За нас, за състоянието на планетата и какво можем да направим! - 3

  • 27 804
  • 597
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 957
Ели, Passiflora , напълно съм съгласна с вас относно агресивните и злобните хора! Но въпросът на Cantariny беше точно за тия, "които се забавляват, когато  причиняват болка някому". Аз съм виждала и чувала много такива случаи на удоволствие от причинена към животно болка... Сигурно повечето от вас са били свидетели. А има и хора, които изпадат в екстаз от такова свое отношение към ближните си... Дори към родители, братя и сестри.
Просто има хора, които наистина причиняват болка и смърт с удоволствие. Но нещо нямам желание да пиша за тях...  Whistling

Само ще цитирам Уолш, "Разговори с Бога"

- Но защо? Защо правим така?
- Всички човешки действия са мотивирани на най-дълбоко равнище от едно от двете чувства: страх или обич. Истината е, че има само две чувства - само две думи в езика на душата. Това са противоположните краища на великата полярност, която Аз сътворих, когато създавах Вселената и вашия свят такъв, какъвто го знаете днес.

# 46
  • Мнения: 624
Може би децата както казваш са много близки до духовния свят, и може би детето ни се е срещало с баба ми, която дори аз не помня /тя е починала преди 34 години/ . Поне аз го тълкувам така. newsm78
nora и аз така си го обяснявам, че могат по-добре от нас да усещат духовния свят. Когато ходите в параклиса, най-вероятно си мислите за нея и по този начин се свързвате с духът й. Детето е по-чувствително от възрастните и го усеща.

tonimar , освен индигови деца има и кристални (някой ги наричат кристали). От това, което съм чела ги различавам по следния начин. И индиговите и кристалните притежават способности, но индиговите са по-агресивни и не владеят (или не желаят да владеят) моментните си чувства, за това едно такова дете може да ни се стори инатесто или прекалено разглезено. Индиговите просто отказват да следват изкуствено установените от хората норми на поведение. Не се съобразяват с това, кое е културно и кое не. (Примерно едно такова дете ако реши, че му се пее или вика, може да го направи всеки един момент, независимо дали е подходяща ситуацията и мястото.)
В тази статия например:
http://www.astroto.com/sarticle.php?id=20
разделят децата-индиго на три големи групи: екстремисти, учители и посветени.

Кристалните са по-общителни, по-съобразителни, имат по мек и миролюбив характер от индиговите. Такива деца обикновено се приемат от обществото като много възпитани и по поведение сякаш са надраснали годините си. Те приемат тези изкуствено наложени от обществото норми на поведение и се съобразяват.
Това са общо взето признаците, по които ги различавам.   

# 47
  • Мнения: 957
Ето още малко от "Разговори с Бог"


    -Щом животът, такъв какъвто го живеем на тази планета - с всички убийства, страдания, алчност и егоизъм - това е „Бог, който преживява Себе си", то тогава аз не искам да имам нищо общо с Бога.
    -Напълно разбираемо е, защото тъкмо сега ти не виждаш Неговия Дар.
    -Какъв дар?
    -Дарът, който съм дал на човешкия род.
    -Ти наричаш този начин на живот „дар"?
    -Да, защото ти живееш живота точно такъв, какъвто го желаеш. Винаги е било така.

......
    -Когато вие като човешки род решите, че не желаете повече този начин на живот, той ще се промени.
    Нужна е общата мъдрост на хората от всички поколения, за да изградите един свят, в който ви се иска да живеете - един хармоничен свят, в който да съществуват различни гледни точки, в който хората имат различни преживявания и си даряват взаимна радост. Свят, в който човек изпитва вълнението да твори съвместно с другите и различни резултати - резултати, изхождащи от различни гледни точки.
 
Условията и обстоятелствата, които причиняват страдания в света, могат да се променят. Обществото трябва да промени своите вярвания и убеждения, а след това и поведението си.
 
В това е надеждата.



И още:

Най-силният ми вестоносец е изживяването, а вие пренебрегвате дори него. И по-точно пренебрегвате особено него. Вашият свят не би бил в сегашното си състояние, ако просто бяхте послушали изживяването си. Резултатът от не чуването на вашето изживяване е, че продължавате да го изживявате отново и отново. Така е, защото целта Ми няма да бъде осуетена и волята Ми няма да бъде пренебрегната. Вие ще получите посланието. Рано или късно. Аз обаче няма да ви насилвам. Никога не ще ви накарам насила. Защото съм ви дал свободна воля - силата да правите онова, което изберете - и никога няма да ви я отнема, никога.
    И тъй, ще продължа да ви изпращам същите послания сега, и завинаги, и во веки веков, в който и край на Вселената да се намирате. Безспирно ще изпращам посланията си, докато ги получите, прегърнете и наречете свои. Посланията ми ще идват в стотици различни форми, в хиляди моменти, в продължение на милиони години. Не можеш да ги пропуснеш, ако наистина слушаш. Не можеш да ги пренебрегнеш, ако действително си чул..




