В детската градина се изисква...

  • 3 730
  • 77
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 9 990
Именно.... Tired

# 31
  • София
  • Мнения: 3 820
И в нашата ДГ в началото дадохме по 55 лв. за подобни неща (радиатори, съдове, килими и т.н.), отделно дадохме по 45 лв. за консумативи и учебници и сега март месец ще дадем още по 55 лв.

# 32
  • София
  • Мнения: 13 204
Ще се отделя от колектива, НЕ давам пари за такива неща.

сигнал в инспектората на общината

Абсолютно!

Нашата директорка не иска, казва, че не е законно. Напълно съм съгласна с нея.
Вашата явно я мързи да търси пари, при нас всичко е сменено по базата, значи може ...

Ето, рядко е, ама тоя път моето и твоето мнение се покриват напълно  Grinning
Не са ми искали пари за легла, чаршафи, гаредроби.  Всичко си зависи от директорката. Нашата явно си е на мястото щом успява да намери пари за всички тия неща. Съответно всеки един от нас с удоволствие купува разни неща за децата. Аз например понякога им купувам стикери и подобни нещица. Другите родители също.

# 33
  • Мнения: 46 492
Ето, рядко е, ама тоя път моето и твоето мнение се покриват напълно  Grinning ...

Рядко, рядко, ама все по-често   Mr. Green Hug

Пенелопче, чета, чета, не се изчерпва работата само като идеш в Общината и кажеш, че искаш пари, търсят се и странични спонсори, които си правят реклама по този начин и т.н.

# 34
  • София
  • Мнения: 3 064
Не ми е опряло още до главата, ама съм на мнението на Никол - ако един директор е добър мениджър, ще намери начин да осигури всичко необходимо.

А просенето от родителите си е чист рекет  - естествено, че всеки иска детето му да е на чистичко и новичко, и дава. Ама за някой 100 са нищо, за друг са много пари.

Колкото до Фандъкова, тя беше страхотен директор на училище, работила съм при нея повече от година. Ама явно лесно се забравя откъде си тръгнал...

# 35
  • Мнения: 9 990
Ето, рядко е, ама тоя път моето и твоето мнение се покриват напълно  Grinning ...

Рядко, рядко, ама все по-често   Mr. Green Hug

Пенелопче, чета, чета, не се изчерпва работата само като идеш в Общината и кажеш, че искаш пари, търсят се и странични спонсори, които си правят реклама по този начин и т.н.



..които често са някои от родителите с бизнес.Да съм написала нещо различно?Написала съ, че родителите участваме във вид на спонсорство.Извън градината да намериш спонсор  опира и до контакти и полза на спонсориращия.Няма ли дете в градината-спонсора ей така няма да даде.Ако го направи не е заслугата на обаянието , пробивността и умението на директора.
Бъди уверена, че нещата не опират до отиване и казване.Много политика има, много интереси има замесени.Пак ти казвам-някои тенденциозно се подпомагат, че и спонсори се тикат.Други се изтикват в периферията и често опира до много задкулисни игри.Знам  за тези с ХЕИ/сега Риокоз/ , донякъде поназнайвам и за доставчици и спечелени конкурси за доствка.Чак толкоз незнам, но знам, че директора се бори достатъчно, защото лично съм присъствала. Tired
Не е до мениджърство, а до познанства и контакти.Случая с нашата градина например-има апетити за терена, толкоз-ако няма градина там ще е добре за някой...

# 36
  • София
  • Мнения: 958
Е, добре, но защо трябва да се изнудват родителите? Нека се кажат нуждите и който може да помогне. Извинявайте, но ако една жена брои левчетата, за да нахрани децата си и, за да им е топло......... Едвам ги облича и си плаща сметките - как ще се чувства при този не само финансов, но и  емоционален рекет........... Whistling

Цялото ни общество се завъртя около парите или по-точно парите ни завъртяха като торнадо..... ooooh!

Това е болест......

# 37
  • Мнения: 4 841
Извинявайте, но ако една жена брои левчетата, за да нахрани децата си и, за да им е топло......... Едвам ги облича и си плаща сметките - как ще се чувства при този не само финансов, но и  емоционален рекет........... Whistling

Как и къде го видяхте тоя финансов и емоционален рекет, не знам... Пак питам - в джоба ли ви бръкнаха, пистолет ли ви опират в челото?
Като се дистанцираме от неуместната патетика, определено мога да кажа, че обикновено се дърпат, мрънкат и не дават пари не тези, които ги нямат  Peace
Съвсем друг тип са вечно ощетените, онеправдани, измамени и прочие ощипани родителки, ама да не навлизам в подробности  Whistling

# 38
  • Мнения: 9 990
Никой не е изнудван.Много от родителите незнаят даже за затрудненията-никой не ги ангажира с проблемите чак дотолкова.Решение си взимаме ние от родителското настоятелство и никой не е притискан за нищо.Който иска.И освен да иска-ако може.Толкова.

