20 признака, че вече си остарял

  • 4 112
  • 50
  •   1
Отговори
  • в мечтания дом с любимите мъже...
  • Мнения: 157
1. В 6 часа сутринта вече си станал.
2. Твоите приятели се "женят и развеждат", вместо да се "срещат и разделят".
3. Към теб напълно сериозно се обръщат вече с "Вие".
4. Излизаш от вкъщи с чадър, който никъде не забравяш.
5. 90 % от времето, което прекарваш пред компютъра, работиш.
6. Музикалните канали вече не са ти любимите.
7. Нови дънки и тениска - вече не значи "да бъдеш добре облечен".
8. Вечеря и кино - това е цялото прекарване на вечерта, а не само началото.
9. Вече не знаеш в колко часа затваря любимото ти заведение.
10. Храниш се в "Макдоналдс" само в обедната почивка.
11. Да правиш секс извън съпружеското легло ти се струва нещо нелепо.
12. В аптеката купуваш аспирин и лекарства за храносмилане вместо презервативи и тестове за бременност.
13. В хладилника ти има повече храна отколкото бира.
14. По-възрастните роднини вече не се притесняват да разказват неприлични
вицове в твое присъствие.
15. Звъниш в полицията ако твоите млади съседи надуят посреднощ "тази ужасна
музика".
16. Замисляш се затова, какво ще правиш след 2 месеца.
17. Стайните ти растения не увяхват.
18. Чистенето вкъщи става нещо не по-малко важно от миенето на колата.
19. Вноските по застраховането на автомобила ти се снижават, тъй като с времето новият ти автомобил струва все по-скъпо.
20. Продължаваш да препрочиташ този списък, внимателно търсейки нещо, което не се отнася за теб.


Последна редакция: ср, 18 фев 2009, 14:28 от zarko

# 1
  • Мнения: 3 459
15. Звъниш в полицията ако твоите млади съседи надуят посреднощ "тази ужасна
музика".
Това прави ли ме остаряла?  Laughing

# 2
  • Мнения: 641
Когато ти се насълзят очите от тази песен
http://vbox7.com/play:65e4d4d8

# 3
  • София
  • Мнения: 38 392
10 да и 10 не. Crazy

# 4
  • Мнения: X
Напикаваш си пантофите.

# 5
  • Мнения: 1 897
Когато започнеш да си спомняш с носталгия къде и какво е имало навремето в родния ти град.

# 6
  • Мнения: 8 999
Само 9 и 14 отговарят на сегашното положение. Честно казано, дори и като тийнейджър не знаех кога затварят нощните заведения, защото съм си поспалана и обичам да си лягам рано.
А мръсни вицове се разказваха у нас още като бях дете. Нецензурните думи се заменяха с "ММММ" и затова тези вицове ми се струваха страшно тъпи. Недоумявах защо родителите ми се кикотеха чак пък толкова. Сега също заместват тези думички с неясно промучаване, но вече знам какво означава. Затова и аз се хиля.

# 7
  • Варна
  • Мнения: 957
Хващаш се, че съветваш: Не си губи времето!
С приятели не филосовствате върху нещата от живота, а си разказвате мръсни вицове.
Все по-рядко се намира книга, която да те изненада.
Почти не те измъчва фактът, че не можеш да помогнеш на света.
Когато е студено, се обличаш топло.
Цигарите наистина ти пречат!

Последна редакция: ср, 18 фев 2009, 09:46 от Rexy

# 8
  • Мнения: 4 841
А според мен най-верният признак е съмнението ДАЛИ ПЪК не си остарял  newsm78 и яростното търсене на признаци, за да можеш да си кажеш накрая: "Ох, не отговарям на всички! Значи не съм..."  Wink

# 9
  • Мнения: 4 965

1. В 6 часа сутринта вече си станал.
2. Твоите приятели се "женят и развеждат", вместо да се "срещат и разделят".
3. Към теб напълно сериозно се обръщат вече с "Вие".
...
9. Вече не знаеш в колко часа затваря любимото ти заведение.
10. Храниш се в "Макдоналдс" само в обедната почивка.
...
14. По-възрастните роднини вече не се притесняват да разказват неприлични
вицове в твое присъствие.
15. Звъниш в полицията ако твоите млади съседи надуят посреднощ "тази ужасна
музика".
...
19. Вноските по застраховането на автомобила ти се снижават, тъй като с времето новият ти автомобил струва все по-скъпо.
...

Само тези важат за мен.
Значи не съм още престаряла...

Последна редакция: ср, 18 фев 2009, 10:15 от azaf

# 10
  • Мнения: 112
Най-краткото определение, което съм чувал, беше: "Когато престанеш да даваш лош пример, а започнеш да даваш добри съвети" Simple Smile

# 11
  • Мнения: 5 539
19 нещо не го разбирам

# 12
  • Мнения: 25 551
Ако да си млад означава всичко това, което е обратно на гореизброените критерии, предпочитам да съм стара, благодаря!

# 13
  • Мнения: 3 874
Ако да си млад означава всичко това, което е обратно на гореизброените критерии, предпочитам да съм стара, благодаря!

Аз пък да ви кажа направо съм си стара. На цели 34. Навършени при това. Обаче да знаете колко доволна се чуствам.

