Бабата и внучката

  • 2 723
  • 22
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • Всички
Момичета,от форума съм ,но по понятни причини не искам сега да пиша с ника си.Имам следният проблем -дъщеря ми ,вече в тийн възраст кара малко по тежък пуберитет,опитавам се да и влезна в положението-все пак и аз съм минала по същия път, с другата която е на същата възраст нещата са по лесни-по отговорна е,е пуберските изблици и при нея не липсват-но общо взето в нормални граници.Та наложих и на двете общо наказание,по кротката нищо не каза-прие наказанието,другата обаче започна да плаче на баба си ,да и отменя наказанието-и това не е проблема,проблема започна когато майка ми каза пред нея-че трябва да отменя наказанието,и че аз винаги съм мразила тази си дъщеря  #Cussing out #Cussing out #Cussing out.Не знам-за мен това не е нормално,знам ли все пак от свеки бих го приела-но от майка ми...................,още повече че по мое време за четвърт от това за което ги наказах-щеше да последва бой,и забрана за излизане за поне седмица.Не знам какво да правя,наказанието естествено няма да махна,но с майка ми,как да и обясня ,че постъпвам така за тяхно добро newsm78

# 1
  • Мнения: 293
Нима майка ти не знае,че е правилно? В какви отношения сте с майка ти,че си позволява такова нещо?
И изобщо по какъв повод казва , че мразиш едното си дете ?????? #Crazy

# 2
  • Неизживени спомени
  • Мнения: 488
Много съжалявам,за ситуацията в която си изпаднала,с майка ти.Много жестоко се е изказала и сигурно страшно много е наранила както  дъщеря ти,така и теб SadТя като родител,най-добре трябва да знае,че наказанията се налагат с причина и едва ли е за без нищо.Не зная,как седят отношенията между вас с нея,но маи няма да е зле, да и обясниш,че да ти уронва авторитета пред децата ти не е никак добре- иначе няма да имат никакъв респект,към нищо.Желая ти успех и скоро да се реши проблемът ви

# 3
  • Мнения: 1 820
На майка ти не мисля че има какво да обясняваш.Аз лично не бих и говорили много време след това,да не кажа никога. Outta JointМайка,или не,тя в случая е никой да се меси,камо ли да раздава правосъдие и да казва нещо изобщо. NaughtyБих седнала и говорила с детето.Ще му кажа че това не е вярно,ще докажа с това ,че не наказвам само нея,защото я мразя,а двете-точно защото ги обичам еднакво и го правя за тяхно добро.Ще обясня.От до,и няма да си отменя наказанието.
Да ти имам и проблема,какво ще кажеш на майка си  ooooh!Бих се притеснила какво да кажа на нараненото си дете.И психиката му  #Crazy

# 4
Отношенията ми с майка ми са нормални,в друг град сме,но всеки ден поддържаме връзка по скайпа.Опитах се да и кажа,че това едва ли е най добрият начин да се намеси-но  полза никаква.Донякъде и аз съм си виновна-момичетата са презадоволени,нещо за което баща им предупреди,да внимавам и да не ги глезя -поотпуснах ги.От мъжа ми не мога да се оплача,помага ми ,все още проблемната госпожица се вслушва в думите му,но не очаквах това от майка ми.

paneva-с детето говорих,изобщо при проблемни ситуации ги събирам и двете,проблема е не какво ще кажа на майка -а как да предотвратя подобни изказвания за вбъдеще

# 5
  • Мнения: 1 820
Казваш директно ,че не приемаш такива неща,не искаш децата ти да са делени,да се чувстват пренебрегнати и да са настройвани.Ако не разбере,ограничаваш контактите с нея,и на нея с децата.
Аз живея със свекърва,и 3 мес тя не видя детето ми,защото се намеси неканена. NaughtyСега се замисля,преди да направи нещо.
Успех  Hug

# 6
  • Мнения: 1 367
Както те е посъветвала Панева.Обясняваш насаме /не пред децата/ с твърд тон,че няма да търпиш такова уронване на авторитета ти.Все пак родителите сте вие с мъжа ти и щом сте преценили,че трябва да бъдат наказани,точка по въпроса.Ще й припомниш как се е държала с теб навремето в подобни ситуации и как тогава едва ли щеше да й бъде приятно някой да я подкопава така,както тя теб.Нещо в този дух трябва да й кажеш.Успех!

# 7
  • Мнения: 12 662
А защо толкова се впечатляваш? Нали си знаеш, че си права. Изобщо не показвай пред децата, че това те е впечатлило.

# 8
  • Мнения: 1 820
Че как няма да се впечатлява  newsm78Коя майка няма да го направи,още повече че настройват детето срещу нея,че и подронват авторитета на родител и двете деца ще почнат да се "състезават'' в един момент.Коя е бабата,коя е майката-всяка жаба да си знае гьола

# 9
  • Мнения: 12 662
Че как няма да се впечатлява  newsm78Коя майка няма да го направи,още повече че настройват детето срещу нея,че и подронват авторитета на родител и двете деца ще почнат да се "състезават'' в един момент.Коя е бабата,коя е майката-всяка жаба да си знае гьола

Точно за да се избегне това. Казала бабата - голяма работа, не е права и толкоз.