Passiflora , благодаря!  Heart Eyes

# 48
  • Мнения: 624
Но въпросът на Cantariny беше точно за тия, "които се забавляват, когато  причиняват болка някому".
Обяснявам си го с чувството на власт. Чувството, че са по-силни от някого.

# 49
  • Мнения: 957
Passiflora, Ели , от това, което писахте за агресивните и тяхната нужда от любов, как трябва да им даваме обич, се сетих за Четвъртото откровение от "Селестинското пророчество"...

Спомняте ли си как е обяснено сливането на енергии между двама спорещи? Както си спорят и енергиите им започнали да се хранят една от друга... Най-добре да цитирам пак Sick

Сара и високият мъж застанаха на около четири метра един срещу друг. Най-неочаквано енергийните им полета станаха по-наситени и напрегнати, сякаш от някаква вътрешна вибрация. В хода на разговора полетата им започнаха да се съединяват. Когато единият изложеше някакъв довод, енергийното му поле сякаш се впиваше в полето на другия и смучеше от неговата енергия. Когато другият го опровергаеше, енергията се връщаше обратно в негова посока. От гледна точка на енергийната динамика на полетата, успешният довод означаваше домогване до енергията на опонента и присвояването и.

В Четвъртото откровение се говори за това, как хората се борят помежду си, за да черпят енергия един от друг. ...Ние хората винаги сме се стремели да увеличим личната си енергия по единствения останал ни достъпен начин - като я отнемаме психологически от другите - една несъзнателна борба, която е в основата на всички човешки конфликти по света.



fastuche, това може да ти помогне по повод мрънкането и оплакването. Представи си как в такива моменти несъзнателно черпиш енергия от хора наоколо. И просто си помисли за нещо хубаво! Hug


Passiflora, и аз така си го обяснявам - власт и сила, чиито проявления доставят храна на егото... Hug

# 50
  • Мнения: 167

Passiflora, и аз така си го обяснявам - власт и сила, чиито проявления доставят храна на егото... Hug

Да и съобразно цитата, който си ни дала горе /бтв много е полезен за мен/ съзнателното причиняване на болка на някой по- слаб води до хранене с неговата енергия. Особено ако този по - слаб се страхува. Но въпреки това и в този случай за мене важи принципа, че агресията на тези хора е причинена от липса на любов - те не са такива по собствен избор, а са продукт на родителите си и на обществото ни.

За индиго децата четох, че са родили най - много м/у около 1980-1990, за да може точно около 2012 година да са на около 30 години, за да могат да помогнат на промените по земята.

# 51
  • Мнения: 7 914


За индиго децата четох, че са родили най - много м/у около 1980-1990, за да може точно около 2012 година да са на около 30 години, за да могат да помогнат на промените по земята.
изпревари ме с тази информация Hug

# 52
  • Мнения: 258
Здравейте момичета!
Искам да се включа по въпроса за Индиговите и Кристалните деца. Почти съм 99% сигурна, че  отглеждам Кристалче. Индигови деца са се раждали и преди осемдесетте, в движението на Хипитата е имало такива, само че тогава са били единици. Пасифлора, линка ти е интересен, но там се разглеждат нещата само от астрологична гледна точка и е малко едностранчиво. Най-точно може да се определи по аурата, с помощта на Кирлияновата фотография, която заснема полета и разни други невидими обекти. Повечето хора имаме аура, в която участва червено-оранжево-жълтата част на спектъра. Индиговите деца имат аура в индигово-виолетовата част, а при кристалните деца аурата е като безцветен кристал и пречупва всички цветове на спектъра - като дъга.
Допреди две години много се тревожех, че дъщеря ми не проговаря, водих я при най-добрите детски психолози, невролози и пр.-лози - всички ми казаха, че няма отклонения и че е характерова особеност и ще го израсте. Накрая реших, че не търся на правилното място и започнах да се ровя, въобще така попаднах в БГ-мамма. В списъка за Библиотерапия на Svetlina_8 в началото на първата тема са посочени "Децата на новото хилядолетие" - първа и втора част, ще ви отговорят на много въпроси. Преди време ми попадна тест за признаците, характеризиращи кристалните деца - дъщеря ми не съвпада само по един - кристалните деца не обичат месо, а тя обича. Тя е на 5 години и говори на странен свой език, които околните възрастни изобщо не разбират, госпожите в детската градина и посвикнаха, но примерно с другите деца се разбира чудесно по някакъв техен си начин. Аз по-скоро някак си интуитивно, отколкото вербално общувам с нея. Сега вече ми е много по-лесно, но преди две години бях изпаднала в паника, после си дадох сметка, че трябва да съм щастлива от този факт.
Според учените, признаците, които отличават Индиговите и Кристалните деца се дължат на промени в гена на еволюцията. Нали никой от нас не е изненадан...
Изчетох купища информация по въпроса за кратко време и сега ми е трудно да се сетя кое къде съм чела, за да ви дам линкове newsm78, но ще се опитам да поровя ако ви е интересно...  bouquet 

