Кой разбира - тук се спира ... Чехия - 10.та тема

  • 14 052
  • 288
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 84
Хипноза,този на Д-р Тайс как се казва?
За каква пражка среща става въпрос?

# 31
  • Мнения: 10 010
За каква пражка среща става въпрос?
За както си я организираме ние. Grinning Да е весело за децата и да се стига лесно до там. Зоо би било файн.

# 32
  • Мнения: 2
Този на Д-р Тайс се казва Сироп на Д-р Тайс Simple Smile, така му казват всички, но ей сега погледнах, пише на него Мукоплант, каквото и да кажеш, все ще те разберат. Този много го пие нашата фамилия в БГ, децата основно.

За срещата - ние сме много навити, К още не е била в зоо!!

Десита - а вие сте преживели малък ужас Sad. В смисъл на голям ужас...Ама каква е тая целулитида орбитална  newsm78

За салатите - почти всичките плуват в една сладко-солена вода, затова аз ЦЗ салати не ям. Но пък обичам курже на паприце Simple Smile

Последна редакция: чт, 19 фев 2009, 13:15 от hypnoza

# 33
  • Мнения: 521
Ради, Хипноза, ужас, какво сте преживели  Cry, настръхнаха ми косите като четох.
Аз за чешката кухня да кажа, чеснековата полевка става за ядене. Иначе почти нищо не ми харесва от чешката кухня. аз като отидем на гости на свекървата и отслабвам с вде кила. Кнедлики не понасям, като вземат да готвят с това сладкото зеле  newsm11
тен куба  Sick Sick щях да го върна като го опитах. Еми какво да направя, не ми харесва и това си е. Салатите всчиките ги правят със захар, но вече се научиха за мен да правят отделно без, да купуват обикновени кайзерки, вместо гаден хляб и така. Иначе пъврите пъти там верно щях да пукна от глад. Сега вече се грижат за мен, купуват и плодове да има винаги  Grinning

# 34
  • Мнения: 4 717
Stodal  и аз го бях забравила Close, не съм давала още нищо и дано не ни се наложи Praynig, обаче хремата при нас продължава и се сгъстява, та утре пак сме на доктор

Момичета, как реагират децата ви на педиатрите? Моята оня ден направо наби докторката, издърпа й слушалката от ухото и замахна през лицето й.Такъв ужас изпитва, че започва да плаче още щом влезем в чакалнята. Все си мисля, че докторката е добра и не е в нея вината,че неможе да я предразположи, но незнам как да накарам Ванеса с добро да я прегледат Embarassed

За кухнята - аз немога да се похваля, че съм опитвала много ястия(типично чешки), защото все залагам на традиционните(пържолки, боб с наденица, хранолки и т.н.), но наиситна беше написано наскоро, че по калоричност биела дори МакДоналдс #Crazy.
За тоя куба дето сте писали ми се наложи чак да гледам рецептите, за да си обясня какво представлява Crazy

А за БГ ястия - тук в Бърно нямаме БГ ресторатнт(поне аз незнам да има), а у дома готвя каквото мога. Бях се отказала от сърмите, но майка ми наготви с листа от салата(нали няма кисело зеле) и ме убеди, че и така става - даже са мн. по-вкусни. А за баклава и другите - не ми е болка, само ми се пие боза, ама вече и нея прежалих...
Като се замисля, тук ядем много по-качествени продукти, отколкото в БГ, поне на това съм доволна.

Хайде усмихнат ден на всички  bouquet

# 35
  • София
  • Мнения: 2 856
Привет на всички майки в Чехия!

За да не пускам отделна тема пиша тук.
Търся спешно майка, живееща в Прага /предполагам, че и от друг град може да ми свърши работа/.
Моля, да ми пише на ЛС.
Става дума за следното:
днес пуснаха в продажба билетите за концерта на Тина Търнър на 27ми април /датата в Прага е единствената в Централна и Източна Европа/
тук: http://www.sazkaticket.cz/TicketEN/eventDetail.aspx?docid=19066372 .
Направихме опит с Mamma да закупим чрез кредитна карта, но се оказа, че не приемат онлайн плащане, а се прави само резервация на билетите, важаща 24ч. Тоест билетите трябва да бъдат закупени от някой в Чехия.

Много моля, някой който може да ми помогне да ми пише, за да пращам парите за два билета /става дума за общо около 120 евро/! Просто битетите вървят от днес сутринта и се изчерпват доста бързо.
Наистина ми е важно.

Приятен ден и се надявам някой да може да внесе повече яснота по въпроса как да се сдобия с билети от фирма SAZKA.