1.В 6 часа сутринта не съм "вече станала", но към 7.30 без часовник съм. И това хич ама хич не ми тежи. Свежарка съм.
2.Да, моите приятели наистина вече се женят или развеждат вместо да се срещат. Дааа, ама аз имам и една приятелка с 10 години по-малка от мен и приятелче гей с 9 по-малък. Така, че не съм загубила връзка с това какво мислят безумно младите. Обикновено глупости мислят както и аз навремето. И се налага с часове да се отегчавам обмисляйки засуканите им бакии дет са надробили. Слава Богу, нали съм вече "дърто" парче знам, че "приятел в нужда се познава" и си натискам парцалите
3. Да, не само се обръщат на "вие" понякога, ами съм чувала и "жената". Ноооо и това не ме тревожи. Въпрос на грим и поддръжка, на отпочиналост и настроение. Щото паралелно с това изглеждам 5 пъти по-добре отколкото на 20 и много често пък чувам да ме наричат и "момичето". Все ми е тая. Важното е като застана пред огледалото да се харесвам и когато съм на улицата също да ме харесват и хората.
4.Е, тука вече не е така. Редовно си губя чадърите. Обаче не съм доволна от факта, а страшно ме  е яд. Щото помня случай от миналата година. В София по работа. Слизам на Лъвов мост и докато да отида до мястото където се бях запътила и плисна толкова ужасен дъжд, че станах гьол вода. Ами остави това, ами и се наложи да си закупя чадър за двойна цена. Търгашите знаят кое как.
5.Да, работя, но и се забавлявам пред компютър. И какво?! На двайсет не можех да работя. Сегашните 20-годишни си мислят, че като могат да данлоудват филми и да пишат "писмо" !!! в word и имат компютърна грамотност. После като идат в някоя фирма и като се усетят, че нищо не знаят и си викат "Абе к'во стана? Аз нали...". Мерси. На компютър ТРЯБВА да умееш да работиш.А това става като прекарваш повечето от времето работейки с него.
6.Музикални награди. Е, що? Гледам ги. Ма понеже да си стар има и друго предимство - познаваш музиката и на други поколения и гледам и слушам и бая повечко работи освен музикалните награди. (То зависи кои муз. награди, че ако е на ТВ Планета...о, благодарим. Това и на 20 не го слушах.)
7.Т'ва също не важи. На 34 имам по-добър вкус отколкото на 20. И знам много добре, че дънките са нещо вълшебно. А именно- никога няма да спрат да се носят. И си ги купувам и ме правят щастлива.
8.Какво лошо има да отидеш на вечеря, после на кино, а после да се прибереш??? Може пък след прибирането с гаджето или със съпруга да се отдадете на плътски разгул. Какво? На дискотека по ли е интересно? Ха! Ха!
9."любимо завдение", "най-добра" приятелка - мразя такива понятия. Има просто "заведения" и приятелки". И защо трябва да нощувам в заведението? Аааа, аз и на 20 смятах, че доброто наспиване е важно за човека. Благодарение на това имам на 34 по-младежки вид от някои на 20. Освен това не е добре само в "любимото заведение". Човек трябва да експериментира. Щото е пълно с кръчми.
10.Рядко се храня в Макдоналдс. Що? Това да не би пък да е престижно? Аз пък откакто заглеждам колко много американците плюят по нездравословното Макдоналдс и взех даже да чуствам угризения в редките случаи когато си купувам. И нещо лошо виждате в това, че не искам да имам паласки ли?
11.Е, не. Кой ви е казал, че с остаряването хората стават чак пък толкова закрепостени? Не сте ли чували, че е обратното? Ха! Ха!
12.Тук съм съгласна, да. Ама аз и ан 20 не купувах презервативи, щото съм от женски пол. Сериозно вече. Това е истина. Сега купувам мнооого повече работи.
13.Някой на 20 иска да ми каже, че жули бирата на "голо"? Или, че след като си пийне здраво не му се дояжда? Еми..и за това мерси.Нека да си остарявам. Лошо няма във мезето.
14. Не съм забелязала, понеже аз вицовете ги чета в интернет. Ако двайсетгодишните не знаят, че има форуми за вицове...много жалко за 20-те им години.
15.Не, не звъня в полицията. Щото да остаряваш не означава да забравяш и ти какъв си бил.Мислех, че тук си говорите за остаряващите в момента, а не за вече остарелите например 70-годишни
16.Разбира се, че се замислям какво ще правя след 2 месеца. Животът е толкова хубав, че искам да си правя и планове. Даже за 2 години напред. И само се надявам, да съм "в наличност", за да мога да ги осъществявам, а не се замислям колко "лошо и признак за остаряване" е това. Да си призная единственосто, което понякога ме яде е тва дето Джон Ленън май бил казал, че животът е всичко онова, което ни се случва докато ние си правим планове за него
17.Увяхват ми растенията понякога разбира се. Що за критерий е това? Един вид седиш ли си повечко дома, за да наглеждаш саксийките, а? Бе то и в къщи постоянно може да си седиш и пак да ти мрат, щото не знаеш как да ги поливаш примерно. Какато и може да се прибираш само колкото да поспиш, но да ти вървят китките...защото...ами щото си им улучил правилната светлина. Laughing
18.Това направо ще го прескоча, защото ми се вижда малко... newsm78
19.Не, не се занижават вноските. Тука да не е Америка. Всички с коли и всички със скъпи коли. Няма такова нещо.
20.Препрочитам този списък, за да видя дали не съм пропуснала нещо Laughing

21. Вече от мене: Хора, няма нищо лошо в това да остаряваш. Всяка възраст си има своето очарование. Важното е да остаряваш достойно. Като си помисля за обратното и се сещам за...Лили Иванова. Е, мерси. (Сори на онези, които я харесват, ама...)  А и имало два вида хора - едните остарявали като цървули, другите като...катедрали. Бе гледайте да сте от вторите пък другото....

# 14
  • Кацнала на едно дърво.
  • Мнения: 3 192
Ако да си млад означава всичко това, което е обратно на гореизброените критерии, предпочитам да съм стара, благодаря!
Сийке, пък мен тоз списък ме убеди в едно - НИКОГА не съм била млада.  Shocked Ужасно откритие.  Joy

Общи условия

Активация на акаунт