Не искам да съм в тежест!

  • 2 485
  • 15
  •   1
Отговори
  • Мнения: 150
Мили мами,не пиша това за да ви натоваря по някакъв начин,а просто търсейки помощ.. в интерес на истината търсих на различни места,но първото,което ми хрумна беше да напиша тема тук.
Та,ето за какво става дума-на 18 съм,майка ми е без работа и нито искам тя да ме издържа,нито ми стига наглостта да помоля за това приятеля ми,макар той да го прави и без да моля,но чувството,че съм в тежест си го има,не мога да се правя,че всичко е наред.
Уж да си намериш работа е лесно,но не искам и ученето ми да страда от това-обичам да уча и го правя с удоволствие.И всъщност единственото,което наистина ми се отдава са преводите,от руски,английски и френски на български и обратното.Да,обаче освен една грамота от конкурс на Съюза на преводачите в България,нямам други тапии,нито сертификати- та нали и те струват пари,особено б2 (френски) е доста скъпичък.
Ако някой случайно има нужда от превод, или пък познава някой- моля ви,пишете ми,сами се досещате,че във фирма не искат да ме вземат, защото съм 12кл.  т.н, а единственото, което искам е да живея нормално и да знам, че изкарвам поне нещо и не се налага да вися на врата на някой!

# 1
  • София
  • Мнения: 6 356
опитай да си търсиш поръчки за преводи по интернет. разгледай този сайт - www.proz.com - и можеш да се регистрираш като преводач в него. търси в Интернет координати на агенции за преводи от чужбина и им пращай активно СV-та, без да упоменаваш възрастта си.

обикаляй и българските агенции за преводи, след като си вече абитуриентка, не вярвам чак никой да не се навие да те пробва.

за да си изградиш клиентела в областта на преводите, отначало има дълъг период на чакане и настойчиво чукане на много врати.
но това е един добър начин да си изкарваш парите, който ще ти служи дълго време.

успех!

# 2
  • Мнения: 2 131
Миличка, на мен не ми стана ясно доколко всъщност е сериозен финансовият проблем. Споменаваш, че майка ти е безработна. Само тя ли те издържа? Казваш, че не искаш тя да те издържа, а не че не може. Споменаваш и приятеля си...
Защото, ако си наистина в много затруднено положение, би могла да се хванеш да работиш какво да е - сервитьорка, продавачка и т.н. С ученето, ако имаш желание, ще намериш и начин. Ясно е, че няма да е  лесно.
Но това в случай, че проблемът е наистина сериозен.
Иначе - изчакай да завършиш 12 клас, запиши се да учиш задочно и работи. Проблем няма! Е, в началото може да се примириш и с по-нискоквалифицирана работа... Но важното е пари да се изкарват. А това става с бачкане.

# 3
  • Мнения: 266
Знам че е нелегално, но можеш да даваш частни уроци на дечица  Rolling Eyes
Пусни си обява в някой вестник, и кажи на познати и приятели ... аз лично съм го правила, децата идваха в къщи и така за времето в което бях първи, втори курс студентка си изкарвах джобни, после станах преводач на пълен работен ден в една фирма и така ....

# 4
  • София
  • Мнения: 708
Бих те посъветвала да опиташ да работиш като промоутърка- в повечето случаи часовете работа са малко и няма проблем да го съчетаеш с ученето. Казвам ти го от собствен опит. Агенции има колкото искаш, опитай.

# 5
  • Мнения: 275
Боя се, че с нищо няма да съм ти полезна. Дори и адекватен съвет не мога да ти дам. Но искам да ти пожелая много късмет! Наистина!

# 6
  • Мнения: 150
Jam, много ти благодаря за идеите и..вдъхна ми кураж, имах нужда! Hug
Villiana, проблемът е там,че майка ми нямаше работа мноого сълго време и през това време само аз си знам как сме се оправяли, а преди 3 месеца започна и бях решила,че всичко е наред,че лека полека ще си върне дълговете и т.н,но ето,че фирмата се е отказала да извършва дейност в България (колко чудно!) и съответно майка ми остана съвсем ненадейно без работа..отново.А относно приятеля ми-той взима добри пари, но плаща наеми,сметки,помага и на майка си и наистина ме е срам да поискам от него,не знам дали е точно срам,но смятам,че би било доста безочливо при положение,че заради мен дойде да живее в София. Двамата с него се оправяме, не ме разбирайте погрешно-не съм алчна, но не искам да се стигне до момента в който ще се скараме за пари,искам да внасям нещо в семейството, искам да мога да плащам част от наема поне.

# 7
  • Мнения: 2 401
Мацка, никви сертификати не ти трябват. Намери си някоя търговска фирма, предложи им ниска цена и желание за работа, поработи известно време после ще получиш препоръки и още фирми.. докато дойде времето сама да определяш цената и условията. Успех!

# 8
  • София, център
  • Мнения: 3 455
Ти с приятеля си на квартира ли живееш?

# 9
  • Мнения: 150
Да,още не съм се изнесла съвсем от нас,но дооста повече време съм си в квартирата.

# 10
  • София, център
  • Мнения: 3 455
Това обяснява и желанието ти да участваш в наема. Иначе недоумявах, защо трябва и ти да го плащаш. Защо не поканиш приятеля си да живее у вас, така ще си спестите тези средства за сметка на други разходи.

# 11
  • Мнения: 150
Ами минахме през това,но просто не става..в 1 стая+ хол трима души сама разбираш,че не е удобно,а пък и се стигна до момента в който майка ми каза,че се чувства неуднобно в собствената си къща, макар че в този същия момент приятеля ми и помагаше финансово адски много.
Абе,не е това решението- добре ни е тук,където сме сега,той не иска от мен да плащам нищо, но аз приемам моето желание да внасям пари в семейството като нещо съвсем нормално, толкова ми е гузно, когато той плаща всичко, просто не съм научена, че мъжът трябва да го прави, не го смятам за правилно.Да,при дадени обстоятелства, когато жената до теб не може да допинася- поемаш всичко, но аз съм здрава, права, млада и съвсем работоспособна, а и имам огромно желание за работа!За съжаление сервитьорка не мога да съм,защото съм със две леви ръце,а и кифленския маниер да те оглеждат от главата до петите и с пренебрежение да кажат "една кола,бързо." няма да мога да го издържа.

# 12
  • Мнения: 1 367
Виждам,че живееш в София.Мило момиче,ако някъде има десетки,че и стотици възможности за намиране на работа,то това е именно там.Щом смяташ,че няма да се справиш като сервитьорка,потърси си работа като продавачка например,поне като за начало.Или си купи вестници с обяви и почвай да звъниш и да търсиш.Чудесно е,че момиче на твоята възраст мисли като теб,повечето биха чакали наготово някой да им задоволява прищевките.Щом имаш желание за работа,ще намериш,убедена съм!Успех ти желая!

# 13
  • Мнения: 400
Момичетата са ти дали добри идеи!
Успех!

# 14
Има доста сайтове за фрийлансър - и. Виж линковете: http://www.getafreelancer.com/; http://www.getacoder.com/. Напиши в гугъл фрийлансър и търси, във всеки от сайтовете има и проекти за преводи. Успех

Общи условия

Активация на акаунт