# 39
  • София
  • Мнения: 958
Хора има всякакви, разбира се!

Ако ми бръкнат в джоба ще е кражба.

Благодарна съм, че в нашата градина изнудвания няма, но позволете ми да знам за много такива, особено в София, където е ежедневие.


За някои патетика, за други е оцеляване. Въпрос на личен опит и лична история.

# 40
  • Мнения: 9 990
Да, и аз чух от майка от нашата група, че я изнудват, но не е така, успокоихме я, че не е проблем като не иска-да не дава.Дори не стана на въпрос има ли или няма възможност.Беше събрана някаква сума и с нея бе закупен плат.Толкова.А кой колко е дал и дали е дал-няма значение. Peace

# 41
  • София
  • Мнения: 13 204
Да, и аз чух от майка от нашата група, че я изнудват, но не е така, успокоихме я, че не е проблем като не иска-да не дава.Дори не стана на въпрос има ли или няма възможност.Беше събрана някаква сума и с нея бе закупен плат.Толкова.А кой колко е дал и дали е дал-няма значение. Peace

Пенелопа, не е така.. обикновено има значение кой колко е дал. Ти си от единиците дето разсъждават по тоя начин. Повечето ще те изядат, че ееее толкова ли нямат 100 лв. Wink

# 42
  • Мнения: 9 990
Обкръжена съм с хора, мислещи като мен, значи, не съм единичен случай.И не иде реч за по 100лв, а често за по-малко от две кутии цигари. Peace
Пресен пример от миналата седмица-на родителската сме гласували за едни 10 лв.ЗА нещо си.Сложена е обява на вратата, кога се събират.До ден днешен-не са събрани от всички.Никой не насилва тези, които по някаква причина не могат или не искат.Имала съм случай и аз да нямам два лева-за театър събираха тогава.Не лишиха детето ми, дадох ги по-натам.Има и една тънка граница обаче, тъй като вря в градинския живот доста вече, и касиер съм била и всичко, та-тези, дето най-много мрънкат около мен го правят не заради 5-те лева, а да не би да ги "хванат" да помогнат за нещо.Примерно, понеже имат кола-да пренесат закупеното, за да не носи касиера на ръце на няколко пъти. Wink

# 43
  • Мнения: 1 561
Аз също не съм против да се събират пари,но стига детето ми да бъде в тази стая и 4-те години и да ползва закупените от нас неща.
В нашия случай направихме ремонт на паркета  ж групата ,а другата година ни местят на горния етаж, на който паркета не е ремонтиран и е в окаяно състояние.

Не сам съгласна!Едни даваме за групата ,други групи не.

# 44
  • София
  • Мнения: 13 204
Обкръжена съм с хора, мислещи като мен, значи, не съм единичен случай.И не иде реч за по 100лв, а често за по-малко от две кутии цигари. Peace
Пресен пример от миналата седмица-на родителската сме гласували за едни 10 лв.ЗА нещо си.Сложена е обява на вратата, кога се събират.До ден днешен-не са събрани от всички.Никой не насилва тези, които по някаква причина не могат или не искат.Имала съм случай и аз да нямам два лева-за театър събираха тогава.Не лишиха детето ми, дадох ги по-натам.Има и една тънка граница обаче, тъй като вря в градинския живот доста вече, и касиер съм била и всичко, та-тези, дето най-много мрънкат около мен го правят не заради 5-те лева, а да не би да ги "хванат" да помогнат за нещо.Примерно, понеже имат кола-да пренесат закупеното, за да не носи касиера на ръце на няколко пъти. Wink

Ами аз всъщност ти го казвам като член на родителския актив в групата  Wink Ние събираме в началото на годината за учебници сумата + 10-11 лв за други нещица моливи,блокчета и пр. И вече трета година не ни се налага да събираме още. Дори миналата година останаха стотина лева, с които аз ходих и купих подаръци на децата за 1 юни. И с тия 100 лв не купих тъпи боклуци, а книги (една любима книжка на любима съфорумка Heart Eyes) и лакомства, и сокове. Така че имам ясна представа как се събират и харчат парите в групата. Затова продължавам да смятам, че ако директорът на градината е на място няма да ни искат пари за матраци и пердета, същото важи и за нуждите на групата. Има места където грандоманията се е настанила трайно и се купуват пълни глупости без грам мисъл от страна на купуващия  Grinning

Общи условия

Активация на акаунт