърпява.Ако си от град близо до Ст.Загора ,отиди там.Няма съществена разлика в разчитането на двете места

# 5
  • Мнения: 5 393
Във ВМА са най- добрите специалисти и техника, но  по принцип да ви кажа, че ЯМР правят и в Пирогов. Та ако часът, който ви запишат във ВМА е много далече във времето, можете да пробвате и там.

# 6
  • Мнения: 1 844
не знам за кой град става дума,но примерно в пловдив не се чака толкова много за ЯМР.обикновено часовете се спазват,или поне,когато аз бях,се случи така.
цената за снимане на всеки орган е различна-примерно за глава беше около 250 лв.
иначе мисля,че за да ти издадат направление за ЯМР първо трябва да ти е направен скенер и ако там има нещо съмнително,тогава пращат на резонанс.иначе-трудна работа,тъй като е скъпичко,трудно им се откъсват направления от душата. Laughing
и си права-на млади хора трудно дават направления.сякаш те по примупция са здрави,вместо лекарите да бъдат още по-заинтересовани и грижовни,когато става дума за млад човека,чиито живот е пред него,често е точно обратното.
иначе самата продцедура при резонанса трае около 30 мин,може и повече,ако се правят повече напречни разрези и се снима по-задълбочено.не е особено приятно,не бива да се мърда,да се кашля,за да не се изместиш.хубаво е да се направи с контрастно вещество-снимките излизат по-добре и всичко се вижда.
снимките се разчитат за около час.
успех!

# 7
  • Мнения: 17
 Hug       Момичета благодаря ви ви за инфото!Ще имам впредвид това за контрасното вещество,разбрах,че мога да си взема и диск,на който да запишат изследването.Няма начин ще чакам,колкото е необходимо,макар ,че е много досадно да те пращат от лекар на лекар  Rolling Eyesи всеки лекар да клати съчувствено глава...абе аман вече...

# 8
  • Мнения: 774
По добре да изчакаш,колкото трябва но да си направиш изследването във ВМА Peace
Първо си запиши час и после си вземи направление.
Контраста се слага при нужда и по преценка на лекаря,не е по желание.Слага се само,ако има съмнение за находка.Цената е около 100 лв. за 20 мл.
Запискат ти изследването на диск срещу 30 лв.
Успех Peace

# 9
  • Мнения: 17
 HugДобре така ще направя,направление ще ми издаде невроложката другата седмица,и ще се обадя за час ,бях на скенер ,но не показа отклонения,въпреки че не е снимано каквото трябва,не целия гръбначен стълб,а само до лумбалните прешлени.За съжаление е така,само си ме облъчват,и ме мятат от доктор на доктор,времето си лети ,а аз умирам от болки.Имам положителен за Бехтерев,но още не съм го отключила. Rolling Eyes

# 10
  • Мнения: 162
Тъй като не ми вдигаха телефона цял ден, отидох до там и след 3 часа чакане успях да говоря с една жена от персонала там(много мудна работа #Cussing out ) 320лв. струва изследването на кръста. Записването става след 20-то число, с предимство са само хората които си платят... А колкото за контрастно вещество- слага се само когато изследването се прави на мозъка, така че ако не ви се прави там, по добре ви съветвам да не го купувате- те го пробутват на всеки!  #2gunfire А страничните ефекти от него после не са приятни изобщо..

# 11
  • Мнения: 1 844
и какви са страничните ефекти от контрастното вещество?на мен два пъти са ми слагали,но не съм забелязала никакви нежелани реакции?

# 12
  • Мнения: 774
А колкото за контрастно вещество- слага се само когато изследването се прави на мозъка, така че ако не ви се прави там, по добре ви съветвам да не го купувате- те го пробутват на всеки!  #2gunfire А страничните ефекти от него после не са приятни изобщо..
Контраста не се слага само при изследване на мозъка!Слага се когато има съмнение или има находка,като тумор на което и да е място.
Ако имаше такива сериозни странични ефекти не знам какво щеше да стане с дъщеря ми.От 2г. да сега вече на 5 са и слагали 8 пъти по 20 мл. магнивист.И не съм забелязала проблем.
Във ВМА,не се слага контраст без нужда!

# 13
  • Мнения: 162
гадене, повръщане, световъртеж и др.

# 14
  • Мнения: 105
Апаратурата има огромно значение, за да се получи ясно изображение. В съседна Турция разполагат с много по-съвременна техника както за диагностициране, така и за лечение (гама-нож, кибер-нож)..

Общи условия

Активация на акаунт