# 10
момичета благодаря за съветите  Hug,днес ще поговоря с майка ми,дано подобни ситуации не се повтарят.

# 11
  • Мнения: 473
Ако съм на твое място ще накажа и бабата за това си безумно изказване. Тия жени направо откачат като минат 50-те!

# 12
  • Мнения: 2 954
Постави ясно" границите", докъде може да се бърка майка ти - по-добре веднъж да се скарате и да се изясните, отколкото нещата да се повтарят / а те ще станат такива, ако ти не вземеш мерки/ .Най-лошото е че, децата ще търсят баба си , а не майка си...Говори с майка си, че вие с мъжа ти определяте, кое е най- добро за децата ти - майка ти това вече го е правила  с теб:bad-words:

# 13
  • София
  • Мнения: 10 323
Бабешката любов големи поразии може да направи...ама пък ти да сечудиш как точно с майка ти да говориш  newsm78 да беше свекърва ти, да те разбера  Whistling. На майка ми всичко мога да кажа, не само, че знам, че ще ми прости, но и знам, че ще вникне в думите ми.

# 14
  • Мнения: 2 908
бъръльо-бъръльо ,що си мислиш,че всички майки са такива като твоята-разбрани? Rolling Eyes WinkАз и с двете трудно се разбирам,а имам приятелка,дето със свекито се разбира по-добре отколкото с майка си.

# 15
  • Мнения: 1 062
Отвратително! Да каже на детето, че го мразиш е толкова долно и гнусно, че разговора с майка ти, не би следвало да е никак мил. Имам много добри отношения с майка ми, но ако това се случи, бих реагирала толкова остро, че втори път едва ли би помислила да се обади, дори за дреболия. О, да, и ще я накарам да говори с дъщеря ми, и да и обясни, че е казала най-голямата глупост на света. Освен това, и дай да разбере, че когато вие наказвате, и детето я потърси, тя категорично трябва да отказва намеса, в противен случай, ще ограничиш всякакви контакти с нея.

# 16
  • Мнения: 64
наистина много гнусна история ...

подобно нещо се случи на една моя братовчедка, трагикомичното беше че майка й а не тъщата се
опитваше да разруши връзката й с децата и мъжа й, след поредица от скандали май си пооправиха
отношенията , аз едва ли щях да простя някога подобно нещо !!!

# 17
  • София
  • Мнения: 7 990
Завираш майка ти в миша дупка без право на обжалване и я насмиташ, че няма право на глас в тази ситуация... Според мен трябва да реагираш по начин, по който тя ще те разбере и послуша. А начинът го знаеш ти най-добре, защото зависи от човека.

# 18
  • някъде в орбита...
  • Мнения: 2 913
Ако бях аз в тази ситуация най-вероятно щях да прекратя временно всякакви отношения с майка ми. Но моята майка е от типа хора, дето нищо не им влияе, освен крайните решения. Незнам при теб какъв е случая. Със сигурност обаче трябва да сложиш граница  Close
Отделно от действията спрямо майка си със сигурност ще се опитам да обясня (и покажа) на дъщерите си, че ги обичам, и двете, че за мен те са всичко, и именно за това се опитвам да ги науча на нещо, т.е. наказанието си е наказание, но не означава, че не ги обичаш  Peace

# 19
  • София
  • Мнения: 1 735
Напълно те разбирам колко си огорчена от майка си.Майка ми се опитва доста често да се намесва във възпитанието на детето ми,въпреки че не живеем заедно и я гледа веднъж месечно в събота,ако имаме някаква работа да свършим.Да не говорим,че даже 2 пъти си е позволявала да ме обижда.Всеки път се опитвам да и обясня,че това не е нейна работа,но ...Понякога се караме,но резултат няма.Не искам да си мисля какво ще стане като дъщеря ми порасне и започне да разбира. ooooh!

# 20
  • Мнения: 19
Защо от свеки би  приела такава постъпка, а от майка си не? Стана ми любопитно. Свекървата по малко баба ли е / не съм свекърва, а тъща/  newsm78 ?

# 21
  • Мнения: 1 062
Предполагам, че защото, колкото и добре да се разбира със свекърва си, все пак е чужд човек, и по би могла да допусне подобно отношение. Не, че свекървата е по-малко баба, но когато подобна гнусотия, ти се сервира от най-близкия ти, собствената ти майка, изумлението, обидата и болката е много по-голяма.

# 22
  • Мнения: 137
лелеее ooooh! ужас аз си спомням 4е моята майка като ми се кара6е и ме накзва6е отивах при баба да пла4а ама тя се ми вика6е''нали знае6 4е мама много те оби4а ама те наказва друг път да не прави6 така за твое добро бабо'' незнам аз при тези думи си мислех 4е мама не ме оби4а толкова мн колкото сестра ми оба4е ако баба ми ми бе6е отговорила така както на твоята дъ6теря  #Crazy е тогава 6тях да съм сигорна 4е майка ми ме мрази #Cussing out моят съвет е да поговори6 сериозно с майка си за6тото тя го прави  с цел да е добрата баба и т.н. ама  doh.................

Общи условия

Активация на акаунт