Колко каша?

  • 1 661
  • 28
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 372
150 мл вода и 7 супени лъжици сухо вещество, като моето дете обича по - гъста консистенция. А иначе както са ти казали правилото е че детето трябва да се е нахранило и да откаже малко количество на края.

# 16
  • Мнения: 1 232
Моето дете яде по 5,5  мерителни  лъжици каша и съответното вода до съответната гъстота в 17.00 часа. Следващото хранене трябва да е в 20.30 часа, обаче след 19.00ч. започва мрънкане, след това поплакване и в 19.30 ч. рев, ама хубав. Е къпането минава по-рано и в 19.45ч. ни е следващото хранене по принуда. Въпроса ми е трябва ли да увелича количеството на кашата, като това е указаното количество на упаковката  за нашата възраст? Ядем кашите на Humama, aко това има някакво значение.

# 17
  • Мнения: 31 152
Увеличи количеството и пробвай как ще се приеме по-голяма порция.

# 18
  • Мнения: 405
На гърба на опаковката на всеки пакет каша производителя дава указания за начина на приготвяне.

# 19
  • Мнения: 6 713
Аз правя около 150-180 мл каша, после добявам обикновено настърган плод, но не винаги. Бебка понякога си изяжда всичко и дори правя повторно каша, друг път яде 100 мл и повече не иска. Laughing

# 20
  • Мнения: 107
Аз правя 150мл вода и 4супени лъжици каша.За всяка каша сухото вещество е различно.

# 21
  • Мнения: 9 973
правя на око.Ако остане-хвърлям

# 22
  • Мнения: 302
Аз я правя на око.Слагам 150мл вода и прибавям кашата докато получа желаната гъстота.

# 23
  • Варна
  • Мнения: 1 817
Аз слагам вода според месеците, 7м - 170мл, 8м - 180 мл и т.н. Затоплям водата и добавям кашата на око  Peace

# 24
  • хасково
  • Мнения: 378
Аз му правех със 180 мл. вода, а каша на око,докато стане гъста.

# 25
  • Мнения: 58
Слагам вода според месеците и добавям сухото вещество на око

# 26
  • София
  • Мнения: 119
Днес му дадох 150мл вода + каша и пак не му стигна.
Не ми се ще да му давам повече от 200грама храна на ядене, все пак стомаха не му е безкраен Simple Smile

# 27
  • Временно
  • Мнения: 788
Днес му дадох 150мл вода + каша и пак не му стигна.
Не ми се ще да му давам повече от 200грама храна на ядене, все пак стомаха не му е безкраен Simple Smile


Щом стомахчето не е бездънно все ще има засищане значи.Явно му е нужно повечко количество Peace
Децата са различни.Давам ти пример от нашата отчетна тема - има деца,които ядат попара с 2 филии хляб,други я ядат с по 5 сухара,а моята дъщеричка я яде с 1 сухар и винаги оставя по 2-3 лъжички накрая!
Така че сама прецени.

# 28
  • Мнения: 2 334
В зависимост от кашата.Аз винаги съм спазвала точния грамаж на кутията.Давах готова смес 190-200гр. Peace

Общи условия

Активация на акаунт