Тоник-хинин, спрайт-натриев цитрат, кола-кофеин... и бременност

  • 18 325
  • 50
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 053
Аз пия пове4е натурални сокове,за тоника 3-4 пьти сьм си взимала (250мл),а кола по принцип не пия,но кафе си пия.

# 16
  • Мнения: 78
Черният списък според мен съвсем не се изчерпва с това, в швепса също има хинин, а почти всички други газирани напитки, а и не само, съдържат фениланин или аспартан, които също са доста вредни съставки. Да, сокове пия, но не мога само сок, първо не обичам, второ повръщам от ферментирали плодове... Не знам, май доста надълбоко задълбах  newsm78 , но определено имам притеснения за това какво пия и ям.

# 17
  • Мнения: 316
Не консумирах газирани напитки /бях прочела някйде, че са вредни при бременност/ и кафе /гадеше ми се от него/.
Но пък съм чела, че доста бременни жени пият сода, за да облекчат киселините и другите стомашни неразположения.
Мисля, че щом ти се пие, в умерени количества...

# 18
  • Мнения: 6 365
На мен лекарят ми изписа натриев цитрат против гаденето- така че едва ли е проблем да се приема под формата на газирана напитка.

На два пъти бях толкова гроги, че пих ред бул. Бебето не мръдна дори, щото е свикнало на по малко кофеин. Иначе трябваше да свикне на ниско кръвно.

# 19
  • Мнения: 4 555
Основната вреда при пиенето на кола по време на бременност е в това, че тя извлича калция от костите и ги прави по-чупливи, освен това е предпоставка за развитие на остеопороза. Не знам това дали прави същото и с плода, но на майката влияе по този начин. Ако не те е страх от проблеми с костите и зъбите, пий си.

# 20
  • Мнения: 2 013
Пиех и кола и кафе!Но по тоника никога не съм си падала! Hug

# 21
  • Мнения: 4 784
Не само по време на бременността, а по принцип избягвам въобще газирани напитки да пия, защото от тях много ми се надува корема и се чувствам адски некомфортно. Обожавам кола, но полагам доста усилия да я избягвам.
Все пак мисля, че ако не се прекалява с тези напитки, нищо трагично няма да се случи на плода.

# 22
  • Мнения: 6 713
Не съм пила почти никакви газирани напитки, само сокчета. Party

# 23
  • ул. "Мечтание"
  • Мнения: 6 147
Кола пиех, ама на дребния му се отразяваше доста стабилно. След това риташе като ненормален!  Joy baby_neutral

И като цяло пиех газирани напитки и ядях боклуци.  Sick Сега ми дойде акъла в главата, ама вече минало бешало време.

Бих се въздържала на твое място от де що има изкуственят (било то газирана напитка или "натурални" сокчета). Пий си бистра водица и не се притеснявай! (то и за вода има какво да се каже по темата, ама айде, че да не умрем от обезводняване накрая)

# 24
  • Мнения: 266
През първите 2-3 месеца, при това ужасно повръщане не ме спасяваше нищо освен Тоник и Фанта лимон, нищо друго не можех да погълна .... повръщах от всякаква храна и от водата също  Tired а по принцип тези напитки изобщо не са ми от любимите  ooooh!

# 25
  • Мнения: 1 910
7 up  e най-добре от газираните, направо му е много прилично съдържанието...когато бях бременна пиех по изключение газирани напитки. Най-много айрян и вода ми се пиеше.

# 26
  • Мнения: 494
Аз пиех и кола и спраийт, тонки не обичам и нямаше проблеми, чесно казано никой нищо не ми е казал за тях, а и аз не съм се замисляла.

# 27
  • в страната на чудесата
  • Мнения: 8 300
аз много обичм тоник и пиех доста (0,5 л/дн). но в след 7-ия месец започнаха контракции по-начесто и поразрових - оказа се, че хининът предизвиква повишена активност. затова го спрях. нещата после бяха ок, родих си близо до термин. може разбира се да е съвпаднало по вяреме и тоникът да не участва, но по-скоро човек трябва да е внимателен.

# 28
  • Мнения: 1 763
Аз по принцип се храех доста здравословно по време на бременността ми. Тези напитки не ги пия по принцип, не само тогава. Не разчитай на това, че щом ти се пие, значи "детето си го иска" - по добре се въздържай. Колкото до кофеина, в статии бях чела, че в малко количество не е вреден при бременност. Наскоро обаче една приятелка, която е лекарка (от тия, които четат доста и й вярвам) ми каза, че имало изследвания, които доказват връзката между кофеина и спонтания аборт  newsm78

# 29
  • Мнения: 718
Смятам, че всичко в умерени количества не е вредно! През бременността много ми се пиеше тоник и айрян, преди това изобщо не съм ги харесвала тези напитки! Кола пиех рядко,. а кафе по 1 на ден заради ниското кръвно и ми се отразяваше добре  Peace
Крайното ограничаване и прекаленото вманячаване по време на бременност водят до обратния ефект!!!

Общи условия

Активация на акаунт