# 53
  • Мнения: 685
Не случайно попаднах на това: http://feb22event.com/
Датата е утре и всички бихме могли да се включим за 2-минутно мълчание.

Хубав ден на всички   bouquet

# 54
  • Мнения: 957
mimina, ще е интересно! Мен ме вълнува промяната на ДНК, за която се говори... Hug


Cantariny, благодаря ти!  Hug Всеки, който има желание, но няма възможност да присъства на живо, може да помълчи и вкъщи, отправяйки молитва...


Когато през изминалото денонощие в различни части на България нямаше ток, си спомних годините, когато това се случваше често и зимите бяха доста по-студени и заснежени от сега... Тогава часовете на свещ и тишина ми действаха страхотно... А навън се стелеше сняг на парцали Grinning В такива вечери се усещаше по-силна задушевност в семейството. Не ни разсейваше тв, или радио, грамофон... Дори мебелите не привличаха внимание в тъмнината. Тогава, въпреки годините ми и неосъзнаването, оставах със себе си в тишина и снежна красота... В хармония.

# 55
  • Мнения: 957
Попаднах на интервю с Грег Брейдън за настъпилите промени. Ще копирам част от него, а за тия от вас, които искат да прочетат цялото интервю -

http://www.hemuz.org/Planetary/Velikiiat-prehod-se-izvyrshva-sega



Всичко което имаме – това са предания, митове и легенди, които са се запазили в устна форма и писмени документи.

Но това, което казват тези легенди е, че ако е имало такива събития в миналото, то хората все пак са оцелели. Разбира се, такъв ден може да се нарече най-странния ден в живота, но ако древните легенди не лъжат, такова нещо вече се е случвало и хората определено са оцелели. Макар че не знаем как е повлияло това на техния живот.

Уин: Имате ли предположение как смяната на полюсите може да промени съзнанието?

Грег: Съществува мнение, че съзнанието и магнетизмът се намират в определена взаимна зависимост. За да разберем как може да се прояви тази зависимост нека да я сравним с компютърната памет. Паметта за магнитните полета се държи на определено място в компютъра с помощта на електричество – акумулатор. Когато акумулаторът се изтощи, електричеството изчезва и паметта се губи. Необходимо е да запуснем операционната система отново.

Картината на смяната на полюсите изглежда примерно така: като се вземе под внимание мнението на изследователите, а така също и на потомците на туземните народи, може да се каже, че в периода, наричан от учените процес на смяна на магнитните полюси, става също и голяма промяна в съзнанието и неговото очистване. Просто в това време няма да я има силата, която е поддържала определен рисунък на магнитната решетка на Земята преди това. И когато се събудим след смяната на полюсите, то нашето съзнание ще бъде нашата истинска природа, нашата истинска същност. И паметта за всичко зло, за егото, или паметта за завистта, за всичко, което сме носили един срещу друг на личностно и национално ниво – всичко това няма да е вече част от нашето съзнание, част от новата електромагнитна решетка на планетата.

Много източници характеризират времето, което изживяваме сега и което те наричат Великото Очистване, именно по този начин. Те казват и това, че очистването става в дълбоката памет на съзнанието.

Уин: Тогава можем ли да направим извод, че паметта е свързана с магнитното поле?

Грег: Да, аз мисля така. Следва също така да се вземат под внимание странните случай с астронавтите, които напускаха земята и се отправяха в космоса по време на програмата „Аполон”. Когато човек лети около Земята на височина много мили над нейната повърхност, действието на магнетизма става практически незабележимо. И астронавтите започват да изпитват нещо, за което не са ги подготвяли, нещо което е пълна изненада за тях.

Когато наблюдавали планетата от космоса, у тях се събуждала интуицията и се появявали чувства на пробуждане и осъзнаване, каквито никога не са изпитвали на Земята.

По подобен начин някои мои приятели, които бяха във Виетнам се промениха напълно след връщането си у дома. Войната промени всички. За някои от тях промените бяха толкова болезнени, че те не можеха да говорят за тях, за други тези промени станаха катализатор и те говориха за тях непрекъснато.

