Въпрос до мамите чиито бебчета имат алергия

  • 765
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 196
Здравейте!
Мисля че днес детето ми проявява симптоми на алергия.От това,което съм чела  знам,че те се проявяват до 4-5 дни след консумацията на съответната храна.Но никъде не открих информация кога най-рано след консумацията би могла да се прояви алергия.
Затова бих искала да се допитам до вас-мамите,които са имали нещастието да се сблъскат с този проблем-колко време след като детето ви прие храната се появиха симптомите на алергия?
Благодаря ви предварително!  bouquet

# 1
  • Мнения: 405
Моят съвет е да направи незабавна консултация с педиатъра на детето, с алерголог и с дерматолог, ако се налага. Тези неща не са за подценяване...и най-малките притеснения HugНадявам се притесненията ти да се окажат излишни   bouquet

# 2
  • Мнения: 2 111
За каква алергия става въпрос?
Дъщеря ми започва да повръща на фонтан 10-15 минути след прием на нещо с адаптирано мляко и се обрива около устата.
Веднъж й дадох рибно пюре на Семпер и след няколко часа дупето й стана огненочервено и на пъпки.
Преди месец й дадох Данонино за пръв път ягода с банан,резултата е че очите й бяха станали като на китаец,не се виждаха от отоците.Веднага й биха инжекция Урбазон.
Винаги е реагирала същия ден ако има непоносимост към някоя храна.

# 3
  • Мнения: 2 110
Направи си консултация с лекар. Проблема е сериозен и не е за изпускане.
На въпроса ти мисля ,че след 2часа.

# 4
  • Мнения: 196
Amilia_ така е,не е за подценяване този проблем.Но не се свързах веднага с нашата педиатърка защото  тя е малко незаинтересована и все се налага малко на висок тон да си искам направление за някакво изследване,което не е предвидено профилактично от ЗК.И затова го водим на частни прегледи.
erota съжалявам че малката принцеса е направила алергия Sad
Относно нашата евентуална алергия (надявам се да не е) 4 часа след като яде пюре от тиква,картоф и копър на Семпер се изрина по бузките и доста се зачервиха.А няколко дни преди това беше ял пюре от картоф и царевица на Семпер.Мисля че не е възможно да се проявят симптоми на алергия 4 часа след приема на дадена храна.И на двете пюрета пишеше че са за бебета над 4 месечна възраст(синът ми е на шест и половина),а вчера намерих инфирмация че царевицата е силен алерген SadА и до сега не съм чувала за алергия от копър,казвам го ,защото синът ми е ял картоф и тиква и преди и не е имало никакви последствия.

# 5
  • Мнения: 2 111
Нормално е  детето да направи реакция няколко часа след като е яло пюрето.
Това ми беше първото и единствено пюре на Семпер,което й дадох.В него имаше бял пипер,копър и риба.Едно от тези неща не й понесе.Само плодови давам на Семпер.
Известно време не давай тези храни за които се съмняваш и после опитай пак.Ако реагира детето,ще знаеш да ги избягваш.
Царевицата е хубаво да се въведе като каша или нишесте,защото се понася по-добре от детското стомахче.
Все пак е трудна за храносмилането и можеш да отложиш предлагането й в пюрета.

# 6

Общи условия

Активация на акаунт