Отговори
# 15
  • Варна
  • Мнения: 37
От две години не ползвам тампони,само при специални случаи,в смисъл ако наистина се налага.Вярно е,че е по-удобно и комфортно от превръзките.Аз спрях да ги ползвам по съвет на гинеколог,а и от лични съображения.Намирам ползването на превръзки за не до там комфортно,но пък по-безопасно от гледна точка на инфекции и др.

# 16
  • Мнения: 2 110
Не ползвам, защото изпитвам болки след поставянето им с часове. мисля, че това беше един от страничните им ефекти.

# 17
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
... хора изказаха мнение, че жените в БГ нямат това мислене и си карат на старите превразки като ги е страх или имат други скруполи за ползването на тампони. ....

Кои са тези хора?  Rolling Eyes И кой точно ползва "старите превръзки" Whistling. Спомените ми за превръзките от преди 10 години например, са съвсем различни от тези, които се предлагат днес.

# 18
  • Мнения: 445
Аз редовно си ползвах (сега съм бременна). Но ползвам и превръзки. След раждането мисля поне два-три месеца да си карам само на превръзки, заради шевовете и за да не вкарам някоя инфекция.

# 19
  • Мнения: 581
Ползвала съм тампони и не съм много очорована от тях. Ако се наложи при спешен случай за 1 2 часа бих изтърпяла.

# 20
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Не ползвам, защото е по-хигиенично и защото е по-удобно.
Жена, която е само на тампони, няма начин да няма някакви инфекциозни проблеми.
Могат да доведат до синдром на токсичния шок, който може и да е смъртоносен.

Все едно да имам хрема и да си запуша носа да не тече и всичко да се събира вътре.

# 21
  • Мнения: 3 157
Как върви с процентите?Анкета няма ли да има?
Аз пък ползвам,защото мисля,че това е по-хигиеничния вариант.За въпросния синдром той се проявява при някакъв много малък процент от жените. и определено не ме притеснява.Пред една запарена,смърдяща на кръв превръзка предпочитам тампон.
Между другото,във връзка с горния пост на носа-има тампони/гъби за нос,точно за кръвотечение.Наричат се Геласпон.

# 22
  • Мнения: 1 512
През деня ползвам тапмони,през ноща превръзка.И ще ти е много трудно да  изчисляваш  процента като няма анкета?

# 23
  • В тъмната гора.
  • Мнения: 2 343
не ползвам, не са ми удобни!

# 24
  • Мнения: 17 546
Жена, която е само на тампони, няма начин да няма някакви инфекциозни проблеми.
Това, разбира се, е глупост! Следващият път, ела с мен при моя гинеколог.

# 25
  • Варна
  • Мнения: 37
Нормално е да има различни мнения,всеки избира сам за себе си.Мисля,че по-удачно беше да се пусне анкета защото така малко няма смисъл цялата работа  Peace

# 26
  • София
  • Мнения: 7 097
Ползвам предимно тампони. Нямам и избор, защото имам контактен дерматит и не понасям превръзки.

# 27
  • Мнения: 17 546
Ползвам предимно тампони. Нямам и избор, защото имам контактен дерматит и не понасям превръзки.
И аз съм със същото. Дори не подозирате колко е неприятно и мъчително, когато се наложи да се ползва превръзка.
Нямам избор, но пък да се смята, че ползвайки само тампони, задължително бъкам от микроорганизми на съответното място, ме обижда лично! Crossing Arms

# 28
  • Мнения: 149
Преди ползвах по-често тампони, напоследък само превръзки.

# 29
  • София
  • Мнения: 3 677
Ползвам тампони от около 15г- само вечер си слагам превръзка,защото спя повече от 8 часа и не ми се сменя през нощтас
Нямам проблем с тях,напротив чувствам се супер комфортно,само след раждането не слагах първия месец като ми дойде цикъла и после пак....
Единствения ми проблем е че след като родих вече  и макси ми пропускат по малко и трябва непременно да съм с ежедневна превръзка Sad
п.с. инфекции съм имала само като бременна- тогава не ползвах тампони и според гинекорога си гъбички при бременност е нещо нормално.
Ползвам всякакви тампони...

Общи условия

Активация на акаунт