Благодаря предварително.
 Simple Smile

# 36
  • Мнения: 6 390
Здрасти банда

какво е Куба за ядене? за пръв път го чувам...
Моята свеки винаги ни е давала овоцне кнедлики за десерт - и аз сумати години си мислех че това е традиционен цз десерт... бяха дошли едни познати - всички държат да опитат цз кухня  ooooh! на всички им препоръчвам колено и вепро, кнедло, зело  Mr. Green и те викат дай сега и десерт - идва сервитьорката и аз викам - 4х овоцне кнедлики  и 4х кафета Mr. Green Mr. Green Mr. Green
тя горката  #Crazy вика....амааа 4х порции ли? и аз  - ами да ... тя пак стой и  #Crazy ... аз я питам има ли проблем ... тя... амиии това пак е основно ястие..., и аз почнах да споря снея че е десерт  ooooh! Mr. Green донесе меню - гледам вЕрно основно било  ooooh! Mr. Green питам я колко  кнедлики има една порция - тя вика 4х - казах и да донесе 4х чинии и една порция овоцне кнедлики  Joy на познатите пък ама изобщо не им хареса  Mr. Green Mr. Green Mr. Green

най-често настърганата краставица я поливат с вода и захар  Sick иначе в чешка иделна всичките им салати са такива... а преди мнооого години даже и шопска салата ми дадоха залята със вода и захар в една забутана кръчма на Нусле  Mr. Green

И ние много сме ходили при ливанците на смихове - имат най вкусния дИУнер там.
Има ливански ресторант и иделна в Длоуха - към Револучни по близко - имат сърмички,гювечи и всякакви вкусотии, има и едни турски иделни по центъра - все във малките улички са - също чудни вкусотии имат 

за среща - лятото ще дойда с хлапетата  Mr. Green

Миленче
 и Емата имаше един такъв период --- ще отмине... с времето...

оздравявайте всички  болни

Лунен камък
мина ли р.д.то?

# 37
  • Мнения: 55
Здравейте мами,

Ох, прочетох историите за болниците със свито сърце. Хубавото е, че и трите истории свършват добре  Peace

За кухнята - не ми е много по сърце чешката кухня и вкъщи готвя българска или нещо интернешънал. Хубавото е, че Мартин никък не страда по чешката. Самия той си признава, че не му липсват кнедличките. Няма нищо против да яде пълнени чушки, боб, свинско със зеле, гювеч и т.н. Иначе тук кмина е нещо като розмарина в Италия. В италия пържола без розмарин не е пържола(слагат направо цяла клонка), тук пък кмин слагат навсякъде. Като се замисля обаче, ние пък чубрица много използваме в нашата кухня.

Миленче, Лунен камък - Бързо оздравяване на двете госпожици

Ели, оправили се след падането? Мина ли ти кръста?

# 38
  • Мнения: 4 717
хаха, иринке много ме развесели снимката на дунди София с маска Crazy Heart Eyes, голяма смелчага е - Ванеса неможеш я излъга да си сложи такава

от сутринта само си слага шапката и вика Айде, казах й, че като се научи сама да си облича и якето тогава ще излиза Mr. Green

Драконче, дано намерите начин да закупите билети Praynig

# 39
  • София
  • Мнения: 2 856
Драконче, дано намерите начин да закупите билети Praynig
Просто искам да преведа парите по банка и да ми ги купи някой. Дано!     Rolling Eyes

# 40
  • София
  • Мнения: 2 856

С риск да съм досадна ето инфо за това от къде може да се платят прословутите ми билети:  Rolling Eyes

The booking must be paid in term in cash at any collection point of SAZKA, a.s., in the Czech Republic.
The collection points of SAZKA, a.s. equipped with on-line terminals can be found at the post offices of Česká pošta, in newspaper and tobacco shops, in gas stations and shopping chains and on other places.

Надявам се някой да има достъп до такива места и да се отзове на молбата ми! Ще съм благодарна много!  Heart Eyes

# 41
  • Мнения: 521
Хаха Ели, голям майтап. Аз също много се чудих веднъж като отидохме с моя мъж на обяд и аз си поръчвам пилешка пържола а той тия швестковите кнедлики, и те му носят сладко  Shocked Shocked викам е това сега за обяд ли е??? оказа се, че да  Joy Joy Joy

Бързо оздравяване на всички  newsm51

# 42
  • Мнения: 84
Момичета , благодаря много за информацията.Много ми помогнахте.
Ели и аз не знам какво е Куба. newsm59 предстои,още не е минал.
Драконче ,много съжалявам,но не мога да ти помогна. Cry
Лятото ли ще бъде срещата?И ние не сме били в зоото.  261uu

# 43
  • Мнения: 2
Ay, ама лятото ли чак Simple Smile...аз мислех, че да речем март месец, някой хубав ден...Simple Smile

# 44
  • Мнения: 10 010
Рецепта на Куба. Аз правих на гъша мас, не на свинска.
http://www.apetitonline.cz/recepty/307-kuba.html

Хипноз, аз ще раждам вече. Линийката ми е с 1 седмица назад. Вчера бяхме в Бекиленд с децата и нанагорно ми дойде с пупата да гоня Риша. Но за априлска среща съм навита! И зоото ми е идеално наблизо. Ходя с лодка от Подбаба на другия бряг и после 15мин. красива разходка край Вълтава до входа на зоото- супер.

Общи условия

Активация на акаунт