Всеки фризьор отказва да ме накъдри

  • 6 126
  • 26
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 159
Една приятелка се накъдри преди няколко месеца - още ми се кара, че не съм я спряла. Косата й е права донякъде, после една странно начупена, неоформена и суха. За съжаление неможе да реже повече, трябва да изчака да израсте.
Помисли си добре дали поемаш риска, още повече ако си с права коса.

madliin, много ми харесва косата ти. smile3521
Какво олио за къдрици ползваш?

# 16
  • Мнения: 144
Браво, madliin   bouquet .. Поздравления прическата е много хубава. При мен ефекта е същия, за съжаление в момента не мога да пусна снимка! Но наистина ако се уцели съотношението ролки.. коса.. къдрин.. време .. както и грижите след това и аз мисля че къдренето не е толкова фатално!  Peace

# 17
  • Мнения: 18
Мерси   Simple Smile
За къдриците моята фризьорка ми обясни,че си има специални начини по които косата се навива, за да се получат след това хубави къдрици. Сестра ми например също се беше навила да се къдри и беше ходила при нейната фризьорка във Пловдив, но момичето й казало,че не се наема да къдри. Иначе подстрижки, боядисване и прически - без проблем. newsm78

Олиото, което ползвам е от някаква професионална серия - италианска е марката UNA; а самият продукт се казва pure gloss polisher= Оформя трудни за обработване коси, омекотява, подхранва  и прави косата лъскава. Peace

# 18
  • Мнения: 1 011
Хайде и аз да споделя моя опит. Аз също доста се колебах, защото се опасявах да не ми  изгори косата. Консултирах се с няколко фризьорки, с приятелки, четох и тук няколко теми. Понеже косата ми е с много плътен косъм ,има лека чупливост и е много непокорна, ако не я правя нищо - изглеждам рошава - нито е права, нито е къдрава. Ако я изправя с преса - стои изправена не повече от час, колкото и стилизанти да съм сложила, на къдрене с маша или с ролки също не се поддава. Затова реших да рискувам и в началото на януари се накъдрих. Фризьорката ми използва по-едри ролки, по-малко къдрин и стоях по-малко време. Мога да кажа смело,че никога не съм имала по-хубава прическа. Получиха се много естествени вълни и страхотен обем. Мисля,че това е моята прическа  Peace Разбира се, за къдрена коса се полагат и доста повече грижи - специален шампоан, балсам и маска, олио за къдрици и прочие, но в замяна косата изглежда поддържана, а не изгоряла. Това е моят скромен опит. Мисля,че какъв ще е ефектът зависи от типа коса и поддръжката.http://media.snimka.bg/2172/010600301-big.jpg

А може ли сега два месеца по-късно да споделиш как ти е косата, когато е поотраснала малко, как стои и какво е състоянието и...

# 19
az sy6to sym se podlagala na takawa trajno kydrene  (s kadrin).Iskam samo da kaja 4e ne sym se kansultirala s nikogo.Prosto karah kurs za frizior i poiskah kolejkite mi na4enae6ti friziorki kato men da ne nakydrqt.Kupih si naj- ewtiniq kydrin i fiksator ot magazina i kalejkite mi zapo4naha.Sled edin 4as widqh efekta ot nad 200 rolki po glawata...
pyrwo predpo4etoh da nqmam koso wob6te, no sled 1 sedmica (za6toto tolkowa wreme sled kydrene ne trqbwa da se mie kosata sas 6ampoan), efekta be naweroqten.togawa be6e 2003godina. S mnogo poddarjane za kydrawata si kosa uspqh da q udarja takawa do minalata godina (sama da poqsnq kosata mi predi da se nakydrq be mnogo leko pre4upliwa), kogato rodih moq sin Diomityr. Hug sega kosata mi e prawa kato struna.I bez da se kolebaq i da iskam syweti ot kogo li ne, az si wzeh kydrin i w ponedelnik 6te se prawq.

# 20
  • Мнения: 3
къдрав запис

# 21
  • Мнения: X
Аз проучих въпроса преди да направя стъпката към тотално прогаряне и по единно мнение от познати отидох при Мадлен (салона до френската), накъдри ме самата тя, с най-качественото което имаше. Тя по принцип първо слага единя от двата препарата, а когато е направила всички къдрици, обилно залива и с някакви тампони слага втората част (фиксираща?). Така цялата коса стои само 15-20 мин, вместо, както е практиката, една част от косата ти напълно да изгори, докато другата тепърва се навива.

Имах (да не се хваля но) великолепна, здрава, копринена коса. Сега като ходя при фризьора ми (сладкия Чиликов), той ме ползва за "лошия пример" - "нали ти искаше да се накъдриш? Ето ВИЖ - такава ще ти стане косата!" (и сочи моята).

Та по тоя повод я удължих в Дима, без екстензии съм един малък кошмар в главата.... Чакам да прорасне напълно за да я отрежа. Въпреки скъпите препарати и щадящите методи всичко накъдрено е напълно изгоряло. Никога, никога не бих повторила. Още повече че съм много галъовна и с тия изгорели жици по главата позабравих удоволствието от това някой да прокарва пръсти през косата ти  Confused

# 22
  • Мнения: 35 961
истината е, че ги мързи - призна си го един фризьор в прав тект, когато отидох да го питам дали ще накъдри баба ми  Peace

# 23
  • София
  • Мнения: 787
Madliin, много хубава коса!

Аз съм къдрила косата си два пъти. За първи път преди около година.
Косата ми е права, с плътен косъм и много гъста. За съжаление винаги е стояла залепена за главата ми когато е дълга, т.е никакъв обем в корена.
Никога не съм виждала косата си да стои толкова хубаво, както след като я накъдрих. В момента в който се видях след накъдрянето съжалих, че не съм го направила досега.
Ще продължавам да я къдря докато състоянието на косата ми позволява.
Недостатъците:
-косата ми не се изтощи особено, в никакъв случай не бих я нарекла изгоряла, но късъма поизтъня и се къса по-лесно.
- преди косата ми изглеждаше жизнена и лъскава дори без употребата на балсами и маски, сега не мога да си позволя само измиване с шампоан.
- фиксатора изсветлява косата и когато тя израства в корена се получава разлика в цвета от поне един тон. Не боядисвам косата си и може би и това има отношение към това къдренето да не я изтощава толкова. За щастие косата ми не расте бързо а и къдравото не се задържа дълго (за около 6-7 месеца се изправя напълно), така че към момента в който започва да личи разликата между третираната и израсналата коса е дошло време за следващо къдрене.

Вероятно до голяма степен зависи от уменията на фризьорката и от типа и състоянието на косата.

В тази връзка, Маделин, би ли споделила коя е твоята фризьорка   bouquet

# 24
  • Мнения: 1 418
Всеки къдрин стои определено време на косата-
според упътването.Ако престои повече от
описаното-косата изгаря.
В косъма има кератинови връзки.Под въздействието
на къдрина те се разхлабват и косата започва да се
променя.НО!Остане ли по дълго от определеното
препарата,започва обратен процес-кератиновите
връзки се РАЗРУШАВАТ!Косата е съсипана!

# 25
  • Варна
  • Мнения: 567
Много е важно кой ще те накъдри и как ще го направи!
Аз се накъдрих преди 4 месеца, много съм доволна, вече е поулегнала, но още стои добре!

# 26
  • Мнения: 6
И аз се накъдрих преди 2 - 3 години с безамонячен къдрин (поне така ми каза фризьора), стана много хубаво и така в продължение на 5-6 месеца, след което косата ми беше някакъв ад. Никога повече няма да повторя.

Общи условия

Активация на акаунт