Струва ми се, че един от специалистите отбеляза същия този факт с астронавтите, които никога повече няма да бъдат предишните хора. След като се върнаха на Земята, те бяха хора, които не знаеха какво да правят с опита получен в космическото пространство. Някои посегнаха към наркотиците и алкохола. Други използваха промените в себе си за създаване на доста позитивни и жизнеутвърждаващи проекти.

Един от представителите на втората група е доктор Едгар Митчел, който основа Духовна Научна Организация с цел да получи официално признаване на феномена на човешкото съзнание. Друг астронавт се зае да търси Ноевия Ковчег и действително го намери, застинал в ледовете на планината Арарат, точно на мястото, което посочва Библията.

Уин: Казано по друг начин вие подразбирате, че намирайки се извън зоната на действие на земния магнетизъм астронавтите са изпитали нещо като духовно пробуждане?

Грег: Те навярно са преминали през катарзис когато не им е действал земния магнетизъм. Ние също можем да наблюдаваме нещо подобно когато гледаме магнитното поле на Земята. То не е еднакво по цялата повърхност на земното кълбо. Съдейки по картата на Обществото за Геологични Изследвания на САЩ, магнитното поле се различава по своята интензивност: някъде плътността е много висока, на друго място, обратно, тя е много ниска.

Тези участъци на магнитното поле са се премествали от време на време и в това може да се види една от причините за миграцията на населението – хората навярно са следвали тези магнитни контури.

Нека да видим какво става в местата където интензивността на магнетизма е ниска, там където почти не се чувства неговото влияние: в такива места стават големи промени и се появяват новаторски идеи. А там където интензивността на магнитното излъчване е традиционно висока има застой. Впрочем там също стават промени, но значително по-бавно и е необходимо доста повече време за реализирането им в живота.

# 56
  • Мнения: 957
*Nessa* , още не съм получила книгите, но за енерговибрационните есенции попаднах на това

http://shamballa-bg.net/essences.html

# 57
  • Мнения: 793
*Nessa* , още не съм получила книгите, но за енерговибрационните есенции попаднах на това

http://shamballa-bg.net/essences.html
Още по-интересно ми стана за тези есенции  Crazy Ще трябва някой ден да потърся въпросния магазин, където могат да се поръчат и да разпитам.

# 58
  • Мнения: 858
Привет...как се сипе снегът на вън,а у дома е толкова уютно.tonimar,тези "романтични времена" със спирането на тока все още ни спохождат от време на време и не губим форма и вкус към този вид семейно сближаване  Wink Много ми беше интерестно да прочета за смяната на полюсите,тъкмо преди известно време гледах някакво филмче по дискавъри на тази тема и за Ноевият ковчег.Много често съм си мислела как живеят после космонавтите като се приберат и как им се струва ежедневието на хората при този поглед отгоре който са имали.Подобно на това усещане на стронавтите съм имала винаги при разни екстремни преживелици,скачане с бънджи,летене с парапланер,след първият ми полет още като дете с хеликоптера на дядо ми и тогава исках да го попитам дали като лети толкова високо някога е разговарял с Бог,а той ми каза да погледна наоколо и надолу и да видя,че всичко това е Бог и хората долу също,но не го знаяти се сърдят ако се говори за това.Помня като слязохме как със седмици мислех,че съм разбрала и научила нещо с което не знаех как да продължа и дали мога да споделя,някой ще ме разбере ли.Сякаш изведнъж се отрезвяваш и виждаш картината и смисъла някак глобално,подредено....но после го губиш......
Passifloraда точно тези са дърветата от сънят ми  Hug Права си,че ме е страх от нещо което се опитвам да се правя,че не виждам и знам че трябва да го реша.Работя в тази насока.

За индиговите и кристалните деца поизчетох някой неща  тези дни.Незнам защо имам усещането,че на доста места тази тема сякаш е удобна ,за да се обяснят някой проблеми при децата.Ох, ooooh! нещо не мога да си формулирам това което искам да кажа.

Тези есенции се опитвам да ги прочета вече за незнам кой път и не мога и не мога.

Последна редакция: нд, 22 фев 2009, 15:19 от dennis

# 59
  • Мнения: 624
Тони, като прочетох цитата ти и се стих, че някъде четох, че Земята е като утробата на жената, за това и най-често я наричат с женски имена. В смисъл такъв, че в момента сме в утробата на Земята и се подготвяме за съществения живот, който ще настъпи след физическата ни смърт. И така си обяснявам ситуацията с астронавтите, че са излезли от тази утроба и след това са се върнали пак вътре. Затова и усещанията им вече не са същите.
Когато наблюдавали планетата от космоса, у тях се събуждала интуицията и се появявали чувства на пробуждане и осъзнаване, каквито никога не са изпитвали на Земята.

Общи условия

Активация на акаунт